» »

8800GTX.. cod2 problem

8800GTX.. cod2 problem

j3rn3jk ::

Pozrdavleni, Trenutno imam na testu 8800gtx, in me je grafična razočarala pri cod2 ker sploh nimam konstantnih 250 fps (1280*1024, dx7, 4xAA). Ko se pa testiral v 3mark06 pa sem dobil slabih 11k točk. Zdaj me pa zanima kaj je lahko vzrok da pri cod2 dela tako slabo, ker s mojo 7800gt imam konstantno 250fps. lp
  • spremenil: j3rn3jk ()

Veron ::

drugoče postavljeno vprašanje, a ti opaziš razliko med 60fps in 250fps?

j3rn3jk ::

oja .. velika je. sploh če si sniper..

Veron ::

oko ne more več kot približno 60slikc na sekundo zaznat - to je že nekdo razlagu na forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

j3rn3jk ::

Ja, samo ni vse v tem,
Npr. če imaš ti 60fps in jaz 250fps. pa igrava cod2 in ko se srečava jaz tebe prej opazim kot ti mene, ker imam več fps (sicer gre to samo za milisekunde, samo nekaj pa je). Pa še bolj natančen si ko imaš 250 fps ..
Če se motim me naj negdo popravi.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: j3rn3jk ()

Veron ::

nebi vedu, ne igram cod-a :)

m0LN4r ::

DA ! Več fpsjev ima veliko prednosti: lažje gibanje, natančnejši in daljši skoki itd. ni pomembno če oko zazna ali ne...
Vidiš pač tekočo sliko tudi ko se hitro obrneš.

Si prej imel fps limiter zdaj ga panimaš mogoče?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

j3rn3jk ::

ja imel sem ga vklučenega (max 250),
sem pa probal tudi z izključenim pa so se mi fps-ji gibali med 200-300 ;((
S mojo 7800gt mi cod2 deluje dosti boljše, čeprav nevem zakaj..
Pri crysis pa je čist druga stavar :D
Samo pri cod2 je zajebava ...

dedi542 ::

Zato ker je cod2 veliko odvisen tudi od cpuja crysis pa ne.

;-) ::

Jaz mam tud 8800GTS pa mam največ 200konstantnih fpsjev. z 7600pa sm mel okol 250 skoz.

Golnar ::

zanimivo, jz mam z x1950pro na istih nastavitvah kontantno 250..

cnZz ::

Veron zdaj si me pa zelo nasmejal ves
ce ne ves zakaj se sploh gre ne govori k?

aja drgac pa poglej v options multi gpu nastavitev... mojemu frendu je enkrat to zajbaval pri ultri
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

pozitron ::

Vedno se najde nekdo, ki ga tolk bolijo tet fps-ji (da nad 60fps ne vidimo....), sej OP ni vprašal tega Veron. Hvala pa vseeno za informacijo, čeprav sem že vsaj 100x to slišal od takih kot ti, ki kar uletijo in neumesno to razlagajo.

Veron ::

neumesn komentar neumesnega posta je še bol butast ;)
Če te kaj moti enostano spreglej

pozitron ::

Prav zato nisem spregledal, ker mi gre že na k****, k se vedno eden tak kot ti najde in pol smeti temo z enim in istim stvarem.

drugoče postavljeno vprašanje, a ti opaziš razliko med 60fps in 250fps?

Nevem, a res morš provocirat, samo zato ker si nekje prebral (verjetno na wiki), da ni razlike nad 60fps.

Bom pa tut jst nehal smetit tu, sorry j3rn3jk.

Bye.

The_hammer ::

V konzolo napiši /r_multiGPu 1, (ko boš v igri) to bi morali rešiti zadevo in boš imel 500 fps >:D oziroma še več...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

;-) ::

Sem napisal...še vedno okoli 200-333 ali celo manj v dimu pod 100.

