» »

RAčunalnik se samodejno restarta!

RAčunalnik se samodejno restarta!

zachov ::

mam en problem.Računalnik imam pržgan in ko si le ta namisli se ponovno zažene(brez kakšnega odštevanja in podobno)...kaj bi lahko bilo to? Še čez noč ga ne morem pustit pržganega da bi kaj DL-jo ker se kr resetira.;( :O

hvala za odgovore
PwneD bY ShaoliN

Han ::

Švoh napajalnik, defekten RAM...

Slowenc ::

Napiši konfiguracijo računalnika. V biosu poglej kakšne imaš nivoje napetosti.
Skiny gate.

cojss ::

Moj Athlon 1000 se je tudi sam restartal, pa mi ni bilo jasno kaj bi lahko bilo. Ker je prestal torture teste za vse komponente, sem predvideval da bo kriv napajalnik. Na koncu pa se izkazalo da je bil vzrok procesor. Zdaj imam pa not XP-ja 2400 pa stvar dela brez problema.

ERGY ::

Hmm
Zanimivo
Jaz sem mel isti problem, zadeva se kar na lepem rešterta, med inštalacijo vse poteka normalno
šele ko zadeva pride v windose se pesem začne na vsake tok
Probal vse takrat le proca nisem zamenjal.
Sumil sem v plato in sedaj, nabavil drugo plato a se je pojavil drug problem, zadeva zalaufa pokaže tist začetek kaka je grafična, in nato tema- namesto da mi pokaže kolko rama mam kak proc itd...
Probal sem pa s tudi z kolegovim procom na tej plati pa isto
Sedaj bom pa vse preformiral na staro pa nov proc probat.
Hvala
Lp

MaCoFaCo ::

Enako težavo sem mel in bil 100% na hardversko napako. Zamenjal sem vse, na koncu pa vedno isto. Izkazalo se je da so bili "krivi" windowsi. Glede na to da sem imel redno osveževan Nod32, sem viruse izločil, sumim pa na kak čuden gonilnik.

V glavnem, težave nimam več :)

zachov ::

js sm tut menjo plato pa enak shit.mam pa drgac winXP sp2 pa tut ful sumim da so winsi krivi tk da bom probal dat gr navadne xp...

Bom pisu ce dela normalno...

Sam zanima me se kere winse ste pa vi imeli gr ko vam je to delalo?
PwneD bY ShaoliN

mrbungle ::

Kolegu sem ravno 2 dni nazaj reševal podobno zadevo-PC se je restartal po 15 min, nato pa vsakič, ko je prišlo do log in screena. Odprl sem kišto in ven vzel eno ploščico rama (2*256 MB) in jo testiral z memtestom ( v redu), nato sem dal notri še drugo (PC se je med testom restartal), nato pa sem drugo ploščico prestavil v tretji slot, in test je šel skozi brez problemov, PC je bil stabilen. Tako sumim okvaro matične plate. Če se motim, me prosim popravite...

maxsustar ::

Mislim da se ne motis. Imel sem identičen problem PC se mi je med memtestom restartal in med inštalacijo windowso-ov, ter občasno med normalnim delom v winsih. Sprobal sm use menou sm napajalca, probou z drugo grafično, drugimi rami mu znižal temperaturo, itd. k sm pa obupou sm nesu plato nazaj k je bla še u garanciji. Na servisu pojma niso mel kva bi lah blo pol so mi zamenal plato in zdj dela brezhibno.

zachov ::

Glejta js sm januarja menu plato in sm dobu (foxconn) ker mi je delalo neki podobnega in je se vedno ful zabavalo in sem nesu tja in so mi spet zamenjali plato tokrat ASUS in spet enak drek..

.........LP
PwneD bY ShaoliN

maxsustar ::

Napiš mal več o tvojmu compu: proc. grafična, napajalc... kakšne tremperature maš, voltaže. A ti plata piska k se restarta?

zachov ::

amd sempron 2300,radeon 9600 pro ,512 rama,120 gb +20

sm si potegnu dov speedfan pa vse kaze ql ....... najbol me razpizdi ko kdaj sam na en gumb prtisnem pa se kr restarta jao....pol kdaj pridem v winse nalaga potem pa neha pa frizne slika pa vse skup kdaj prav tezko pridem v winse ko se preden da pride v winse se restarta :D....I HATE THIS


LP
PwneD bY ShaoliN

maxsustar ::

Probej stestirat ram z memtestom pa boš vidu če je mogoče to, če ti slika zmrzne je lah kj z grafično preglej driverje al pa probaj z drugo grafično če imaš možnost.

Zgodovina sprememb…

maxsustar ::

Aja pa še to kakšn je pa napajalc?

iration ::

> Še čez noč ga ne morem pustit pržganega da bi kaj DL-jo ker se kr resetira.

Simple, bližnjico do dc-ja, emule, azureusa, soulseeka al exeema al karkol pač že uporabljaš dej v start-up folder :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

zachov ::

neverjetno eden mi je napisal da naj naredim sledece:
MyComputer (desni klik) ->Properties->Advanced->Startup&Recovery Settings-> pri 'Automaticaly restart' odstrani kljukico!


vendar pri tem naj bi ko bi se resetiro komp pokazalo blue screen in napisalo kje se pojavla napaka, vendar odkar sem js odkljukal kljukico se racunalnik magicno ne resetira vec :D to je to in se mi zdi cudo :D...

