» »

4GB rama prikaze ga samo 3325?

4GB rama prikaze ga samo 3325?

RaptorX ::

Lp mislim ne vem to je cudnu ce kdu mene prasa dokupu sm se 2gb rama corsair in naj bi ga mel 4GB :) k zazenem komp mi bios lepo prav da mam 4gb rama k se przge lepo vista in se mi odpre sidebar kjer mam info o procu pa ramu mi kaze da ga mam sm 3325 celotnega od tega pa ga je v uporabi 800 do 900 kar je normalnu tku k prej sm ni mi jasnu prej k sm mel 2 gb not mi je na sidebaru pisalu da mam 2 gb od tega se uporabla recmo 800mb zdje pa ne kaze 4 gb cudn a ne pogledam z cpu-z mi kaze da ga mam 4 gb pogledam z pc wizardom 2007 mi pokaze 4 rame vse info o njih se prav delajo zdej pa se en bl cudn info grem v steam in dam system info pa mi prbije da mam 2 gb rama aja v pc wizardu in cpu-z mi se lepo pise da vse lepo laufa v dual:) channel:) help predlogi tnx

MTm2H37rqt7B ::

Long story short, to je omejitev 32bitnih Windowsev (cca 3GB ram). Zakaj je tako, pa je bilo ze nekajkrat razlozeno (sistem rabi oz. rezervira dolocene naslove za svoje naprave, itn.).

Ce zelis izkoristiti polnih 4GB rama uporabi 64bitni OS.

krneki ::

Ravno se mi je zdele zjutral zinštaliral en sistem in je bilo 3.25GB rama, zato sem v boot.ini dodal /PAE in stvar je "popravljena".

PARTyZAN ::

PAE zna povzrocati probleme z doloceno programsko opremo. 64bit OS je najelegantnejsa resitev.

MTm2H37rqt7B ::

/PAE je neka resitev ja. Vendar tako kot je kolega pred mano napisal, zna kaksna aplikacijo zelo lepo umreti, saj ne pozna oz. 'ne zna delat z extended nacinom'. /PAE je kot nek grd hack:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386780 (5694) Hayabusa
»

Premalo DDR2 rama??

Oddelek: Pomoč in nasveti
261457 (1113) Gutjerez
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008942 (7751) opeter
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172595 (2357) Jst
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141698 (1496) king22

Več podobnih tem