» »

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

cnZz ::

Moj prijatelj je kupil to kartico in mu pac ne dela kot je treba....
V cod2 mu fpsji skacejo mocno tako kot na dx9 in dx7 (kjer bi po mojem mislenju moral imeti na in dx9 in 7 konstantno 250 fps)
Proc ma AMD 64 X2 5600+ 4gb ddr2 800mhz rama, M2N-E SLI in 650W napajalnik....
Klical je tudi v mlacom kjer je tudi to kartico kupil in so mu rekli da mora nekaj odkleniti (WTF?!)

Help plz
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

M-XXXX ::

Sploh ne vem zakaj kupujete/kupujejo take grafične z AMD procesorjem (sem skoraj 100% da je kriv ravno procesor)

Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

cnZz ::

Prej je imel 7600GT in vec fpsjev kot ima zdaj...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

ronaldo ::

Je instaliral dual-core optimizer ? je probal druge driverje od graficne ?
Z AMd procesorjem ni nic narobe, se 1 leto nazaj so bili vrh ponudbe, dalec pred Pentiumi D. Predvsem pa hitrost v igrah nima skor nic veze s procesorjem (ker skor vsak procesor je dovolj hiter za 60/fps, tak da je vseeno ce drugi procesor zmore 150fps, ker se razlika ne opazi na lcdju)

cnZz ::

ja prvo je probal driverje od nvidia strani (najnovejse) zdaj pa se tiste iz cdja....
dual core optimizer?
nekjer sem bral da eni nastimajo kao da ti kaksen proces dela z samo 1 jedrom (Set affinity v Managerju) kao ces da ce sta 2 jedra in se izmenjavata zato lahko kaj upocasni...

Aja drugac ma pa proc kr veliko vlogo v igri...
jst sm mel grafo v podpisu + AMD 64 3000+@1800... COD2=ni prislo cez 150 fps... ko sem kupil tisto kar mam zaj v podpisu mam kjerkoli 250 v katerikoli mapi...
in glede na to da ima boljsi proc, boljšo grafo predvidevam da je nekaj z grafo....
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

PrimozR ::

GeForce 8 serija nujno potrebuje C2D za uravnotežen sistem, K8 je pač žal prepočasen.

cnZz ::

PIP c2d?
ce se ne motim je to intelov procesor?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

ronaldo ::

P|P: prepocasen ? To mislis da ni zmozen 60fps ? Ce ja potem mi dokazi z testi, ne pa sam z besedami. Se sam je rekel da je imel 150fps v tej igri z A64 3200+ tak da ne bluzi in ne zavajaj ljudi brez dokazov.

AapocalypseE ::

Jaz sem mel X2 4200+@2.5GHz, 2900XT in mi DiRT ni delal čisto brez zatikanja, ko pa sem dal not Q6600 gre vse kot po maslu, tak da zavira procesor!

phenom ::

jz mam amd athlon 64 dual core x2 6000 in grafo mam za en jajc, pa lahko špile kot s graw2, cod2, vse na ultra high meljem brez problema.
tko da ne mi srt z tem da so amd jevi proci za nč. Ker v bistvu vse kar mi omogoča da lahko take špile na high meljem je moj proc. Pa kokr vem se x2 4200 ne more mert z q6600, tko da ne vem kje ste najdl to primerjavo.
sicer pa sem v službi testiral dirta na amd 4000 x2 in zadeva normalno teče.
k8 ali hammer tehnologija ni počasna, sam uporabnik je naiven. pa geforce serija 8 ne rab intelovih procov da melje igre. Lih tok hudo jih melje tud na amd ju.
Če ste kdaj gledal teste in to prave teste k so dolgi 30 listov in se tm prov vid da je amd po izkoristku in porabi zlo napreden in boljši od intela, intel je sam mal hitrejši. Pa da ne govorim o patetičnih poskusih intela in njegove izvedbe 4 jedrnih procov, vzameš dva 2 jedrnika in mal lepila, hop daš skupi in maš quad. Jupi! evo ti tehnološke revolucije. Počaki na phenom ko pride vn, boš vidu kaj je 4 jedrnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phenom ()

Meizu ::

Čaki malo, a sem samo jaz tko neumen al... - zakaj zaboga rabiš 8800 Ultro za ogranje Cod-a???8-O 8-O 8-O

RC14 ::

AMD 64 X2 5600+ je čist dovolj za poganjanje 8800 Ultre.
Pač imaš nekaj FPS-jev manj, kot če bi imel c2d.

