» »

ATI in 60 Hz (Ne le v igrah!)

ATI in 60 Hz (Ne le v igrah!)

ferjan ::

Problem z 60Hz v igrah poznamo že vsi (upam) in zanj obstajajo tudi že popravki.
---------------------------------------
Sem lastnik ATI Radeon VE, problem pa bo verjetno zanimal tudi lastnike ostalih Radeonov z dvema ramdacoma

Kartica ima podporo za dva monitorja in poleg je priložen software "Hydra Vision".
Moti me da monitor, ki je priključen na drugi ramdac deluje pri maksimalno 60Hz! (enaka slika na obeh monitorjih - duplikat) Še huje pa je če želim na vsakemu od monitorjev prikazovati različne programe...v tem primeru OBA monitorja delujeta s frekvenco 60Hz! Iz nastavitev celo izginejo vse ostale nastavitve.

Zanima me če ima še kdo tak problem in mogoče celo rešitev?
Zanima me če je ta problem prisoten tudi pri Radeonu 8500 (ki si ga potihem ogledujem)

Hvala za odgovore.:\

KuhaR ::

Napiši malo katere drajverje uporabljaš in kateri OS. Poskusi pa še to : greš v Display Properties/Advanced/Displays/Monitor tam pa odstraniš kljukico na Use DDC info in ročno nastavi parametre za tvoj monitor.

ferjan ::

uporabljam W2k in
w2k_radeon_5_13_01_3102 driverje

sem probal tudi brez dcc informationa ...vendar ne deluje nic bolje :(

-------------------------------
Lastniki R 8500:
A imate na sekundarnemu monitorju normalen refresh (ali je tudi le 60Hz) ?

KuhaR ::

Sam uporabljam 6043 drajverje na mojem R7500 in teh problemov nimam edino ko imam uklopljen TV namesto drugega monitorja lahko na primarnem preklapljam med 60Hz in 100Hz. Poskusi novejše drajverje npr. 5.13.01.6014 ali pa kakšne beta (poglej pa še malo forum na Rage3d forumu).

ferjan ::

tnx za pomoč po tekstih, ki jih trenutno prebiram je to očitno le driver problem, ki se pojavi če uporabljaš kot sekundarni monitor starejši monitor, ki ne podpira dcc informationa.

http://www.ati.com/support/infobase/395...

...moti me edino, da mi pri nameščanju 6014 vsakič napiše da je corrupted file archive ...sam probal že 3x downloadati.

Binji ::

Jst uporabljam sam en monitor (DCC info sicr ne podpira), nastavlen je na 100Hz v nastavitvah pa vseenu dela sam na 60Hz:O
To je v Win98, ce grem pa v win2000 pa dela (nastavm pod monitor supported refresha rate 100Hz pa dela sam v 98 nimam te opcije)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Binji ::

Pa dobro, kaj je tukaj SPLOH kdo, ki ve KARKOLI o malo bolj kompliciranih temah?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91256 (1003) SasoS
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232938 (2304) kunigunda
»

Spreminjanje resolucije in osvezevanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
7986 (943) keko
»

RADEON 8500 LE in osveževalne frekvence ?

Oddelek: Zvok in slika
82087 (1999) Han
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442345 (1546) rap3r

Več podobnih tem