» »

Resničnost: Spletno oblikovanje

Resničnost: Spletno oblikovanje

TV Slovenija - Kakšna sploh je dobra stran?
Je pomembnejša oblika, vsebina ali uporabnost?
Kakšni so trendi v razvoju in na čem sploh temeljijo strani, ki si jih ogledujemo v svetovnem medmrežju.

Polž bo pojasnil (dovolj enostavno tudi za študente 3. letnika FRI-ja) kaj je ta zloglasni HTML in pokazal, s čim se te štiričrkovne zadeve in njenih tričrkovnih prijateljic imenovanih CSS lotiti. S Kajo se bomo vrgli v valove medmrežja in odsurfali do zmagovalnih dizajnov. Kaj je pravi strežnik in kako se razlikuje od vašega mlinčka bo povedala Maruša. Ne bo manjkalo niti pričevanje čisto zaresne profesionalne spletne oblikovalke, Mogoče bomo omenili tudi Web 3.0, brez dvoma bodo v oddaji spet novice. Za sprostitev bomo navrgli še preganjanje z motocikli, padanje v temačne svetove in brenkanje na Nintendo DS.

Vse to, morda še kaj več, če boste pridni, 16.10.2007, ko bo mali kazalec kazal navpično dol, veliki opravil 30˚ celega kroga, zunaj pa se bo temnilo, na prvem programu TV Slovenija.

Resnična Resničnost!

31 komentarjev

D-factor ::

Joooj, same zanimive stvari... :S
imam eno malce nenavadno prošnjo, bi se dalo komu zadevo posnet pa divx ven naredit, ker je ravno takšen termin ko sem na poti...

Hvala in lp!

dëych ::

imam eno malce nenavadno prošnjo, bi se dalo komu zadevo posnet pa divx ven naredit, ker je ravno takšen termin ko sem na poti...


http://www.rtvslo.si/resnicnost/arhiv.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

Tody ::

dovolj enostavno tudi za študente 3. letnika FRI-ja

A to velja tud za druge fakse ? >:D

Djuro ::

In upam da bodo gledali tole tudi moderatorji slotecha in se naučili kako narest spodoben iskalnik po forumu.
Aja, saj lahko uporabljam google za iskanje po slotechu. No, v bistvu sem nergač. Zakaj potemtakem sploh obstajajo forumski iskalniki, če stric gugl poišče vse, a ne?

BigWhale ::

Takrat, ko je mali kazalec tocno navzdol je veliki tocno navzgor. Takoj, ko se veliki premakne iz tega polozaja, potem mali ni vec tocno navzdo.

Je pa odvisno od ure. Jaz nimam doma nobene s kazalci. ;>

vojko20 ::

"dovolj enostavno tudi za študente 3. letnika FRI-ja"

Glede na kakovost oddaje ne vem če lahko to govorite.

Tody ::

BW naloži si VISTO ona ma privzeto analogno uro v tool baru >:D

edge540 ::

>>mali kazalec kazal navpično dol, veliki opravil 30˚ celega kroga

Hm.. protislovje?>:D

linuxdady ::

dovolj enostavno tudi za študente 3. letnika FRI-ja ali prvega letnika PF.

St@jler ::

Benti kaj boste šimfal ns tretje letnike FRI >:D mularija...:\ :D :D

dunker ::

St@jler, se podpišem pod tole. :D Z nami je treba delat v rokavicah, po prehodu iz drugega v tretji letnik smo postali ogrožena vrsta. :D

Pithlit ::

Mularija? Jaz, BW in linuxdady vas komot lahko kličemo "otroc"... spermiji razvajeni:P Marš nazaj u vrtec (FRI)!

Kul oddaja btw. Če že plačujem naročnino na TV lahko vsaj tole pogledam.
Life is as complicated as we make it...

DOOM_er ::

tr00
Robots will steal your job. But that's OK

BBB ::

Sam toliko bi vas prosil, da novico objavite nekoliko prej, morda dan prej. Hvala.

prix ::

Bolj poljudne oddaje pa še ne. Koga zanimajo mesec dni stare novice, le površna predstavitev programja, ne pa prikaz delovanja v praksi, gosti, ki govorijo vsem lajikom razumljivo,...

Ah te oddaje zagotovo ne gledam več, dokler ne vključite strokovnosti, prakse in aktualnosti.

|O
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

desperados ::

fri kar šinfajte sam da feri-ja ne boste:)
Ogrožene vrste smo pri nas že med 1 in 2, če pa že slučajno prideš do absolventa (15% prvotno vpisanih) imaš še vedno le okoli 20% možnosti da boš kdaj diplomiral.

Ja glede tega ker se plačuje naročnina bi se zares lahko malo bolj potrudili z količino lastnih oddaj in z dolžino le teh. Seveda pa tudi z kvaliteto!!! Žalostno je kar moramo prenašati, jaz bi bil za privatizacijo nacionalne televizije, no ja lahko tudi radijev če smo že na tem. Sigurno bi pridobili na kvaliteti ...

