» »

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

twosocks ::

Zadnjh par dni mi sporoča naslednja sporočila (iz Event viewerja) vsakih nekaj časa; disk pa drgne kot da bi bil pol n žebljev...včasih se noče zbootat...:

Event Type: Warning

Event Source: Disk

Event Category: None

Event ID: 51

Date: 10.3.2001

Time: 20:34:57

User: N/A

Computer: FILIP

Description:

An error was detected on device DeviceHarddisk0DR0 during a paging operation.

Data:

0000: 03 00 22 00 01 00 72 00 .."...r.

0008: 00 00 00 00 33 00 04 80 ....3..€

0010: 2d 01 00 00 00 00 00 00 -.......

0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0028: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0030: 00 00 00 00 28 00 00 00 ....(...

0038: 00 0e 00 00 00 00 00 00 ........

0040: 28 00 00 29 dd 89 00 00 (..)݉..

0048: 40 00 @.





Event Type: Error

Event Source: atapi

Event Category: None

Event ID: 9

Date: 10.3.2001

Time: 20:35:10

User: N/A

Computer: FILIP

Description:

The device, DeviceIdeIdePort0, did not respond within the timeout period.

Data:

0000: 0f 00 10 00 01 00 64 00 ......d.

0008: 00 00 00 00 09 00 04 c0 .......À

0010: 00 01 00 00 00 00 00 00 ........

0018: 5c 46 0d 00 00 00 00 00 F......

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0028: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0030: 00 00 00 00 07 00 00 00 ........





Event Type: Error

Event Source: dmboot

Event Category: None

Event ID: 6

Date: 23.2.2001

Time: 8:09:23

User: N/A

Computer: FILIP

Description:

dmboot: Failed to auto-import disk group FilipDg0. All volumes in the disk group are not available.

Data:

0000: 00 00 00 00 02 00 4e 00 ......N.

0008: 00 00 00 00 06 00 50 c0 ......PÀ

0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0018: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........



Se opravičujem za dolžino posta, ampak je potrebno za rešitev problema....



Ni mi jasno, spremenil nisem na glavnem disku nič (to je glavni) Disk je 10,2 Fujitsu.



kak nasvet?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*
  • spremenil: twosocks ()

Ribicija ::

Čimprej si daj zraven drug disk pa naredi backup. Disk ti bo namreč crknil. To kar slišiš je verjetno zabijanje glav.
lp

kr3dn ::

kukr je Ribicija reku, takoj bekap nared. nisem pa ziher da ti bo disk crknu, ker sem mel podobn problem (sicer v win98). mam fujitsu 17GB pa je zacel tko praskat (2 mesca sem ga imu takrat) kukr si ti reku, pa sem ga sformatiral, poj sem ga mau gonu, pa ni hotu crknt in men se zdej dobr dela.

kr3dn

twosocks ::

Mam ga se 6 dni v garanciji...a naj ga nesem nazaj? Sam kaj ko ne vem kdaj bo praskal, mislmd a ko se segreje...ampak kaj je vzrok? Fizični? Programsko?

hvala za vaijen nasvete, backup imam, zdej pa še testiram če bo spet začel klenkat...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

TESKAn ::

Nes na servis.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matevzm ::

Ne vem kako je s Fujitsu, a stestiraj disk. Za Maxtor in Seaget (ki ju imam) so programcki na straneh proizvajalcev. Ce tisti javi napako, potem ni kaj dosti vec poceti. Trgovina pa tudi nima vec kaj reci, ce ti tovarniski programcek rece, da je disk pokvarjen.

twosocks ::

Sem spustu skoz en Comprehensiv check in quick chek v DOS-u. Ni sporočil nč. Ma ni zgledal da bi ga kej obremenjeval...Men zgleda kot da če cel dan dela cca 10 ur, se segreje in začne tolčt. Bom probal posnet, če se bo ponavljal...aja še to...a se komu sanja kako ga prisilt disk, da bo "obremenjen", da vidm če je in kaj je narobe...sem ga zdej zmatral, pa se ni nč zgodil...sem mu 130 Wordov,20Excelov pohotosjope in podobno ni blo nč. pol sem pa še sliko probal hkrati obrnt pa je photoshop ven vrgel..kako neki z diskom narobe (ob tem ni nč pokal)..RAM je šel do 350 (mam ga 128 drgač), . Za page mam rezerviran 192, sam ga ni hotel več kot 50 Mb pageat...Kdaj dela tale paging? Glede na to da napake tut takrat se pojavljajo, bi ga rad prislil, da gre do meje pageanja, pa da vidm.....

hvala za nadlajno pomoč...

