» »

vprašanje o RAM-ih

vprašanje o RAM-ih

megadeth ::

Na plosci imam ze Geil DDR2 LONG DIMM 1GB 800 MHzin nameravam dokupit se Geil Ultra DDR2 800mhz...
zanima me kaksna je razlika in predvsem kaj je to long dimm? bosta delovala skupaj ta dva?


dodatne specifikacije prvega:
PC6400
240pin, Non-ECC, Un-buffered DDR2 SDRAM DIMM

dodatne specifikacije drugega:
PC2-6400
CAS 4-4-4-12
240pin, Un-buffered DDR2 DIMM

bo to šlo skupaj?
Are you feeling lucky? Google me!

g. Oden ::

Ne skrbi, je OK.

pranko ::

Seveda bo delovalo skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

megadeth ::

AHA super..
kaksna je pa sploh razlika? kaj je to long dimm - to veckrat zasledim pri starejsih ramih...
Are you feeling lucky? Google me!

mat3 ::

Long dimm je tip podnožja ramov (pinov ter posledično seveda rež za rame na matični, DDR2 ima 240 pinov, DDR1 pa 184). Vse skupaj bi moralo delovati bp, čeprav se ponavadi pokaže, da je bolje imeti kit komplet ramov, če ti plata seveda omogoča dual chanell, saj imaš tako večjo stabilnost delovanja.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

megadeth ::

aha.. ker gledam kaj se dobi na mimovrste.com pa zgleda oni te podatke bolj pomanjkljivo vnašajo... pri nekaterih pise long dimm pri nekaterih pa ne... to se pravi so v bistvu vsi ddr2 long dimm?
Are you feeling lucky? Google me!

g. Oden ::

DA.

megadeth ::

aha.. hvala za pojasnila
Are you feeling lucky? Google me!

Alfa Dog ::

Verjetno bo to prava tema tudi zame.
Kupil sem rabljen računalnik s 512Mb RAM-a. Pogledal sem noter in videl, da je tip DDR1, vendar nima nobenih oznak proizvajalca ali tipa. Sedaj bi rad dodal še 512Mb.

Zanima me, če lahko kupim katerikoli DDR1 RAM. Videl sem, da se dobijo RAM-i z a različne frekvence, pa še cel kup nekih opcij je zraven... Skratka, kako naj vem, kateri RAM naj kupim, da bo deloval skupaj z obstoječim?

Hvala za pomoč.

Urc ::

Zanima me, če lahko kupim katerikoli DDR1 RAM. Videl sem, da se dobijo RAM-i z a različne frekvence, pa še cel kup nekih opcij je zraven... Skratka, kako naj vem, kateri RAM naj kupim, da bo deloval skupaj z obstoječim?

Glede frekvenc nimaš več kaj izbirat, večina trgovin prodaja samo 400 mhz module, ki bodo prav tako delovali čeprav verjetno na nižji frekvenci.

Ja načeloma lahko kupiš vsak ddr 1 ram. Lahko pride samo do kakega konflikta med ploščo oz. modulom ki je že noter, to pa ne moreš vedet dokler ne probaš.

Aja, pa če imaš ploščo z dual channel podporo poskusi najti podoben modul.

Lp

Alfa Dog ::

Kaj je to dual channel? Jaz imam to plato: stran na www.biostar.com.tw

Ali se mi bolj splača kupit 1Gb DDR2 RAM-a?

pranko ::

Sam če boš nabavu DDR2 rame, potem ne boš mogu zraven uporabit še DDR ramov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

Alfa Dog ::

To pa vem, hvala.
Bi pa vseeno raje dal 35€ za 1Gb DDR2 kot pa 20€ za dodatnih 512Mb DDR1:D :D

pranko ::

To pa itak:D, da se ti bl splača 1GB DDR2 nabavt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pranko ()

AliG ::

Mene pa zanima če bi moja plata:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...
ASRock Motherboard - Product - K8Upgrade-1689 - Overview

podpirala tele rame:
http://www.nakupi.net/buy.php?&productI...
Geil 2GB KIT (2x1G) DDR 400MHz Value PC-3200 CL2.5

Hvala

pranko ::

Ja podpira0:)

robotek87 ::

Mene pa zanima ce bo slo tole skupaj:

Matična plošča Asus M2N-SLI Deluxe, SLI, AM2

Procesor AMD Athlon 64 4000+ X2 Dual-Core Box, AM2

Geil Ultra DDR2 1GB 800 MHz


ATI Radeon X800 (PCI-e)

zanima me bolj za rame.. k pise DDR2 ULTRA.. a ma ta ultra kak posebn pomen?.. in za grafično k je bol staara že:\

tnx

OZZY ::

ultra je samo iznaka ramov..kao ker laufajo na 4-4-4-x tajmingih. Pač gre za samo označevanje ramov in nič drugega. majo tud ultra+ , ki pa ma micron čipe...
Go with the flow.

mailer ::

Da še jaz postavim svoje vprašanje tule pa da ne odpiram nove teme:

Kupujem nove rame. Plato imam Abit NF7-S ki podpira ddr rame do 400MHZ, procesor pa AMD 2500+. Vem da ima plata tudi veliko navijalskega potenciala. Zdaj imam 512MB rama 400 mhz ki bi ga zamenjal za 2x1GB 3200 400MHZ. Cena za Geil Value Series DDR Dual Channel Kit, 2GB (2x1GB), PC-3200 DDR 400MHz, CAS 2.5-6-3-3 je 110 evrov, medtem ko je za enako velikost, se pravi GeIL Ultra DDRII 2GB PC2 6400 800MHz KIT (2x1GB) cena le 70 evrov. Bi mi DDR2 rami sploh prišli na plato, vem da jih izkoristil tako ali tako nebi zaradi vodila? Sprašujem za naprej če bi se odločil zamenjat kompleten sistem. Če ne gre drugače bom naročil že omenjene za 110 evrov.

Zdaj sem opazil da so ddr2 rami 240 pinski ddr pa 184 tako da odpadejo ddr2. So omenjena latence dobre (2.5-6-3-3)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39629261 (15996) smarty
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
192025 (1579) OChack
»

DDR2 IN AMD 3.8

Oddelek: Kaj kupiti
131179 (1021) raab himself
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676659 (5581) mtosev
»

mislite da bo vredu?

Oddelek: Kaj kupiti
81116 (1001) robotek87

Več podobnih tem