Procesor ni nič kriv 100% , verjemi in ne poslušaj vsega, kar napišejo tukaj na forumu.

Poskusi z kakšnimi drugimi driverji.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Tonći ::

@Meizu sej ni potrebna! Velik ldi kup tako stvar d se loh hval:P

Adrijan0 ::

Samo eni res take mečete vn da mi gre kar na smeh (oz na jok..). Procesor ni nič kriu. Če sm jz meu z amd3000 120fpsju (ne z low nastavitvami, ampak use do konca in dx7). Eni res ne veste kaj govoriste. Btw.. so amdji na istih frekvencah boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Senitel ::

Daleč najboljša ideja je počistit driverje (preden poskušaš vse mogoče verzihe gonilnikov) in pa preveri tudi nastavitve v gonilnikih (AA, VSYNC,...). Koliko FPS sploh doseže ta tvoj kolega?

The_hammer ::

Ko pride v igro naj napiše v konzolo /r_multiGPU 1, (cod2)... če sm jst dosego z 8600 gt v cod2 250 fps konstantnih pol more dat 8800 ulta 4x več torej polnih 700-1000 na dx7 z resolucijo 1280x1024 namreč mene malo omejuje ekran :8), detajli na max. Mam pa procesor e6420 to je blo na privzeti frekvenci 2.13, ko sm ga navil sm mel pa še mal več fps. Zdej mam pa 7900 gto na dx9 200 fps konstantno več ko dovolj... Isto vse na max, tak da tvoja grafična bi mogla letel bp 250 fps na dx9... Pa še nekaj morem omenit, moj brat ma amd 3500+ in gf7300 gt in mu leti na 200 fps konstantno, zanimivo pa je to če zbrišeš gonilnike za zvok torej zvočno onesposobiš dobi brat ven 400-500 fps 8-O, na dx7 malo manša resolucija ampak isto detalje. Prišo do zaklučka da procesorka moč more bit velika da žene vse skupaj...

Priporačam ti, da pogledaš kero zvočno imaš namestiš nove gonilnike za zvočno, ko jih zbrišeš lahko preveriš, če je kaj več fps in šele nato driverje gor spet pogledaš in mogoče bo kaj razlike... Prvo pa še napišeš v konzolo uno komanda ko je zgori napisana.. Seveda driverje za grafično isto... Veliko dejavnikov je odvisno od procesorja in potem zgubla moč procesor na neki butasti osnovi in nima dosti za kaj drugega...

P.S.: loooool
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Heavy ::

heh GF 8800 Ultra za igranje CoD2? Verjetno bo moral dokuoiti še eno kartico da bo povezal v SLI in bo delovalo na 125fps>:D joke>:D

Rssno, nevem zakaj kupovati tako grafično za igranje CoD2, gre za dobesedno vržen denar v smeti. Meni je še na stari GF 6800 @ GT deloval z 125fps. pa BTW ko pišete o nekih 700fpsjih- itak kaj rabijo, če ima Punk Baster omejitev na 250fps jev:\

Adrijan0 ::

Btw kako grafo ma 8800gtx al 8800ultra? >:D

Bethrezen ::

ja ful je važn al je gtx al pa ultra, sj sprašuje za cod2 :D
www.urbanterror.net

Adrijan0 ::

Ja ampak sm samo teu povedat da nit neve kaj ma >:D

cnZz ::

Ima ultro... Mislim da MSI-jevo
Fpsjev ima pa 200 pri 1024x768 DX7 in vse na off
IMO bi on moral imeti s takim compom 250 konstanto pa vecinoma na high nastavitve (DX9 seveda)

hammer ce mam jst tale comp v podpisu pa mam 250 konstantno v codu pri 1024x768 dx7 vse na off....
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

cnZz ::

adrijano ne bit pametn sam ves da si tocno vedu da mislim ultro
ti si se samo hotu pokazat kot đek...debil
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Senitel ::

Torej 200 fps... Pa mu fps-ji skačejo al ne? In kaj vse ima v ozadju pognano?

cnZz ::

ja nic... fpsji mu pa skacejo ja

no zdj je reku da bo itak prodal:D in kupil 2x X1950Pro...
ampak naj se vseeno nadaljuje tema ker me zanima kaj je lahko narobe...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

