» »

Velociraptor je imel perje

1
2
3

LedStorm+++ ::

Mene pa zanima, zakaj se niso dinozavri razvili v vsaj napredno reptiloidno smer kot smo mi? Saj so imeli kar 230 miljonov let čas, mi pa smo pa na TURBO komaj kakih 10 miljonov let :\. Eh to bo večna uganka... Morda nas je kdo od zunaj vesolja sfriziral opičji DNA da smo to kar smo zdaj... :D
Pingvin :-)

jimmi ::

Mislim, da sta bila Tom Cruise in John Travolta. >:D

'FireSTORM' ::

Mislim, da sta bila Tom Cruise in John Travolta.

Oh come on, it was Chuck Norris.
Those penguins.... They sure aint normal....

Glodko ::

Ja. V 19. stoletju tele bolezni duha še ni bilo. Takrat so ljudje cenili sebe bolj kot so cenili medvede ali podgane.

Očitno so iz mojega mnenja ugotovil da sem psihično bolan. To si pa res ne bi mislu.:\

Luka Percic ::

Očitno so iz mojega mnenja ugotovil da sem psihično bolan. To si pa res ne bi mislu.


Ne bolan, zgolj neveden(IMO seveda).

Ti pa ni treba se sekirat zaradi tega, saj večina razmišlja tako kot ti.

Kar sicer tvojega razmišljanja ne naredi nič "pravilnejšega", normalnejšega pa ja.

mtosev ::



hehe smesen je :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Thomas ::

Zakaj se niso dinozavri "bolj razvili".

Nobene izbire in vpliva niso imeli na to, kakšne mutacije se jim bodo dogajale in kako se him bo to obneslo.

Tako kot nihče drug. Kar se zgodi, se zgodi, naključje ima kar veliko vlogo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RejZoR ::

Mogoče izgleda smešen ampak ravno ti dve mini krili sta mu služili kot krmili, s katero so pridobili še en faktor kjer so pogrnili vsi ostali hitri dinozavri. Si počasnejši in bolj agilen al pa hiter in okoren, kot bi primerjal tunerje in muscle če hočete. S temi krili se je lažje usmerjal in držal ravnotežje pri višjih hitrostih kar ga je naredilo sila nevarnega predatorja. Večino ostalega poznate iz jurskega parka.
Čeprav priznam da s perjem ne izgleda tko badass kot brez. Jebat ga ;)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

Se mi zdi, da je bil v Jurassic Park filmu tale raptor upodobljen precej vecji in ne v velikosti purana. :)

mtosev ::

@BW

In kaj je tu cudnega?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LedStorm+++ ::

Tale od Mtseva zgleda ko kaki šprinter, ja saj tako je poskušu letat... :D
Pingvin :-)

RejZoR ::

Je bil malce manjši kot oni v jurskem parku ampak vseeno daleč od velikosti purana...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jernej L ::

DNA zamrznjena v ledu ima razpolovni čas okoli 1,1 milijona let, to pa je relativno malo.


Ja kje si pa ti videl dinozavre skakat po ledu pa na hladnem da bi se kateri ujel zamrznjen v led?

BigWhale ::

No, puran ma lahko 1.5m razpon kril, repa sicer nima taksnega, tehta pa tudi vec kot 15kg, tam nekje kot so tehtali velociraptorji.

Nevem no, puran pac. ;>

perci ::

velociraptor je tehtal 15kg? v unem filmu je bla zadeva precej velika.

15 kilski dinozavrček me pa že ne bi fental ;)

BigWhale ::

Hm, vsaj wikipedia pravi tko. Tudi slike so taksne in ja, cel film postavi mal na glavo in ga spremeni iz 'grozljivke' v komedijo. ;>

jimmi ::

@Jernej L: Kje pa si ti videl dinozavre?
Moj komentar o DNA-ju v ledu ni namigoval na to, da bi lahko našli dinozavra kje zamrznjenega, čeprav bi bilo to fino. So pa živeli dinozavri tudi v krajih, kjer so se temperature spustile krepko pod ničlo.

jimmi ::

Po mojem te tudi 15 kilska zverinica z mnogo zobmi raztrga. Že razjarjen puran, pa ni plenilec te lahko fino okolje.

reptilia ::

Lepo vas prosim pustite Jurski Park namiru, četudi je film Spielbergov, če je to vir znanja o dinozavrih ,zakaj se nebi po tej logiki učili prazgodovina kar iz The Flinstones?

