» »

router (linksys): BEFSX41 ali WRT54G

router (linksys): BEFSX41 ali WRT54G

crush ::

rabim router in me je privlacil BEFSX41. potem pa sem videl WRT54G, ki ima podobne lastnosti in isto ceno. router bom v vsakem primeru povezal "oziceno" (tko da wireless mi ne pomaga).
zanima me samo kateri ima boljsi "performance" (igre&P2P).
thx, lp

link_up ::

jst mam befsx41 in sem naravnost navdusen :) router laufa ze skoraj 4 mesce brez reseta..nobenih problemov...p2p deluje brezhibno...tudi z 200+ povezavami...jst ga priporocam :)
In and Out

Klemenn ::

res rabiš router?

če maš navaden adsl a ti ne pride switch bolj koristen in enostaven?

OldSkul ::

Tle nimaš kaj razmišljat.Vzemi WRT54g, ki ga imam tudi sam in enostavno seka.To sem povedal že neštetokrat na tem forumu!

crush ::

@link_up: a igras kake igre on-line? si opazu kak (mocno) povisan ping?
@jebediah: povezavo si bomo delili v treh.. meni so rekli na siolu da s stud. paketom dobis samo en ip. neurdno pa sem slisal da si lahko najvec v dveh hkratu na netu?
no kakorkoli ze, sem ze razmisljal da pred nakupom bi poskusal ce dela samo s switchem.

lp

Klemenn ::

no, sicer nisem strokovnjak, ampak tak je:

jz sem tut doma na en (navaden) paket prklopu tri compe, pa najprej prek routerja....na enem compu je bla mula na drugem bittorent...stvar ni preživela niti ene ure...

zdaj s switchem lepo laufam na vseh compih vsega vraga ;)

moj nasvet: če boste trije, pejt na recimo 2mbit/512 navaden paket, pa en switch pa bo stvar delala res enostavno, brez kakič dodatnih nastavitev itd

lahk pa da se motim, in bo stvar na routerju delala prav tako brez napak :\

Matri[X] ::

Ce imas zanic router ti bo stekalo in se bo router sesu (primer: LevelOne). Ce imas pa normalen router, ti bo pa vse lepo delovalo (Linksys, linux router).

crush ::

vem da ce imas navaden paket in switch dela vse cool brez kakih zaj***, samo rajsi dam 10k vec in vzamem router namesto switcha in presparam 2k/mesec na narocnini (stud. paket).. lp

Klemenn ::

ja to tu res....

sm še zmeri, upoštevaj vsaj ta nasvet: probi si najprej router dobit v test...če se bo sesuval, potem ni vredno...vsaj za moje pojme ne :\

pujsek_ ::

Ruter ali switch, walda ruter če vas bo več gor, no če boš sam uporabnik neta potem ne!
Wireless ruterji imajo včasih težave z p2p, ne vem pa kako je z igrami, bolj malo laufamo te zadeve, vendar ko že ni ne vem kakih težav (preko wlana)!
Kar se tiče izbire linksys - belkin, mislim kot ti že eden zgoraj povedal, da nimaš kaj študirat! Kar se pa tiče wlan ruterjev, če ga ne boste uporabljali potem raj vzemte navaden ruter...:\ !
Welcome shop.wlan-sat portal...

miroB ::

Kako se pa obnesejo 3com routeri. vzel bi onega za 18 jurjev, rabim pa za p2p in igre na dveh ali treh računalih.

link_up ::

@abuser

ne online iger niti ne igram...sem probal sicer wolfenstein enemy territory pa je bil ping vedno okoli 40 ms na kaksnih fajn serverjih...igral sem pa tudi po 2 uri...tko, da ...jst se res nimam kej za pritozevat
In and Out

alesrosina ::

sadarj79:
a kaj velik pocnes prek wirelessa? Jst namrec gruntam da bi to nabavu, mreza bi pa bla kr dobr obremenjena (poslusanje muske prek mreze). Do zdej sem meu d-link di-624+ pa se je zadeva na veliko obešala, čim sem wireless gor prklopu ....

pujsek_ ::

Glej tukaj imaš ocene amerikancev, kaj se njim dopade in njihove cene opisi...
WiFi testi in ocene

3Com je en ruter kar pohvaljen (ocena 8), poišči morda je ravno ta za 18k...>:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

Matri[X] ::

WRT54G ime odličen firmware, ki med drugim omogoča tudi QoS (prioritizacija prometa).