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

matevzm ::

Paging je dodatni spomin v Winsih, kamor sklada ce mu zmanjka pravega.
Ce ni diag nic sporocil, potem ne vem.. Ali imajo ti diski kaksen smart? Ali napise kaksen smart selt test? Meni je ta javljal napake na Maxtorju in Seagateu, takoj ko so se pojavili bad sektorji (vcasih se prej). Smart naj bi delal tudi log, tako da v principu naj bi bilo iz diska samega razvidno, ce je kaj narobe.
Mogoce bos najlazje obremenil disk, da mu das nekaj za zipati, pa daj samo 'store', da ne bo bremzal procesor. Potem pa malce glej, ce so zip v redu.

twosocks ::

Sem probal 680 Mb zazipat, bp...nč ropotal ne nč. Dons že cel dan dober....glede na včer je sam razlika, da sem reck odklopu iz računalnika (z diskom 4,3). Kupil sem ga pred tednom v Mlakomu...A milslte, da bi lahko reck bil vzrok? Kak upor, segrevanje? Ker takrat ko je klenkal, je bil dokaj segret disk....
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

matevzm ::

V principu je mozno, da se ti segreva. Vecina diskov ima sicer delovno temperaturo do 50C, kar je precej vroce. Vcasih je bil to sicer bolj znan problem. Pri raztezanju prihaja do razlik zaradi materialov in so morali diski rekalibrirati glave. Sedaj nisem zadnje case o tem slisal nic. Lahko da pri doloceni temperaturi termicna kalibracija ne znese vec (ali pa je sedaj ni?). Lahko poskusis s hlajenjem, racki so 3-4k, samo so glasni ko hudir (jaz sem hladil Barracuda II, bila je tako vroca, da sem komaj drzal roko gor, obup).

twosocks ::

Khm, disk crknu...pred totalnim padom sem naredil backup (hvala za nasvet) ter ga posnel na kaseto...zvok.
Enkrat je sam freznil in po restartu ni hotel več delat (no system disk).

Takoj sem ga nesel na servis v Kranj. Zdej so mi rekl, da traja 1-2 tedna da stestirajo, pa če je res, potem grejo do dobavitelja Accord, pa potem z nečim zamenjajo.

Disk sem mel v garanciji. Zanima me:
- če je crknu delno in ga poravjo, ali lahko zahtevam zagotovilo/garancijo da ne bo juter spet?

- če je crknu totalno in dobim nov disk, dobim novo garancijo? Kakšnega mi morajo dati? Ker mi je rekel, da nimajo več takih (majhnih - 10Gb) in da bi bilo potrebno doplačat. A sem dolžan? A mi lahko podtaknejo rabljenega (ker sem slišal da pri tem podjetju delajo to)?

thanx

P.s.: A bi mi na BH6 (ATA33) delal ka IBM 5400 30Gb?

*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

MadMax ::

Ce nimajo tako majhnega, ti dajo pac najmanjsega vecjega.

Nisi dolzan nic doplacat (oni so ti dali garancijo -> njihov problem)

Garancijo imas do preteka prvotne garancije + cas, ko je disk pri njih. Tut ce ti bo se 10x crknu.

Edino, ce ga bodo imeli na servisu vec kot 45 dni, so ti dolzni zadevo zamenjat (lahko tudi z rabljenim, a brezhibnim) ali vrnit kupnino (garancija se vedno kot zgoraj)

twosocks ::

Zakaj naj bi bilo vse lepo, če ma lahko človek probleme?

Med tem ko je 10,2 disk na servisu (in pravijo da mu ni nič...), mi je začel crkavat 4,3 WD...isto oz. zelo podobno kot Fujitsu...spustil sem tokrat od WD-ja check skoz in mi je javil da ima nepopravljive poškodbe...scandisk mi je potem javil 12800 bytov bad sektorjev. Stvar dela kak dan, pa se mi usuje, ga pržegm parkrat, da mi javi napačen disk, pol pa pride v winse, ugotovi da mam sesute lokalne nastavitve (userje) in mi povozi staro...računalnik dela naprej....
V event viewrju pa piše za vsak dan, da po določenem času najde napake na IDE,pa atapiju..tko k gor piše...

