» »

virus trojan downloader zlob.bbw

virus trojan downloader zlob.bbw

blazh32 ::

Moji punci se je z nekim programom očitno naložil ta virus. Gledala sva po netu in prišla do tega, da je to očitno v zvezi z mapo "Video ActiveX Access" na disku. Trojanca ne zazna nod32, niti Lawasoft Ad-aware. Stalno se štarta IE- sam, antivirus pa ob vsaki dejavnosti na računalniku javlja trojanca- očisti ga pa ne. Pojavljajo se pop-upi z reklamami za antivirusne programe, javlja IP računalnika, ...
Je kdo tukej, ki bi ta računalnik lahko očistil (seveda za plačilo), saj mam občutek, da tega sama ne bova znala naredit- glede na zakomplicirane procedure, ki so napisane na nekaterih straneh...
lp in hvala,
Blaž

mmaestro ::

Kot prvo namesti kak drug antivirus, ker nod32 je znan po tem da ne zna zbrisati virusov, vsaj kakor sem mel jest izkušnje z njim. Od takrat dalje uporabljam Kaspersky in teh problemov nimam, ponvadi že sam pregleda datoteke in ti viruse kar sam pobriše, sem ravno danes opazil da mi je avtomatsko pobrisal nekega trojanca. Tako da prvo zamenjaj antivirus in če še vedno ne bo šlo se je ponavadi na symatechovi strani najdlo kako prav posebno orodje za odstranjevanje določenih vrst trojancev. Malo pogooglaj po removal tool za tega trojanca ki ga maš ziher se bo nekaj najdlo.

Pa veliko sreče.
LP

jan01 ::

Antivirus je predvsem namenjen poti virusom, manj pa za ostale škodljivce..
Posnemi si(lahko več-celo priporočljivo!)-vse free
-avg anti-spyware -odličen, bo sigurno očistil zadevo
-spyware doctor -free varijanto dobiš poleg google packa
-spyware terminator
-windows defender
-comodo boclean

Tistega adawara se pa kar znebi, saj adaware ni več kar je nekoč bil, zdaj le (pod)povprečen.

Pa še kak spodoben firewall si posnemi. Od free edino priporočljiv comodo firewall.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2492624238 (780) tanveersingh
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52457 (2130) Izi
»

NOD32-groznja-windrivers.exe KAJ NEJ NARDIM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81247 (1074) BitchezRullz
»

Nakup licenc antivirusa

Oddelek: Kaj kupiti
162076 (1482) ta-mau
»

Trojanec uničen, a škoda ostaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111614 (1297) svecka

Več podobnih tem