OldSkul ::

P2P-ja je pri meni ogromno in vse mi dela normalno.Prej sem imem Asus wireless router sem ga razvo zaradi prekinjanja povezave zamenjal in zdaj mi dela vse brez problema.In vse to je brezzično in ne žično.Namreč skoraj vse delam na prenosniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

pivmik ::

Jaz mam študentski ADSL in dinamični IP. Hkrati je lahko direktno neodvisno preko switcha povezani 4 računalniki. Switch je zakon, samo priklopiš in dela za vedno. Routerje moreš vedno neki nastavljat, odpirat/forwardirat porte, radi se obešajo, so dražji...

Drugače za WLAN je po moje Linksys WRT54G zakon, firmware je opensource(linux), tako da vedno prihajajo novi boljši firmwarei in ima največ funkcij. Pa še najbolj poceni je (v mimovrste 22.200,00 SIT poštnina zastonj).
LP, Gregor GRE^

cryptozaver ::

Matri[X]

O kaksnem QoS govoris? Na ST je se ena tema kjer sem prebral da zna omejevat promet zgolj po portih... Jast bi rabil po klientih. Ves ti kaj vec o tem???

Matri[X] ::

Omogoča ti prioritizacijo prometa glede na service, MAC naslov in IP naslov.
ScreenShot vmesnika za konfiguriranje:

Router omogoča tudi VLAN, SSH/Telnet server, filtriranje prometa glede na MAC naslov, itd ... Na njem je namescen Linux-2.4.20. Switching je narejen z bridging supportom, ki je vgrajen v kernel. Nadzoruje se ga lahko z brctl in ebtables. Zadeva je vsekakor vredna svojega denarja, saj je ubistvu popolnoma delujoč Layer-2 switch s spodobnim firewallom (iptables) na WAN vmesniku.

pivmik ::

MatriX:
A dejanske omejitve prenosa za posamezna IP/MAC v stilu:
Download omejitev: 16KB/s
Upload omeitev: 10KB/s
Ni?
LP, Gregor GRE^

imott3791 ::

WRT54G
Kaj kdo ve ali se da temu ruterju navit domet? A mogoce s kakim firewarom ali...? In katerim točno.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Matri[X] ::

imott3791: oddajno moč se lahko poveča za ~400% z modificiranim firmwerom.
PicNiK: jaz dosedaj tega še nisem zasledil, lahko si pa narediš sam, če le znaš programirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

Ziga Dolhar ::

sveasoft.com
https://dolhar.si/

dg ::

Men dela Linsys BEFSX41 brez napak eno leto. To je kos opreme, na katerega lahko poabiš ko ga enkrat skonfiguriraš, sam da ma štrom pa kable priklopljene. Še najbolj mi je všeč firewall, saj večino "smeti" ostane zunaj, tako da do mojga PC-a praktično ni prišlo še nič (prej se je Zone Alarm vsake toliko oglašal, odkar je Linksys tega ni več8-) ). Tudi dvema prjatloma enaka routerja delata BP, sprobano na ADSL in CATV dostopu do neta....

pivmik ::

Matri[X]:
Programirat znam, to pa ni dovolj. Rabim met znanje Linuxa, ki pa ga vedno manj maram.
LP, Gregor GRE^

imott3791 ::

Žiga tega softverja ni tako enostavno za dobit na sveasoft.com. Ga imaš ti? Mi ga lahko kako posreduješ? Hvala.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Matri[X] ::

Linux je čist soliden operacijski sistem, samo GUI ima zanič, kar je pa pri zadevah kot je router/server čisto brezpredmetno. Za to kar ti hočeš je pa pomoje dovolj že ena sama skripta napisana v bashu. Verjetno jo dobiš celo nekje na internetu.

cikopajo ::

pa res ta software od sveasoft.com,,,, kaj pomaga za boljši domet itd....

Zanima me kako odprem porte za emulo pa bittoretna,,,,nekaj sem poskušal pa mi še vedno blokira. Uporabljam pa samo wirelles na laptopa....

imam pa wrt54g...

hvala

Matri[X] ::

cikopajo: če želiš imeti boljši domet, moraš imeti tudi bolj občutljiv sprejemnik, za dober upload pa tudi oddajnik na tvoji wireless kartici. Za forwardiranje portov pa preberi navodila za uporabo.

cryptozaver ::

Veliko inf na wi-fi temo.

Shkorc ::

Mene pa zanima kje v LJ bi se dalo najceneje kupit BEFSX41, ker ga v Xenyi, kjer sem ga že enkrat kupil nimajo na zalogi.

pujsek_ ::

Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393959 (2384) Mesar
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712667 (9265) Pyr0Beast
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163073 (2641) jan01
»

Router do 20k

Oddelek: Kaj kupiti
132123 (1772) Spc
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
292433 (1813) pujsek_

Več podobnih tem