» »

Seagate ST3320620AS in cudni zvoki?

Seagate ST3320620AS in cudni zvoki?

MViper ::

Pozdravljeni,

V sredo sem koncno docakal novo kisto. In v njej imam 2 diska Seagate ST3320620AS in 1 ze od prej WDja 300 GB. Tezava pa se pojavi, ko eden izmed obeh seagatov [vsaj mislim, da je disk, nisem 100%] spusca cudne zvoke, kot nek klik. Zelo podobno, kot disketnik, ko se za trenutek prizge in ugasne.

Sedaj, veliko sem pregooglal, nekateri pravijo, da je to normalno, da obstajajo 2 vrste teh diskov, eni malo glasnejsi in drugi malo tisji. In da je to pac zvok motorcka. Tretji spet pravijo, da imajo druge firme diskov, pa jim to ze par let klika, pa ni nic hudega. Cetrti, da naj cimprej zadevo zamenjam. Vendar zaenkrat [knock knock] tece zadeva super, popolnoma nobenih tezav.

Vsi mozni testerji (HDTune, SeaTools, Hddstatus.com) pravijo, da je disk v najlepsem redu. Fitness obeh diskov je okoli 92% (WD naprimer 100%), spustil sem tako hitre teste, ko daljse teste in vsepovsod je super. V dosu (preko seatools) je disk v 2 urnem testu mogoce kliknil 3x. V Windowsih pa kakor je, popolnoma randomly.

Zdaj pa res ne vem kaj naj storim. Popolnoma mozno je tudi, da ni disk, da je kaj drugega, samo mocno dvomim.


Plata je Asus P5B Deluxe


Kaksna ideja?


Hvala
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..
  • spremenilo: MViper ()

jan01 ::

Poskusi jih sklopniti(če nimaš windowsa(oz katerikoli os) in najkritične(antivirus) programe na njem instalirane. Poslušaj. Zdaj dodaj enega in spet poslušaj. Poskusi poiskati krivca. Morda je kriv sata pretvornik(če je defekten, je lahkostik iz molexa na na pretvornik slab in potem zaradi tresljajev se prekinja napajanje..). Težavo znajo delati tudi sata kabli(malo zamenjuj priklope, da ugotoviš, če je to to...
A imaš slučajno v power managementu nastavljeno, da se diski izklopnejo po določenem času?

Aja. Zaradi dodajanja in odstranjevanja, se zna vrstni red boot sata diskov zmešati. Če se ne bo bootalo veš kaj je krivec..

xabre ::

Pomojem da take zvoke spušča, ko disk samega sebe preverja, če je vse v redu.

Takrat, ko bo spet delal tak zvok, odpri eno mapo ali pa zaženi kak program, in če takrat neha, potem je vse v redu.

mat3 ::

Sam imam točno tak disk Seagate 320 GB. V začetku mi je "šklocal" in vse mi je štekalo. A kot sem s pomočjo Funtecha ugotovili, je bil kriv zastarel BIOS na ASUS p5W-DH Deluxe, naložil sem 1707 in zdej leti. Kliki se še pojavljajo, vendar disk deluje brezhibno in hitro. Kot kaže je to normalno delovanje za ta tip diska. Tudi moj stric ima tak disk in njemu prav tako klikne vsake toliko, ko kaj več dela.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

MViper ::

Klik

Tukaj se lahko priblizno slisi kako klika, samo da je malcek glasneje.

jan01: Ma, klika samo 1 disk, tisti na katerem je sistem. Je pa hec, ce HDTune naredim quick test, bo ene 3x kliknil [skoraj vedno na istem mestu], ce naredim klasicen [dolg] test nobenkrat.

Ce na polno tece [na kaksnem testu] ni zaznat klikanja, oz je zelo redko, ce je pa vec ali manj na idle, ali se nekaj malega kopira gor in dol, pa klika.

V power managementu ni nic nastavljeno. Dobra ideja, bom se malo kable zamenjal, da vidim, ce bo kaksna sprememba.


xabre: Saj pravim, zelo cudno to klika. Ce popolnoma nic ne delam, niti ne bo klikal. Ce se nekaj malega dela [surfing] bo sem in tja kdaj kliknil. Ce je pa na polno obremenjen z raznimi testiti pa ne klika sploh.


mat3: lahko pogledas ta moj wav, ce je podoben klik?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

mat3 ::

Po opisu je to točno tako kot pri meni in stricu, se pravi da je to normalno. Iz posnetka težko razločim vendar je to to ja. Sicer pa če ti nobeden test nič ne pokaže in vsi pravjo da je ok potem tudi je OK :D Zgleda da je za te diske to normalno.:)) Meni je samo pomembno da hitro dela, da je s podatki vse v redu, zaradi mene potem lahko tudi klika. Sem pa tudi jaz ko sem ga kupil postal kar moker ko sem slišal ta klik, saj je pri večini diskov tak klik (disk spravi roko) ponavadi usoden in naznanja uveljavljanje garancije... A tukaj temu pač ni tako.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Big Poppa ::

Jaz imam enak tip seagate-a in oddaja enako čudne zvoke. Sem bil takrat tudi jaz pozoren na to ko sem ga nabavil,sem malo srfal in pravijo da se pri vseh pojavlja enak problem.

MViper ::

Ja? No, potem pa fajn.

Samo ni mi jasno, zakaj pa potem drugi disk ne klika. No, v bistvu, ce odkrito povem, mogoce tudi drugi klika, ker se ne slisi tako dobro. :) Edino pri HDTune, drugi nic ne klika, ko prvi malo.

Bom par dni uporabljal, pa videl kako se bo obneslo.



Sicer pa, ce bi bila recimo fizicna napaka, koliko casa to ponavadi klenka, predno disk odpove?
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

mat3 ::

Verjemi da prov dolgo ti ne bi klenkalo. Kmalu se bi pojavile napake, datoteke bi našel (bi postajale) poškodovane al celo izginjale... Če bi pa mel gor windowse se bi vse upočasnilo in en dan ne bi več pršu v windowse. Sem mel že veliko izkušenj s takim "škljocanjem", k sreči so bili vsi diski v garanciji.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

MViper ::

Pa bi to recimo lahko delalo ene 3 dni?

Od srede mi ze to klenka. Pa zaenkrat je vse okej.. :)
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

mat3 ::

Ne skrbi, kot smo ugotovili je to normalno za te Seagate diske. V tem času bi že opazu kake poškodbe, manjkajoče datoteke...
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

MViper ::

Super.

Najlepsa hvala vsem skupaj :-):D
..: WilliamsF1 Team & Liverpool FC :..

KTr1sk ::

Zanimivo...meni pa na WD 320GB sata2 16mb...zelo vibrira disk, sem mislil kaj se mi že ventilator "dere", pa sem videl da je disk tisti ki povzroča vibriranje cele kište...(drugače ni glasen--škrtanje) in sem vmes med vijake dal nekaj "mehkega"..ala nekaj gumijastega...in zdaj ni več ropota :D
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572792 (30192) hariscorale
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
363820 (3235) Xserces
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585286 (4112) BorutK-73
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503055 (3053) Pepo
»

Disk se vgaša?

Oddelek: Strojna oprema
91206 (1018) RiNC

Več podobnih tem