» »

Katera mreza preprecuje elektromagnetno sevanje?

Katera mreza preprecuje elektromagnetno sevanje?

borc22 ::

Zdravo!

V sobi so mi izmerili visoko elektromagnetno sevanje, kolega prsu z eno napravo iz instituta...
uglavnm na drugi strani sobe (to je v bloku) je un transformator al glavni stevc...pa elektricni vodi potekajo...
In ravno na tisti steni je zlo mocno sevanje potem pa postopoma pojenja do sredine sobe... problem je kr ravno tam spim... in nkol ne spim fajn.

A je mozno da to nrdim tko da neko mrezo v steno zalimam ??? pa pol ODVOD nrdim po NULI do glavne omarice v stanovanju?

in ce je ze...KAksna mreza mora to bit? fotra mam elektricarja...pa prav da bo fuknu po vseh stenah ob naslednji prenovi sobe...bakreno mrezo? sam nocm, da bo vse skupi zastojn...

nasvet prosim in velika hvala vsem za odgovore!

Tic ::

persona civitas ;>

kekz ::

Najbrž je omrežna frekvenca (50 Hz), torej rabiš mrežo, ki ima okenca manjša od 6000 km :D

madviper ::

Premaknjeno, kr ne spada pod elektrotehniko ali elektroniko!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

rfmw ::

Seveda spada pod elektrotehniko, pismo si ti moderator prismojen.

Pri 50Hz ti nobena mreza ne bo pomagala. V starih instrumentih so 50Hz sevanje iz transformatorja dusili z mumetalom, ki pa ne vem, ce ga se dobis danes...

EDIT: zbuni se, naj odstranijo trfo, ker skoduje zdravju celotni druzini, pa se kake sosede prepricaj!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Azrael ::

Torej hočeš sobo spremeniti v Faradayevo kletko ( več v angleški različici)?

Vendar...

Kaj lahko se zgodi, da potem v sobi ne bo dobro deloval ne GSM in ne radijski sprejemnik. Po drugo strani, če imaš v sobi računalnik, ga ugasni pred spanjem, hrup, ki ga povzroča, bolj moti kot vsa sevanja iz energetskih kablov.

Tudi, če boš imel sobo s Faradeyevo kletko, boš res zaščiten pred vplivi EM valovanj iz okolice, pred vplivi el. naprav v sobi (TV, budikja, PC...), pa ne. Boš od njih deležen še malo več elektromagnetnih polj, saj se ne bodo mogla neovirano razpršiti naokoli.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

dukenukem ::

ehhe, da ti ni pršla ena babura merit tega,k ma ene plastične igračke,in potem pravi da ti vse seva in da ima ona rešitev ,neko gnilo ležišče predaja,k ma ene knofe kovinske, kao proti sevanju in bla bla bla .....:D

kekz ::

Ni nujno, da ne bo deloval GSM ipd.
Faradeyeva kletka je lahko prilagojena za nižje frekvence. Odprtine pri mreži morajo biti manjše od valovne dožine in potem to učinkovito duši valovanje teh in nižjih frekvenc. Višje gredo skozi.
To je, kot rečeno za 50 Hz 6000 km. Vendar pozor, mera za vse razdalje pri valovanjih je valovna dolžina. Tudi za vdorno globino skozi zaščito. To pomeni, da mikrovalovi prodrejo skozi Faradeyevo kletko samo delček svoje valovne dolžine npr. par (delov) milimetra, 50 Hz valovanje pa tudi samo delček SVOJE valovne dolžine (to je par metrov ali celo več).

Namreč znotraj idealnega prevodnika ni el. polja, ampak idealnih prevodnikov ni, zato slabljenje ni popolno.

int47 ::

Bakrena mreža je za električno polje, ne pa tudi za magnetno polje (transformator).