+ pri kremenčkovih je velaciraptor kot malo večji puran :P kar poglejte DINA
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

BigWhale ::

No jaz jurskega parka nisem jemal kot neke reference. Hotel sem povedati, da cela stvar izgleda v bistvu kar komicno, glede na novo odkrita dejstva. :)

LedStorm+++ ::

Jaz pa sem gledal nek dokumentarc na Discoveryu, da je bil T-Rex samo navaden mrhovinar, na faci je bil po njegovem malce rdeč, kot tisti jastreb, pa tečt ni mogu ker je imel neprilagojene noge, če bi padel bi si zlomil rebra in take... Je bil lovec ali ne, kaj zdaj :\ ?
Pingvin :-)

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

Problematične so bile njegove sprednje roke.
Predstavlaj si da imaš noge 2x večje kot jih imaš zdaj, roke pa velike kot pimpeka ko ga daš pol ure na led.
In padi na faco ter se zdaj poberi gor.
Torej sprednjih tac praktično ni imel in če je padel se ni mogel pobrat.
Those penguins.... They sure aint normal....

opeter ::

T-Rex je lahko tekel... dosegel hitrost do 50-55 km... seveda ne za dolgo, ampak ta tempo je zdržal tja do recimo 15 minut.
Kar se nerazvitih okončin tiče, ja po raziskavah sodeč sprednje "nogice"/rokice je uporabljal zgolj za to, de se je odrinil od tal, če je spal na trebuhu. Lahko pa je seveda s temi "rokami" držal kak kos mesa, kosti...

Off-Topic:
Sicer pa če smo že pri Kremenčkovih, kakšen dinozaver je npr. Yoshi? Saj veste, zeleni reptilček v Mario igrah...
Ej, če smo že pri tem, kako pa je kaj z zmaji? Zakaj so ljudlje v antičnih časih, pa tudi pozneje "videvali" oz. si predstavljali zmaje? Saj zmaji pa so v nekem sorodstvu z dinoji... naslednja stopnja razvoja.

perci ::

Čaki mal. A ni tko, da T-rexovih "rokic" niso nikoli našli? In tako gre zgolj za sklepanje pri tem, kako dolge so bile?

Poleg tega tudi noj nima nekih hudo velikih rok (ali pač :D), pa komot dosega visoke hitrosti, lahko ga jahaš in nima posebnih problemov vstati ;).

BigWhale ::

Ravno sem hotel komentirati, da tudi kura, ce pade se kr sama pobere. ;>

'FireSTORM' ::

3kg vs 3tone.
Kura ni dino...Močnejše mišice gor ali dol.
No saj vseeno, to sem slišal v neki oddaji pred par leti, morda so do zdaj že spremenili mnenje :D
Those penguins.... They sure aint normal....

Thomas ::

Še niste videli velociraptorjevega okostja?

Mau čez meter velik "labod".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jimmi ::

Baje bi T. rex lahko ujel človeka. Vsaj tu tako piše tu:
http://technology.newscientist.com/chan...
Ni pa bil ne vem kako vrhunski lovec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmi ()

dukenukem ::

al ni dna bil ohranjen v komarjih ,katere je zalila smola ,k so kri pil takratnim dinotom ;) sm kupval vse une revije dinozavri, pa sestavljal po delih t-rexa, k je blo včas v trgovinah :D

jimmi ::

Če je dna razsut na majhne koščke in ta gotovo je, ga je zelo težko obnovit. Velike kose se še da lepo zlepit skupaj, vendar je po mojem tista dna v razsulu.

Tiste revije sem tudi jaz veselo nabavljal.. To so bili časi..

DominusSLO ::

T-Rex je lahko tekel... dosegel hitrost do 50-55 km... seveda ne za dolgo, ampak ta tempo je zdržal tja do recimo 15 minut.


Hitrost si meril z gps-om al kako? >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

m0LN4r ::

Em tudi če je imel tireks 3 tone in padel na nos, ne smemo pozabit na njegov rep, ki je deloval kot vzvod in mu tako bistveno olajšal življenje.

Aja btw, če so bili dinoji ptice in ne reptili, zakaj so pa imeli jajca zakopana v zemlji in niso na njih sedela kot pridne kokoši?