Ja glede novice saj to je le skopiran mail če se ne motim ali ne??? Tako da bi že na R-R morali malo prej razposlati vabila k ogledu.

fiction ::

> dovolj enostavno tudi za študente 3. letnika FRI-ja

Khm mi lahko kdo pojasni tole?
Kaj je tako posebnega na 3. letniku? Vcasih so bili tam zloglasni TOR-i na prog. opremi...
pa ja ni bilo treba za razumevanje HTML-ja vedeti kaj so kontekstno neodvisne gramatike?
Ste dokazovali da je HTML dejansko neke vrste CFG al kaj :p

Ali to leti na neko neizbrano voditeljico, ki ni vedela kaj je HTTPS protokol?
A je mogoce vse skupaj samo malo provokativno? :)

Ne vem drugace res ne vidim fore, je pa mogoce malo kriv tudi faks - FRI
(ceprav nisem 3. letnik) :)

Drugace oddaje same nisem se gledal in je se ne morem komentirati.
Imam pa namen, da si jo sedajle pogledam, ker verjamem da je kvalitetna.
Ali pa ce si preberem tekst na Odprtem kopu.
BTW: kako da tega se ni medtem ko je oddaja ze na voljo?

Mavrik ::

Jaz bi rekel, da je to zajebancija na dejstvo, da lahko prideš do 3. letnika brez da bi mel kaj pojma o računalništvu.
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

desperados> Žalostno je kar moramo prenašati, jaz bi bil za privatizacijo nacionalne televizije, no ja lahko tudi radijev če smo že na tem. Sigurno bi pridobili na kvaliteti ...

Tako kot POP TV?

polz ::

- Koga zanimajo mesec dni stare novice
Ljudi, ki ne berejo SlashdDota, SloTecha, Digga, i.t.d.
- le površna predstavitev programja
V 3 minutah je kaj več na žalost nemogoče. Za več informacij je pač treba vprašati strica Guglja.
- gosti, ki govorijo vsem lajikom razumljivo,...
Gost govori, kot pač govori. Vsi gosti pač ne govorijo vsem laikom razumljivo. Povezovalec v oddaji je
tam zato, da gosta poizkusi usmeriti v pravo smer.

- Ah te oddaje zagotovo ne gledam več, dokler ne vključite strokovnosti, prakse in aktualnosti.
V oddaji, ki izide vsaka 2 tedna, je nemogoče ostati aktualen. Strokovnosti povprečen gledalec ne bo razumel. Za prakso je premalo časa.

Cilj oddaje je malce razširiti obzorja gledalcev. Z malo sreče gredo potem ti gledalci na net po več informacij.

polz ::

Resnična Resničnost se po kvaliteti pač ne more primerjati z American Top Model.
Privatizacija bi sigurno pomagala.

moowy123 ::

Vsekakor se od avtorja te novice pričakuje da je že vsaj diplomiral iz FRIja, če ne že končal podiplomskega študija, da je sposoben oz. kvalificiran da daje take trditve o študentih FRIja.

prix ::

polz hvala za argumentacijo. Se tudi strinjam, bi pa ti mogoce predlagal, da se osredotočite na kvaliteto ne pa kvantiteto. Namesto ženske, ki nima tri čiste o sRverjih, povejte kaj več in pokažite s primeri v kateri drugi rubriki. Kot pravim, manjka prakse in strokovnosti.

Sicer pa nevem kakšna je vaša politika, s tem mislim ali se osredotočate na čiste lajike ali pa želite pritegniti geeke, ampak enostavno odločit se morate.

Kaj podobno TechTV, thebroken, ipd... bi blo zakon :D

LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prix ()

nietka ::

moowy123: So mu ekskluzivno insajderske informacije priskrbeli studentje sami. Lahko pa se kdaj tudi sam zglasis na faksu in izvedes anonimno anketo. :)
Great warrior? Wars not make one great.

moowy123 ::

nietka: glede na to kako se oba z avtorjem pametna delata sklepam da imata izkušnje iz prve roke kako je na našem faksu ??

Binji ::

Ze res, da je tudi na FRI-ju in tudi v 3. letniku precej ljudi, ki prakticno se niso delali spletne strani, ampak tako posplosevati se vseeno ne da. Ce pa ze, potem treba v to vkljuciti tudi studente FERI-ja, FOV-a, itd...
Slaba sala s strani avtorja...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

nietka ::

moowy123: Jaz se ze ne delam pametne, jaz to sem. :)) Kot sem ze rekla, naredi anonimno anketo. lahko pa tudi obisces asistenta doc. dr. Dobravca ter njega povprasas o njegovih vecletnih izkusnjah s 3. letniki na vajah.
Great warrior? Wars not make one great.

