» »

Al Gore in IPCC prejela Nobelovo nagrado za mir

1 2
3
»

username ::

Ko je ta kasneje prišel in minil, so izjavili, da potrebujejo dodatni čas za prilagoditev znanstvenega dela prvotnemu besedilu.
A to pomeni da so rekli "čakte še mal, moramo ponaredit podatke in izračune, sicer ne bodo dokazovali tistega, kar smo se mi namenili dokazat"?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Drugače tega po mojem ni mogoče razumeti.

Suhi podatki očitno še ne podpirajo dovolj alarmizma IPCCja in potrebujejo nekoliko obdelave.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

V teh 20$ je inflacija že upoštevana

Moj komentar ni letel na podatke iz grafa, za katerega res piše, da je normaliziran.

Moj komentar je bil dan preprosto glede na moje spominske podatke, ki pravijo, da je bila konec 80 let (nekje 87-88) cena nafte ~20 TAKRATNIH dolarjev (torej nominalno). Se pa spomnim, da je pred tem bila več kot 40, kar je merjeno z današnjimi dolarji ekstremno drago (podani normalizirani graf pravi, da celo dražje kot danes).
Človeški spomin tudi ni čisto za odmet (vsaj moj) ;):P.

Poleg tega je zraven mojega izračuna še malo špekulacije. Namreč graf je normaliziran z ameriško inflacijo, ki pa ni čisto v razmerju z razmerjem do evra. Dejansko se je Amerika zadnja leta za Evropejce dosti pocenila, ker njihove cene (inflacija) ne sledijo evrskemu tečaju. Zato sem na koncu pripisal, da se za Evropejce nafta ni podražila, za Američane se je.

poweroff ::

Thomas, imaš kakšen vir za svoje trditve?
sudo poweroff

Thomas ::

A misliš, da bi jih takole obtožil, če bi ne imel čvrstih dokazov za to?

Seveda ne.

Julijsko poročilo je postalo "novembersko". Scientific data še ni bila nared julija, ko so po prvotnem planu hoteli z njo podpreti prvo (politično) poročilo iz začetka leta.

Človek bi mislil, da je že to svetovna traparija. Izdati najprej zaključek, ko boš imel šele čez mesece osnovo zanj. Podaljševanje tega razmaka, češ da "podatki še niso nared" ... pa sploh ni znanstveno.

Mediji bi že davno naredili škandal, če ne bi bili samo vpleteni do vratu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Poročilo o katerem je govora je seveda že nekaj časa izdano.

IPCC report.

poweroff ::

Se pravi to Thomasa postavlja na laž?

Thomas_ linke prosim.
sudo poweroff

Thomas ::

Omenjeno poročilo je samo nakladancija, brez DATE.

Merilna postaja, datum, čas, temperatura - in tako naprej.

TO polinkaj, ne pa samo še mau več "toplega zraka"!

OK?

Razen seveda, če je data tajna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

username ::

Hja ponavadi je tako, da najprej moraš zbrati podatke, potem lahko narediš raziskavo in verodostojno zineš kaj o rezultatih.

Tile fantje bi nam servirali jabolčno pito, še preden sadje zraste (zrasle bodo pa slive).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

http://www.ipcc.ch/

The Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) has been established by WMO and UNEP to assess scientific, technical and socio- economic information relevant for the understanding of climate change, its potential impacts and options for adaptation and mitigation. It is currently finalizing its Fourth Assessment Report "Climate Change 2007", also referred to as AR4. The reports by the three Working Groups provide a comprehensive and up-to-date assessment of the current state of knowledge on climate change. The Synthesis Report integrates the information around six topic areas
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Fantje "finalizirajo" še vedno. Pa kljub temu v parih minutah najdeš lep biser, v že "ponujenem končnem osmutku":

Global average sea level was likely between 4 and 6 m higher during the last interglacial period, about 125,000 years ago, than during the 20th century, mainly due to the retreat of polar ice (Figure TS.21). Ice core data suggest that the Greenland Summit region was icecovered during this period, but reductions in the ice sheet extent are indicated in parts of southern Greenland. Ice core data also indicate that average polar temperatures at that time were 3°C to 5°C warmer than the 20th century because of differences in the Earth’s orbit. The Greenland Ice Sheet and other arctic ice fi elds likely contributed no more than 4 m of the observed sea level rise, implying that there may also have been a contribution from Antarctica.