Ali je možno da:
- mi dela paging na bad sektorje in se mi zato usuje ter mi pri tem sesuje še lokalne nastavitve
- ali je možno da mi je tale 4,3 disk sesuval glavni disk 10,2 ki je trenutno na servisu, ker je imel podobne težave??
- ali je možno da mi matična ali kak druga stvar uničuje diske?

thanx za enkrat


P.s....kdor mi pomaga, da zrihtam disk in računalnik postavim na noge, mu pošljem DIVX film...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Alec999 ::

twosocks >> a mi lahko poves ime programa k testira WD diske al pa naslov k se mi je pojavu problem z WD 8,4 GB pod Win2000 po dalsem delovanju mi zacne piskat ... ce pa do konca obremenim procesor pa neha ... sumim da se to dogaja od kar sm instaliru VIA gonilnike in mi je "Standard IDE controller" zamenju z "VIA BUS Master IDE controller"

P.S. dj se povej kero maticno ti uporablas pa kere gonilnike (ce mas VIA cipovje) pa ker controller

men je napacno zaznavu diske k nisem mel "Primary pa Secondary IDE channel" nastiman pod IDE ATA/ATAPI controllers nastiman

ADF ::

Kolega je kakšen mesec nazaj prišel do mene in me prosil za program, ki naredi low level format, češ da se njegov disk obnaša čudno. Normalno je prišel v win2k, včasih pa je disk začel premlevat in "butat" z glavami. Še prej se je igral z Linuxom in šaril po boot sectorju (hotel je pač inštalirat Linux).
Odšla sva k njemu in pognala scandisk in še nekaj diagnostike, potem še malo FDISKa (zgolj informacije o particijah) nakar se je začelo: Pri vsakem resetu je disk praskal v nedogled še preden je začel nalagat OS, tudi ko sva hotela štartat z sistemske diskete, je vse obviselo. Več kot pet ur sva se zajebavala z diskom in vse je kazalo, da je za na servis, ko sem na koncu priklopil svoj disk na master in njegov na slave, da sva sploh prišla do DOS prompta in še takrat je trajalo par minut, da je njegov disk nehal praskat in se je zagnal OS z mojega. Potem sem pognal Wipedisk (program za Low level format) in od takrat dalje je vse OK. Zgledalo pa je, kot da je disk fuč, ampak je bil tudi zadnje dni pod garancijo in "novi" diski ne crkujejo kar tako (tisti je bil IBM).

Če si se igral z kakšnimi drugimi programi za urejanje particij ali pa si inštaliral kak drugi OS, potem je verjetno da si pisal po boot sektorju in tam naredil zmedo.
Enkrat prej se mi je to zgodilo, ko sem postavljal disk in sem najprej pognal FDISK za win95, potem formatiral in nato brisal particije z FDISKom za NTje, pa sem dobil cel kup bad sectorjev, in to na čisto novem disku, samo zato ker en FORMAT ni prepoznal drugega.
Mislim, da je tudi s tvojim prejšnim diskom vse v redu, samo naredi low level format, pa bo.

Uporabil sem diagnostiko od Seagate-a in ko mi je program potrdil, da so vse mehanske komponente OK, je lahko samo še boot sector. Tudi bad sectorji ne pridejo kar tako, saj to pomeni, da bi moral med delovanjem diska z kladivčkom tolči po njem, da bi fizično poškodoval površino magnetnih plošč.

Uf, sem se razpisal. Verjetno zato, ker sem v osnovni šoli bolj jedrnate spise oddajal (zd. 2)

twosocks ::

-->Alec999

http://www.wdc.com/service/

Tuki najdeš par diagnostočnih stvari...seveda vse za dos...



Bom probal Low level format, sam ne vem če se bom bad sektorjev znebil.....sam ne vem noben low level program za WDja...Wipedisk mislm da je za IBM...pozna kdo katerega?



lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

roscha ::

Twosocks: Low level format... Evo par resitev:

1.) Poglej semle.
2.) Najdi kako staro 386/486 plato te so imele moznost LLF v BIOSu
3.) Novejse mamaplate imajo (nekatere??? / vse???) ponavadi dodan CD z driverji, BIOS flash utilityi in low level format programcki.