MadMax ::

Pa prej je treba vse natančno preračunat.
Namreč, lahko se zgodi, ob "tapravih" dimenzijah in razmerjih stranic, da se znotraj te kletke pojavi kakšno stoječe valovanje, ki ti dokončno skuri možgančke...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

VolkD ::

Jaz bi se na tvojem mestu preselil....... .. .. .. v saharo na kako majhno oazo.

Aja, pa pazi se sončnega sevanja.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

mblazko ::

DELL je pač DELL

BigWhale ::

Saj si lahko obleces eno tako cebelarsko obleko iz bakrene mrezice. ;)

baresi ::

Pozdrav!
Mislim da ni treba novega člana foruma takoj napasti. Na njegovem mestu bi jaz zahteval izmerjene vrednosti sevanja. Potem pa lahko mi modrujemo in svetujemo.
lp baresi

BluPhenix ::

Bakrena mreža je za električno polje, ne pa tudi za magnetno polje (transformator).

Ja no ni čisto tako. Res, da mreža sama po sebi odločno deluje pri zastiranjuu električnega polja, vendar deluje tudi za zastiranje elektromagnetnega valovanja. Koliko ga bo zastirala je odvisno od velikosti lukenj v mreži in debeline mreže.

Pri kateri frekvenci pa ti je rekel da je to sevanje? Ker če tega ne veš ti nič ne pomaga.

50Hz trafo ... to še ni nujno, da bo tudi valovanje, ki ga oddaja 50Hz, lahko so kakšne precej višje harmonske komponente.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kekz ::

lahko so kakšne precej višje harmonske komponente

Aha, to pomeni, da ne rabimo 6000 km lukenj, zadostovale bodo 100 kilometrske. >:D

dolenska ::

am doma imamo neke odeje na katerih spimo in spimo zelo fajn. mislim da so notri neki magnetki. vglavnem brez tistega zelo slabo spimo. sem preizkusil

'FireSTORM' ::

Po drugo strani, če imaš v sobi računalnik, ga ugasni pred spanjem, hrup, ki ga povzroča, bolj moti kot vsa sevanja iz energetskih kablov.

No ja, o tem bi se dalo diskutirat.
Jaz sem imel računalnik pri postelji, kot en "podaljšek" postelje. Računalnik leti noč in dan. Računalnik je poravnan z posteljo in je ravno pri glavi.
Hrup je kar fajni. 5 80mm ventilatorjev, da bo približna predstava. No in zjutraj sem se ponavadi zbudil z glavo na računalniku, zaspal sem kot dojenček, spal pravtako. Tako da ne moreš rečt da hrup škodi bolj kot sevanje.


Zakaj bi naredil faradejevo kletko po celi sobi če lahko samo okrog postelje? :D
Those penguins.... They sure aint normal....

tony1 ::

In sčasoma boš na pol gluh... Bravo :D

Tic ::


Saj si lahko obleces eno tako cebelarsko obleko iz bakrene mrezice


Ali pa kar




[Lahko tudi brez meča :D ]
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

'FireSTORM' ::

tony1 dobro da delavci v tovarnah pri glasnih mašinih ki so res glasni, proti katerim je računalnik kot prdec v glavo, niso gluhi. Ja majo pa "slušalke" na glavah. Morda nekje, v Gornji Radgoni v Arcontu jih v tem času ko sem tam delal ni imel nihče in vsi prav dobro čujejo.
Tako da ne se sekirat da bi postal gluh ;)
Sicer sem pa server zdaj malo preselil na drugo stran v eno omarico in na omarici še 2x 120mm ventilatorje na 220v za dovod in odvod zraka.

Edit:
Ne smeš bit občutljiv in bo vse ok ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilna izvedba domače faradejeve kletke

Oddelek: Loža
232383 (1470) ziga1990

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625659 (11692) BigWhale
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618079 (14009) RejZoR
»

Britanske šole odstranjujejo WiFi omrežja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
466959 (5193) kekz
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515372 (13898) Luka Percic

Več podobnih tem