» »

Po nadgradnji comp ne mrdne

Po nadgradnji comp ne mrdne

BendeR ::

Ok enemu kolega je en šel vstavlat rame in je nekaj zmrdo.Postopek je bil baje tak:
-prvo se odstrano grafično da je lažje prišel zraven slota za rame
-pol je vstavo ram in spet vstavil grafično.

Ko je mašino hoto ponovno vklopit pa se ni zgodilo nič! In ta nič ni kr tak napisan tukaj.
Mašina ni niti mrknila niti ni posvetla kaka lučka na ohišjo kaj šele da bi dala kaka komponenta kaki znak življenja od sebe.
Začudlo me je da se ni zagnal niti disk in venta na compu,zgleda tak ko da ne bi blo gor štroma zato sem logično prvo prevero priključke za napajanje toda vse je bilo na mestu.(na matični kot na zadnji strani napajalnika)

Sistem :
Celeron 400
64Mb rama
Voodoo3 3000
Plata od firme QDI (nevem pa keri model)
4.3 Seagate
Win 98se

P.S. oni ram je pol oni tudi vun vzel toda spremebe ni blo.

SLOWWWeb.net ::

Ja, pa je poprej odstranil napetost na ohišju, si "razmagnetil roke", ni ničesar popraskal po plati :\ ?

Probaj malo bolj/manj zatlačiti grafično kartico v sistem.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Binji ::

probaj tud dat napajalni kabl vn za ene par sekund pa pol spet notr
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

gkovac ::

Možno je, da se RAM-a med seboj ne poznata prav dobro... ali pa da je tvoj kolega preslabo zabil grafiko v slot...

najprej vzemi ven novi ram in probaj še enkrat. potem probaj še z grafično... a si mogoče pomislil, da bi šel napajalnik??

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

BendeR ::

Ok grafična je lba na novo nameščena najmanj 8x tak da to ni.Ram sem tudi vzel stari ven toda nič.Zdaj edino če je napajalnik.Pol glede vzet kabl ven in ga če nekaj sekund not dat je bil skoz veni in ko smo priklopli smo ga komaj namestili.Kaj je možno da je šla varovalka v napajalniku? Samo comp tudi po prvem zagonu ni pokazal znaka da bi se sploh hoto zagnat in tudi nič ni poklnlo al pa zasmrdelo (meni enkrat ko je šla varovalka je zasmrdelo ko marija ).Lahko sploh to naredi da bi v breznapetostnem stanju napajalnik še k rakom žvižgat?

P.S na statiko sem pazo ko sem jaz štrko po compu kaj pa je oni prej delo pa bog ve.Platavsaj na oko ni nikjer poškodovana oz popraskana.Je pa mi oni kolega ponujo en izvijač ki je bil namagneten na srečo sem samo en zunanji od ohišja z njim odšraufo nakar sem ugotovil da je biol namagneten bi lahko blo to da je oni ki celi cajt štrko po ohišjo not pa da je ki to krivo ?? (npr. da se je kakega dela dotakno ko se nebi smel pa da bi pol šlo to v tri....) .Ok kaj naredi starika sem se lahko sam prepričo ko sem uničo enega atija (starega na srečo) in od takrat vedno pazim na statiko ko hudič ,zdaj pa nevem kak je to z namagnetenim izvijačom je to lahko krivo za to?

tec ::

Ce se nic ne zgodi ko prizges, gres prvo preverit napajalnik. Mislim, da ima plosca tudi diodo, ki ti pove, ce je strom aktiven. Torej, ce tista lucka ne gori, strom sploh ne pride do plate. Poskusi zamenjat napajalnik.

VASkO ::

da ni tvoj kolega izklopil ATX stikala iz plate, ker to je cudno, da se niti diski ne zalaufajo - to nima ne veze z graficno ne z RAMom, zato ne vem, kaj vi ostali bluzite

Bagr ::

ti poglej napajalnik ker po mojem štroma ni v comp

Trupl0 ::

100 % ti je šu al pa je neki narobe z napajalnikom, pr men je blo ist pa sm mislu da je kabl fuč, ti ga lepo nes nazaj " če imaš še garancijo" pa reč da je neki narobe z napajalnikom nej ti ga zamenja. Jst sm mel prej 250 zdej mam pa 300, probi ni greh.
If you are going through Hell, keep going !

LojzePek ::

Po moje je plato sfukal. Če se nič ne zgodi ob zagonu, je prvi krivec plata. Pod pogojem da še napajlnik dela oz. ni slučajno kablov ki gredo iz napajlca v plato ven potegnil.

bejrut ::

hmmm...
1. preveri če imaš stikalo on/off na napajalniku..
2. preveri če nisi iztaknu kabla, ki gre od glavnega stikala za vklop (spredaj) do plate...

bedanc ::

sem mel take čudne probleme, pa sem vzel procesor ven in pošprical kontakte s kontakt sprejem in procesor nazaj noter-sistem je zalavfal ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne požene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1077328 (5891) Šolar
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410082 (7865) Tac20
»

POK !!! v napajalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
421979 (1404) Brane2
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684306 (3347) rc-car
»

sem ga uničil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161489 (1185) alien-w

Več podobnih tem