» »

FIFA vs PES

FIFA vs PES

«
1
2

Timx ::

Kera vam je bolj všeč in zakaj?

T-h-o-r ::

PES, ker je bol realističen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

R33D3M33R ::

PES, FIFA mi je krnekaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Timx ::

No men je tut Pes kr je bol realn.A so sploh kaki fani fife na tem forumu.

billgates ::

Do sedaj špilu fifo, letos probam pes.

suntrace1 ::

AapocalypseE ::

Meni osebno je PES bolj všeč. Igralnost mi je dosti boljša.

Pesimist ::

Fifa, PES sem probo na Xboxu 360 pa je zalostno in povrsno deloval. Sicer ne zdaj 2008 verzije al kaj je ze.

StajercSSS ::

Fifa.. Skoz sem jo igral,PES 05 sem inštaliral,pa brisal.. Je precej grd bil.Pa še imena ma čudna,ker si licence ne zna zrihtat.. Zahovičič,Ronaldodandigo,Owjen.. :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Timx ::

StajercSSS
Težko je dobit licence če ti je konkurenca Fifa ko use pokupi sam da bi premagala Pesa.

Pes je tut bol zahtevn od tte fajfe.Res da ma fifa lepšo grafiko sam bi blo bolš da bi delali na igralnosti kot pa na grafiki.

LjubimPeezde ::

PES sem probo na Xboxu 360 pa je zalostno in povrsno deloval

A mi lahko to pojasniš al sam rollaš??:\ A grafika ti ni všeč al kaj ti deluje povšrno?? Morda tega da nimajo licenčna imena?
Če si misliv s "površno" igralnost si ga verjetno igral enih 5 minut!! To ni igra za wannabeje (kot recimo lahko rečemo za fifo) ampak bolj zahtevna in časovno potratna.

btw. FIFA se itak samo še šlepa na račun stare slave (ko je bil the best fuzbal) in licenčnine! Mojstri pa vedo kaj igrati ne pa da imaš kot v FIFI precej omejen nabor potez

Zgodovina sprememb…

Rotaidal ::

PES defenitivno. Je najboljša simulacija nogometa. Temelji na realizmu. Fifa je bila in vedno bo samo arcada. Kot da bi primerjal NFS in GTR:\
Fifo rešuje licenca. Vendar je vsako leto pri Pesu vedno več ekip in igralcev s pravimi imeni. Nekaj dni po izidu pa pridejo patchi ki popravijo tudi to. Potem še Fifa izgubi zadnje kar jo je gor držalo.
Sam sem igral Fifo od Fife 98 do Fife 2003. Igra je bila dobra ker druga ni bilo. Sploh Fifa 2002 z Gorillaz:D Ni je blo z ničemer za primerjat. Potem pa Pes 3 in 4....božanstvo.
Pri Pesu me je navdušila prvo obnašanje žoge, ki je bila res dobra. Pri Fifi mi deluje kot en balon. Tudi goli so pri Pesu dobri. V eni reviji sem prebral, da niti en gol ni enak drugemu. Tudi igra mi deluje pri Fifi preveč enostavno. Pri Pesu moreš dejansko "zašvicat" da daš gol, sploh pri online igranju. Tudi gamepadi trpijo tu8-)
Fifa 07 me je presenetla. Se je kar približala Pesu. A letos je spet obup...Komaj čakam na Pes 08. Upam da bodo popravili online igranje. Ker tolko cheaterjev še v dobeni drugi igri nisem videl. Večina igralcev igra pravično, a nekateri pa so pravi noobi. Allstar ekipe, laggiranje....Potem pa vidiš igralca z 2k tekmami od tega 1999 zmag in 1 poraz...|O

T-h-o-r ::

jah, pri fifi pač lahko celo tekmo na enak način nateguješ komp..., tut onlan lahko z eno in isto akcijo devaš gol, pr pesu pa to ne morš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Timx ::

Za tiste Fifa fene ko mate fifo zza tk realno.Moj sošolc je v eni sezoni z enmu igralcu nasu 450 golov igrav je na najtežje.Če vam je to realno pol pa tut ne vem , js sm pr pesu u četrti sezoni moj najbolši strelec jee Tevez in je dau na 90 tekmah 60 golov.Že to je zlo dobr sam 450 golov v eni sezoni pa ne bo nikol mogoče razn pr fifi.

ales400 ::

ce si ti dal 450 golov na world class po si itak profi.. "spostovanje"

Timx ::

Ne on igra na legendary res spoštovanja vredno pa hkrati ne mogoce u realnem svetu.

