» »

Katero tipkovnico priporočate??

Katero tipkovnico priporočate??

«
1
2

krentam ::

Sem pred nakupom nove tipkovnice in me zanima katere tipkovnice bi priporočali...sam sem bol alternativni tip človeka (torej predvsem net ter igranje iger ter poslušanje glasbe ter gledanje filmov).Katero tipkovnico mi priporočate in katere so trenutno ene izmed najbolših?? (ne mi naštevat tipk brez bližnic za predvajalnik ter uravnavanje zvoka ipd.)
Pa LP in hvala za nasvete

bluefish ::

Brezžična, žična?
Drugače pa z Logitechom le stežka zgrešiš, vse je odvisno od debeline denarnice.

http://www.logitech.com/index.cfm/keybo...
http://www.logitech.com/index.cfm/keybo...

Jaz osebno imam S510, ki mi je nekako bolj všeč od novejše S520.

bobby ::

definitivno Logitec!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

krentam ::

denar je bol tako tako---do ene 70 evrov...lahko žićna ali brezžična...nima veze (nej bodo iz mimovrste ali bof)

MTm2H37rqt7B ::

Jaz prisegam na apple zicno (z numericnim delom).

svetetko ::

Wave: http://www.mimovrste.com/artikel/226002...
Meni je odlična, imam jo že eno leto, ne razočara.

Backup22 ::

Logitech Illuminated: Mimovrste

Uporabljam jo 2 tedna in sem super zadovoljen. Je zelo tiha in osvetljena, kar je za zvečer zakon...
//

Shark-357 ::

Če bi še enkrat kupoval bi se odločil za isto (Logitech G15).

Bleeh ::

Jaz tudi priporočam Logitech Wave je zelo dobra.

axee ::

Jaz prisegam na apple zicno (z numericnim delom).


Ko bi imeli črno bi bila velik prodajni hit!

ABX ::

definitivno Logitec!!


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TehDucky ::

Wave tudi iz moje strani. Uporabljam že pol leta, resnično dobra. Verjetno pa ti bo kakšna G15 bolj všeč, zaradi vseh fancy zadev :P

m4tko ::

priporočam ti da kupiš stock tipkovnico do 15€, vse drugo je potrata denarja, razen če jo boš imel za veliko pisanja potem pa kakšno boljšo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m4tko ()

kmetek ::

LOGITECH ULTRA X.

Melanholija ::

LOGITECH ULTRA X.

+1

Vitamin-B ::

Logitech UltraX Premium (iz mimovrste) imam eno leto in mi je super - tiha, prstki hitro tečejo... ena normalna razporeditev gumbov (kak jaz ne razumem ljudi, ki delajo navadne tipkovnice pa čist mimo gumbe).

glede teh dodatnih gumbkov pa je tako, da imam na miški še + - zvok ter dva gumba (next track / play.pause) in razen texta ter iger tipkovnice na uporabljam (sem pa z njo zelo zadovoljen, ker je tiha in hitra - točno to kar sem iskal, pa tui eleganten izgled ima).

nevem no, ampak jaz sem ziher prelen da bi mel ful stvari na tipkovnici, ker maš eetaq cel čas miško v roki (ak si povprečen uporabnik) pa se za neke dodatke nebi stegoval na tipkovnico :)

Ted ::

There is only one:

http://www.mimovrste.com/artikel/2260021720/q=microsoft%20natural/tipkovnica-microsoft-natural-ergonomic-4000


Microsoft Natural je pojem tipkovnice. Jo je pa težko dobit pri nas za ugodno ceno.
Mah...

Bleeh ::

Tole Logitech ultra x premium mam jst doma in je fajn tipkovnica. Tipke ma fajn sam sm jo zamenu za Wave. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bleeh ()

gruntfürmich ::

priporočam ti da kupiš stock tipkovnico do 15€, vse drugo je potrata denarja, razen če jo boš imel za veliko pisanja potem pa kakšno boljšo


se ne strinjam.
če boš imel srečo ti bo taka tipkovnica res dobro služila (imel genius kb 16-e ki ima kar nekaj dodatnih gumbov in sem bil zelo zadovoljen), vendar pa je za pravo udobje potrebno imeti brezžično, seveda kvalitetno z dobro podporo in dosti dodatnimi gumbi.
upam in mislim da ti logitek to kr dobro nudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SG_101 ::

frudi ::

