» »

Seagate 320 GB sata - s.m.a.r.t.

Seagate 320 GB sata - s.m.a.r.t.

_Sajmon_ ::

Pred dnevi sem namestil nov disk Seagate 320 GB 7200.10 sataII s 16MB cache kot nov boot disk. Vse kul in prav, pa danes grem s Speedfanom gledat parametre s.m.a.r.t. in me vznemiri, ker drive fitness ni ravno do fulla. Halo?? Potem me je še začudlo, da se raw vrednosti seek error rate, hardware ecc recovered in raw read error rate nonstop večajo...

Mi lahko kdo posta svoje vrednosti smart parametrov če ima podoben seagate disk? Je še kdo opazil, da se mu parametri tolk hitro spreminjajo?

bbobst ::

mam isti disk in me zanima kako glasen je tvoj pri pisanju in branju.
Se mi zdi da z mojim ni vse OK ker je zelo glasen,se zelo sliši prasketanje.
Slišim tudi ko sem 3 metre stran od računalnika.

kixs ::

Meni tudi na Seagate 400Gb ze od novega javlja neke ECC errorje... vrednost je ze tako velika, da zdej niti ne opazam vec, ce se se veca ali ne... stevika je nekaj takega 1564328573487 8-O Sicer pa dela brezhibno, brez napak in hitro :P Pa se zaradi tega sploh ne sekiram :D

_Sajmon_ ::

Glede glasnosti tega diska sem bral kritike pred nakupom in sem dobil občutek, da je prej bolj glasen kot ne. Prodajalec mi je zatrjeval, da je med najtišjimi v svoji (verjetno je mislil velikostni) kategoriji. 750 GB varianta naj bi bila še glasnejša. No, pri meni je pri butanju praktično neslišen, pa tudi med normalnim delom. Veselo pa se mi oglasi in celo še zavibrira ohišje (je staro...), ko recimo pečem dvd image na d particiji istega diska in recimo poženem kak program. Sklepam zato, ker glava mora precej skakati od enega roba diska (plošče) k drugemu. Sem pa opazil neverjetno (beri: povsem nad pričakovanji) utišanje starega Maxtor 160 GB, ko sem montiral neke preproste gumijaste nosilce za disk (glej http://www.funtech.si/hladilniki.htm, Cooltek). Toplo priporočam.

Glede tistih smart ecc napak ipd. pa sem na par forumih opazil, da imajo drugi tudi podobne vrednosti, tako da z mojim diskom načeloma ni nič narobe in se s tem ne obremenujem več. Pridno mejle :)) .

Han ::

Kakšno imate temperaturo tega diska? Jaz imam sicer PATA model in se greje občutno bolj kot njegov manjši in starejši bratec (120 GB barracuda 7200.9). 320 GB je dobesedno vroč, medtem ko je 120 GB zgolj topel...

amigo_no1 ::

Han
43 C (Seagate 320 GB 7200 , 16 MB) , ide izvedba


_Sajmon_
Defragmentacija ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

_Sajmon_ ::

Mislim, da se temperatura mojga Seagateja vrti okrog 41-43 stopinj C (sata model).

Jeje997: kaj si mislil pod fragmentacijo?

Grimlord ::

Temperatura Seagate diska (7200.10 320GB 16MB SATA2), se giblje okrog 34°C. Pred njim je seveda tih 120mm vent.

Sem pa tudi jaz opazil, da ima ta disk zelo specifičen zvok. Prej ga nisem slišal, ko sem pa menjal ohišje, pa ga slišim. No, vsaj veš da dela. Sicer sem pa opazil da je glasen tudi hladilnik za CPU, ki pa nima nobene veze s tem.

Barracude 10 pa imajo svoj specifičen zvok, ki pa se ga da prenašati ob hitrsoti branja 65MB/s :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

SasoS ::

31 stopinj :)
Disk se drugače meni zdi precej tih, edino kar me malo moti je, da ko ga ugasneš se tik predno se ustavi zasliš tak zvok kot bi nekaj podrajsalo (sicer precej tiho, moraš čist zraven poslušat). Me vedno strese... :) Upam da je to normalno :\

Han ::

Eh, to se glave parkirajo. 8-)

amigo_no1 ::

@SasoS
To so temperature z ventilatorjem ali brez ?

SasoS ::

z ventom, se razume (chieftec, dragon)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91706 (1395) FeniksX
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910158 (6331) kmetek
»

Diski: Hitachi vs Seagate vs Western Digital

Oddelek: Kaj kupiti
121604 (1322) Spock83
»

DISK nujno!

Oddelek: Kaj kupiti
61191 (1032) Klemzz
»

Seagate Barracuda 7200.10

Oddelek: Novice / Diski
334510 (3535) neoto

Več podobnih tem