» »

izbira routerja

izbira routerja

nightbird ::

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup routerja. Rabim ga za wireless omrežje v dvonadstropni hiši. Trenutno mam samo amisov modem z routerjem, ki je postal prešvoh. v spodnjem štuku imam namreč prešibak signal.

zanima me, če je slednji primeren:
http://www.mimovrste.com/artikel/247001...

in kaj je razlika v primerjavi s tem: http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

ali se splača katerega drugega izbrati v tem rangu?

hvala za pomoč.

lp

jest10 ::

Razlika je v hitrosti mreže(100Mb proti 1000Mb), ter da ima 1043ND USB priklop

nightbird ::

aha, torej v brezžični hitrosti in dometu pa itaq ni razlike ne? kaj pa to pomeni, "žična 10/100" in pri onem drugem "10/100/1000"? zakaj tri številke in ne samo ena?

lp

Furbo ::

Ker podpira tudi najhitrejši prenos podatkov in ne samo ostala dva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nightbird ::

ok, vsem hvala za pomoč :) sem se odločil za cenejšo varianto routerja, ker se ugotovil, da ne rabim ostalih stvari, ki jih dražji router ponuja.

lp

harvey ::

nightbird lahko prosim, ko ga dobiš napišeš kakšen vtis o izbranem routerju, signal, delovanje...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nightbird ::

router predvidoma dobim jutri ali v petek in potem ko ga malo stestiram (verjetno vikend) bom podal kakšno mnenje :D

lp

nightbird ::

stvari so se malo zakomplicirale in sem router potestiral šele ta konec tedna. v glavnem domet je soliden. pričakoval sem da bo deloval v isti sobi (zgornja etaža) kot je bil prej modem in bo signal dosti močnejši, ampak se moč signala v spodnji etaži ni kaj dosti spremenila (recimo na laptopu je bila ena črtica več, na mobitelu pa je ostalo pri eni črtici). zaj sem prestavil router na steno približno na sredi hiše in je pokritost dosti boljša. recimo po celotni hiši mam z laptopom poln signal (vseh 5 črtic) in z mobitelom mam skoraj vsepovsod 2 črtici (od treh). Taq da je za moje potrebe dovolj. glede delovanja pa sploh nimam pripomb od kar je priklopljen deluje kot treba, nič zatikanja pri brskanju, streamanju videov, ali downloadu.

@k4harvey te zanima še kaj?

lp

pharaon ::

Nightbird, sem v podobni situaciji. Imam prav tako amisov brezžični router thomson, vendar je prešibek signal, da bi lahko telefon uporabljal v moji sobi. Če se prestavim med vrata, ga je pa dovolj. Sem razmišljal o pojačanju antene, samo bi moral zato odpreti router in mehansko odstraniti anteno in namestiti močnejšo. Ta ideja mi ni všeč, ker ne vem kako je s temi routerji, a je dejansko "moj" ali ga je amis samo posodil za čas uporabe. Dobil sem ga brezplačno zraven paketa internet 4mb.
Torej zanima me, ali si ti ob nakupu novega routerja starega (amisovega) odstranil ali uporabljaš oba? Je treba amisov router potem vrniti enkrat, ko ga ne uporabljaš več?

#000000 ::

Zakaj bi ga vračal, ti ga dej v škatlo za vsak slučaj -rezerva pa to-
Drugač pa teli tplink vsaj meni niso všeč, ker mislm da se ne da gor namestit nobenega firmwara kot je Tomato, DD-VRT, open VRT in še kak bi se našel. Omenjeni ti omogočajo dodatne nastavitvem kot je recimo moč oddajanja, QOS, blokada različnih stvari kot je p2p, emule, in še veliko drugih protokolov, kar večina tovarniških nastavitev ne omogoča.

pharaon ::

Še najbolje bi bilo, da bi si kupil en poceni brezžični router in ga imel v svoji sobi, tako bi pokril tudi ta del hiše s signalom. Ali je čisto vsak router primeren za to?
Gledal sem tega:
http://www.mimovrste.com/artikel/247002...

Priklopil bi ga pa s kablom na primarnega (amisovega). Kabel imam potegnjen do svojega računalnika v sobi. Torej bi lahko kar na ta kabel priklopil nov router, pa potem iz tega ven krajši kabel do računalnika? Kabel je lahko isti za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

kmetek ::

kdo bi si mislil, da d-link dir-655 ne morem gor dati dd-wrt 8-O

kateri router, da ima usb - možnost diska (nas) + printerja do 100€ ?

harvey ::

@nightbird
Hvala za tele vtise, to me je v glavnem zanimalo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jest10 ::

#000000 je izjavil:

Z
Drugač pa teli tplink vsaj meni niso všeč, ker mislm da se ne da gor namestit nobenega firmwara kot je Tomato, DD-VRT, open VRT in še kak bi se našel.

Pa si ti mogoče porabil vsaj 5s za preverbo tele faljene izjave? dd-wrt in open-wrt gresta na vse novejše TP-linke. Verjetno pa še kaj drugega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122999 (2511) RuskiSnajper
»

Brezžična povezava med modemom in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
95107 (4898) telexdell
»

WiFi usmerjevalnik

Oddelek: Kaj kupiti
82301 (1871) seemon
»

ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
142671 (2063) jest10
»

Kateri brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
81863 (1728) m22

Več podobnih tem