» »

nasveti glede lotanja

nasveti glede lotanja

Zvezdica27 ::

LP,

imam eno osnovno postajo (Conrad), lotal bom malo.

1) kako točno se lota (v mojem primeru potenciometre): kaj rabim: lot, postajo, še kaj? Kaj potem, najprej segrejem podlago, ali žico ali oboje skup ali samo lot gor kapnem in se strdi...

2) zakaj mi lot ne drži na konici spajkalnika?

Ostala vprašanja pozneje. Lahko mi date kake video/web vodiče, samo naj me nekdo usmeri v pravo smer...

Hvala,

zz

prox ::

>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

TehDucky ::

Če boš potenciometre lotal na kabel, ga vstavi v luknjice v nogicah ter naredi eno zanko, nato pa daj lot na to mesto in prisloni vroč spajkalnik.

V primeru da pa boš dajal direkt v vezje oz. ploščico pa morajo biti dovolj velike luknjice v vezju in vstaviš notri, nato pa lot zraven in spajkalnik.

Konico spajkalnika je priporočeno negovati. Obrišeš v kakšno mokro gobico oz. v kovinsko "spužvo". Ker nočeš imeti starega/vročega lota na konici dlje časa kot je potrebno, ker postane rjavkast.

Če pa je trimer potenciometer, brez luknjic in ravne nogice pa samo v vezje oz. zraven kabel in prilotaš.

https://www.google.si/search?q=potencio...

Prva dva zadetka sta navadna, za trimmer pa je zgoraj še ena opcija. Kakšne imaš in kam jih boš dajal?

dela ::

Rabiš še nek flux oz pasto, ampak naj bo za elektroniko, ker nenamenske so lahko preveč agresivne. Sam ne vem kaj je trenutno na trgu poceni in dobro, vem samo, da boš brez tega imel probleme z oksidacijo in se bo cin slabo prijel na kovino. Zelo pomembna zadeva po mojem mnenju.

TESKAn ::

Flux je ze v cinu, tako da ga ne rabis.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IL_DIAVOLO ::

Zvezdica27 je izjavil:

LP,

imam eno osnovno postajo (Conrad), lotal bom malo.

1) kako točno se lota (v mojem primeru potenciometre): kaj rabim: lot, postajo, še kaj? Kaj potem, najprej segrejem podlago, ali žico ali oboje skup ali samo lot gor kapnem in se strdi...

2) zakaj mi lot ne drži na konici spajkalnika?

Ostala vprašanja pozneje. Lahko mi date kake video/web vodiče, samo naj me nekdo usmeri v pravo smer...

Hvala,

zz


Ti samo pazi, da držiš konico na cin 2 sekundi(v mislih si prešteješ "21-22") in spustiš, da se lepo razlije...pa ne pretiravat s cinom. Žico je fajn nacinat, da se ne lomi...aja pa spucaj lak z žic, drugače ti cin ne bo dobro prijel.

To je v glavnem vsa umetnost.

SimplTech ::

Zelo poučni to tudi tale serija YT videov: Basic Soldering Lessons 1 - 9

Stvar je sicer iz leta 1983, a je osnova tako aktualna še danes. Dobro je tudi prikazano kaj je prav in kaj narobe.

mihec87 ::

cin uporabljaj z svincem ter fluxom v sredini, srebra se za doma ogibaj ker je vec težav ko pa koristi....



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

heat-pipe hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5615 (499) lukacuk
»

Napajalnik izven ohišja ?

Oddelek: Strojna oprema
201559 (1096) DarwiN
»

fifa 13 pc problem

Oddelek: Igre
51013 (942) Jakob_X
»

Zunanje ohišje za USB - samo 1 USB

Oddelek: Kaj kupiti
9974 (914) hojnikb
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313666 (3127) MadMax

Več podobnih tem