» »

Kje dobiti baterijo za rob. sesalec?

Kje dobiti baterijo za rob. sesalec?

freesty ::

Kje dobiti takole baterijo? Ciljam na kitajsko:)

http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

Raje povej za kateri sesalec iščeš. Za irobot poznam, samo take , kot na sliki pa še nisem videl...., morda obnova celic, to pa poznam vsaj 2 firmi pri nas, ki to delajo.

freesty ::

Kolko pa bi bila cena tega? Pa kaksen je ucinek?

Bom pripisal kater sesalec je takoj, ko dobim informacijo:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

kupiš 3 paketke po 4 baterije, ko so v akciji v lidlu/hofru in jih zapakiraš nazaj..
štrošek: ~12EUR
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

kupiš 3 paketke po 4 baterije, ko so v akciji v lidlu/hofru in jih zapakiraš nazaj..
štrošek: ~12EUR

To niso AA ali C baterije

freesty ::

Ja, niso neke navadne celice.

Model je xrobot, xp320 lcd, explore.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mat xxl ::

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p...

Tule vzami, če boš sam delal ali obnavljal, bo še dražje. Celice so verjetno Sub C. Me pa čudi nizka kapaciteta baterij, saj bi se dalo narediti brez problema ugodno tam do 4500 mAh niMh.

mihec87 ::

Sub C 1500mAh so...

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kupiš 3 paketke po 4 baterije, ko so v akciji v lidlu/hofru in jih zapakiraš nazaj..
štrošek: ~12EUR

To niso AA ali C baterije

nima veze. Notri je enaka kemija, celice ti pa tut ni treba pokončno postavit, ampak jih postaviš leže, če je višina problem. Volumensko so sub c to al tko večje, torej lahk kamot sestaviš AA pack tako, da bo pasal noter.
In tako je vsaj 3x ceneje, kot pa če greš kupovat že narejene...

mat xxl je izjavil:

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p...

Tule vzami, če boš sam delal ali obnavljal, bo še dražje. Celice so verjetno Sub C. Me pa čudi nizka kapaciteta baterij, saj bi se dalo narediti brez problema ugodno tam do 4500 mAh niMh.

nebo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihec87 ::

hojnik AA ne bojo zdržale takega toka praznjenja in se bodo sesedale..

hojnikb ::

in od kje teb ideja, da imajo sub c tako nižji notranji upor kot AA ?
#brezpodpisa

mihec87 ::

Ne rabim ideje vem da AA ne prenesejo takih tokov..
Kakor hoče bo pač 2x kupoval...

hojnikb ::

In kako veš, kak tok rabi ta dotični sesalec, da lahko trdiš, da ga AA celice nebodo prebavle ?
#brezpodpisa

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

In kako veš, kak tok rabi ta dotični sesalec, da lahko trdiš, da ga AA celice nebodo prebavle ?


In kako ti veš, da lahko trdiš da ga bodo AA prebavile?

hojnikb ::

Ker običajna AA celica kamot prenese 1A in več..
#brezpodpisa

energetik ::

Če ima sesalc tko veliko moč, se pa nabavi NiCd baterije, ki prebavijo konkreten tok, tudi AA celice.
Jaz sem razmišljal, da bi z AA celicami obnovil paket za moj vrtalnik, ampak očitno bi me prišlo dražje, kot če nabavim nov komplet vrtalnik (Alphatools).

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

vrtalne stroje se splača predelat na li-ion... rabljene celice dobiš za drobiž (iz kakih packov od laptopov).
Edino polnilec morš met potem za li-ion al pa vsaj zaščito na celicah.
#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

vrtalne stroje se splača predelat na li-ion... rabljene celice dobiš za drobiž (iz kakih packov od laptopov).

:)):))
Rabljene celice v vrtalnik:))
Za vrtalnike se uporablja visokotokovne litijeve baterije z 15+A praznilnim tokom. Ne pa običnih laptop baterij, ki imajo 4-6A max obremenitev, pa za bonus še rabljene:))

hojnikb ::

tukaj se motiš.
Običajne li-ion celice kamot delujejo. Vem, ker sem svojga predelal na takšne celice (sicer so kvalietetne panasonic celice vzete iz laptopa, še cca 80% kapacitete) in deluje brez problema..
Ni potrebe po high drain celicah, razn če gre za kako profi zadevo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

energetik ::

A je kdo pomeril, koliko toka vleče čist navaden vrtalnik 12-18V?

jest10 ::

Ja, "deluje" že. Celice se pa hitro uničujejo. Če bi jim privoščil daljšo seanso neprestane uporabe, bi te pa lahko pozdravile še s čim manj prijetnim.

hojnikb ::

Glede na to, da mam zadevo za občasna lažja opravila, mi je čisto vseeno kaj se dogaja z celicami (glede na to, da bi sicer romale v smeti). Polnim jih pa tako z namenskim balancerjem, tako da ni panike, da bi jih original polnilec zažgal.