Pa baje da je bil kit, ki je zdaj sesalec, kar nekaj časa kopenski reptil. Ne zajebavam se pred sabo imam knjigo v kateri to piše. Torej so reptili prišli z morja v morju so pa bili sesalci prej kot na kopnem. Torej so sesalci(Kit) predniki reptilov in ptic, saj so imeli bistveno prej ˝toplo kri in pljuča˝

Sam pol se spet vrnemo na to da, kit ni znesel jajca. Bo pač prišel čas ko se bomo mi igrali boga in sestavljali životinje. Pa baje da se človek v razvoju pridobiva na inteligenca in v enakem razmerju izgublja v telesni aka fizični moči.

Zdaj sem se razbluzil. Kaj pa če so bili dinozavri kosmati? Saj se perje razvilo iz razvejanih dlak !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bethrezen ::

o rly?:D
www.urbanterror.net

jimmi ::

@m0LN4r
Smeh!

Beri to: Whale @ Wikipedia pa tole Cetacea @ Wikipedia

m0LN4r ::

To je bil tudi moj cilj, ampak nisem jaz začel bluzit. Jaz sem le dal sezam na žemljico.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

'FireSTORM' ::

Hitrost si meril z gps-om al kako? >:D

Približek?
Izračunan glede na velikosti in še kar nekaj drugih faktorjev? Morda so se zmotili, morda ne. Morda da so se zmotili tudi pri tem da zemlja ni center vesolja.
Those penguins.... They sure aint normal....

Thomas ::

> Pa baje da je bil kit, ki je zdaj sesalec, kar nekaj časa kopenski reptil.

Ne. Kopenski sesalec. Nič reptil. (Razen seveda njegovi davni predniki).

Trust me!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mtosev ::



BTW Al je mogoce on kuscar al kaki sorodnik?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BigWhale ::

> Aja btw, če so bili dinoji ptice in ne reptili, zakaj so pa imeli jajca
> zakopana v zemlji in niso na njih sedela kot pridne kokoši?

Saj ni nihce rekel, da so bili dinozavri ptice in ne reptili.

Dinozavri so bili dinozavri, plazilci. ;) Iz njih pa so se razvile ptice. Nekako tako.

Jst ::

> sm kupval vse une revije dinozavri, pa sestavljal po delih t-rexa, k je blo včas v trgovinah

Ja, jaz tudi, ampak če boš pogledal sedaj te revije in novejše podatke, boš opazil, da ja bila tista revija neke vrste SF stories teller.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

'FireSTORM' ::

BW: Reptile = Plazilec :P
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

Em? Zakaj to meni razlagas?

Mogoce sem kje kaj narobe napisal, ali pa si ti moj post narobe prebral. :)

Thomas ::

Večina dinozavrov nima nobenih živečih potomcev. Tudi T. Rex ne. Samo ena majhna podskupina je prednica vseh današnjih ptičev.

Dinozavri so v glavnem res izumrli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

'FireSTORM' ::

BW, zato:
Dinozavri so bili dinozavri, plazilci. ;)

:D
Those penguins.... They sure aint normal....

BigWhale ::

Se vedno ne razumem kaj je narobe s tem stavkom. Nikjer nisem rekel, da dinozavri niso bili reptili/plazilci. Obe besedi uporabljam enakovredno.

'FireSTORM' ::

My bad...
Narobe sem te razumel en stavek nad tem kot sem ga quotal...
Vidiš, moral sem se naspat :D
Those penguins.... They sure aint normal....

dukenukem ::

ja hitrost so izmerili po sledeh stopinj od t-rexa,glede na to, kolk je velk, so dobili odgovor po razmaku stopinj ;)

BigWhale ::

Ze kar vidim t-rexa kako se hahlja, ko dela strahovite dolge korake precej pocasi. ;)

dukenukem ::

jelde,a ti tud tko hodiš okol ,počasi pa dokonca steguješ naprej noge,skor nardiš špago za en korak:D

BigWhale ::

Ja, ce hocem koga zavest, vsekakor! ;)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom + WRT54GL

Oddelek: Pomoč in nasveti
61032 (883) PunkDude
»

Google Maps dobil informacijo o dostopnosti parkiranja

Oddelek: Novice / Android
3410295 (7696) M.B.
»

Yahoojev novi lastnik bo najbrž Verizon

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
118128 (7284) Bistri007
»

Adobe pokazal predogledno verzijo Edgea

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
218315 (6479) deyani
»

Velociraptor je imel perje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10111716 (8072) 'FireSTORM'

Več podobnih tem