» »

western digital (wd2500ks) čudni zvok

western digital (wd2500ks) čudni zvok

pozitron ::

Živjo.

Pred kratkim sem opazil, da se mi disk čudo oglaša. Oddaja klikajoč zvok, ponavadi ga je samo ob zagonu in ko sem pc ugasnu. Sedaj pa se ta zvok sliši tudi med delom na compu. Naprimer, če zaženem kak program, najprej klikne potem se pa sliši normalen zvok ko bere (ampak ne vedno). Zdej nevem, a je to normalno pri tem disku, al je kej narobe?

Testiru sem z western digital diagnostic tools pa je vse brez napak, vklopil tudi smart, tudi hd tach da normalne rezultate (burst: okrog 190, average read: 55, dostopni čas 13ms), disk je star komaj 5 mescev, nevem pa mogoče je to delalo že na začetku pa nisem tok pažnje polagu. trenutno mam visto x64 ampak sem probu xp pro, pa tut včasih klikne. Pred kratkim sem menjal sistem, disk je pa ostal isti in se mi zdi, da prej tega ni bilo. Matična: gigabyte ga-965p-ds3

A je mogoče treba kej v biosu pod power options nastavt?

Prosim za kak komentar/nasvet.

Fizikalko ::

Meni se isto dogaja. Zvok je tak kot pri vklopu. Na vsakih nekaj minut, morda redkeje. Kdo kaj ve o tem?

pozitron ::

A maš isto plato kot jaz?

Tac20 ::

Meni se isto dogaja na enem od dveh seagatov 320gb...

Fizikalko ::

Ne, plata je kr neki, mam namreč eno IBM-ovo mašino.

mat3 ::

Malo ga imej pod nadzorom, če pa praviš da je po testih sodeč vse ok, je najbrž to normalno. Drugače pa za Seagate 320 GB SATA diske je pa že nekaj časa znano, da radi spuščajo tak zvok, kot ga ponavadi disk pred odpovedjo, pri njih je to normalno.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DISK vake toliko časa "šklocne"

Oddelek: Strojna oprema
343188 (2104) GrimReaper
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635195 (4192) hyphh
»

Problem z nastavitvijo windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121398 (1163) Murcy
»

Seagate ST3320620AS in cudni zvoki?

Oddelek: Strojna oprema
121144 (1055) KTr1sk
»

Seagate 320 GB sata - s.m.a.r.t.

Oddelek: Strojna oprema
111437 (893) SasoS

Več podobnih tem