T-h-o-r ::

jaz sm dal pri pes5 na 3zvezdice s ševčenkonom v 1sezoni 19golov-->največ s katerimkoli v pes5 v eni sezoni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Timx ::

Kako mate prvo postavo.
Klub:West Ham
Golman:Green/Paul Jones
ObrambaNyatang,Konchesky,A.Ferdinand,Mccartney
Veza:Bystrov,Deguzman,Reo Coker,A.Lennon
Napad:Tevez,Vittek/Ashton

billgates ::

Klub: Manchester United
Golman:Van der Sar
Obramba:Silvestre,Vidič,Ferdinand,Neville
Sredina:C. Ronaldo, Park ji Sung,Carrick, Giggs
Napad:Wayne Rooney, Louis Saha

Mercenary ::

Nobena!
I hate football!;(
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

suntrace1 ::

Sem imel enako mišljenje, kot ti, pa tudi na splošno me klasični šport niso preveč ganili. Dokler nisem spoznal PES 2003 :D

Timx ::

Mercenary prbija darkstar one.Probi enkrat pesa .

Mercenary ::

off topic!

@suntrace1: Nevem no, nekam mi football ravno ne odgovarja...:D Plus tega moram šparat za Far Cry 2, pa Prey 2... pa če se bojo spoman še Darkstar Two nardit...;)

@Timx: Wow! Ka sem res tolk o tej igrci povedu, da mislite da sem ''zasvojen'' z njo ratu?8-O 8-O :8)
Res da sem jo na vse možne načine po dolgem in po čez preigral, sam sem tud Far Cry, pa Prey, pa Crusaders of space 2 pa Star Trek Legacy, pa par demotov...:D pa na par ship simulatorju sm bil...
Some people think that somewhere in space are aliens...
...but i think there are some really odd human beings,
who were exiled from Earth...

Timx ::

Nism reku da si zasvojen.Js pač s tem hotu povedat da teb leži bol streljačina ipd.enik pač športne igric:)

marko2502 ::

Najboljši je pravi nogomet.Moji najljubši klubi

Chelsea
Maribor
Hajduk
Crvena Zvezda
FK Sarajevo

Tr0n ::

Sensible Soccer FTW!

LjubimPeezde ::

Seveda, ampak tastari.:)

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

mura55 ::

PES je še vedno številka ena.

Pesimist ::

Sem spilal zaj pesa nekaj cajta in moram rectj da je PC verzija nekak cudna- Na katerem nivoju se je relalisticen sploh, sej upazam, da se moji igralci neznajo odkrivat, ne sodelujejo v napadu oz skoraj da ne- Potem pa na drugi strani racunalnik, kateri daje idealne podaje, nemogoce ga je presprintat, visoko zogo vedno sprejme sej leti do njej (moji pa stojijo), pride skoz mojo obrambo kot da je ni, saj moji stojijo dalec od napadalca-
Ce se dva igralca rukneta, bo moj zgubil balanco in zogo 98% vsega casa- Za zogo se vcasih sploh ne zmenijo, racunalnik ti odvzame kontrolo nad igralcem ce zogo prevec naprej potisnes- Taksne malenkosti pac iz dobrega fuzbala naredijo slabega-

Pri fifi teh problemov ni-

Sem pa tudi probal ze Evo 08 demo in zgleda da so vsi problemi od zgoraj odpravleni-

LjubimPeezde ::

Napaka Sawyer. Če si igral 2,3 dni PES potem verjamem da te računalo owna. Za Pes rabiš čas:) Šele potem vidiš kakšna fantastična igra je to. Tko da raj krivi svoje neznanje če zadeve ne "obvladaš" in ne gre in ne gre.

Pri fifi teh problemov ni-

Razen generičnih akcij kjer je kor vsak gol enak drugemu>:D

C4rtm4n ::

Definitivno PES .
Respect my Authority!

Pesimist ::

Nimam kaj za krivit sebe, v kolikor se obrambni igralci ne premaknejo- Ce racunalnik poda zogo nekje iz sredine enemu svojemu, ko caka tik pred mojimi obrambnimi, kateri je se istocasno izven ekrana in se zalaufa proti golu, brez da obramba odreagira- Povej mi ki je tu moja napaka, ce obrambna stojita 5 metrov narazen in se racunalnik vmes zasprinta brez da migneta z kurcem-
Ali pa, ce zoga podam mojemu, katera se premika vse pocasneje a on stoji ko pribit, medtem pa seveda racunalnik prisprita izven ekrana in jo vkrade- Jaz lahko na top plajer dam gol in tudi lepo zogam z racunalnikom dokler spet nena se en magicno prebije skozi moje stojece obrambne in da bedni gol- Ce je to vse popravlenu v evo 08 in deluje priblizno tak kot v fifij te ze ni nekaj cisto vredu z evo 6- Vsej jaz tak mislim- Na amater pa ni prevec fun spilat sej kasira racunalnik prevec golov, na regular pa se ze zacne prebijat skoz obrambo- Ali bos ti reko da namazes racunalnik na top player vec kot 1;0 ? Te potrdi izjavo z replayem- hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

btw kak je kaj z online igranjem pri teh dveh fuzbalih- Katera ma vec igralcev? Racunam da bi Evota 08 nabavo, Evo 6 verjetno doben vec ne spila online?

