» »

Menjava posameznih tipk na tipkovnici prenosnika?

Menjava posameznih tipk na tipkovnici prenosnika?

teddy81 ::

Pozdravljeni!

Kupil sem novega prenosnika in ker ga ne delajo za slovenski trg, ima črke na tipkovnici malenkost premetane. Na primer v zgornji vrstici je tako: A Z E R T Y. Tipka Q je na tistem mestu, kjer bi moral biti A. Gre pa se za prenosnik HP PAVILION DV6000. Kar me zanima je, če se da kako tipke zamenjati, saj so te enakih dimenzij. Skrbi me samo, da ne bi kaj polomil, če bi to hotel narditi. Sicer imam nalepke, ampak če bi se dalo to kako zamenjati, bi mi bilo bolj všeč.

Hvala!

Lep pozdrav
Teddy

Šimpanz ::

Če so tipke enakih dimenzij jih lahko zamenjaš, ampak potem boš pritisnil Q izpisalo pa ti bo A.

OmegaBlue ::

A dej prosim te, da ne bom s stola padel. AZERTY je francoski izgovor za smiselno postavitev tipk, seveda tipke če ti uspe zamenjat ne da bi polomil mehanizem spodaj (dokaj delikatna plastika) potem kar veselo zamenjaj. Potem pač samo v OS ki ga uporabljaš zamenjaj keymap in to je to.

Alternativa je seveda, da se naučiš slepo tipkati in ne gledaš kaj piše na tipkovnici ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

teddy81 ::

Zanima me samo, če je to riskantno, ker ne bi rad polomil novega prenosnika :) Sicer pa itak piše Slovensko, ker v OS nastaviš na vse Slovensko in je to to, tako da ni možnosti, da bi narobe napisal, če bi zamenjal tipko :)

Sicer pa mene ne moti, ker itak znam slepo tipkat. Zamenjal bi zato, da bi malenkost bolj Slovensko izgledala tipkovnica.

Hvala za pomoč!
A je že kdo to počel na HP PAVILIONU?

Lep pozdrav!

rainmaker666 ::

dobijo se tut nalepke za tipkovnico..

teddy81 ::

Ja nalepke, ampak kako to potem zgleda? Saj imam nalepke ampak mi je škoda to lepit po novem prenosniku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLO znaki na tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112889 (11527) rokp
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17629991 (18392) Phantomeye
»

Slepo Tipkanje

Oddelek: Programska oprema
4918174 (16956) Yacked2
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7912189 (8605) Half-Saint
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624757 (20145) madmitch

Več podobnih tem