PINki ::

a je on debil al kaj? naj prvo sproba druge driverje, ce je isto naj sproba na drugi maticni, ce se zmer ne gre pa je grafa defekt ce bo pa delalo pa pri njem so driverji v sporu ali pa ma PCI-E rezo "pokvarjeno"

dzinks63 ::

:)) Nekaj se mu očitno štrika po sistemu. Pitaj boga kaj vse je instaliral na comp in potem uninstaliral , smeti so pa ostale in dobesedno zavirajo cel sistem. Torej naj naredi najbolj simpl zadevo, to je novo formatiranje in instaliranje widowsov, programe pa naj naloži samo tiste, ki jih zares rabi, ne pa še celi milion neke solate za kar v tri dni. Sploh pa ne nekih programov, ki ti šrotajo v ozadju računalnika , pol pa res ni čudn , da zadeva ne dela tako, kot bi morala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Adrijan0 ::

cnZz pffffffffffffffff....

Pač ne morem vedet kaj imaš če niti sam ne veš. Tko pač gre. Že po naslovu se vidi znanje osebka ki temo odpre včasih.

cnZz ::

ok gavro tebi pa res ni pomoci....
sm napisou da je probou dvoje driverje, prej je imel 7600gt

adrijano nevem kaj ti je razlika med gtx in ultro je samo v par mhz... tko da mislim da si ti tud dokazou svoje znanje....
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Klemzz ::

@cnZz, ti si dokazu svoje neznanje, ne gre sam za par MHz, gre tut za prepustnost rama...8800 Ultra ima prepustnost pomnilnika 103.7GB/s oz. če ma MSI OC varijanto ima 108.4GB/s, 8800GTX ima 86,4GB/s.

Adrijan0 ::

Hja... Tko je ne.. So ti drugi razložili.. Vidiš kako fajn, se ni treba meni matrat :D Drugače naj stestira grafo še pri komu če ni druge rešitve.

StarScreeM ::

yo...hvala za komentarje =) .... sm upisu tisto komando k jo je the_hammer napisu pa mam 700 fps tnx =):D

cnZz ::

vazno da ste vi retardi in da iscete moje napake ne pa da poiscete nek odgovor na problem zaradi kerga je tema sploh narjena
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Senitel ::

Ob taki količini informacij, zelo težko najdeš rešitev problema... Ob nivoju kulturne debate, kakršen je v tej temi, pa še težje. :\

Meizu ::

Ne joči, reči mu naj formatira sistem, potem pridi nazaj poročat. Druge ni. A je formatiral sistem, ko je menjal grafo? Ker se zna sistem malce upočasnit ob menjavi grafe. Pa tudi, če so še kakšni drugi driverji poleg driverjev 8800Ultre (v tvojem primeru 7600GT).

WyattEarp ::

kaj sploh napišeš pr cod2 da ti fps-je piše? je kje kaka stran kjer piše za špile kaj napisat al kliknt, da bo fps kazalo? jaz bi rad pri vseh igrah da mi piše fps.
hvala.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Klemzz ::

uporab program FRAPS :\

The_hammer ::