Rotaidal ::

Za fifo ne vem. Pes jih ima kar dosti. Imaš PC in PS2 serverje. Ti tudi lahko igramo med sabo. Po večerah sta Francoska in Nemška serverja polna. 1k igralcev razdeljenih v 10 sob po 100 igralcev.Tako pc in ps2. Tudi Ang server je kar poln. Tako bo še verjetno do prihoda Pesa 08.

Za Pes 08 še nevem kako bo mel to porihtano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Pesimist ::

Aha cool. Ce bo PS in PC spil isto nareta bota tudi verjetno kompatibilna te.

Horsechoker ::

PES. Zato, ker vsebuje bistvo nogometa.:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

ArYeS ::

Culukafer, in to je? Sedenje pred PCjem in brcanje z virtualnimi igralci na gol?

Meni se zdijo FIFA in PES igre živ dolgčas z zelo slabo igralnostjo, Mario Strikers Charged Football je dejansko ena redkih iger, katera zajame bistvo zakaj so igre o nogometu.. zabava.

Pesimist ::

Zakaj, zato ker z ritjo migas pred Wiijem? Ne se hecat. Za mene je totalno zgreseno vse z tem. Z fuzbalom pa ma tudi malo veze :8)

C4rtm4n ::

Sprobal PES 8 demo. Moram rečt, da je kar obetavna. ;)
Respect my Authority!

GargyX ::

Zanimivo je pisanje o igranju z game-padom in v istem stavku omenjati realizem. to dejansko pove koliko pojma ima nekdo o fuzbalu.

Če se mi zahoče zabave, potem igram kakšno Fifo, če se mi zahoče realizma grem na travnik. Simple as that...

LP
GargyX

LjubimPeezde ::

Ti se kar muči s tipkovnico.In zvijaj prste na 20 tipkah.:\
Za igranje fuzbala je gamepad edino prailno in učinkovito. Igranje s tipkovnico je pa precej smešno.

Zakaj potem raje ne igraš kar Sensible Soccer če se ti zahoče zabave. Saj je dosti bolj zabaven. Aja je premalo realizma potem zate?>:D

Zgodovina sprememb…

GargyX ::

Zgleda da si ti pravi virtualni stručko v virtualnem nogometu. Čestitam.

Sem si že potegnil Sensible Soccer iz linka malo višje. Nudi precej več zabave kot PES (kjer zabave sploh ni) in FIFA. Btw, hvala tistemu za link.

V istem stavku omenjati relizem in PES (ali FIFO) je žalitev za nogomet. S tipkovnico ali gamepadom.

LP
Gargy

Pesimist ::

Ma daj no. Reje se zadrzi, ce nimas kaj bol pametnega za povedat.

jedateruk ::

Nabavil sem pes 2016. Igrati off-line tekme s tem mi gre na živce, AI soigralci se sploh ne trudijo v obrambi, samo stojijo, komande za pritisk nimajo dosti učinka. Iz nasprotne ekipe vsakič brcnejo žogo po zraku skoraj do mojega kazenskega prostora, skok mi nikoli ne uspe in tako je skoraj vedno gol.
Katera od fifa ali pes iger (tudi starejše verzije) ima boljšo AI obrambo?

Excalibrus ::

Fifa je v zadnjih letih prehitela PES po zelo dolgi črti...

Alien123 ::

dokler bojo skripte noter me ne vidijo več igrat ne fife, ne pesa..

Pesimist ::

Sem probal pes 17 zdaj. Čista katastrofa. Kopija 16ke samo bol naspidirana. To kaj so v intervjuju pravli je bullshit vse. Pa se resolucija je neka low. Nevem ce je to vec kot 720p na Xbox one.

Igral 4 igre vse izenaco 1:1 in vse na isti način. Jaz dam realtivno lep in težko dosežen gol. AI cez celo igrisce napali v kot in header GOLASO. To se 3x isto zgodilo prvo na tezavnost regular, potem na najvisji tezavnosti. Zadnjo tekmo sem pa mislo no bom probal worse team vs best, pa so ko fliper igrali in zabili.

V glavnem to je čista 16ka z malenksot vecjo odzivostjo in hitrostjo, sevedno magnetnimimi niskimi podajami. Zgleda da so strele sicer nerfali vendar jih nisem imel priloznosti dosti izpeljati sej se prakticno vse blokira.

Letos nabavim samo Fifo in NBA 2k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

jedateruk ::

Isto pri meni, ko ima kontra ekipa kot, s headerjem v 90% primerov zadene, meni skoki z glavo ne delajo niti v obrambi in ne v napadu. Hvala za nasvet, grem probat fifa 16.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

no obrambo sem imel odlično če zanemariš headere iz kotov. V fifi je obramba dosti težja kot v pesu, saj moras manual playera nastavlat. Tu pa samo držiš dva knofa in naredi vse sam.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIFA (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
718922 (2551) oo7
»

Fifa 11 PC nextgen (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
578119 (6207) arozma
»

Fifa 09

Oddelek: Igre
273045 (2131) chrush
»

Pro evolution soccer 5

Oddelek: Igre
162033 (1674) ABX
»

Fifa 2004 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
796765 (4818) ggospe

Več podobnih tem