Veliko uspeha!

ADF ::

Wipedisk je za vse diske (od floppyja dalje). Sam sem z njim flashnil Seagate-a, IBMa, Fujitsu-a. Edino kar lahko nastaviš ročno je število strani (sides). Po defaultu jih nastavi 246, novejši diski pa jih imajo 255 - sicer pa ponavadi piše na disku (na nalepki). Po formatiranju pa itak ni razlike - vsaj jaz je nisem opazil, pa sem poizkusil oba načina.

twosocks ::

A je 10,2 Fujitsu nov/star disk (nov?)?
Kaj pa 4,3 WD? (najbrž spada pod stare)

Na strani od WD piše:
The Diagnostics option allows you to test the drive, print results for last drive tested, repair errors found during the Test Drive option and write zeros to the drive (low-level format). This option replaces Wd_diag and Wd_clear (which was used for scanning errors "Read Verify" and low-level formatting capabilities). The Diagnostics also replaces Wdat_ide.exe for scanning and defect management. Note: You should continue to use Wdat_ide.exe if you own one of the following older model WD Caviar hard drives: AC140, AC160, AC280, AC2120, AC2170, AC2200.

Če mam 34300, polje uporaben al ne zame?
thanx
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

ADF ::

Definitivno lahko uporabiš ta program. "Stari" diski so pod 1GB.


Alec999: Če imaš VIA 133 ali 133A ter WIN2k potem te bo zanimalo sledeče:9) How do I get my hard drive to run in ATA/100 under WindowsŽ 2000?

9) How do I get my hard drive to run in ATA/100 under WindowsŽ 2000?

A- Microsoft has acknowledged that WindowsŇ 2000 has issues with ATA/100 controllers. An ATA/100 fix will be provided in Service Pack 2 for Windowsä 2000.

4) My Apollo Pro133A based motherboard with the VT82C686B Southbridge is having stability problems in WindowsŇ 2000, especially when transferring large files. How can I cure this?

A- At this time, we suggest you uninstall the VIA IDE Busmaster for WindowsŇ 2000 that is contained in the 4-in-1 driver.






null

Alec999 ::

ADF >> jst mam ATA 33 disk :) maticna je pa Abit VA6 tko da mislem da nima VIA 133 cipovja gor :)





drgac pa se mal o mojmu problemu:

piskat zacne samo k se zazene Win2000 torj pod BIOS-om pa etc. ne piska ... piskat neha pod Win2000 samo ce do konca obremenim procesor (skoz laufam Distributed.net) .. piskanje pa se je zacelo nekako takrt k sm zamenju plato iz Abit Bh6 na Abit VA6 in instaliru 4-1 Via gonilnike : (pa comp je bil 6 mescov non stop przgan pa nastiman je blo da se disk po 3 min delovanja izklop) ... ce racunalnik ugasnem za par ur ... pa pol przgem .. ob prvem zagonu ne piska ... tko da je mozno da piska zrd pregrevanja ... al pa mu je zmankal "olja/masti" v lezaju tm k vrti plosce or what ever





a se komu disk piska pa ce procesor do konca obremeni pa neha? :\

ADF ::

Alec999: Ti si pa res čudak.

.....it's no surprise that they called this new VIA Apollo Pro mobo the VA6. (In case you're wondering, the '6' comes from '6th' generation Intel-compatible processor). We're not talking just any VIA Apollo chipset, we're talking VIA Apollo Pro 133, perhaps the first chipset from VIA to get props in sizable form in years

Alec999 ::

ya ya ... to usak dan slism da sm cudak :D se posebi od punce


pa prov mas VIA Apollo Pro 133 chipset je gor sam podpira do ATA 66


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tp-link wn722n zmrzuje internet

Oddelek: Omrežja in internet
10760 (619) BorutK-73
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464140 (3015) BorutK-73
»

počasno delovanje kompa Asus N76VZ

Oddelek: Pomoč in nasveti
81085 (913) WIngs
»

Ali bo disk crknil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281955 (1500) BlackHole
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161595 (1431) lojze_car

Več podobnih tem