» »

alpha tools

alpha tools

«
1
2

linel ::

lep pozdrav!

kupiti nameravam nek baterijski vrtalnik, pa me zanima kaj menite o vrtalniku aplha tools (18V; 1,3Ah). mimate kaj izkušenj z tem? zanimjo me tudi mnenja, pohvale kritike....

TESKAn ::

Za občasno delo je OK, če ga misliš kaj intenzivneje uporabljat, kupi kaj kvalitetnejšega. Pač malo denarja malo muzike, ampak za občasen hobi je OK.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Loki ::

kaj pa hidria perles?
I left my wallet in El Segundo

ali3n ::

Največkrat je problem regulacija navora (uporabno pri vijačenju, da ne priviješ vijaka skozi dilo itd...); in pri nobenem Alpha Toolsu to dosedaj ni delalo dobro oz. sploh ni.

Svetujem, da odškrtneš kak evro več... za 50+ so že solidne mašince za občasno domačo rabo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Azrael ::

Ker zadevo najbrž gledaš v Bauhaus (5 let garancije), naj te opozorim, dobiti moraš garancijski list, ne samo račun (za uveljavljanje garancije rabiš oboje).

V Avstriji (Villach) garancijski list dobiš zraven računa takoj na blagajni, v Ljubljani se moraš z računom, takoj, ko plačaš na blagajni, podvizati na informacije, ne samo veselo odhiteti domov, kot stori večina in ko zagusti žalostno ugotovijo, da garancije nimajo.

BTW, akumulator, ki pri akumulatorskem orodju največkrat prvi odpove, v večini primerov ne sodi pod garancijo, beri drobni tisk.

Alpha tools aku vrtalnika doma nimamo , so pa 3 druge firme (Einhell, Dolnov in Jamato), kakšnih hudih razlik v kvaliteti izdelave med njimi ni (edino Jamato nima regulacije obratov, mašinca je stara več kot 10 let), akumulator pa po nekj letih vsak oslabi in na koncu odpove, čeprav se z njim skrbno ravna (delanje popolnih ciklov).

Če se ga polni kar naprej in nikoli ne izprazni (če se do zadnje črke upošteva navodila), je akumulator uničen prej kot v enem letu!

O kvaliteti malih ročnih orodij za množice, kakor kdaj in kakor naletiš, zadeve so iz različnih fabrik, Apha tools je namreč samo blagovna znamka, tako kot Einhell, Mister Tool in posdobne. Lahko za malo denarjha dobiš kar solidno stvar, lahko pa navaden škart. Odločitev in denar pa sta v končni fazi tvoja.
Nekoč je bil Slo-tech.

linel ::

v anavodilih pa piše da baterije ne semš popolnoma izprazniti ker se potem uniči. po kakšnem času pa treba polniti če mašina ni v uporabi, npr da stoji v delavnici? saj se baterije praznijo same od sebe.

Azrael ::

Akumulator polniš, ko mašina nima več moči in obratov, Trenutek, ko je akumulator prazen se pri NI-Cd in Ni-Mh lepo občuti, kot skoraj trenuten zelo velik padec moči. Takrat je akumulator zrel za polnjenje.

Če se akumulator pri polnjenju na sobni temperaturi začne segrevati čez 45-50°C je poln, ne glede, kaj pravi polnilec. Takrat se polnjenje mora prekiniti, saj nadaljne polnenje samo močno skrajšuje življensko dobo akumulatorja. Nekateri polnilci so zelo slabo zasnovani.

Akumulator, ki je poln se izprazi se sam v 3h do 12h mesecih, odvisno od izvedbe in kvalitete akumulatorja. Vendar stalna uporaba na način, ko se akumulator samo napolni in se počaka, da se sam izprazni, ni dobro ne za kapaciteto in ne zaživljensko akumulatorja. Mnogo bolje je če aku dela.

In še nekaj informacij.
Nekoč je bil Slo-tech.

VolkD ::

Sam sem bil pred meseci v podobni dilemi. Kaj kupiti ? Po nekajtedenskem pregledovanju prospektov in surfanju po netu, sem malo globje pogledal v denarnico in nabavil MAKITO. Moram deči, da mi ni žal ! Še posebej ne, ker je sosed v tem času uničil že dve alpha tools. Za prvo je pušnil garancijo na enak način kot je povedal azrael. Drugo pa je uspel z doplačilom zamenjati za steberni vrtalni stroj. Ker je trmast ni ni hotel take kot jaz je kupil Bosh. Baje je zadovoljen.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Azrael ::

Aja, še nekaj, kar že kupite, naredite kopijo računa, čitljivo seveda. Scanerji, taki in drugačni fotokopirci, fotiči in podobne reči danes niso redkost in je neumnost kopije ne narediti.

