» »

XP-jem dodatnih šest mesecev

1
...
3 4
5
»

Mr.B ::

Lej, Ms je trdil da se Windowsi brez Media-playerja ne dajo narediti, in glej ga se dajo...Se pa praktično ne prodajajo, ne vem če si lahko kupiš v trgovini XP-je EU način, razen po naročilu…
EU je konkretno kazen naložila Ms-ju, zakaj, če bi bilo res kar MS govori, da ni možno de-integrirati iz Windowsov, te kazni nebi bilo… Enako je z IE in ostalo šaro, ki jo ne rabiš. Je pa res da 99% uporabnikov, uporablja to po defoltu…

Velik ? pa je kaj bi bil lahko drugi GUI za windowse, žal ga ne bo, ker bi moral kodo odpreti.. Pa roko na srce, pokaži mi kateri GUI se lahko primerja po optimizaciji z MS-jevim…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

Od kdaj je pa browser nekaj, česar ne rabiš?

Mr.B ::

Ja je Firefox, Maxton, Opera, ..........
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kixs ::

Mr. B:

Zakaj mesas zraven Media Player???

... se mi ne da vec s tabo ukvarjat.

Sestavni del OS-a je UI (User Interface). Le-ta je ali tekstovni (CLI) ali graficni (GUI). Lahko tudi oboje.

Zdej, kolikor je meni znano. Ne mores uporabljat Windowsev brez GUI-ja. CMD je CLI alternativa, vendar ne deluje ne da bi bil startan GUI (se pravi graficni nacin).

Ko bos Windows startal in se bo bootnil v tekst nacinu in bos potem vse delal preko CLI-ja. Potem GUI ne bo del OS-a, ampak bo CLI.

OS brez nekega UI-ja ne obstaja!

Zdej pa napisi nekaj pametnega ali pa STFU!

LP

BigWhale ::

Jaz na mojih dveh serverjih nimam browserja...

Mr.B ::

Sej ti pravim, nepotrebna navlaka, ki je ne rabiš. So drugi postopki, na to temo. Jaz upravljam z dvema root strežnikoma, sicer Ms domena, ki ne vidita interneta, tako da še marsikaj ne rabim gor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

'FireSTORM' ::

Nič. Ampak če ti 5-6 let sistem z istim kernelom deluje brez težav, je to čisto v redu. Boljše, kot da se ti tedenski sesuva, ker je premalo (= nič) stestiran.


Že, ampak počakaš teden, dva in ta napaka se ponavadi odpravi, sploh če jo prijaviš.
Če pa se ti ta napaka pojavi na M$NT kernelu pa čakaš 5-6 let da se odpravi.
Kje si na boljšem? Da čakaš en teden ali 5-6 let?

A tebi se dnevno ali urno ruši sistem? Vzroki so lahko različni, predvsem pa strojni.

Ne, uporabljam Linux.

Zakaj bi moral preko CLIja delat, ce lahko preko GUIja?

Zakaj bi porabljal system resource za brezveze?
CLI je hitrejši od GUI pa da se na glavo postaviš. Če si pa trot in ne veš uporabljat tipkovnice pošteno se pa raje vprašaj če sploh pašeš za računalnik.

GUI se prodaja, konzola se ne.

Se strinjam.
Zato je pa WinBlowz komercialen "produkt" in Linux GPL licensed SW.
Those penguins.... They sure aint normal....

Azrael ::

>A tebi se dnevno ali urno ruši sistem? Vzroki so lahko različni, predvsem pa strojni.

>Ne, uporabljam Linux.

Huh, ne mi reci, da Linux orje dalje, tudi ko crkava strojna oprema na kateri deluje?!? Če to drži, se strinjam, da to dobro vpliva na Uptime, kaj pa na podatke?