Sistem:
5600+ x2
2gb 800mhz ram patriot
8800GTS

naložil sem nove driverje (od nvidie) nov direct x itd.

j3rn3jk ::

Tako moral sem se posloviti od 8800gtx ;( :'( :'( ;(
tako da nisem imel možnosti sprobat r_multigpu 1,
sem pa zdaj sprobal na moji 7800gt:D pa so se mi fpsji redno zvišali... tudi do 500..>:D

zdaj bom še malo ostal pri 7800gt .. bomo videli kaj bo z 9. generacijo Geforca :>

lp

Oblivion ::

Zanimivo, na svoji 8800GTX nisem opazil nobenega FPS dropa, skozi konstanta. Furam pa vse na max.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

cnZz ::

v codu mas tudi nastavitev mislim da syncgpu_1 al pa nekaj takega ne da se mi zdaj gledat
ki pa skrbi za sinhronizacijo med cpujem in gpujem saj je cod zale odvisen tudi od cpuja tako da ti ni treba met neko jako grafo

lol oblivion sele zdaj vidim tvoj comp...
če bi pa ti imel fps drop pol pa nvem an... no sj mogoce imas samo ti tega ne vidis ker imas kljub dropu zelo veliko fpsjev
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cnZz ()

dukenukem ::

gtx v sli :D sigurn vse šteka :D

dedi542 ::

7300gt 600/1700 & X6800@ 3.5ghz 250 konstantno, nikoli padlo. DX7, 1024x768, extra vse brez AA

Meizu ::

Nekdo zgoraj je omenil, da Crysis ni odvisen cpu? Ne ga srat, a ni pri crysisu ravno na cpuju nonstop povdarka? Fizika pa to?

J3rn3jk - A nisi nič razmišljal o posodobitvi proca?

Oblivion ::

Ok, SLi apart :)), tudi samo z eno kartico sm probal, pa je laufalo prav tako brez problema. Dvomim, da je problem v kartici no.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

Rippy ::

Glede da nad 60FPS človesko oko ne opazi razlike je res, samo to pomeni da je med slikami 17ms zamika in ta cifra že pomeni nekaj pri online igranju. Internet + FPS + miška + tvoj odzivni čas in se nabere 0:).

Glede Crysis pa CPU...mislim da trenutno ne potrebuješ močen CPU ker je vsaka grafična bottleneck pri tej igri trenutno, ljudi ki imajo quard core so relki da na 8800gtx praktično ni razlike med uporabo štirih jeder ali samo enega. Osebno na Pentium D 930 če uporabim eno jedro FPS ne pade ampak začne zvok čudno delat (X-Fi), imam pa približno 60% net obremenitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

j3rn3jk ::

Meizu..
ja kaj pa naj kupim na 939 podnožje ..
mislin da imam za to podnožje čist ql proc:))

Samo še ka giga ramov bo treba nabavit :>

The_hammer ::

EWEER, na kakih detajlih in resoluciji pa furaš ti cod2 in kateri dx?
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Meizu ::

J3rn3jk - sori, sm spregledal, da imaš s939 podnožje... Za S939 imaš čist kul proc, indeed.

Ampak, pomojem proc pa le ni problem - marsikateri X2 proc lahko poganja COD2 na izi.

;-) ::

EWEER, na kakih detajlih in resoluciji pa furaš ti cod2 in kateri dx?


Detaile imam tiste ta prve na EXTRA ostale dvojne na LOW. Resolucija 1440x900 (drugače nemorem zarad ekrana), dx7...na dx9 pa imam skoraj iste fps-je sam bom ostal na dx7.

The_hammer ::

EWEER,

prej sm mel 8600 gt pa sm fural na 1280x 1024 vse na xtra skoz 250 fps zdej furam isto sam, da je grafa 7900 gto, probaj nižat resolucijo mogoče bo konstantno potem 250, če ti to seveda ugaja... Drgač pa lahko narediš si nov cfg mogoče bo to pomagalo,...

