» »

Prijaznost linux, free in open folka

Prijaznost linux, free in open folka

MrStein ::

Predgovor:
V komentarjih k eni novici na ST se je omenila prijaznost "support-a" pri linux in drugih free/open zadevah. Da je kao hvale vredna. (bom linkal to temo pozneje, ko najdem URL)
To temo odpiram, da vsak svoje mnenje podkrepi z dejstvi.

Primeri:

En žal krepko negativen primer : Parted Magic forum post

more to come ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OmegaBlue ::

huh.. ta odgovor me je pa presenetil.. sploh to da pride s strani developerja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

LjubimPeezde ::

Morda se je kdo drug predstavil pod njegovim nicknamom. šala šala>:D

Ni skrivnost da se nekateri iz opensource scene nosijo po domače povedano kot so dolgi in široki. Tako da tale zadnji verz iz linka nekako ne preseneti. Druga pisarija je odveč. To lahko demantirajo le tisti katerih profil je opisan v prejšnjem stavku.:)

karafeka ::

Mhja, sem imel podobno izkušnjo pri urxvt.

Starejše verzije so se mi normano prevedle, pri najnovejši pa je metalo ven napake. Grem na njihov poštni seznam in mi rečejo, da kaj si mislimo, da smo gentoo uporabniki, da imamo itak ne vem kako zmodificiran sistem, da nam nič ne lavfa.

Poldi112 ::

Supporta je ogromno. In za vsak tak odgovor dobiš 100 prijaznih. To da je opensource community prijazen ne pomeni, da je cisto vsak osebek v vsakem trenutku prijazen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kekz ::

Jaz sem pri linuxu vedno nekje ali pri kom našel odgovor na težave...
Na MS pa sem do zdaj klical vsega 2x. Bilo je obakrat enako, povedati sem moral serijske številke produktov in ključe, potem pa so me "prijazno" napotili po nasvet h kakemu MSCP-ju (ki naj si ga sam poiščem). :O

Daedalus ::

Ja - in pol boš na par naključno izbranih primerih posploševal na celotno skupnost.

Bom naredil isto za Slo-Tech. Pa prišel do zaključka, da so tu sami neotesani bedaki.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MrStein ::

1.) ni naključno izbran primer
2.) jaz nisem nič posploševal
3.) rezultata tudi ni, priporočaš drugi forum ?
(namreč nič ne pomaga izjava "to je osamljen primer")

PS: Aja, prosil bi pisce (in moderatorje) da se ne vleče prej enkrat omenjena skupnost v to temo. Ne rabiš primerjave zato, da ugotoviš ali je oseba, ki te je pljunila v obraz nesramna ali ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

whatever ::

Mogoče sem samo jaz antitalent za linux kaj pa vem. Samo meni se ne zdi normalno, da moraš, če nisi ravno genij, spraševat ali iskat na raznih na 120 raztreščenih po celem netu support forumih za rešitev tvoje težave. Potem pa dobiš odgovor v stilu: A maš verzijo kernela 2.6.08? To je specifična napaka tega kernela. Upgradaj na 2.6.09 itd. No sej sem malo antitalenta zgleda za linux, čeprav mi srednje tezavno programiranje npr. v Javi, C++, assemblyju gre čist brez problema, tudi bash skripte bi se komot naucil programirat, samo kaj ko ne mors programirat v bashu ne da bi poznal linux inside out in linuxa inside out ne mors poznat ce ne znas v bashu programirat. kot kura in jajce.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

kekz ::

Za programiranje v bashu res ne vem zakaj bi rabil poznati linux internals? To je dokaj običajen strukturiran proceduralni jezik, ki se pač ne prevaja ampak interpretira.
Ponavadi se moraš osredotočiti na svoj problem, na OS pa le za pomoč. V bashu sem že programiral tudi komunikacijski protokol in hex parser, pa bi bilo čisto vseeno, kakšen OS je spodaj.

Menjava kernela tudi ni nek bav-bav.
Jaz sem ravno stopil na mino drugje. Za mojo zelo low level distribucijo ni prevedenega VLCja. VLC pa ima preko 80 dependencijev, od katerih večino dobim tudi samo v sorsih. Pa še nekateri od teh imajo spet svoje. Tako moram nakompajlati približno 130 raznih knjižnic in utilitijev, da bo stvar zalaufala. Ampak začuda kar gre z minimalnimi težavami. Tako imam že skoraj LFS :D

Trenutno sem ravno pred enim problemom, ki ga rabim pri študiju.
Za potrebe meritev rabim sinhronizirati čas dveh linuxov, ki sta 200 km narazen na vsaj 1 ms natančno. Evo, kakšna ideja?

meacho ::

Sinhronizacija preko GPS sprejemnika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pokazal verzijo Windows z Linuxovim jedrom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10023906 (19032) Phantomeye
»

Windows 10 bo dobil bash! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11445308 (37575) Jst
»

Resnična Resničnost: Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
11913471 (8241) smihael
»

Grafični pogon v Windows Vista ne bo sestavni del jedra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
787703 (5484) simnov
»

router (linksys): BEFSX41 ali WRT54G

Oddelek: Omrežja in internet
312059 (1557) pujsek_

Več podobnih tem