IMHO okvarjena strojna oprema prej ali slej zruši vsak OS, če jo dotični OS uporablja. Če se v nekem OS, problematičen del ne uporablja (in ne počne drugega, kot dodatno gužvo v kišti) je po zgornji logiki ta OS oh in sploh, drug OS, ki bi ta okvarjen del dejansko znal izkoristii in ne gre zaradi okvare, je pa sux. Čudna logika.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tr0n ::

FireSTORM: Torej pravis, da so GPL produkti boljse kakovosti, bolje optimizirani in dodelani kot komercialni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

'FireSTORM' ::

Azrael bilo je govora iz rušenja sistema zaradi čiste SW napake.
HW je dodal kasneje en osebek za mojim postom, kao v stilu če imam okvarjen HW. Nimam ga in se mi zato tudi ne ruši.
Odvisno je kakšna je okvara hardware-a, če lahko vpliva na izgubo podatkov ali ne in ali še lahko sistem en ali drug teče naprej.

Tr0n če imaš v mislih M$ pa Linux, potem ja...
Those penguins.... They sure aint normal....

Tr0n ::

Eeee, wrong answer.

MrStein ::

Glede porabe RAM-a na Visti, da je kao vedno porabljena, sem naredil en skrinšot na XP*.
Laufa en par programov. Na prvi pogled zgleda, da za razliko od Viste porabe čist malo RAM-a le 268 MB od enga giga. Ampak če pogledamo malo bolj (desni zgornji okvirček), vidimo da ima zraven tega še 830 mega cacha v RAM-u !
Torej skupaj 1098 ! Celi RAM plus še malo (pa sploh kernela nismo zraven šteli, ki nanese še svojih skoraj 100 mega). Kak si drznejo !!?? ;)



* - v resnici je 2003 ampak je isto (lahko naredim na pravem XP, če kdo dlake cepi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SasoS ::

Ja, naredi zdaj isti screenshot v Visti in poglej kolk tam porabi za cache...Cache zelo pripomore k odzivnosti sistema, če ves ram pobere OS (ali exchange, ki misli da zna s pomnilnikom bolje ravnati kot sistem) in ne ostane nič za cache? ;)

kixs ::

MrStein:

pa mimogrede se malo poglej kaksen HELP, da bos vedel kaj tocno pomenijo razni podatki v Task Managerju.

MrStein ::

Kaj hočeta rečt ? Da cache v resnici ni v RAM ? Da "ni od OS-a" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Mislil sem nekaj drugega. Nekaj v vezi s "Kernel Memory" ;)

Cache je VEDNO v ramu, pa ni vazno kateri OS gledas in seveda je od OS-a. Sicer pa nekateri programi (predvsem kaksni mail serverji) uporabljajo interni cache. Zasedejo celoten razpolozljiv ram in potem sami dodelujejo sredstva. Ali je to slabse ali boljse, ce OS vse skupaj kontrolira, je pa drugo vprasanje.

lp

Kenpachi ::



Vista x64 Business.
Zaraki Kenpachi.

wooted ::

muzka, firefox, msn, uTorrent, par odprtih map



'FireSTORM' ::

Tr0n saj ne da sem od tebe prićakoval kak boljši kontra, ampak lahko bi probal biti malo bolj "napolnjen" z argumenti ki bi spodbili mojo trditev, sedaj si pa mislim da si pač nekdo ki nekaj mora napisat in si misli da ima vso znanje sveta v svoji glavi.

800MB rama, malo preveč zame...
Those penguins.... They sure aint normal....

wooted ::

vista ultimate. jah fora rama je da komp dela hitrejš... men se sam sistem vsede na disk in igri da na razpolago 1.2G, lahko tudi 1,5G. Minimirana mapa ki ostane tudi čez noč, ko se vsi diski razen tistega za DL ugasnejo, se bo z jutrom odprla brez težav, in diski se bojo prebudili:D zelo umirjen začetek jutra8-)

edit: se mi zdi da se rami zato nič bolj ne grejejo:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

PARTyZAN ::

800 MB? To ni nic. Glej moje stanje na Visti Ultimate x64 z odprtim Firefoxom in XChatom:



Sistem ima 4GB rama, tako da me zaenkrat poraba ne moti. Me pa zanima kako se bo sistem obnasal cez kaksno leto ali dve, ko bodo aplikacije postale bolj pozresne.

kixs ::

Ne vem zakaj vas tako skrbi ta poraba v Visti.

Cache se dinamicno doloca in ce bo aplikacija potrebovala RAM, ga bo dobila, cache pa se bo zmanjsal.

