» »

Problem z DDR Ram

Problem z DDR Ram

Matty ::

Zivjo!

Septembra sem kupil 2*1Gb DDR Geil rama v kit verziji. Ze takoj sem ugotovil, da je nekaj narobe, saj bodisi je ob zagonu piskalo in ko sem zamenjal rama med sabo, vcasih sploh ni hotelo naloziti Winsov... Dual channel itak se noce niti zagnati bios...

No, nalozim Mem test... in pri eni ploscici pokaze errorje pri testu 7.


Oki... nesem nazaj v trgovino, in mi recejo... ne moremo zamenjat, ker ni zalogi... in cez dva tedna dobim rame nazaj... z obrazlozitvijo... nic ni narobe, mem test OK...

Probam se enkrat... isti problem. Probam na drugi (res pa starejsi plati, socket A), isti problem na istem testu...

Zdej... kaj naj naredim?!? V trgovini trdijo, da je vse OK, meni na dveh platah kaze errorje. Je mozno, da so plate pokvarjene? Sem sprobal druge 512Mb ploscice, pa je vse OK...

Hvala, M.

Ps: govor je pa o Domenci (mimovrste).
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Matty ::

podvojeno :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

bluefish ::

domnevam, da nimaš nič navitega? Kakšna je voltaža na RAM-ih?

Matty ::

Nope, nič navito... dela isto pri DDR333 in DDR400... (nimam pojma zakaj v memtest pokaze DDR402) - in DDR333 vrze po defaultu ven, ko vstavim dve palcki...

Voltaza je pa "default"... mislim, da od 2.5 do 2.6...

Poldy ::

Cel računalnik vleci na servis, pa jim pokaži. Če bodo rekli da je ram 100% ok, naj ti pa izdajo neko potrdilo, da boš potem lahko matično nesel v servis.

DADOXP ::

kok maš pa kje W powerja mogoče maš premal pa ga ne more potpirati.

Matty ::

Energije je več kot dovolj... 550W... in itak delajo 4 palčke po 512, 2 po 1Gb pa ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča + RAM, nenavadna težava

Oddelek: Strojna oprema
71630 (1514) mesoreznica
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101927 (1927) tsatthoggua
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61135431 (19849) Tilen
»

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191473 (1260) SavoS
»

Problemi pri OCjanju

Oddelek: Navijanje
151077 (808) alien-w

Več podobnih tem