» »

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

Grim ::

Posedujem ploščo Asus A7N8X- E Deluxe in GForce MX 440 ----> kar mislim da je najbolj pomembno .

No ostale komponente so Athlon XP 3200+ (400FSB), RAMI DDR Corsair CMX 512 , trdi disk Seagate barracuda SATA 200 Gb , napajalnik Enermax Noisetaker 420 V .

In problem , poglejte tako je sledi enostavna verzija -----> kadar zaženem igro ki podpira Direct3d , ali podobno , ekran klikne kot ponavadi malo črno malo klikne no skratka to ni problem to je delalo stalno- igra se zaganja . Problem je da se mi na lepem pokaže moder zaslon ne od Windowsov ta je drugačen in sploh XPji tega nimajo ,no mislim da je ekran od plate. Napiše nek error čez cel ekran za kake 4 sekunde ter se resetira...

Klko sem razumel mi hoče plošča ali karkoli že povedati ,da je oh in sploh ter se je zaradi varnosti da zaščiti kaj jaz vem kaj morala resetirari !!!! To mi pri istih igrah na starem računalniku pri ISTI GRAFIČNI KARTICI NI DELALO !!!

Na disk mi nakopira naslednjo log mapo z errorjem

Running built at Buildtime Unavailable with config Command line + C:\Program Files\VUGames\Evil Genius\dynamicresources\config\concept.cfg
Output is flushed.

no za primer sem vzel Evil Genius igro , to mi dela pri večini eneko ampak ne pri vseh igrah... Aja v erroru še mi piše koliko sem uspel prebrat da naj spučem disk (160 Gb placa), updatam BIOS ali izklopim funkcijo v BIOSu neki Cache ali /in shadowing - ki je ne najdem.......

Mogoče bi bila rešitev updatan BIOS ??? Ali druga grafična ali funkcija v biosu.... Če bom lahko bom error slikal......

Lepo,lepo prosim za strokovno pomoč !

Daedalus ::

Najprej preveri rame s programom memtest86. Pa napiši, če je tale programček našel kak error, pol bomo pa raziskovali naprej. Pa izklopi si možnost avtomatskega reboota winsev ob napakah, in če se ti spet sesuje prepiši točno error sporočilo z ekrana.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Grim ::

tak tukaj imam celoten error ter rezultate mem testa !!!

Najprej ERROR ki je v celoti izpisan na modrem zaslonu :

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you ve seen this stop error screen, restart your computer.If this screen appears again, follow these steps :

check to be shure you have adequate disk space. If a driver is indentified in the Stop message, disable the driver or check with the manufactorer for driver updates. Try changing video adapters.

Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe mode.

Technical information:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0x00000298, 0xBA9DFCC8, 0x00000000)

Begining dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance.

KONEC ERRORA !!!

če je kje kakšna slovnična napaka je to zaradi mene ker sem vse skupaj prepisal.....


Moji RAMI so Corsair CMX512-3200LL in da program je našel ogromno errorjev !!!
Zdaj pa še gremo k programu MEMTEST ki sem ga bootal z diskete ter je testiral naslednje (prepisal sem ves zaslon z programom vred!) pikice so zaradi lepše preglednosti :

Memtest- 86v3.2 : Pass % - tukaj gredo procenti upravljenega dela
Athlon XP (0.13) 2191 Mhz : Test %
L1 cache : 128 13441 MB/s : Test ............
L2 cache : 512 K 4279 MB/s : Testing: .........
Memory: 512 M 1097 MB/s : Pattern : ........
Chipset : nVidia nForce2 SPP/FSB : 199 Mhz
Settings: RAM: 199Mhz (DDR 398)/ CAS : 2-3-2-6 / single chanel (64 bits)

Walltime Cached RSVDMEM MEMMAP CACHE ECC TEST PASS ERRORS ECC Errs
---------- --------- ------------- --------- -------- ----- ----- ------ --------- -----------
čas ..... 512M..... 84K...... e820-std...ON....OFF..std.. 2 ....194..... 0
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdaj pa k Errorjem ki jih je izpisalo :

tst pass Failing address Good Bad Err- Bits Count Chan
---- ------ ------------------- ------- ------ ---------- ------- -------
5.....1.......0001d8339f0 -472.1MB...fff3ffff...fffbffff..00080000...1......../

in tako dalje okrog 194 jih je ....