ne mi naštevat tipk brez bližnic za predvajalnik ter uravnavanje zvoka

S tako zahtevo si odpisal skoraj vse kvalitetne tipkovnice. Premisli, ali imaš tipkovnico za tipkanje, ali za spreminjanje glasnosti?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krentam ::

frudi po čem to sklepaš..tudi najbolše imajo te vedpredstavčne tipke (torej predvajalnik in ostalo)....sam kar dosti tipkam in igram igre... rad bi vidu da bi tipka pašala k moji miški (g9 da bo zgledalo oboje zelo nobel)...seveda pa mora bit kvalitetna..trenutno imam neko chepa zadevo (logitech desktop) in mi ni glih všeč kajti ko pritiskam tipke se kar močno slišu (ko prst udari ob njo) tako da ponoči ko cela bajta spi nesmem prav veliko tipkati ker moje tipkanje hmalu zbudi ostale člane družine...torej naj bo tipka gamerska z tihimi tipkami (komfortna=udobna (če se da naslonjalo za roke= veliko tipkam) hkrati pa mora imet kak gumb za uravnavanje glasnosti predvajalnik (ne da se mi sklanjat do kontrolerja mojih x-530 ker imam zvočnike po stenah).
Če ima kdo kak predlog bi mi prišel zelo prav...kaka pa je ta LOGITECH ULTRA X ali LOGITECH ILUMINATED...sta kvalitetni tipki?

neres ::

Moj predlog je da greš sam v eno dobro založeno trgovino in provaš malo tipkat.
Meni so bile Logitech tipkovnice, ki sem jih preizkusil, bolj povprečne. Nekatere tudi slabe.

kuglvinkl ::

torej predvsem net ter igranje iger ter poslušanje glasbe ter gledanje filmov


Se pravi, za resno tipkanje je ne potrebuješ. Torej vzemi tisto, ki ti je najbolj všeč in si jo lahko privoščiš.
Your focus determines your reallity

frudi ::

frudi po čem to sklepaš..tudi najbolše imajo te vedpredstavčne tipke (torej predvajalnik in ostalo)

Ne vem, kaj smatraš kot najboljše tipkovnice, ampak kar bi jaz uvrstil v to kategorijo - recimo IBM Model M (in moderne Unicomp kopije), SteelSeries SteelKeys, Das Keyboard, Cherry G80, Filco Majestouch in podobne, so vse po vrsti brez 'dodatnih' tipk. Vraga, nekatera eksotika je še brez numeričnega dela ali celo brez smernih tipk (Happy Hacking Pro na primer).
Sicer so vse te tipkovnice precej glasne, kar si napisal, da te moti. Se pa dobi nekatere od njih tudi s tihimi tipkami.

Od takih z dodatno kramo, se meni po občutku tipkanja edina sprejemljiva zdi razerjeva Tarantula. Soliden občutek pri tipkanju in precej tišja od zgoraj naštetih tipkovnic.

Logitech... segajo nekako od 'bolj tak' do 'krš'. Še najboljša mi je UltraX, predvsem zaradi relativno nizke cene. Teh 25€ je počasi že meja, koliko se mi zdi še smiselno dajati za katerokoli Logitechovo tipkovnico - kar je dražje, dejansko ni vredno cene. Če se ti dopadejo nizke tipke (laptop stil), z UltraX ne boš zgrešil, pa še tiha je. Zavedaj pa se, da bo po letu, dveh, mogoče treh, praktično samo še za v smeti.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krentam ::

aha dali ste mi nek filing da naj za tipko ne dajem veliko ker bo kmalu u smeteh..ste mi kar željo do nakupa vzeli...sedaj še vedno sam dvomim v nakup tipkovnice...no vseeno hvala frudiju ter ostalim za pomoč..bom kupil eno tako tiho in poceni tipkovnico...sicer še newem ali bo to ULTRA X ali ILUMINATED*?

Backup22 ::

Kot sem že zgoraj napisal imam Logitech Illuminated in sem zelo zadovoljen. Je tiha, mehka, tanka in osvetljena. Ta nijov "Perfect stroke" je meni res zakon. Če imaš 76€ kupi to, če ne, pa bo UltraX tudi OK.
//

LordTado ::

g15 je top,uporabnost,funkcionalnost...

ABX ::

priporočam ti da kupiš stock tipkovnico do 15€, vse drugo je potrata denarja, razen če jo boš imel za veliko pisanja potem pa kakšno boljšo


+1

Pa cena je 9E.
http://www.mimovrste.com/artikel/226001...

