» »

Performance LAPTOP, 8700 GT, kaj kupiti in seveda kje;

Performance LAPTOP, 8700 GT, kaj kupiti in seveda kje;

Mavr0 ::

Lep čas se že ubadam z nakupom boljšega prenosnika za vsestransko rabo, z konfiguracijo
PROC: 2,4 oz. 2.6 (T7500, T7700)
RAM: min 2GB
GRAF: 8700 GT ali 8700 GT SLI
DISK: min 250 GB
17` ekran;

Stvar je sledeča, pri samem nakupu, je problem kupiti takšen prenosnik pri nas, če pa že pa je problem z izdobavo ali pa posledično z ogromno razliko v ceni za nakup;
Sedaj pa vas prosim, dajte mi svetovat, kje kupiti to konfiguracijo, samo, da je garancija in seveda da je oprema tiptop, kajti resnično vas prosim, da mi svetujete kje to KONFIGURACIJO PRENOSNIKA kupiti, z lokacijo, ter seveda, kakšne so vaše izkušnje;

No recimo primer:
Toshiba X200-21x; kako to stvar naročiti, če seveda je možno, kajti prebral sem, da ne izdobavljajo z notebookbilliger v slo; ALI IMATE VI KJE KAKŠNO OPCIJO, pa tudi VSI vaši PREDLOGI so dobrodošli (DELL, ASUS, ACER,...);

Hvala za odgovore, pričakujem vaš support;

Lp;
  • spremenil: Mavr0 ()

mihajlo carr ::

Poglej za kakšen Dell XPS laptop.
Samo cena za tako mašino je pa kr poštena...

Zheegec ::

Jap, kar vzemi XPS M1730, 2800€ je v BB Giga/BOF.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

XPS se mi zdi oring precenjen... HP 8710W je cenejši za 1k€, pa ponuja skoraj enako železnino - T7700 (to je 2.4GHz, 2.6 je T7800, ki pa je tudi 2x dražji), 2GB rama, 17" zaslon z resolucijo 1920x1200 in grafično QuadroFX 1600M. Ampak naj te grafična ne prestraši - gre za isti 8700M GT čip s 512MB DDR3 rama, le z drugačnim biosom oz. gonilniki. Da se pa dobiti tudi modificirane gonilnike, s katerimi se obnaša kot običajna 8700M GT.
Tudi disk je 7200RPM, le da ga je le 120GB; ampak komot kupiš ločeno kak 200GB 7200RPM, ker ga je trivialno lahko zamenjat (in ne vpliva na garancijo prenosnika). In če smo že pri garanciji - HP je ima 3 leta, v primerjavi z 1 letom za XPS (glede na zgornji link na mojcomp.net).

Dobiš pa tega HPja za 1800€... okroglih 2000€, če dokupiš še 200GB 7200RPM disk in eno prenosno ohišje, v katerega vtakneš originalno vgrajen disk.
Ni toliko šminkersko, kot XPS, je pa bistveno boljši bang for buck :).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Zheegec ::

Frudi, čisto mimogrede; XPS ima 2x GF8700GT v SLI >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mihajlo carr ::

frudi nevem, a je zate fx1600m enako kot 8700gt sli? pa xps ma diske v raid0

frudi ::

Pardon, sem spregledal 'Dual' pri grafičnih... se posipam s pepelom :)

Sicer sem še vedno mnenja, da dodatna grafična ne odtehta razlike v ceni, ampak to je pač odločitev avtorja teme.

Kar se diskov in raid 0 tiče - uporabljam na desktopu že par let; kot prvo je glavna prednost raid 0 pri sekvenčnem branju/zapisovanju (kopiranje velikih datotek), kar je spet stvar avtorja teme, koliko mu bo to koristilo. Pri naključnem branju so razlike zanemarljive, se pravi recimo pri nalaganju OS, iger...
Kot drugo, pa sem se že večkrat spraševal, če je raid 0 dejansko vreden vsega jebanja z inštalacijami OS in problemov z gonilniki, ki jih prinese. Je pa res, da je, po mojih izkušnjah, ta problem bistveno hujši pri nvidiji, zaradi njihovih gnilih gonilnikov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ronaldo ::

Pomoje se ne splaca metati tolko denarja za prenosnik ki bo za nekaj dni ze zastarel (Penryn mobile bodo ze 6.1.2008 dobavljivi, hitrejsi in varcnejsi, pa se 8800gt bo za prenosnike na voljo v nekaj mesecih, in bo vsaj dvakrat hitrejsa kot 8700.)

Mavr0 ::

Hmm...saj vem,da pridejo novi proci, pa tud grafične, sam recimo, če v MediaMarktu, dobiš Toshibo X200-21x za 1500-1600€, ali 1400€, potem mislim, da glede na naše astronomske cene bilokaterega laptopa, bom kr v A kupil prenosnik...z to mojo željeno konfiguracijo...ali, hmm??

Calligulla ::

NIKOLI se za laptop ne splaca dajat vec kot 1500 Eurov in se takrat se ga v glavnem splaca kupi pac preko poste v EU od tam kjer ga najceneje dobis z cimdaljso garancijo. Laptopi tako hitro depreciirajo in zastarijo, da je neumnost kupovat kake, ki kao dolgo drzijo.

Koliko je IBMovih thinkpadov, ki imajo se danes robustno ohisje a za kaj drugega kot NET niso vec uporabni...

Laptop se kupuje nekako za trajanje baterije. Se pravi 2 leti npr.

>>><<< ::

Lepo, da si odprl tri skoraj iste teme...:\
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

nuclear ::

Sager - Geforce 8800M GTX

edit: cena $2000 ali 1340€...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Brane2 ::

Plus DDV 20%, kar znese 1608€...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mihajlo carr ::

če je cena 2000$ je to ponavadi 2000€!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
427790 (6785) mmtu
»

Prenosniki -primerjava komponent

Oddelek: Kaj kupiti
191615 (1358) dwinxp
»

Kje kupiti prenosnika, nujno potrebujem

Oddelek: Kaj kupiti
61151 (1151) Mavr0
»

17`laptop z core2duo in 2gb ram min - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
161773 (1066) Spy
»

Najboljsa Grafika koja postoji od Nvidije za laptope

Oddelek: Pomoč in nasveti
111114 (995) bluefish

Več podobnih tem