UZIWAYTE

LP
PwneD bY ShaoliN

zachov ::

Kot bi se komp zajebaval z mano .... tri dni nc ko pa pride brat iz LJ in zazene igro call of duty se prikaze blue screen in napise sledece: BAD_POOL_HEADER... wtf bi to naj pomenl :)


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mdfking kompicH
PwneD bY ShaoliN

Tilen ::

Simple as that. :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zachov ::

komp dal na popravilo in so kao rekli da naj bi bila obadva diska hin vendar nista bila..potem so že prišli na to da so hin rami probam frendove rame enako sranje....pač spt se sam restarta........

a bi lohk kaj posumo na grafično ker k sm špilo CS mi je neki mal spacalo sliko in zamrznalo..kdaj zamrzne kdaj restarta..komp me ma za debila :D


amd sempron 2200,ati radeon 9600 pro,512ram,350 napajalc



...Čaw
PwneD bY ShaoliN

maxsustar ::

Ja lahko je grafična, če imaš možnos probi s kakšno drugo (sm ze zgoraj napisou)
Drugače pa a je napajalc kšn noname, če je je lahko to, kajti grafična pobere največ in ti ob zaganjanu zahtevnejših aplikacij zmrzne, restarta al pa clo ugasne, če pa je ksn dobr napajalc pa mism da bi mogl bit 350W dost za tvoj comp.
Men so isto na servisu krivdo zvalil na diske, jst kupm novga pa isti ku... Po so mi pa k so me tko lepo nategnl zamenal plato od tkrt dela, sam ti si reku da mas novo plato, tko da to pr teb lah izklucs, ceprov js sm meu plato staro 2 mesca pa mi je to delal.

maxsustar ::

Js bi na tvojmu mest probou update-at bios nalozit najnovejse driverje za plato grafično itd. na nov nalozit winse... ce bi blo isto odnes na servis zahtevej da ti zamenajo use komponente, ki jih mas u garanciji to je 100% plata ane? potem ce se ne motm ma tvoja grafična garancije 2 leti, ter diski majo ponavad 2 do 3 leta, ostalo okoli enga leta mislm da. Ce si pakupu ze sestavlen comp pa upam da ni starejsi od enga leta :)

cojss ::

A pa si prepričan, da ni s procesorjem kaj narobe? Probaj s prime95 al pa čem podobnim, če ti dela vredu.

zachov ::

OK stanje je sledeče!Na servisu menjal procesor!smo dali not 2600 in zadeva 2 dni delala na servisu,kjer sem bil par ur tudi sam in zaganjal te in one aplikacije.Računalnik se ni resetiral ali se pojavil blue screen vse je delalo tako kot že dolgo hočem.Prinesem domov ves vesel in po nekaj urah se pred mano ponovno pokaže blue screen.Sedaj odkar imam komp doma so minili 3 dnevi in vsak dan se mi vsaj 1xdo3x resetira komp oz pojavi blue screen.Torej ponovno procesor ni...na servisu smo pa še menjali rame,napajalnik.....ampak stanje je bilo isto torej reset oz blue scr....ko pa se je skoraj že pokazalo,da je kriv procesor pa smo hitro vidli ,da smo se vsi skupaj motili!Sedaj me pa zanima,če ima kdo ASUS A7V600-X plato,ker že veliko kdo mi je povedal,da naj ne bi bila kompatibilna z nekaterimi stvarmi,če kdo ve kaj mogoče o tem več???!Najbolj na sumo imam seveda sedaj grafično kartico...to je še edino kar je ostalo..upam,da prepričam kakšnega frenda,da posodi za kakšen dan,da še to stestiram,če ne pa res nevem več kaj povzroča to FUCKING NEVŠEČNOST,ki mi že pošteno najeda živce!!!!!;(

ČE IMA ŠE KDO KAKŠNO IDEJO IN PAMETEN NASVET NA DAN Z BESEDO!!!!
PwneD bY ShaoliN

Myth ::

Hmmm... ne razumem... pri serviserju je delala vse kot treba?? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tilen ::

Kakšne so pa kaj temperature sobe v kateri je racunalnik?

Probaj pri odprti okni zvecer al pa nekako naredi sobo bol hladno :)

Na servisu predvidevam da imajo klimo.. mogoče zato...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

maxsustar ::

a si mogoče opazu ksn posebn vzorec kdaj se ti restarta, ce si ga nes na servis pa jim pokaz, to sm js naredu k jim je na servisu delalo normalno k so oni testiral, men doma pa ne. Temperature mislm da niso, k zele zadne cajte je prou mrz :) razn ce doma res centralno laufate. Probas lah pa tud tko zapri use vhode pa izhode za zrak (ksn karton postav pred zadnjo stranico pa stransko...) v računalnik pa mal pocak, pa bos kmal vidu a se ti bo restartou, ce se ti bo pol res rabs bolsi hlajenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenadni restart v igrah

Oddelek: Strojna oprema
202192 (1775) Sami
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604921 (3627) Tilen
»

kaj bi blo lahk krivo

Oddelek: Pomoč in nasveti
181244 (1005) mihec87
»

kvaliteten PC servis v LJ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81149 (993) MKrmec
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684289 (3330) rc-car

Več podobnih tem