Upam da je sedaj bolj jasno kaj je problem še enkrat prosim za pomoč !!!

SavoS ::

EDIT : Ups.... si me prehitel in očotno si našel napako, torej rami ....uveljavljaj garancijo!!


Oj ..
Torej...najprej ti priporočam, da si snameš nov bios, ker vidim, da maš proc na 200FBS-ja. To bi znal bit prvi problem, plata sicer res podpira 200 FSB, samo ima z določenimi množilniki probleme......
Ta bios, ki ga lahko lahko snameš #Link na stran za bios#, ima narejen L12 mod, in ima vključem 1T za rame......
Sam ga uporabljam ze pol 3 mesece in ti rečem, da rula.... imaš tudi nekaj dodatnih možnosti v biosu, tak da ti ga toplo priporočam!!
Snami si onega ko piše :1012-Emod cpc on

Pol pa poročaj kaj je novega!

Čao
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Daedalus ::

Če ti memtest86 najde errorje na RAM-u, pač nesi RAM nazaj in zahtevaj nove palčke. To bi moglo rešit težave.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Grim ::

ste prepričani da je tisti eror ki sem ga priložil in ostali znak crkjenih ramov ???

a ni tako da če bi bli rami crkjeni sploh nebi mogel vklopiti računalnika ???
In RAMe sem videl zapakirane v škatlico v trgovini kako da so lahko zanič - tukaj se pogovarjamo o 40 jurjih..

EDIT aja spomno sem se da me je serviser enkrat klical ko sem kupoval rač da mi je skuro plato ko jo je testiral in naročil drugo !!!! A je lahko to vzrok za odpovedanje čisto novih zapakiranih RAMov ??? ker mislim da so rami bli na plati ko je testiral !!!

Grim ::

Firewall je bil kriv !!!!! Prokleti zone Alarm...

zakaj pa me potem strašite da je z RAMi nekaj narobe ???
huh in zakaj potem erorji ????

Scorpia ::

Če ti je memtest našel napake na ramih, so torej napake. tukaj te noben ne straši, ampak te straši memtest in rami. zakaj pa errorji, torej pomeni da je nekje napaka! ti lepo še opravi kakšne teste, opravi tudi 3d mark. zone alarm ne more biti kriv, mogoče je takrat kadar zasede en del rama, in pol igra piše na tisti poškodovan del rama? možno je :|
lahko pa da ni vse skup dober instaliran. probi še enkrat vse namestiti windovs, pa programe ki jih rabiš.
Zakaj se sekiraš glede ram-a, sej jih maš v garanciji ti bodo zamenjali.
tudi če rami stanejo 40 jurjev ni nujno da bodo delali. se najde kakšen ki ne dela pravilno.
tudi pri mercedesu se najdejo skrite napake, kot tudi pri ostalih znamk. Čeprov je lahko 5x dražje. je pa res, da je manj napak, če je dražje.
////

Daedalus ::

Grim, a misliš da rami za 40 jurjev ne morejo biti defektni ob izdelavi? Al se samo delaš glupega? Poleg tega pa če vse dela OK, kr pozabi na menjavo ramov. Boš ob svojem bleščečem znanju sam kaj pokvaro:\

In ja, če ti memtest najde 194 errorjev, pol dejansko je nekaj narobe za RAM-i/plato... In ne boš verjel, določeni sistemi delajo skor normalno tud s crknjenimi rami. Pa se začnejo usuvat šele sredi nove inštalacije winsov, ipd... Poleg tega pa vidim, da maš računalo navito. Odvij ga na tovarniške frekvence pa še enkrat testiraj. Si upam skor stavit, da ne bo več napak - kot se zna dogajat pri določenih navitih mašinah, ki so vse prej kot stabilne...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

perci ::

Grim: Ker vidim, da ne znaš prav dobro brati (namreč že parkrat so ti isto povedali), ti še jst povem, da če ti je memtest86 našel napake, to pomeni, da je nekaj fuč.

Najverjetneje je to ena palčka rama, lahko pa da je plata ali pa proc. Probi testirat sam z posameznimi palčkami.

In NE, če se ti računalnik zažene, to ne pomeni, da so rami OK.

edit: me je ze daedalus prehitel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Grim ::

ne vstrašo sem se da bojo v trgovini rekli da sem rame sam zjebo pa mi jih nebojo hotli menjat ! Kak naj vem če so rami al kaj druga ??