Originalni računi včasih postanejo prazen list papirja že v nekaj tednih ali mesecih, v nekaj letih bo podatke dol mogoče prebrala samo še NSA ali kakšna druga podobna tričrkovna agencija. Brez računa, na katerem je razvidno, kaj in kdaj in kje ste kupili, garancija pogosto ne velja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Valentin ::

Zanima me, ali obstaja akumulatorski vrtalnik, ki ima možnost priključitve na elektriko preko napetostnega adapterja ? Tako, da v primeru prazne baterije samo priključiš adapter in vrtaš dalje, brez da čakaš, da se baterija zopet napolni ?

Azrael ::

Mislim, da ne, razen če sam predelaš.

Vendar tok, ki ga tako orodje lahko potegne, ni majhen in z nekim malim adapterjem, velikosti originalnega polnilca ne bo šlo.

Običajno se stvar reši tako, da se uporabi vrtalnik pri katerem je odpovedal akumulator, ostalo pa je še OK in se se spelje ven kabel, ki se priklopi na avtomobilski akumulator ali primerno močan polnilec za take akumulatorje (8A ali več).
Nekoč je bil Slo-tech.

Nejc Pintar ::

Originalni računi včasih postanejo prazen list papirja že v nekaj tednih ali mesecih, v nekaj letih bo podatke dol mogoče prebrala samo še NSA ali kakšna druga podobna tričrkovna agencija. Brez računa, na katerem je razvidno, kaj in kdaj in kje ste kupili, garancija pogosto ne velja.


To je predvsem problem računov ki se jih tiska z vročino (AFAIK).

Gre pa za račune, ki so gladki (občutek plastike) in če ga pogrejete z vžigalnikom na eni strani postane čisto črn.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Pimoz ::

tudi standardni računi ki so naprintani se mi zdi s pomočjo igličnega tiskalnika zbledijo...
pač tako je;(

mrTwelveTrees ::

Imajo rezervne baterije v Bauhasu ? (18V; 1,3Ah). za ta vrtalnik je čisto mrtva baterija.

STU-III ::

Ne kupuj rezervnih, pa tudi, če jih imajo, ker boš plačal, ko nevemkaj... Če se spoznaš, odpri baterijo in imaš notri zlotane skupaj akumulatorje, katere je treba samo nove nabavit in jih zlotaš skupaj (če se ne spoznaš pa ti to lahko v kakem tv servisu naredijo). To te pride precej ceneje od nove baterije...
Line secured.

Tomay ::

Polnjenje rešiš z dvema baterijama. Z eno delaš z drugo polniš. Kar nekaj kompletov baterijskih vrtalnikov je z dvema kompletoma.
Na eni wagner "ta poceni" sem zamenjal baterije za ni-mh in zadeva deluje bistveno dlje. Je pa nova baterija dvakrat težja od originalne. Čeprav se menjava (celic) ne splača, ker sem dal za 10 celic skoraj 30€.

Načelom pa, če ne gre za hobi uporabo 1x na mesec, nabavi kako firmo ala makita, dewalt ...
Voodoo 4Ever

STU-III ::

"ker sem dal za 10 celic skoraj 30€."

Se ti ne zdi to veliko cenejše od menjave z novo baterijo, ki pri mašinci srednjega razreda stane 200-300€?
Line secured.

M-XXXX ::

STU-III je izjavil:

"ker sem dal za 10 celic skoraj 30€."

Se ti ne zdi to veliko cenejše od menjave z novo baterijo, ki pri mašinci srednjega razreda stane 200-300€?

Lol, baterija 200-300? :D

Za 200-300€ dobiš mašinco višjega razreda z 2 baterijama :D

STU-III ::

M-XXXX je izjavil:

STU-III je izjavil:

"ker sem dal za 10 celic skoraj 30€."

Se ti ne zdi to veliko cenejše od menjave z novo baterijo, ki pri mašinci srednjega razreda stane 200-300€?

Lol, baterija 200-300? :D

Za 200-300€ dobiš mašinco višjega razreda z 2 baterijama :D


A res? Foter ima mašinco višjega razreda za 500€+ in je ena baterija okoli 250€... Ja zdaj še vedno tako smešno?

