» »

Problem pri nalaganju XP, ko pride do začetka inštalacije PC ugasne!

Problem pri nalaganju XP, ko pride do začetka inštalacije PC ugasne!

kovse ::

Živjo!

Imam en problem pa se že 2 dni ubadam pa nemorem ugotovit kaj bi blo narobe.

Win XP hočem spraviti na disk, direkt na formatiran disk z boootable windowsi. Vse se lepo zažene, gre v inštalacijo v dosu nakar preden moreš pritisniti F8 za nadaljevanje se PC ugasne. In to zmeraj, vse se lepo naloži ampak preden se pojavi okno za inštalacijo(ko morš stisnit F8 pa agree) se ugasne.

Poizkusil sem z 2 diskoma, 2 procesorjema, 2 rami, 2 napajalnikoma ter tudi z 2 različnimi XP CD-ji, ampak še zmeraj negre pa ugasne, tudi sem se igral z jumperji ampak nič ne uspet da bi delal.

Probal pa sem inštalirat WIN ME pa dela in naloži brezhibno, ko pa sem probal naredit upgrade z ME na XP in ko se resetira PC(za inštalacijo), takrat ko more iti v inštalacijo se zopet ugasne.

PC:

Duron 600
ECS K7SEM rev 3.0A
128 ram
60 gb disk Seagate ST360020A


Hvala že vnaprej, Uroš!

Tr0n ::

Kaksno drugo verzijo XPjev uporabit, kot to, ki jo uporabljas sedaj.

kixs ::

Imas nalozen zadnji bios?

Lahko je tudi kaj z ramom, pozeni memtest -> poisci na netu.

lp

kovse ::

Uporabil sem 2 verziji, eno bootable pa april 2007, sm z taprvo že velikokrat nalagal windows pa še po tem ko ni šlo na drug PC pa je delalo.

Tr0n ::

Kaj si spreminjal pri samem hardwaru po tem ko si zelel namestit? Si probal v celoti sformaritrat disk in checkirat, ce je z njim vse vredu? Uporabljas FAT32 ali NTFS?

Preveri BIOS nastavitve (ACPI stuff) etc...

zupi ::

Probi to finto: preden se lotiš nameščanja xpjev v biosu onemogoči to opcijo da ti operacijski sistem ugasne računalnik. Malo poglej po nastavitvah in najdi to. Ko so xpji nameščeni nazaj omogočiš to kar si prej izklopu.

lp zupi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1152: error exctracting to the temporary location

Oddelek: Pomoč in nasveti
292682 (2359) JOKER
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452009 (1668) mojo31
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231642 (1285) bluefish
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614482 (8449) solatko
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089254 (6705) kriko1

Več podobnih tem