» »

Problemi z računalnikom (kaj crkuje ?? )

Problemi z računalnikom (kaj crkuje ?? )

promocija ::

Ok , stvar je sledeča:

Zadnje čase nalagam nove Windowse kontantno skor vsak teden, in sicer....PC normalno laufa, ko ga ugasnem in spet na novo prižgem, pa že od začetka nalaga FUL počas ( ko zaznava procesor, kiri diski , kater DVD enote, potem pokaže tist "kvadratek" in nato "boot from CD-Ker pač imam da prvo boota iz CDJA) , nato še pokaže Windows XP logo, nato pa kišta zmrzne! Če resetiram je isto. Ampak štos je v tem, da me ponavad razjezi in rahlo brcnem v kišto , in če imam srečo, neki zaruži in Winsi ter nasploh kišta delajo hitr oz. normalno ! (Tudi tisto zaznavanje diskov na začetku in vse tisto pred zagonom Win! ) Ko pa se windowsi totalno usujejo, pa javi napako pri nalaganju, da manjka neka datoteka v System folderju, in ne gre naprej! Winsi so pa XP SP2, sem pa že sprobal z večimi, tk da ni problem v winsih.

Kje je problem ? Sumim disk , ampak v vprašanju so RAMi in plata ? Ka nardit ? vsega po vrsti mi ni za menjavat, serviserji v mojem kraju so pa res nesposobni, tk da .....PLEASE HELP!!!

Konfiguracija:
Gigaybte K8NS,
AMD Athon 64 3000+
2 x 512 mb
160 gb Maxtor SATA
Winfast geforce 6600 GT Agp
ni podpisa

bluefish ::

ko ti bo naslednjič uspelo priti v Win pojdi Start > Run > cmd > chkdsk /r
Potem sledi navodilom in resetiraj comp
Na ta način boš pregledal disk. Če imaš možnost pa poskusi z drugim diskom (od kolega,...).

Za RAM se posluži orodja Memtest, ki je po vsej verjetnosti v BIOSu plate. Diagnostika matične pa je skorajda nemogoča in je ponavadi zadnja stvar, ki se jo okrivi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811194 (6529) solatko
»

Windows 8.1 zmrzuje ob prenašanju podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
273548 (2792) simon7426
»

Problem z računalnikom - nujno rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
131365 (1230) Tomaz24
»

RAčunalnik se samodejno restarta!

Oddelek: Pomoč in nasveti
251792 (1328) maxsustar
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454631 (3727) Jan987

Več podobnih tem