Morje je bilo višje za 4 do 6 metrov, temperature pa za 3 do 5 stopinj, pred prejšnjo ledeno dobo, 125 tisoč let nazaj, kot danes.

To JE novost. Njihov Nobelov sonagrajenec Al Gore trdi, da take vročine ni bilo že najmanj 650 tisoč let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

IPCC ne opravlja nobih originalnih raziskav pač pa naredi povzetek vseh relevantnih znanstvenih papirjev, ki so seveda vsi tudi citirani.

[edit - odstranjen flamebait]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Azrael ::

Lepo.

Samo zakaj je potem notri kup nakladancije, DATE in metodologije pa ne? Ampak tudi če slučajno kje je, vreme jih ne mara.
Nekoč je bil Slo-tech.

kitzbrado ::

>Samo zakaj je potem notri kup nakladancije, DATE in metodologije pa ne? Ampak tudi če slučajno kje je, vreme jih ne mara.

Zaradi tvojega komentarja sem sel lepo na njihovo stran in kliknil na link: full report. Tam lahko kliknes na eno izmed poglavij - jaz sem kliknil na: Climate Models and their Evaluation. Ko se ti odpre .pdf datoteka (ki je del porocila), imas najprej noter kup slik, ki predstavljajo izmerjene podatke, na koncu pa se 14 strani referenc (peer to peer clankov).

Zdaj mi pa prosim razlozi trditev, da notri ni podatkov.

Ce mi kdo ne verjame, je tukaj direktni link do pdf datoteke, ki jo lahko najdete tudi na IPCC strani.

EDIT: Enako lahko argumentiram tudi za metodologijo, samo v tem primeru je treba se kaj prebrati.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Sej gledamo tole datoteko, kitzbrado. Notri je novo priznanje, da 125 tisoč let nazaj je bilo precej topleje kot danes.

Ampak vedno bolj skeptični postajajo teli [edit - odstranjena zbadajoča beseda].

By the year 3000, the warming range is 1.9°C to 5.6°C.


To se pravi, "morda samo slabi dve stopinji do leta 3000".

Hehe ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

jype ::

[edit - odstranjen OT del]

Meni se niti IPCC niti Gore ne zdita vredna te nagrade, a odločitev je argumentirana in jo sprejemam - ker Gore pač je strokovnjak, kakorkoli obrneš. Ne sicer za podnebje, strokovnjak je pa vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gzibret ::

Kolektivni izbris je zajel vse offtopic poste, kjer je bila debata o tem, kdo je koga kdaj vprašal in kdo je komu kdaj kaj odgovoril. Z drugimi besedami - odstranjeno flamanje.

V tej temi je (oz. naj bi bila) rdeča nit pogovora letošnja nobelova nagrada za mir.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

MrStein ::

Avby:
Saj bo šla cena gor slej ko prej

Kako to misliš "bo" ?
Včeraj sem bral, da je sodček dosegel rekordnih 80 USD.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wikileaks: email sporočila med raziskovalci klimatskih sprememb

Oddelek: Problemi človeštva
303077 (2265) AtaStrudl
»

Razvrednotenje Nobelove nagrade za mir

Oddelek: Problemi človeštva
393140 (2192) .:joco:.
»

Al Gore in IPCC prejela Nobelovo nagrado za mir (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11812235 (10043) Gregor P
»

resnica ali bluz? (Savdska Arabija, USA, ..)

Oddelek: Problemi človeštva
151949 (1275) A. Smith
»

Palestino zajahal Hamas!

Oddelek: Problemi človeštva
362884 (2363) Thomas

Več podobnih tem