Poglejte se v statusno vrstico, kjer v % pise koliko spomina je dejansko na voljo programom.

lp

Tr0n ::

To lahko folku 10x poves, pa se vedno se bo nasel nekdo, ki bo trdil drugace.

wooted ::

jap. programi lepo tečejo, lahko tudi bolje. Če bo pa potrebovala več rama ga bom pa dokupi :P raje dodam kot odvzamem

'FireSTORM' ::

4GB rama samo zaradi wannabe OS....
Imam samo 1GB rama in računalnik teče 10x lepše in hitreje kot Vista na kateri koli mašini...
Those penguins.... They sure aint normal....

Mr.B ::

Predlagam vam da si namestite en Exchange 2007, pa boste videli, ko boste dali notri 32 GB, vam bo celih 32 GB popapal, to je šele katastrofa, an ne8-O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Luka Percic ::

Imam samo 1GB rama in računalnik teče 10x lepše in hitreje kot Vista na kateri koli mašini...

Da ne govorimo, da je tvoj računalnik edini DANCEABLE!
Prevod; le Chuck Norris je hitrejši od tvojega računalnika(OS-a). Ne teče pa lepše. Nikakor.

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

Norris se lahko skrije pred mojim računalnikom...
Those penguins.... They sure aint normal....

wooted ::

in kašn je ta tvoj chuck norris better komp?

'FireSTORM' ::

Nič posebnega, ampak dam roko v ogenj da laufa bolje kot kakšen koli WHOA comp z Visto.
Those penguins.... They sure aint normal....

trnvpeti ::

firestorm, in kako mas naspidirane XPje
kaj vse ti laufa, kako si pohitril, kolk rama

Vlady ::

Pathetic... nothing more nothing less. >:D
Nekateri se tolažijo s tem ko nimajo za 4GB RAM-a. :D Dej fire vrž gor kak špil, če si upaš, pa gremo potem primerjat. >:D MotoGP07 bi sploh zaganal? Bi zdržal medium? Pa maximum + 4xAA na 1600x1200? >:D U pa probi še medieval 2 z expansion-om dat gor. Pa mi povej kako kaj dela... na 1GB... >:D Khm khm, eeekhm... sploh inštalira? >:D
In ne ni vse odvisno od koliine RAM-a, pač pa tudi od hitrosti diskov in seveda na konec koncev tudi procesorja in delno tudi grafične če ganjaš (dostojen) GUI.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

'FireSTORM' ::

Slackware 12 Linux 2.6.22.1, IceWM, Browser, Audacious, Vim, 2x xterm, pidgin, xchat, rox file manager.

Procesor konstanto nekje 95% do 99% idle ko deluje samo muzika in ostalo pustim pri miru.
Poraba rama je pa 540MB od tega 260MB Cached, stem da je samo Opera 160MB rama(in potem operaši pravite koliko manj rama pokuri od FF)
Vseskupaj je pa procesov nekje 80.

Edit: Špilov kakih resnih že dolgo nisem pogledal, ker nimam časa, niti volje. Mislim pa da moj SiS M760 nebi nevemkako dobro laufal kere koli malo boljše igre.
Računalnik uporabljam kot delovno orodje ali pripomoček in ne neko stvar v katero bom pol dneva bulil kako lepo se mi vse šajna in kako bom igral igre. Zato imam tudi IceWM z Infadel2 temo, da je bolj temno, ker svetlo me preveč zbada v oči. Ni med lepimi, je pa med najhitrejšimi in popapca tudi Win2k po hitrosti če treba.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Debian Etch, server postavitev, brez X-ov, munin pravi takole:


Zakaj lepim slikco? Ker vsi tako delajo.

offtopic:
Pa še to, nekdo je omenjal Exchange, store service ter umikanje le-tega iz rama. Če kdo ve rešitev za Exchange 2003 na sbs2003 z vsega skupaj 5 mail accounti, se priporočam. Service požre preveč rama in ga je treba 2-3x dnevno resetirati, da SQL deluje normalno, na proliantu z 2GB rama.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723281 (19211) MrStein
»

Predogled Officea 2013, omejen na Windows 7 in novejše

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
428603 (5837) jure_jure
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214628 (11902) Jst
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610493 (5754) Tr0n
»

Novosti v Vista jedru

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
496565 (4558) Matako

Več podobnih tem