» »

Windows 8.1 zmrzuje ob prenašanju podatkov

Windows 8.1 zmrzuje ob prenašanju podatkov

simon7426 ::

Pozdravljeni,

sistem mi zmrzuje ob pretakanju podatkov tako da ga sploh nemorem resetirati po normalni poti.
Zmrzne če pretakam iz notranjega na zunanjega in tudi iz notrenjega na notranjega.
Windowsi so na novo naloženi, kišta pa je stara 3 mesce in od vsegva začetka moreči problemi z njo.
Kišto mi je sestavil lokalni računalničar. Tri krat sem mu ga že nosil nazaj naj ga porihta in vedno mi pravi da njemu dela vse dobro.
Ker sem obupal nad njim bi za pomoč prosil vas. Dajte nasvet ali priporočaje kakega serviserja na področju Maribora ali pomurja, ki ve kaj dela oz. je sposoben problem rešiti!

Še konfiguracija:
-windows 8.1 z vsemi posodobitvami

-i7 6core
-gigabite GTX 780ti - prej je bila noter nvidia quadro K4000, si jo še lastim
-SSD 240GB sistemski -intel
-SSD 1TB delovni - samsung evo
-HDD 3TB delovni - nevem točno
-HDD 4TB delovni - seagate
-asus motherboard X79- DELUXE
- LC-POWER LC9650 V2,3 600w gold series
-4x 8GB RAM kingston hyper

Za pomoč bom vam zelo hvaležen!


Simon

s6c-gEL ::

Poženi furmark in zamenjaj računalničarja, kajti gtx 780 in lc power psu ne gre skupaj v isti pc.Mora zdržati 1 uro mučenja.

Kakšno pretakanje ? Kopiranje v win explorerju ? Javi sistem kakšen error ?
Daj bios na privzete nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

gddr85 ::

tale lc v bistvu ni švoh, bi moral zdržat brez problema....možno da je kej z hdd, a se ti izpiše kakšen error? poglej še diske s crystal disk info

BorutK-73 ::

Verjetno je eden od diskov v računalniku problem.

ps
Zakaj si kupil LC-ja za high end računalnik?!

edit
Malo bolj podrobno prebral in vidim da računalnik dela normalno pri kolegu. Imel podoben problem pri eni kolegici, pri meni delal normalno, tudi na 100% load, pri njej random zmrzoval. Vzrok - hladilnik na isti vtičnici ali fazi (se ne spomnem točno), vštekal v drugo vtičnico in od takrat dela normalno.
Tako da probaj katero drugo vtičnico.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Si preko Windows Update nameščal gonilnike? Mogoče si namestil kakšnega, ki ti sedaj povzroča težave.

Edit: aja, pri kolegu v redu dela.

Zgodovina sprememb…

simon7426 ::

Bom probal furmark-om jutri ko bom doma.
Pretakanje je mišljeno kopiranje podatkov iz diska na disk iz mape v mapo... Pretakam pa video material(4K RAW file). Ko kopiam material sem opazil tudi da se zmanjša hitrost kopiranja po določenem času.

Sistem ne javlja nobenega erorja, zmrzne in ga moram fizično oiključiti.

Gonilnikov in sistema nisem jaz nalaga...

Po mašini kaj dosti sam nebi rad šlatal, ker nisem glipreveč za to so pa dobrodošla mnenja in priporočila...

Duhec ::

Če zadeva zamrzne je lahko bodisi problem z diskom, lahko tudi spominom.
Za diske poglej s.m.a.r.t. podatke če so vsi ok, za spomine pa poglej, če so seznamu, ki jih podpira tvoja plata:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA...
V Biosu nastavi timing za spomine glede na cifre iz tabele npr. 11-11-11-28 ter preveri voltažo.
http://blackbird.si/

solatko ::

Najprej prestavi priklop na drugo vtičnico (poglej če je dobro ozemljena). Če zmrzuje samo pri pretakanju, je nekaj narobe z gonilniki za SATA3 ali USB3 naprave. Če pri serviserju deljuje b.p. je nekaj narobe s tvojo električno napeljavo, kar je v ruralnih okoljih velikokrat problem, zaradi slabe električne napeljave in slabe ali nepravilne napeljave ozemljitve.

Zamenjava mojstra ti v tem primeru ne bo pomagala. Najbolje da pokličeš poklicnega električarja, pa naj ti preveri kvaliteto hišne napeljave. Določene komponente so na te stvari silno občutljive.