Seveda, če pa rabiš zadevo nonstop, pa na najbrž neboš dajal noter takih celic, ampak boš kupo original stvar ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihec87 ::

Zakaj potem predlagaš če veš da ne zdržijo nonstop teške uporabe..Baterije morajo zdržati toliko kolikor potrebuje mašina če ne je zadeva neuporabna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

tukaj se motiš.
Običajne li-ion celice kamot delujejo. Vem, ker sem svojga predelal na takšne celice (sicer so kvalietetne panasonic celice vzete iz laptopa, še cca 80% kapacitete) in deluje brez problema..
Ni potrebe po high drain celicah, razn če gre za kako profi zadevo..


Hobi zadevo najbrž ne mučiš z konstantnim vrtanjem v beton, ane ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihec87 ::

Hobi obsega marsikaj ne samo 5 šravfekov v smrekov les...Ravno v hobi more bit zadeva idiot proof ker tudi kikdo rine v beton da ze smrdi masinca(profi bi tu vzel večjo močnejšo, hobi je nima in uporabi kar ima)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

hojnikb ::

Idiot najbrž nebo šel sam predelovat packa v li-ion...
Seveda če se greš takšne predelave, je pač treba upoštevat česa je zadeva zmožna :)
#brezpodpisa

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

Idiot najbrž nebo šel sam predelovat packa v li-ion...
Seveda če se greš takšne predelave, je pač treba upoštevat česa je zadeva zmožna :)


Seveda zato se sogovorniku za katerega ne veš kako zadevo uporablja/bo uporabljal ne svetuje zadeve ki ne zdrži polne uporabe mašince brez da bi to omenil..

hojnikb je izjavil:

vrtalne stroje se splača predelat na li-ion... rabljene celice dobiš za drobiž (iz kakih packov od laptopov).
Edino polnilec morš met potem za li-ion al pa vsaj zaščito na celicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mihec87 ::

To je tako kot bi nekomu rekel 300W napajalc bo dost na mašini ki rabi 400W pozabiš pa omenit da ti deluje ker ne obremenjuješ na polno..

hojnikb ::

Nitpicky slotečovci, kaj pa druga.

Sj ne, da sem dal samo predlog za potecialno izvedbo, ne pa celoten diagram kako zadevo dejansko naredit :)
There is a difference, u know :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihec87 ::

Preobremenjen li-on ni nitpucky..

mat xxl ::

Vi se kar igrajte z predelavami v Li ION , pa sploh veste kako fajn tak pak explodira, če ni ustrezno polnjen ???

Ker za hoby popravljam Roombe sem imel dober mesec nazaj priliko videti sadove take predelave, po tem, ko je bum naredilo..... ja nekje kot če bi ene 2 piratki noter zaprl in zaprl ohišje ..... :(.

Iz Ni CD na NIMH pa ni problema !

hojnikb ::

mat xxl je izjavil:

Vi se kar igrajte z predelavami v Li ION , pa sploh veste kako fajn tak pak explodira, če ni ustrezno polnjen ???

Ker za hoby popravljam Roombe sem imel dober mesec nazaj priliko videti sadove take predelave, po tem, ko je bum naredilo..... ja nekje kot če bi ene 2 piratki noter zaprl in zaprl ohišje ..... :(.

Iz Ni CD na NIMH pa ni problema !


hojnikb je izjavil:

vrtalne stroje se splača predelat na li-ion... rabljene celice dobiš za drobiž (iz kakih packov od laptopov).
Edino polnilec morš met potem za li-ion al pa vsaj zaščito na celicah.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater baterijski vrtalnik? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603199459 (7564) lopov
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5828472 (19432) Aar2rk
»

sub c baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
204667 (4377) einstein :P
»

Električni avtomobil (Elektromotor) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7115414 (14107) bluefish
»

Menjava baterij v baterijskem vrtalniku

Oddelek: Loža
349288 (8581) einstein :P

Več podobnih tem