Binji ::

em katerih vajah tocno? OS? Kolikor vem nima Dobravc nobenega predmeta povezanega s HTML in CSS.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

atomicmind ::

Hmmm... TectTV je bil seveda kul... a je oddajal 24 ur, medtem ko ima RR 25 minut... in TechTV je šel v franže, medtem ko mi še dihamo... če bi se primerjali bi se lahko z angleškim Click ali nemškim Neues... in glede teh se držimo presneto dobro (razen tega, da lahko oni gredo v ful velike firme in se tam pogovarjajo s šefi razvoja - ki jih pri nas srečaš kvečjemu na kakšnem eventu na Bledu)... no, nemci imajo tudi ponovno oživljeni ComputerClub 2, ki pa ga furajo sami starci - poznavalci... in je precej strokoven... in se vleče kot jara kača, tako da ne vem, če bi bil ravno privlačen za gledalce (meni je sicer odštekan, a sem tako rekoč "starec" z brado)... in gledalci so naši odjemalci, pa če si še tako zatiskamo oči pred tem dejstvom... pa če se še tako repenčimo s to naročnino - večina naročninarjev bi imela oddaje tipa Mario ali po domače in nikakor oddaj o računalništvu...

... na vprašanje o strokovnosti je odgovor takšen - mi smo seveda namenjeni bistveno širšem segmentu poulacije, kot zgolj tisim, ki vedo... strokovnjaku itak v praktično nobeni oddaji, razen dokumentarni morda, ne moreš povedati o njegovem področju kaj zares novega, še posebej v času ko itak vse informacije dobimo v času nekaj klikov... če temu ni tako po mojem mnenju niti ni kakšen poseben strokovnjak... zato oddaja želi servisirati precej širši segment populacije - in verjemi da povprečen človek ne ve niti da server obstaja, kaj šele, kaj to je... jih seznanjati in in seveda vzbujati zanimanje zato da človek sploh poišče kaj več...

...podobno velja za novice... za nekoga, ki ta svet spremlja je itak vse kar mi lahko objavimo (zaradi samega produkcijskega časa ene oddaje) starica... za nekoga (tudi insajderje, ki tega časa več nimajo, ker delajo svoje) pa so tudi teden stare novice še vedno novice... za ostale pa itak...

...zlati časi račuinalništva, ko je nekdo gledal oddajo le zaradi tega, ker so bili računalniki nekaj povsem drugega, so pač minili... računalnik je orodje vseh, ne zgolj programerjev, hardverašev, oblikovalcev ali igričarjev ... zato mora biti oddaja namenjena veliko ljudem... in tu se maneverski prostor v smislu "iti v detajle" precej zoža, razširi pa se v smislu ljudskosti - to je aplikativne rabe nekih sicer kompleksnih izdelkov in tehnologij, njihove predstavitve in ...

...seveda ne mislim, da prostora za strokovnost ni in da oddaja ni namenjena tudi stroki... a resnici na ljubo je največji problem združiti poljudnost in strokovnost v nekaj gledljivega, ker je to povezano tudi z ljudmi, časom, denarjem in še kaj (tudi računalniška oddaja bi se lahko hitro sprevrgla v monotonost kmetijskih oddaj)... to pa je zajebana reč...

...a seveda delamo na tem in v pomoč so nam tudi tu podane kritike ;)

nlp_am

p.s.: mimogrede, če bi bila tematika dovolj zanimiva za komercialne tv postaje, bi oni to že davno imeli... tako pa mi povejte eno oddajo v evropskem prostoru, ki jo tej tematiki namenjajo komercialne postaje...

prix ::

atomicmind:

Hvala za pojasnilo in zjasnitev mojih obzorij. Vidim, da konstruktivno kritiko sprejmate pozitivno in upam, da se bo v tej smeri tudi kaj storilo. Mogoče razmislite o anketi - kdo vaša ciljna publika sploh je in kaj si želi.

To, da je internet dosti bolj kvalitetno občilo od TVja pa bi se tudi strinjal. Problem je v veliki meri v tem, da vi težko podate konkretne primere ipd... poleg tega ste še časovno omejeni itd...

LP, veliko sreče in ustvarjalnosti!
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Ziga Dolhar ::

prix,

> Mogoče razmislite o anketi - kdo vaša ciljna publika sploh je in kaj si želi.

Mislim da "ciljna publika" ni publika, ki dejansko gleda oddajo (in bi glasovala na anketi), ampak tista, kateri je oddaja (idejno!) namenjena :-).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hekerji objavili projekte ruske tajne službe

Oddelek: Novice / Varnost
205932 (3403) Semafor
»

Huawei pokazal 10-kilobajtni operacijski sistem prihodnosti LiteOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5429772 (23599) johnnyyy
»

anketa: Komunikacija med mladimi NUJNO!

Oddelek: Loža
102729 (2022) Eupatrides
»

Facebook poskrbel za besedo leta 2009 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
515429 (3955) CaqKa
»

Slovar informatike minus SSJK not null ??

Oddelek: Problemi človeštva
52930 (2608) BlueRunner

Več podobnih tem