Sicer pa je sestava perfektna, tudi LC GOLD serije so top napajalniki.
Delo krepa človeka

simon7426 ::

Serviser je imel na začetku iste probleme, da mu je zmrzoval potem je vzel ven USB bržični konektor za tipkovnico in mu je takrat dedalo vredu. Sam menim da je pač tisti popoldan ko ga je imel tam delalo - pač naključje. Tako da ta USB za brezžično tipkovnico nima nič s tem - moje mnenje.

Drugače imam UPS - APC 2200.

neres ::

simon7426 je izjavil:

Zmrzne če pretakam iz notranjega na zunanjega in tudi iz notrenjega na notranjega.

Gre za vedno istega notranjega ali se dogaja s katerimkoli diskom?
Kako pogosto se zgodi?

Jaz bi najprej ugotavljal ali je strojna napaka (disk/matična/napajalnik/RAM...) ali je kaj z gonilniki ipd.
Lahko poskusiš npr. z live Linux na USB-ju. Lahko tudi narediš backup OS-a in naložiš Win7 za testirat. Če se na to kaj razumeš, ne porabiš dosti časa.

simon7426 ::

S katerimkoli diskm se dogaja isto. Zgodi pa se včasih že po pol ure kopiranja ali pa če že nekaj kopiraš in še vmes kak manjši fail želiš skopirati in amen... Neha se sistem odzivati...

solatko ::

simon7426 - Tvoje mnenje, da USB BT/IR enota ne more povzročat tega, je pač zgrešeno. Lahko, sploh če gre za starejšo ali nizkocenovno zadevo. Pri kakšni Logitech tipkovnici za par 10EUR se to po navadi ne dogaja, pri tipkovnicah za par EUR, pa do tega prihaja precej pogosto.

Poizkusi z navadno tipkovnico, priključeno na USB in potem sporoči kako je. Skoraj vse napake naprav na USB priklopih botrujejo zamrznitvi sistema (mrežne kartice, miške, tipkovnice, BT in WI-FI naprave, diski.....).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

simon7426 ::

Solatko, dva dni že uporabljam navadno tipkovnico zato sem omenjal da ta bržični ftikač za tipkovnico nima nič s tem. Isto se dogaja naprej.

solatko ::

Potem je edina rešitev v tem, da narediš test posamičnih naprav. Odklopi vse diske, pusti samo sistemski in še en disk, ter poizkusi transfer med njima, potem prikljaplja po eno dodatno enoto. Ko se bo pojavil problem, boš vedel katera naprava ti ga lomi. Če bo tudi ob dveh napravah enaka situacija, je nekaj narobe s sistemskim diskom ali kontrolerjem diskov na MB, lahko pa tudi nedelujoč gonilnik za SATA naprave. Če imaš več kontrolerjev, poizkusi na intelovem (imaš 2x sata 6GB in 4x SATAII, ki jih podpira direktno Intel chip set - to bi moral delovati z original bios nastavitvami, ostali SATA priklopi so podprti z drugimi chipi in je lahko problem v gonilnikih). Poglej FAQ na Asusovi strani, morda imajo enak problem tudi drugi uporabniki, pa so našli kakšno rešitev z drugimi gonilniki.

Marvell(R) PCIe 9230 controller - ta ti poganja 4x SATA 6GB
ASMedia(R) ASM1061 controller - ta pa 2x 6GB SATA in 2 x Power eSATA 6Gb/s - 2 notranja in dva zunanja epower sata priklopa.

V navodilih plošče poglej, katere priklope kontrolira INTEL in za preizkus uporabi te priklope.
Delo krepa človeka

neres ::

simon7426 je izjavil:

S katerimkoli diskm se dogaja isto. Zgodi pa se včasih že po pol ure kopiranja ali pa če že nekaj kopiraš in še vmes kak manjši fail želiš skopirati in amen... Neha se sistem odzivati...

Potem posamezen disk bržkone ni.

Jaz bi še stestiral RAM, ker je dokaj enostavno, s HCI memtest. Če imaš vklopljen pagefile ga izklopiš (vsaj začasno) in poženeš 6 instanc (za vsako CPU jedro eno) z RAMom razdeljenim med njimi, torej cca 5GB na vsako instanco v tvojem primeru.


Mimogrede, z Marvell SATA kontrolerji jaz nimam dobrih izkušenj in raje uporabljam Intelove, tudi če so SATA 3Gb/s. Ampak ne poznam te matične in X79, tako da ne morem trdit da je to vzrok za težave.

solatko ::

Ram-i pri tej napaki nimajo nobene veze. Kadar je problem z rami se pojavi sistem resetira, ne zamrzne mašina.
Delo krepa človeka

simon7426 ::

No sedaj sem z mojo kišto že tako daleč, da se resetira vse na nekaj sekund, včasih se sploh ne prižge ampak samo dela tik tik - se prižiga in izklaplja.

