» »

Stalno napajanje prenosnika iz vtičnice?

Stalno napajanje prenosnika iz vtičnice?

pirx ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem si kupill prvi prenosnik (Dell Inspiron 6400), kot nadomestilo za namizni računalnik.

Baterije tako rekoč ne potrebujem, saj v službi laufa 8 ur, potem pa še doma skoraj skoraj tako dolgo, vse preko električne vtičnice. (seveda nisem ves ta čas za računalnikom, vendar ostaja v Stand By načinu - torej ga ne izklopim povsem)

Zanima me, ali naj v tem primeru baterijo ven vzamem, ali pa naj ostane v prenosniku? Zanima me tudi, ali lahko puščam adapter priklopljen v el. vtičnico, ali pa ga naj zvečer izklopim?

V Dellovih navodilih piše tako: "For optimal computer performance operate your Dell portable computer with the battery installed at all times." "Connect the computer to an electrial outlet when possible because battery life is largely determined by the number of times the battery is used and recharged." in še "You can leave the battery in the computer as long as you like. The battery's internal circuit prevents the battery from overcharging."

Vse lepo in prav, ampak na HPjevi strani sem našel priporočilo, da če nameravaš računalnik uporabljati izključno preko vtičnice več kot 2 tedna, je boljše baterijo ven vzeti.

Kako zdaj s tem? :)
  • spremenil: pirx ()

robert512 ::

jaz mam prenosnik ze 5 let in je nonstop vstekan v strom. Nosim ga samo v sluzbo in na dopust. Baterije ne vzemam ven ...

Baterija je vedno hladna, kar mi daje vedet da v primeru prikljucitve na strom in v primeru 100% polne baterije elektronika naredi bypass in se napaja direkt iz omrezja, brez posredovanja baterije ... torej isto kot da bi vzel ven baterijo ... ali se motim ?

skratka jz se s tem kaj prevec ne obremenjujem, ko bo crknu bodo v sluzbi kupili boljsega in hitrejsgea >:D

Mr_Globus ::

Odvisno od prenosnika. Če je pametno sestavljen in se baterija ne greje ni razlike.

... no razen če bi jo spravljal v hladilnik ;)

WarpedGone ::

V prenosniku imaš skoraj zagotovo Li-Ion baterijo. Preberi in naštudiraj tole.
Zbogom in hvala za vse ribe

pirx ::

Oj, hvala za odgovore. Baterija je hladna in lučka za polnjenje ne sveti. Tu in tam se edino prižge mogoče za desetinko sekunde.

Samo še to - a lahko potem čez noč puščam napajlnik priklopljen v vtičnico?

zcetrt ::

Če ni tveganja prenapetostnega udara (strela), kar.
4.

asdfasdf ::

Jaz vedno dam baterijo ven, ko laptop (LENOVO) priklopim na strom, ker mi v navodilih piše, da baterijo ne smem nikoli do konca napolniti! Če jo imam noter, ko laptop (LENOVO) priklopim na strom, se namreč polni.

pirx ::

OK, še 1x hvala za nasvete. Glede na to, da v navodilih piše, da za optimalno delovanje naj imam baterijo vedno nameščeno, je ne bom ven jemal.

Danes zjutraj, ko sem računalnik ugasnil, pa lučka za polnjenje tudi ni svetila. Torej po moje je vse v redu. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716352 (4877) link_up
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819270 (6706) specing
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131922 (25373) Owe-
»

polnjenje novega prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
201773 (1553) Pyr0Beast
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243647 (2616) Pyr0Beast

Več podobnih tem