uuu, malce sm bil odsoten zadnje dni, ja np, še kdaj... drgač pa če pogledaš v settings boš mogoče opazo da maš pri optim. for SLI enejblano na YES, kar si naredo s tisto komando, kao da maš dve grafi in posledično več fps...:D
Evo ti kup nastavitev ki ti izboljša performanc, ti zdaj itq ne rabiš maš več kot dovolj fps 8-). Mogoče pa kdo drug...
ai_corpseCount [0 - 64] Ti kaže število corpsov v igri majn jih je bolje je, ko si v hudem boju, če nastaviš na 0 bo igra crashala,...
cg_brass [0,1] Komanda ti zmanša, oziroma izbriše vse sledi nabojev ki ti jih izstreli iz pištole, malo poveča FPS ko streljaš proti nasprotniku,....
cg_marks [0,1] če nastaviš na 0 disabla vse marke narejene z orožjem, ekspozije etc. Poveča performance v hude boju,...
cl_mouseAccel [0 - 100] Z višjo št., se poveča miški odzivnost in obratno,...
com_hunkMegs [80 - 512] Ta komanda pomaga k bolje oziroma hitrejšemu nalaganju igre, torej če mate 1 gb rama je fajn da uporabite komando 512 max, če mate samo 512 rama potem uporabite št. 256 in tako dalje,...
com_maxfps [0 - 1000] max FPS, uporabite com_maxfps 250 ali 125, več ne gre zaradi punkB.
developer [0,1] Ta komanda je za uporabnike ki imajo original igrco, če ne veste ali je original ali ne je ta komanda za vas odlična. Nastavite na 1 (developer mode)
r_aasamples [1-4] Komanda za AA , z št. 1 je onemogočena torej AA off!
r_anisotropy [0-16] Anistropic filtering defaul je 8x, lahko zmanšate in prodobite na performancu in slabšo kvaliteto slike ali obratno..
r_aaAlpha [0,1,2] ugotovi tip (alpha blending), uporablaj se za AA. Če nastaviš na 2 uporabljaš supersampling lepša slika slabši performanc.
r_drawDecals [0,1] če nastaviš na 1diseblaš vse marke, ki jih povzroči orožje na zidu, eksplozija etc.
r_drawSun [0,1] Če nastaviš na 0 sonce na nebu izgine,...
r_fullscreen [0,1]Če nastaviš na 0, se da igra v windows mode, moreš restartat igro če hočeš, da ima kakšen učinek. Dobiš na performancu če je resolucija na deskopu manša od okna.
r_gamma [0.5 - 3.0] Nastavi svetlost v igri, lahko nastavljate poljubno recimo 0,5463 je malo bolj temno, lahko pa daste 1.3345 kar je nekaj srednjega.
r_glow [0,1] Če nastaviš na 0, disejblaš igri "GLOW" (recimo oblaki), pridobiš na performancu
r_lodBias [-1000 - 0] Kontrolira nastavitve levela (LOD) biasa.
r_dlightLimit [0 - 32] Number of Dynamic Lights opcija, lahko nastavljate poljubno, max je 8x, čeprav gre več, vendar zmanša performance.
r_displayRefresh [0] Defaul je 60 Hz, lahko povečate kolko vam dovoljuje ekran.
r_multigpu [0,1] Optimize for SLI, poveča FPS, vsaj pri meni, neglede ali imate 2 grafični ali samo eno, odvisno od vašega sistema!!
r_gpuSync [0,1,2,3] Ta nastavitev ugotavlja sinhnorizacijo GPU in CPU. 0 je off, 1 je beginning, 2 je before present, 3 je adaptive
r_mode [0,1,2,3-] Nastavitve za resolucijo 0=640x480, 1=860x600, 2=1024x768, 3=1280x1024
r_skinCache [0,1] ujame skine modelov če je nastavljeno na 1, to požere velko rama, zato tisti ki nimate dovolj pustite to komando tak kot je, če ne vam zniža lovdanje v igro + slabši performanc
r_zfeather [0,1] če je nastavljeno na 0, disejbla zfeather smoke efekte. (dimne v "in-game")
sv_framerate_smoothing [0,1] Če nastavite na 1, morejo frami lepo gladko teči. Čeprav res ni blo neke razilike na mojmu sistemu. (isto sraje :P)

texture settings

r_picmip_manual [0,1] Texture v igri, če jih hočete nastavljati manualno uporabite št. 1
r_picmip [0,1,2] low, med, high...
r_picmip_bump [0,1,2] Tukaj nastavite najbolšo kvaliteto slike ali najslabšo. 0 je najbolša, 2 je najslabša,
Sicer lahko vse te texture nastavljate ročno v igri pod grafiko, to so sami detalji za lepšo sliko,...
r_picmip_spec [0,1,2] podobno kot zgornja komanda.


Upam, da bo vsakdo vsaj neki najdo za sebe,..... uff dost za dans :D
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

;-) ::

kaj sploh napišeš pr cod2 da ti fps-je piše? je kje kaka stran kjer piše za špile kaj napisat al kliknt, da bo fps kazalo? jaz bi rad pri vseh igrah da mi piše fps.


cg_drawfps 1

Urc ::

Za ostale špile Fraps lepo opravlja svoje delo ;)

;-) ::

Ja pr takih pa nwm zaka bi mel fraps če igraš sam cod2. Pa da se bom jebal pa dislablal ko bom film gleal :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cod2 fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
494917 (2505) racinoto
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117298 (9568) DiaMonDer
»

Palit GTX260 - Sonic

Oddelek: Pomoč in nasveti
5652 (575) crayz43
»

8800GTX.. cod2 problem

Oddelek: Strojna oprema
422673 (1999) 823483
»

GeForce 7600 GT

Oddelek: Kaj kupiti
432533 (1316) Being cool

Več podobnih tem