ai_corpseCount [0 - 64] Ti kaže število corpsov v igri majn jih je bolje je, ko si v hudem boju, če nastaviš na 0 bo igra crashala,...
cg_brass [0,1] Komanda ti zmanša, oziroma izbriše vse sledi nabojev ki ti jih izstreli iz pištole, malo poveča FPS ko streljaš proti nasprotniku,....
cg_marks [0,1] če nastaviš na 0 disabla vse marke narejene z orožjem, ekspozije etc. Poveča performance v hudem boju,...
cl_mouseAccel [0 - 100] Z višjo št., se poveča miški odzivnost in obratno,...
com_hunkMegs [80 - 512] Ta komanda pomaga k bolje oziroma hitrejšemu nalaganju igre, torej če mate 1 gb rama je fajn da uporabite komando 512 max, če mate samo 512 rama potem uporabite št. 256 in tako dalje,...
com_maxfps [0 - 1000] max FPS, uporabite com_maxfps 250 ali 125, več ne gre zaradi punkB.
developer [0,1] Ta komanda je za uporabnike ki imajo original igrco, če ne veste ali je original ali ne je ta komanda za vas odlična. Nastavite na 1 (developer mode)
r_aasamples [1-4] Komanda za AA , z št. 1 je onemogočena torej AA off!
r_anisotropy [0-16] Anistropic filtering defaul je 8x, lahko zmanšate in prodobite na performancu in slabšo kvaliteto slike ali obratno..
r_aaAlpha [0,1,2] ugotovi tip (alpha blending), uporablaj se za AA. Če nastaviš na 2 uporabljaš supersampling lepša slika slabši performanc.
r_drawDecals [0,1] če nastaviš na 1diseblaš vse marke, ki jih povzroči orožje na zidu, eksplozija etc.
r_drawSun [0,1] Če nastaviš na 0 sonce na nebu izgine,...
r_fullscreen [0,1]Če nastaviš na 0, se da igra v windows mode, moreš restartat igro če hočeš, da ima kakšen učinek. Dobiš na performancu če je resolucija na deskopu manša od okna.
r_gamma [0.5 - 3.0] Nastavi svetlost v igri, lahko nastavljate poljubno recimo 0,5463 je malo bolj temno, lahko pa daste 1.3345 kar je nekaj srednjega.
r_glow [0,1] Če nastaviš na 0, disejblaš igri "GLOW" (recimo oblaki), pridobiš na performancu
r_lodBias [-1000 - 0] Kontrolira nastavitve levela (LOD) biasa.
r_dlightLimit [0 - 32] Number of Dynamic Lights opcija, lahko nastavljate poljubno, max je 8x, čeprav gre več, vendar zmanša performance.
r_displayRefresh [0] Defaul je 60 Hz, lahko povečate kolko vam dovoljuje ekran.
r_multigpu [0,1] Optimize for SLI, poveča FPS, vsaj pri meni, neglede ali imate 2 grafični ali samo eno, odvisno od vašega sistema!!
r_gpuSync [0,1,2,3] Ta nastavitev ugotavlja sinhnorizacijo GPU in CPU. 0 je off, 1 je beginning, 2 je before present, 3 je adaptive
r_mode [0,1,2,3-] Nastavitve za resolucijo 0=640x480, 1=860x600, 2=1024x768, 3=1280x1024
r_skinCache [0,1] ujame skine modelov če je nastavljeno na 1, to požere velko rama, zato tisti ki nimate dovolj pustite to komando tak kot je, če ne vam zniža lovdanje v igro + slabši performanc
r_zfeather [0,1] če je nastavljeno na 0, disejbla zfeather smoke efekte. (dimne v "in-game")
sv_framerate_smoothing [0,1] Če nastavite na 1, morejo frami lepo gladko teči. Čeprav res ni blo neke razilike na mojmu sistemu. (isto sraje :P)

texture settings

r_picmip_manual [0,1] Texture v igri, če jih hočete nastavljati manualno uporabite št. 1
r_picmip [0,1,2] low, med, high...
r_picmip_bump [0,1,2] Tukaj nastavite najbolšo kvaliteto slike ali najslabšo. 0 je najbolša, 2 je najslabša,
Sicer lahko vse te texture nastavljate ročno v igri pod grafiko, to so sami detalji za lepšo sliko,...
r_picmip_spec [0,1,2] podobno kot zgornja komanda.

