» »

GeForce 7600 GT

GeForce 7600 GT

wonderboy ::

Zdravo!

Nameravam kupiti grafično 7600 GT in me zanima če bo na moji mašini optimalno izkoriščena. Imam proc A 64 3.0 S754 in plato Asus K8N-E Deluxe.
Zanima me še ali je kaj razlike med samimi znamkami (odločam se med XpertVision in MSI)? Je velika razlika med 6600 GT in 7600 GT?
Hvala za odgovore.

kixs ::

Masino mas dobro tudi za kaj vec.

Med 6600GT in 7600GT je razlika tocno 2X. Kupi pa 7600GT samo, ce dobis po dobri ceni, saj je 7900GS po ceni blizu, po performancah pa dosti hitrejsa - posebej navita ;)

lp

wonderboy ::

Kartica mora biti seveda AGP (če kaj spremeni zadevo).

kixs ::

Ja, zadeva se seveda spremeni. Saj na AGP ni toliksne izbire in cene so seveda takoj visje.

Glede procesorja se nic ne spremeni. Vseeno je 7600GT boljsa izbira. Cenovno je pa velik vprasaj, ce se ne splaca raje zamenjat plato in graficno.

lp

Meizu ::

Če zamenjaš plato ubistvu menjaš celoten računalnik. Še posebej če je starejši, potem rabiš menjat še rame, pa procesor, ker ne bo več isti socket (verjetno ma S754 al pa S939, novejše plate majo skor use že AM2...), tko, da al kupi nov računalnik, pa disk in to obdrži, al pa kupi AGP grafo...:\ Žalostno pa je, da AGP uporabniki ne bojo z njihovimi platami nikoli več videli prave kvalitete slike...:\

KandazaR ::

@wonderboy: kako grafo imaš pa sedaj?
Nakup nove agp grafe je dvorezen meč. Raje poglej za kako rabljeno 6600GT.

wonderboy ::

Zdej sm mel enga starga GeForca 3 Ti200, pa tut špilov nisem kej preveč igral.
Tut sam sem že razmišljal o 6600 GT, pa bom cenejš skos pršu (bom pač pr mal manjši resoluciji igral igre:D )

macgajver ::

Sem tukej na slo tehu zasledu temo od enga - Nakup pc in grafa? - Pravi da bo kupoval nov pc in nevem kaj bo naredu s 6600gt agp na tvojem mestu bi ga vprašal če jo da za pametn denar.
tenstan krompir je pa zakon

Pyr0Beast ::

Žalostno pa je, da AGP uporabniki ne bojo z njihovimi platami nikoli več videli prave kvalitete slike...
Da, se mi zelo zdi. In zaradi česa lahko to trdiš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ker ni spet tolikšne izbire graf. kartic... Kar lahko sedaj še dobiš je X1950Pro, ki je na AGP dosti dražja, pa še ta bo mogoče dobra za igre približno leto ali leto pa pol, potem se bo pa Agp počasi pozabil... Usaj jaz tko mislim... (pa brez zamere - mam doma tudi jaz na starejšem kompu AGP in je izbira graf. kartic res izjemno majhna...)

Shegevara ::

AMD bo izdal še HDx2600 grafe za AGP, ki bo nasledila x1900XT na AGPju, potem pa mislim da bo en fair goodbye za agp potem

Pyr0Beast ::

Jst sm AGP 6800GT user in platka podpira tudi PCIe tako da ... :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

crazy kure ::

Sposojam si malo temo. Ne morem usposobit da mi tv dela nikakor na omenjeni kartici, ne zazna mi ga, priklop je ziher u redu.
Prej sm mel 6600gt pa je blo vse kul, zaj na 7600 pa mi ne dela. Probu sm že skoraj vse se mi zdi.

Meizu ::

Jst sm AGP 6800GT user in platka podpira tudi PCIe tako da ... :D


Srečko:)

Meizu ::

@crazy cure: Na grafični kartici si malo pošlihtej gonilnike (beri: upgrejdat jih je treba pomoje), več ti pa ne morem povedat, ker nisi navedel natančnega problema...:\

Česa ti ne zazna? Ti noče preklapljati med zasloni, ti ne prikaže slike iz televizije na rač. zaslonu? Malce podrobneje opiši;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

crazy kure ::

Gonilniki so najnovejsi, ne zazna mi tvja oz. sekundarnega monitorja. Ni možnosti preklapljanja med monitorji, prikazan je samo primarni
monitor, tudi prisilno zaznavanje tvja ne pomaga, na 6600 mi je komot delalo, edin kabel morm se kak sprobat

crazy kure ::