Aja, dobil je pa za 500€ 2 taki bateriji in še vijačnik ter polnilnik... Zdaj vidite, kako navijajo ceno baterijam

In misliš, da bo šel zdaj kupit novo za 250€? Veliko bolj se splača zamenjati celice.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Tomay ::

Samo 250€ bo kaka li-ionska varianta, kjer pa so tudi nadomestne celice malo dražje in še težje jih je dobit, ker niso vedno "standardne".
Voodoo 4Ever

M-XXXX ::

A res? Foter ima mašinco višjega razreda za 500€+ in je ena baterija okoli 250€... Ja zdaj še vedno tako smešno?

Da, še malo bolj smešno je, ker so ga zelo verjetno nategnili kakor je dolg in širok :D

Vijačnik: 470€: http://www.mimovrste.com/artikel/413004...
Nadomestna baterija: cca 50€-100e http://www.aussie-battery.com/battery.p... http://www.all-batteries.co.uk/power-to...


Vijačnik 400€: http://www.mimovrste.com/artikel/413004...
Baterija: okoli 50€

Tole sta dva na random iz Mimovrst

STU-III ::

@M-XXXX

In ti gledaš tam kar ene mašince hahaha :)) Sploh nisem niti modela nikjer omenil, ti pa kar ene primere ven mečeš...

Nategnili ga pa niso prav nič, ker baterije ni kupil, ker ni tako neumen in tudi, če bi kupil, mu nebi šlo nič v škodo, ker ima vijačnik v službi in ne osebno, tako da njemu nebi bilo treba kriti stroškov.

Poleg tega nisi niti dal linkov do originalnih baterij oz. baterij, ki jih zagotavlja Makita sama. In mislim, da dobro veš, da bodo na kar eni kitajski strani baterije veliko cenejše od tistih, ki jih dobiš original od firme.

@Tomay

Ja, baterija je Li-ion... 18V, 3.0Ah

Mimogrede, gre za LXT 18V serijo, za točen model pa ne vem, je pa zagotovo eden najdražjih...
Line secured.

M-XXXX ::

delete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

M-XXXX ::

A res? Foter ima mašinco višjega razreda za 500€+ in je ena baterija okoli 250€... Ja zdaj še vedno tako smešno?

Da, vse skupaj je še bolj smešno :D :D

Ena je 250€, 2 so potem 500€.

http://www.proficenter.si/ponudba/makit...

Za 499€ dobiš: 2 te baterije
hitri polnilnik
kovček
makita set orodja DK1846 ki vsebuje
vrtalnik
krožno žago
vbodno žago
lučko

Ne, ne sploh ni bilo natega in 250€ je čisto prava cena teh baterij. Še kakšna traparija za povedat?

mrTwelveTrees ::

Pa dobr no, jaz rabin eno ali dve poeceni baterije, za ta vrtalnik....

STU-III ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Pa dobr no, jaz rabin eno ali dve poeceni baterije, za ta vrtalnik....



Sem že rekel, da zamenjaj celice, še ceneje od kitajskih baterij, ki jih je predlagal m-xxxx...

M-XXXX je izjavil:

A res? Foter ima mašinco višjega razreda za 500€+ in je ena baterija okoli 250€... Ja zdaj še vedno tako smešno?

Da, vse skupaj je še bolj smešno :D :D

Ena je 250€, 2 so potem 500€.

http://www.proficenter.si/ponudba/makit...

Za 499€ dobiš: 2 te baterije
hitri polnilnik
kovček
makita set orodja DK1846 ki vsebuje
vrtalnik
krožno žago
vbodno žago
lučko

Ne, ne sploh ni bilo natega in 250€ je čisto prava cena teh baterij. Še kakšna traparija za povedat?


No, in kaj sem že jaz prej rekel?

Foter je za 500€ dobil dve bateriji v vrednosti 250€, profesionalni vijačnik in polnilno postajo.

In kdaj boš že dojel, da pretiravajo s cenami baterij? In, da se bolj splača nov komplet?

Očitno se še kar režiš samemu sebi...

Pa tale krožna in vbodna žaga, pa lučka so že posebej v prosti prodaji čisto poceni. Pa baterije v tem kompletu sploh niso enake ampak ti še vedno ne štekaš ane?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

mrTwelveTrees ::

evo....


STU-III ::

No, vidiš. Zdaj moraš samo še take celice nabavit in jih zlotat. Kakih 20-30€ te tole verjetno pride tako na pamet. Ampak bolje, kot nova za xxx€

Nabaviti moraš, kot kaže 15× 1.2V 1300mAh baterije, tip baterij pa verjetno veš ane? NiCd? NiMH?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

No, vidiš. Zdaj moraš samo še take celice nabavit in jih zlotat. Kakih 20-30EUR te tole verjetno pride tako na pamet. Ampak bolje, kot nova za xxxEUR

Nabaviti moraš, kot kaže 15× 1.2V 1300mAh baterije, tip baterij pa verjetno veš ane? NiCd? NiMH?