Poišči si ven taprave komande, prepričan sm da more bit izbolšanje pri performancu.:D
EDIT:typo
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

js naprimer, nebi nikdar žrtvoval vse lepote in vse explozije in učinke na račun fps :D ker pol mi je brezveze špilat

ELIJAH ::

jaz imam problem....danes sem si kupil novo grafično...no ravno nevem kaj ampak dobro...vga asus ati 3450....ko grem v kakšen špil mi začne zabivati...nevem zakaj....tudi pri cod2 imam samo 30 fps....mogoče ve kdo zakaj mi zabiva?

galu ::

jaz imam problem....danes sem si kupil novo grafično...no ravno nevem kaj ampak dobro...vga asus ati 3450....ko grem v kakšen špil mi začne zabivati...nevem zakaj....tudi pri cod2 imam samo 30 fps....mogoče ve kdo zakaj mi zabiva?


HD3450 ni bogvekaj... Tak da 30FPS pri COD2 mene nebi ravno presenetilo.

ELIJAH ::

jaz imam problem....danes sem si kupil novo grafično...no ravno nevem kaj ampak dobro...vga asus ati 3450....ko grem v kakšen špil mi začne zabivati...nevem zakaj....tudi pri cod2 imam samo 30 fps....mogoče ve kdo zakaj mi zabiva?


HD3450 ni bogvekaj... Tak da 30FPS pri COD2 mene nebi ravno presenetilo.



mene pa je presenetilo....ker prej sem mel slabšo grafično in sem mel 125 fps...

galu ::

Katero? Imaš prave driverje?

ELIJAH ::

Katero? Imaš prave driverje?



prejšna grafična je bila ati radeon 9600 pro....ja naložil sem driverje iz cd-ja ki je bil priložen k grafični

Calligula ::

1. Avtor teme ni vprasal, ce clovesko oko zazna vec framov kot 60 ampak zakaj tako stanje glede na prejsnjo graficno.
Odgovor: mozno, da je driver drugace nastavljen (kvaliteta slike), mozno, da je igra sama spremenila nastavitve navzgor glede na novo kartico, procesor lahko omejuje graficno pri tako visokih in nerelevantnih famih.

2. Avtor teme je teslo, ko spekulira, da hireje koga vidi, ker ima vec kot 100 framov ipd kakor so zablojena teleta, ki to verjamejo in mu pritegujejo. Vse prepogost produkt Slo techa in splosnega padanja informiranosti. Od vec kot 60 framov ne bos imel nic, nimas nic, ne bos imel nic...

Nekdo pac mora opomniti na neumnosti, ker se neumnost zelo hitro oplaja in razmnozuje. Imas potem v eni temi takoj iz enega ali dveh zblojenih posameznikov se 10 novih.

Calligula ::

Se to: vsi bi nekaj vsesplosno primerjali framerate med graficnimi ipd in to brez najbolj relevantnih podatkov:

Na kaksni resoluciji imate nastavljeno, kako imate nastavljen driver oz kvaliteto slike in se loceno nastavitve v sami igri in pa procesor ipd.
Ce hocete relevantne odgovore morate najprej zagotovit relevantne informacije.

Heavy ::

Katero? Imaš prave driverje?



prejšna grafična je bila ati radeon 9600 pro....ja naložil sem driverje iz cd-ja ki je bil priložen k grafični


Naloži zadnje z ATI strani.

ELIJAH ::

ma ne sem pogruntal da ta moja nova grafična ni za igranje -.- ....tako da mislim da bom kupil Sapphire ATI Radeon HD 3850

boogie_xlr ::

9800gt's v SLI -> const 333 @ 1680x1050 dx7 AA off
nič se ni slišalo ko sm hodu pa strelo

opeter ::

Kako dobiš 250 fps na 60 Hz-nem monitorju?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

823483 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117296 (9566) DiaMonDer
»

Ati radeon 5850 in inter core 2 E7500 2.93

Oddelek: Pomoč in nasveti
463751 (3424) aljosa555

VaŠo mnenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
252264 (1556) Gandalfar
»

Mam probleme z 8800gts 320mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
231157 (902) j3rn3jk
»

8800GTX Ultra ne dela kot bi morala

Oddelek: Strojna oprema
392157 (1212) ;-)

Več podobnih tem