Znoru bom vse sem probu ampak ne gre da se ubijes, ne pokaže mi tvja pa gotovo.
Kaj mi se preostane?

crazy kure ::

Star kabl je bil zanič zdj dela yupi:D

Being cool ::

Mam Club3d 7600gt na agp plati, z nforce3, athlon 64, 1500 rama in Visto. Špilam Call of Duty, in mi z opcijo directx 7 dela enako kot na stari grafični (gf4 mx440!) - okrog 90fps in do 125. Z opcijo directx 9 mi proizvede pribl. 60-70 fps, pri čemer sem grafo kupil prav zato, da bi mel višje število fps-jev (125). Tako da tu bi dal grafični en velik minus.

Špilam doom na high grafiki, in mi lepo dela. Včasih se slika zatakne oz. pušča sledi.

Če po pravici povem, sem pričakoval več ( test).

LP
salata

CoolBits ::

7600gt AGP od Club3D je sranje... jo je kupu frend in ima frekvenco rama 550Mhz medtem ko imajo druge 7600gt frekvenco 700Mhz na ramih... Če mal naviješ ram je takoj bolje ampak mi ga nismo spravili čez 600Mhz...
Verjetno je kaj slabše kvalitete...

Being cool ::

Verjetno sem dal zato 10 jurjev manj...

Frekvenca rama/procesorja je 560/1100, pri eni drugi sem zasledil 700/1400 :S Jaz pa sem mislil, da se grafične kartice istega modela razlikujejo le po izhodih... ;((
salata

Urc ::

700/1400 kar mal prelepo da bi bilo res :D

CoolBits ::

Ne XTX ima recimo 560/700 (1400 DDR)...

macgajver ::

Kaj ti pomagajo frekvence če pa ima kartica za danes že kar ubogih 12 cevovodov Ko je treba res ornk količino podatkov obdelat se ji pa neha. S Samim višanjem frekvence nemorš velik nrdit Nekej več pik v 3dmarku in par fpsjev v igrah. Čist džabe Ko se zgodi da pixel in vertex shaderji nemorjo skoz spravit dost hitr velike količine podatkov ti tud 1000/2000 ne pomaga.

Druga stvar je da ima kartica dober potencial se pravi dost cevovodov recimo 256bit vodilo potem se pa da s grafične še marskej iztisnt če so privzete frekvence nizke.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

rapz0r ::

@Being cool

In zakaj rabiš 125 FPS? To je to ko ljudje ne vejo kaj govorijo. Ne pomaga ti 500FPS če ti v akciji pade na 20. Kar šteje so konstanti fpsji in tle je važn da jih maš 60 za dober gameplay brez fps dropov. Vse kar je več je za merjenje kurca v 3d marku. Sej igraš zase ne pa zato da lah rečš js mam pa 125FPS.

Urc ::

Eh... verjetno je mislu za online igranje in tam je nekje 125 fps dobro imeti :D

Lp

macgajver ::

Točno tko je kot je rapzor povedou Ko enkrat igra teče konstantno 60fps je občutek igranja enak kot pri 500fps. Nima kle veze online kokr je meni znano no vsaj pri starem codu je blo tko serverji laufajo približno na 20fpsjih.
tenstan krompir je pa zakon

Being cool ::

Rapz0r, mislu sm za online igranje, kjer ti dost pomaga, če maš več fps-jev (natančnost hitrih gibov ipd.). Pri cod2 jih mam konstantno 80 (ajde +/-20). 125 bi jih mel pa zaradi strafejumpov.

Macgajver kaj misliš s tem, da serverji laufajo na 20 fpsjih?
salata

Pyr0Beast ::

Jap, pri online je 125 fps-jev kar fajn pomembno. Dejansko lahko dlje skačeš in hitreje strelaš. :D
Ej, ampak, če maš 125 frejmov, ni vrag, da bi padli pod 40 pa če nevemkaj delaš. Frend ma v CD2 v mapi toujane ali karkoli je že s 6600GT TDH in C2D nad 250 frejmov xD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

macgajver ::

Jest sem nekaj časa imel server za cod in sof2 pri obeh je v cfg pisalo .

Server FPS (sv_fps) 20
The number of frames per second the server runs at.
COD server cfg

Dejansko lahko dlje skačeš in hitreje strelaš. Kje si pa to pobral.