Tip lepo piše na bateriji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mrTwelveTrees ::

hja, tele baterije so povezane med sabo z mostički ki ... niso prispajkani, zgleda kot zašvasano.
če bom tole z žičkami lotal skupaj, stavim da so s časoma kakšna popustila.

baterije : Ni-Cd

mihec87 ::

Mostički so punktirani če se ne motim...Namesto žic lahko uporabiš bakrene pase ter nalotaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mrTwelveTrees ::

madona spet del in letat po trgovinah...

mihec87 ::

Če si v lj skoči v delkota zna celo met že narejene mostičke za nalotat(zlotajo tudi oni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mrTwelveTrees ::

ja, vprašanje kok bi mi oani računal za vse skupaj...

STU-III ::

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

No, vidiš. Zdaj moraš samo še take celice nabavit in jih zlotat. Kakih 20-30EUR te tole verjetno pride tako na pamet. Ampak bolje, kot nova za xxxEUR

Nabaviti moraš, kot kaže 15× 1.2V 1300mAh baterije, tip baterij pa verjetno veš ane? NiCd? NiMH?


Tip lepo piše na bateriji...


Nisem opazil.

mrTwelveTrees je izjavil:

ja, vprašanje kok bi mi oani računal za vse skupaj...


Veliko manj, kot je baterija. Lotanje pa to bi ti računali par eur, več ziher ne. Baterije pa iz glave ne vem, koliko so ampak verjetno so kakih 20-30€ vse skupaj.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

mrTwelveTrees ::

2x ker sta dve baterije....

pol se mi ta to ne splača več, kupim novo tako pa spet 5 let garancije, ok res na baterijo je res najbrz manj garancije

baterije pa so kere ? LR14 niso ker so večje

mihec87 ::

Sub-c?

STU-III ::

PS: to se ponavadi kar "prišvasa" gor s točkovnim varjenjem. Če boš pa sam lotal, pa malo zbrusi površino, da lažje zagrabi.

Lahko pomeriš dimenzije baterij?

Velikost je pa najverjetneje Sub-C, ja.

Evo, 16 baterij, ki jih rabiš za 23$, okoli 15€: http://www.ebay.com/itm/16-x-NiCd-4-5-S...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

mrTwelveTrees ::

višina baterije cca 42 mm

STU-III ::

PS: pa še celo 1600mah so...

mrTwelveTrees je izjavil:

višina baterije cca 42 mm


Ja, sub-c ima višino 43.1mm
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

mrTwelveTrees ::

15 jih rabim, pol je se malo ceneje : http://www.ebay.co.uk/itm/15-x-NiCd-4-5...

STU-III ::

Odlično ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

hojnikb ::

mrTwelveTrees je izjavil:

15 jih rabim, pol je se malo ceneje : http://www.ebay.co.uk/itm/15-x-NiCd-4-5...

drgač so to 4/5, ti maš pa kot zgleda normalne sub c... not that it matters anyway..
#brezpodpisa

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

15 jih rabim, pol je se malo ceneje : http://www.ebay.co.uk/itm/15-x-NiCd-4-5...

drgač so to 4/5, ti maš pa kot zgleda normalne sub c... not that it matters anyway..


Še manjša teža.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()

hojnikb ::

mal lufta bo na zgornjih..
#brezpodpisa

mrTwelveTrees ::

mal bo problem z konektorjem za filanje....




hojnikb ::

jaz ne vidim nobenga problema ?
#brezpodpisa

mrTwelveTrees ::

ne vem ce bodo sli jezicki stran od baterije, da se ne bo polomil

hojnikb ::

če ne pa odrežeš tam ko lahko in kasneje prlotaš nazaj
#brezpodpisa

STU-III ::

segrej pa je. če se pa polomi, pa nadomestiš tisti konček z žičko
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PaX_MaN ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603198372 (6477) lopov
»

Kje kupiti poceni NiMH 14.4V 2000mAh baterijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91812 (1435) Heavy
»

sub c baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
204635 (4345) einstein :P
»

Kje dobiti baterijo za rob. sesalec?

Oddelek: Kaj kupiti
314688 (4354) hojnikb
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349248 (8541) einstein :P

Več podobnih tem