» »

wireless router in protokol, ki ustreza mojim potrebam

wireless router in protokol, ki ustreza mojim potrebam

matejzima ::

Imam sledeci "problem" oz. nacrt in bi prosil vse vsevedneze, da prispevajo k mojemu neznanju..

Trenutno imam v sobi laptop,ki ga pretezno uporabljam za poslusanje glasbe, prikljucen na broadband router (not wireless). Problem je v tem, da bi hotel laptop od-ziciti oz ga spraviti do tega, da ga priklopim na wireless router z dostopom do interneta poleg tega pa tudi do t.i. racunalnika, ki bi mi igral in hranil glasbo (ker ima laptop premalo diska). Izogniti se torej hocem vsem kablom. Zdej mam lan kabel, usb kabel za eksterni disk, pa se audiokabel za hifi. Torej moj komp ni vec "prenosnik".
Domislil sem si sledeco konfiguracijo:

laptop (v moji sobi) -> wireless router (v drugem prostoru) -> nov racunalnik (v drugem prostoru) -> audio out -> hi-fi (v moji sobi)

ker mam na laptopu premal diska, bi morali biti vse audio datoteke torej na novem racunalniku.
zdej pa: kateri wireless router in kateri protokol naj uporabim, da bom prek laptopa upravljal nov racunalnik in tako predvajal musko. Probaval sem ze TightVNC, slisal sem pa da je moznosti vec. Bi kdo razlozil VPN ali RDP? Zaenkrat bi vse kontrole mel na laptopu, ker bi bil edino laptop in hi-fi v moji sobi.. Namesto sedanje situacije s stotinami kablov bi imel torej le en audio kabel iz novega racunalnika v hifi (prek ze izvrtane luknje v zidu, ki jo sedaj zaseda lan kabl).

Upam, da je blo vse razumljivo in razumljeno.
Vsak predlog bi prisel prav, predvsem pa me zanima torej to, kateri protokol bi najbolj ustrezal in kateri router bi bil dovolj pretocen za ta nacin uporabe..

jan01 ::

Če je upravljan računalnik windows, lahko uporabiš kar microsoftov rdc.
Oz še lažje: veliko predvajalnikov imam možnost web interfaca. vlc ima že vgrajen, za winamp imaš polno takih pluginov, ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548543 (734) Lonsarg
»

Domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
92212 (1979) Voluharr
»

izbira routerja

Oddelek: Omrežja in internet
132446 (2064) jest10
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257204 (5209) jancus
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
81584 (1180) pujsek_

Več podobnih tem