Groza....

solatko ::

Če imaš možnost poizkusi drug napajalnik. Ta LC ti dela na full zmogljivosti. Si naredil test komponent?
Sicer pa tvoja grafična kartica zahteva cca 230w moči. Verjetno ta napajalnik ne zmore poganjati i7, 3 ali 4 diske, nekaj usb naprav in to grafiko.
Kako je s hladilnikom procesorja. Je pravilno montiran, termalna pasta je vredu?
Po tem kar si napisal, je vzrok verjetno preslaboten napajalnik ali pregrevanje procesorja. Lahko pa je tudi problem z matično ploščo v kar sicer glede na to, da je plošča višjega razreda, dvomim.
Delo krepa človeka

simon7426 ::

Test komponent je bil že pred časom narejen pa ni bilo nič odkrto. Je mogoče bilo zgolj naključje da je v času testiranja delovalo vse kot mora.

Sem naročil močnejsi napajalnik in boljši zračni hladilnik procesorja. Temperature procesorja so šle do okrog 65 stopinj, ko se je rendiral materijal drugače okrog 50.

Hvala!

simon7426 ::

Ravno berem nek članek o zmrzovanju sistema in piše:
V primeru da vzroka ne odkrijemo, nam težavo odpravi samo računalniški servis.


In moje vprašanje; če ne odkrijejo napako niti trije računalniški serviserji pa naj kaj naredim? Lahko se samo razjočem, ker do smeha ti res ni :)

gddr85 ::

če si vse pravilno sestavu, stestiral diske, ram, cpu, grafično, ni nekih čudnih temperatur in si pred tem na novo formatiral cel komp in še enkrat naložil winse + driverje (vključno sata, chipset ipd.), potem res druzga ni, kot da vržeš vse skup v kanto

GTX970 ::

Zmrzne če pretakam iz notranjega na zunanjega in tudi iz notrenjega na notranjega.
Kišto mi je sestavil lokalni računalničar. Tri krat sem mu ga že nosil nazaj naj ga porihta in vedno mi pravi da njemu dela vse dobro.

Si mu demonstriral opisano delovanje ?

Katere winse uporabljaš ? Če 8, naloži 7 in obratno ((za test).
Lahko tudi kakšen linux (mint, manjaro, opensuse).

Kako se je izšel test z furmarkom ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

simon7426 ::

Windows 8,1 pro uporabljam. Windows 7 so bili gor samo kratek čas - en dan

Furmark ne pokaže nič.

Pred denevi sem celo menjal napajalnik - seasonic 1200w in hladilnik za procesor. Temperatura procesora se sedaj giba 40 stopinj nekje.

Res drugo ne preostane kot da vržem vse skup v smeti - saj bi če bi kišta stala do jurja.

GTX970 ::

Si imel Furmark zagnan dalj časa (1 uro) ?

btw, v temi imaš en kup koristnih nasvetov, na katere nisi podal nobene replike, tako da nemo, če si jih vse po vrsti preizkusil.
https://slo-tech.com/forum/t613877/p447...
https://slo-tech.com/forum/t613877/p447...
https://slo-tech.com/forum/t613877/p447...
https://slo-tech.com/forum/t613877/p447...
https://slo-tech.com/forum/t613877/p459...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Lonsarg ::

Drugače je statistično gledano pri zadevah, kjer preveriš vse pa še vedno ne odkriješ napake največkrat kriva matična plošča... Sam zdaj dobiti kompatibilno plato na posojo za večdnevni test... Še najlažje kak servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

simon7426 ::

Fumark je bil zagnan sigurno več kot eno uro in tudi večkrat.

Enkrat je en test programček nevem keri zaznal na sistemskem SSD-ju bad sektorje - če je to lahko vzrok zmrzovanja ne vem.

Trenutno na novo nalagam Winse in na drug disk onega pa bom dal reklamacijo, če so res hin sektori..

GTX970 ::

Prilepi CrystalDiskInfo izpisek na vseh diskih.

simon7426 ::

Bom še mogel enkrat narediti test, ker nimam več izpiska.. Trenutno še ekrat na novo nalagam WIndowse..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721068 (8335) nsa_ag3nt
»

Ideje - kaj je narobe s tem računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231246 (769) m0LN4r
»

računalnik brez hard diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
202572 (2202) kkaakkttuuss
»

Računalnik se ob napiru ugasne (Asrock970 Extreme3 + FX 8120 + HD 6870) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698773 (7751) r3dkv1c4
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627543 (25745) lololmaker

Več podobnih tem