In ja ko sem izklopil firewall mi je šlo vse vredu ....

sumim rame ker kot sem rekel

aja spomno sem se da me je serviser enkrat klical ko sem kupoval rač da mi je skuro plato ko jo je testiral in naročil drugo !!!! A je lahko to vzrok za odpovedanje čisto novih zapakiranih RAMov ??? ker mislim da so rami bli na plati ko je testiral !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grim ()

perci ::

Kak naj vem če so rami al kaj druga ??

Metoda eliminacije.

Daedalus ::

Še enkrat za slepe:

- odvij mašino; če nisi zadosti testiral navitega računala, je čisto možno, da se samo zdi stabilno
- testiraj z memtestom. So kje kake napake? Če so, je nekaj narobe, najverjetneje z ramom. Eno palčko ven in ponovi postopek. Pol zamenjaš palčke. Na tak način ugotoviš, če je dejansko kaj narobe z ramom in s katero palčko je narobe.
-če ni napak, pač ne znaš navijat računala. RTFM al pa pusti vse skup raje pri miru in kupi močnejši procesor...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Grim ::

jezus ej eh.... bodite bolj prijazni pa bo mogoče toti forum bolj user-friendly !

ne mašine si nisem navil ,nevem od kod to ! In imam samo 1 palčko rama..
Če ste te informacije dobili z programa tak sami vidite da je v k.....u .

ampak vseeno hvala ...... saj se trudite

perci ::

A imaš mogoče še kak modul, za katerega veš, da dela? Ali pa drug računalnik v katerega paše tvoj ram. Menjaj, probavaj, izločaj napake. Najverjetneje je pa RAM.

Memtest86 ni v kurcu program, če ga lahko serviserji uporabljajo, bo pa tut zate dober.

Grim ::

ma saj bom itak neso na servis ,upam da nebojo komplicirali in mi bojo takoj uveljavli garancijo.... pa lahko rame kar tako menjam in nič ne rabim nastavlat V BIOSu ali kje drugje ?

perci ::

ma saj bom itak neso na servis ,upam da nebojo komplicirali in mi bojo takoj uveljavli garancijo....

Do it.
pa lahko rame kar tako menjam in nič ne rabim nastavlat V BIOSu ali kje drugje ?
Sam zamenjas, sam glede na to, da vidim, da nisi glih izkusen in glede na to, da gre za kisto v garanciji, raje nesi zadevo na servis pa mirna bosna. Da ne bom potem jst kej kriv, ker si mislil, da se rame kar hotswapa.

Azrael ::

Ne vem česa te je strah, pojdi tja, kjer si kupil računalnik opiši težave z 3D igrami in da memtest vrže ven kup napak, kar se lahko hitro prepričajo tudi sami, potem pa naj se oni ubadajo s problemom.
BTW Memtest je mnogo bolj zanesljiva detekcija ali so HW napake ali ne, kot igre, ker se pri igrah lahko vsi izgovarjajo na viruse, skrekane igre in podobno. Pri memtestu vsi ti izgovori enostavno odpadejo. Če memtest najde napake je nekaj narobe: RAM, plata ali proc, lahko pa tudi bug v BIOSu ali prehude nastavitve v njem - za vsak primer nastavi v BIOSu na default in še enkrat testiraj z memtestom.

Samo za info glede cene RAMa: Doma imam 256MB Kingstonov SDRAM modul (firma = drag) in brez napak dela samo na Abit BF6 in nikjer drugje. Cena ni nujno merilo kvalitete.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Grim ::

ja klical sem in povedal in serviser je rekel naj nastavim v BIOSu Memory Frequency na 333 (glede na FSB proca ali nekaj takega!) .Moj FSB procesorja je 400 Hz.In da pol vec nebo javljalo napak.

Ampak ko nastavim na 333 in shranim ,rac. ponovno zazenem in ok- noce se prizgat monitor oz bootat ampak racunalnik gori !!! Kaj morem nastavitve nastavljat postopoma ?? 50 hz - restart , 100 hz restart ...itd.... ???

SavoS ::

Malo bedasta ideja.....ali si probal izklopit in ponovno vklopit monitor, če praviš, da pc laufa....:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495410 (4871) CyberAD
»

Memtest najde napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
192557 (2068) Clubraider
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403233 (1945) Nesta
»

Windows Vista in Blue Screen problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
201728 (1453) Mobidick
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402360 (1904) amigo_no1

Več podobnih tem