Edini minus je da nima programa za re-konfiguracije tipk, tako kot imajo te dražje variante.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vitamin-B ::

aha dali ste mi nek filing da naj za tipko ne dajem veliko ker bo kmalu u smeteh..ste mi kar željo do nakupa vzeli...sedaj še vedno sam dvomim v nakup tipkovnice...no vseeno hvala frudiju ter ostalim za pomoč..bom kupil eno tako tiho in poceni tipkovnico...sicer še newem ali bo to ULTRA X ali ILUMINATED*?

ultrax, ker imata podoben sistem in tako kot je nekdo napisal, čez leto ali dve boš (večino tepkovnic - tudi logitech) vrgel v smeti. Jaz nebi dal tolko €€ za dobro leto uporabe. poleg tega pa pri tipkanju ni (bistvene) razlike.
osvetlitev pa rabiš če imaš majhen monitor in res full na temno in tipkovnico daaaleč stran in ti prste niti okvirno ne vedo kje je katera tipka.
Jaz sem imel ta problem le pri prenosnikih

PlayTheGame ::

Da ne odpiram nove teme bi kar tule vprašal, če se pri tipkovnici Logitech Iluminated sploh da dobiti slovenski nabor znakov (š,č,ž)? Ker kakor sem gledal malo po trgovinah, so imeli le US-ANG verzije. Na mimovrste pa piše, da ima slovenski nabor znakov? Kaj je zdaj res?
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

gruntfürmich ::

merc gamin keyboard. malce drugačna, ampak se navadiš
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tt1024 ::

Illuminated originalno niso slovenske ampak jih eden od uvoznikov dodatno lasersko gravira. Vsekakor pred nakupom preveri, ker te ki so gravirane so videti precej boljše. Aja če kdo kupi G15 novo ali Illuminated ZS me :)

PlayTheGame ::

Kje bi se pa dalo videt to SLO izvedbo Logitech Illuminated tipkovnice? Na ene parih koncih sem sicer našel, da imajo kao slovenske, slik pa nobenih oz. povsod slike us-ang verzije. Zanima me predvsem razporeditev šumnikov - meni je to precej pomembno, ker slepo tipkam in sem navajen na standardno razporeditev črk č,š,ž. Če ima kdo doma, naj poslika. Za toliko denarja ima da je tipitopi, če ne odpade.:)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

sss ::

PlayTheGame

Jst sm svojo kupil že pred časom v Comshop v City parku. Ima slovenski nabor znakov :)

ViperR ::

Da si še jaz sposodim temo. Rad bi neko tipkovnico bolj za igranje iger, pa tudi kdaj za pisanje(pa bolj malo), muziko pa take stvari. Pa ti dve tipkovnici, ki ste jih zgoraj našteli mi nenako ne dišijo, bi raje kakšno navadno. V mislih sem imel kako za 15EUR ali pa logitechovo G11, G15 ali Razer Arctosa. Pa raje nebi dajal preveč denarja za tipkovnice ce ni res neke razlike, samo da je kvalitetna in se mi nebo polomila cez pol leta:D Tiste bele navadne so mi bile do sedaj še najbolj všeč, edino kar mi je pri novejših z dodatnimi gumbi vredu je da ima Play/pause, +- volumen in nasledja pesem.

keba ::

Si bom mau sposodu temo.

Me zanima če mi lahko kdo pove kje bi se dalo kupiti RAZER ARCTOSA SLO.

Mi je zelo pomembno da ima Slovenski nabor tipk.

Mentalist ::

Da si še jaz sposodim temo. Rad bi neko tipkovnico bolj za igranje iger, pa tudi kdaj za pisanje(pa bolj malo), muziko pa take stvari. Pa ti dve tipkovnici, ki ste jih zgoraj našteli mi nenako ne dišijo, bi raje kakšno navadno. V mislih sem imel kako za 15EUR ali pa logitechovo G11, G15 ali Razer Arctosa. Pa raje nebi dajal preveč denarja za tipkovnice ce ni res neke razlike, samo da je kvalitetna in se mi nebo polomila cez pol leta:D Tiste bele navadne so mi bile do sedaj še najbolj všeč, edino kar mi je pri novejših z dodatnimi gumbi vredu je da ima Play/pause, +- volumen in nasledja pesem.


G15 vzemi nebo ti žal! Jaz jo tudi mam.
Lool.