Being cool ti imaš na 7600gt konstantno 80fspjev 20gor dol. Na dx9 in high nastavitvah 1280-1024 nimaš ti pogojev za konstantnih 80fps 100%. Povej na kakšnih nastavitvah si probal dx9. Najbol važn podatk pri gledanju fpsjev je recimo pri cod2 80 (35-120) Je teh 35.
tenstan krompir je pa zakon

nsane ::

Z navito 7600 GT pri cod2 dobivam konstantno 250 fps-jev pri 1600X1050 res. Tweaked CFG makes miracles:D .

Being cool ::

Zakaj jih maš ti 250 js pa 80? Katerega proizvajalca maš in kake frekvence? Tu ne more bit fora samo navitost...
salata

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

Hehe 7600gt ne dela čudežev dx7 pa ja. Mi se kle zgovarjamo o dx9.

Evo da nebo še kdo rekel s 7600gt dobiva na dx9 minimalno 60fpsjev.

LINK
LINK

Za foro probajte na dx7 com_maxfps 60 in com_maxfps 500 Pa povejte kolk je razlike edino kar sm jest opazil je mogoče da se pri 60fps slika malenkost trga pri hitrih gibih res malenkost. Isto bi bilo pri dx9 samo na žalost na 7600gt preveč niha in nimate minimalno 60fpsjev smola pač.
tenstan krompir je pa zakon

Urc ::

Ma kdo kak hud config za C0D2?:\

Being cool ::

Če razlike ne vidiš, še ne pomeni, da je ni in da ne vpliva na igralnost (npr. fpsji in strafejumping).

Ja, js nimam grafike vse na high pa to, men gre bolj za fpsje.
salata

Senitel ::

Take fore z drugačnim obnašanjem fizike pri določenih fps-jih bi jaz kvalificiral za cheatanje. >:D

macgajver ::

Tako je senitel.

Še nekaj o cod2 mi leži na duši: res je gnil online špil izdal so že nevm kok call of dutyev patch 1.3 je za cod 2 pa še kr se puške skoz stene in robove opazijo, da ne govorim o najbol kretenski potezi na svetu ko streljaš te drugim označi na radar s rdečo piko, potem največkrat koga ubiješ s refleksnim gibom ko za delček sekunde klikneš za merit in ustreliš ubistvu sploh ne pomeriš ustreliš približno tja kjer je možakar 80% kill pa še bi se našlo stvari za online povedat.

Upam da bodo naslednjič nrdil kšn spodobn špil za online igrt.
tenstan krompir je pa zakon

Being cool ::

Temu, da koga ubiješ z refleksnim gibom, se pa reče skillz.:)) Če skilla nimaš, je tam nekje 5% možnosti, da boš tako zadel, razen če je nasprotnik res 2 metra oddaljen od tebe. :\

Se pa strinjam tisto o puškah skozi stene in rdečih pikah, pa še precej drugih napak so zagrešili s prehodom iz cod na cod2 (nasprotnika je precej lažje ustreliti, igra je manj dinamična, nerealna natančnost avtomatskih orožij pri "sprejanju" z merjenjem...)

Sm probu na directx 7 vse nastavitve na low, in koliko fpsjev mi da - okrog 90!!! wtf??
salata

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Mogoče ti da 90 fps samo zato, ker je fps lock na 91. Napiši v konzolo max_fps 0 oz. v multiplayerju /max_fps 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Being cool ::

Mam naštiman na \com_maxfps 500 tak da to ne more bit to:))
salata

macgajver ::

To je pa res čudno na dx7 bi mogu imet z lahkoto vse na high vsaj 150fps. KAJ imaš za en procesor notr?
tenstan krompir je pa zakon

dedi542 ::

Z 7800GT GS navito na 460/1200 sem na dx9 dosegel konstanto 125, razen seveda v smoku.

Being cool ::

Men tu tne gre v glavo, procesor mam athlon 64 3000, mogoče je kriva vista.

Grafična je tale: club3d
salata

Zgodovina sprememb…

Being cool ::

Ja, vista je bla kriva, na xp-jih mam 250fps z directx 7:D
salata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CoD Problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6510636 (6609) hojnikb
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117295 (9565) DiaMonDer
»

8800GTX.. cod2 problem

Oddelek: Strojna oprema
422672 (1998) 823483
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392156 (1211) ;-)
»

FPS

Oddelek: Igre
10964 (964) matejdro

Več podobnih tem