AngelOfDeath ::

Da si še jaz sposodim temo. Rad bi neko tipkovnico bolj za igranje iger, pa tudi kdaj za pisanje(pa bolj malo), muziko pa take stvari. Pa ti dve tipkovnici, ki ste jih zgoraj našteli mi nenako ne dišijo, bi raje kakšno navadno. V mislih sem imel kako za 15EUR ali pa logitechovo G11, G15 ali Razer Arctosa. Pa raje nebi dajal preveč denarja za tipkovnice ce ni res neke razlike, samo da je kvalitetna in se mi nebo polomila cez pol leta:D Tiste bele navadne so mi bile do sedaj še najbolj všeč, edino kar mi je pri novejših z dodatnimi gumbi vredu je da ima Play/pause, +- volumen in nasledja pesem.



Kupi eno poceni od Logitecha.

Da si še jaz sposodim temo. Rad bi neko tipkovnico bolj za igranje iger, pa tudi kdaj za pisanje(pa bolj malo), muziko pa take stvari. Pa ti dve tipkovnici, ki ste jih zgoraj našteli mi nenako ne dišijo, bi raje kakšno navadno. V mislih sem imel kako za 15EUR ali pa logitechovo G11, G15 ali Razer Arctosa. Pa raje nebi dajal preveč denarja za tipkovnice ce ni res neke razlike, samo da je kvalitetna in se mi nebo polomila cez pol leta:D Tiste bele navadne so mi bile do sedaj še najbolj všeč, edino kar mi je pri novejših z dodatnimi gumbi vredu je da ima Play/pause, +- volumen in nasledja pesem.


G15 vzemi nebo ti žal! Jaz jo tudi mam.



Ima brat G15.
Kljub temu da je dosti ne uporablja so se iz tipk izbrisali znaki in zdaj cela tipka sveti...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Si bom mau sposodu temo.

Me zanima če mi lahko kdo pove kje bi se dalo kupiti RAZER ARCTOSA SLO.

Mi je zelo pomembno da ima Slovenski nabor tipk.

Mislim, da ne obstaja SLO. Saj pa kaj manjka na GER alu US? Tipke boš itak imel s šumniki oz. ko boš tipkal se bojo videli.

keba ::

kako bom imel tipke s šumniki, kako se to da zrihtat, sej za mene ni problema, ker pa jo bo uporabljala cela familija, je pa problem. Mati bodo mogli kej za šiht napisat pa če nebo jasno označen ž,š ali č bo drek.

Marxel ::

Hmmmm tipkovnice od Razera zaenkrat nimajo nabora slovenskih tipk.... Drugače pa imajo veliko izbiro Razera v spletni trgovini SLONAKUP. Prilagam link za RAZER tipkovnice.:D

keba ::

kdo pa je uvoznik razer stvari za Slovenijo, da njih uprašam kdaj pride, če pridejo tipkovnice s Slo naborom

particle ::

Naknadno nalimaj nalepke z ročno narisanimi ČŠŽ. :) problem rešen, pa še mati bodo zadovoljni :P

kmetek ::

Aston_11 ::

Jaz imam Microsoftovo, sicer nek starejši model - ergonomska , vendar je super zadeva, podobna http://www.mimovrste.com/artikel/226002...

lp

keba ::

sedaj sem poslal uvozniku mail kdaj pridejo Slo Razer tipkovnice, in če jih ne bo ali pa če bi jih bilo potrebno predolgo čakati se bom odločil med naslednjimi tipkovnicami:

Logitech g11
Logitech wave
revoltec fightboard advanced

Kaj od tega mi priporočate?

s1m0n ::

Logitechovo G11, osebno imam G15 že 2 leti tipke in vse ostale, gre pa ta siva barva dol kjer imaš naslonjene dlani!
Meni osebno zelo prav pridejo G tipke saj jih lako uporabljaš za marsikaj, bližnice programov, makrote, itd.

tt1024 ::

Če si lahko še jaz sposodim to temo, imam novo G15 tipkovnico (3x rabljena) z graviranimi SLO znaki, račun, garancija, če koga zanima ZS.

Han_Sol ::

Logitech wave je zakon al pa ultra-x flat
|Intel Core i5 2.8GHZ 6M|ASUS P8P67|GAINWARD GTX560Ti 1GB|
|Corsair DDR3 4GB PC1600|WD 1TB SATA6Gb/s CaviarBlack|
|SAMSUNG S223C|Chieftec BA-02|Chieftec 650W APS-650C|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13824780 (11337) scipascapa
»

Katera gaming tipkovnica ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556064 (4909) deadbeef
»

Katero tipkovnico uporabljate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11913728 (11487) Half-Saint
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272850 (2140) dba
»

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
877217 (5869) specterss

Več podobnih tem