» »

Kateri cpu, gpu, ram, plata,......?

Kateri cpu, gpu, ram, plata,......?

janwoolf ::

Kupil bi nov računalnik imel bi vsaj 2 leti, najzahtevejše igre!
katero naj izberem
osnovna plošča Abit IP35-E, je ta dobra? ne vem

Procesor:
E6650, E6750, E6850 ali Q6600?

Grafika: to bom imel do novembra in bom kupil nvidia 9 serija
x1900pro, x1950pro, x1950xt, 7900gto, 7900gs, 8800gts 320mb?

ram pa ne vem?

napajalnik ne vem?

kaj vi menite?? hvala!!!
procesor bom navil i rabim dober ram
  • spremenil: janwoolf ()

Svizec69 ::

Tale abitka je po vseh testih zelo dobra za tiste ki navijajo, kot si tudi sam napisal da boš. Torej dober nakup. Če kopuješ za 2 leti vzami dvojedrnika torej e6750, saj ne da so štirijedrniki slabši, ravno nasprotno ampak cena je še zdaj toliko višja, da je trenutno za mene best buy e6750 čez dve leti pa bodo že naprednejši šitrijedrniki. Če pa nameravaš kupiti e6850 pa raje vzami q6600, tukaj cenovne razlike skoraj ni, so pa redke zadjšnje aplikacije in programi ki ti optimalno izkoriščajo 4 jedra (čez 2 leti bo to že zagotovo drugače).

Pri grafični pa tudi odvisno koliko si pripravljen dati, če boš že takoj konec leta oz. v začetku naslednjega kupil novo nvidino serijo potem vzemi sedaj raje cenješo varianto x1950pro ali 7950gs ali x1950xt in ne 8800gts (ker je preprosto stran vržen denar če boš kmalu nabavil 9 serijo). Ker do takrat bodo te še vedno poganjale vse igre optimalno. Sam si trenutno lastim x1950xt (186€) in nimam nobenih težav s bilokatero igro, vse dela lepo brez zatikanja.

Ram če boš navijal vzemi Crucial, tile rami se izredno dobro navijajo. Sam osebno jih sicer nimam, sem pa pri kolegu videl da nima nobenih težav pri navijanju pa tudi večkrat je že pisalo da so izredni za navijanje. Sam imam TeamGroup Elite, cenejša varianta in morem reči da so me kar presenetili, zelo lepo se navijejo. Pač spet kako velik buget imaš. S crucialom res nemoreš zgrešit.

Napajalnik je pa fajn če imaš malo bolši zaradi stabilnosti sistema. Zaenkrat bi ti bil Enermax Liberty 500W dovolj, kako bo pa nova nvidina serija požrešna pa nevem, tako da raje vzami močnejšega. Al enermaxa (ki pa so kar dragi), thermaltake 750W se je tudi kar dobro odrezal pa potem kakšen Tagan. Tudi LCPower 850W se je na zadnjih testih kar lepo izkazal (ravno prejšnji mesec je bil v reviji SwPower test napajalnikov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

Kibby ::

A se nisi pred nekaj casa bahal z ohisjem in rac. nasploh kolko doseze tock v 3dmarku ipd... eni res nevete kaj bi z denarjem, a?8-O 8-O

Sicer pa si poglej teme "Super Gamer PC" ipd... tam je ze ziher blo kaj povedanega kaj ti lahka pomaga...

Meizu ::

Janwoolf a nisi ti nekaj časa tudi govoril, da maš mašino z E6600? Zakaj potemtakem kupuješ nov komp? Če nisi ravno zadel na loteriji, ti takšno početje odsvetujem. Če že moreš nujno strosit denarm potem ga dej, ali pa ga prišparej, pa čez kakšno leto, ko se bodo dodobra menjali Socketi nabavi eno "SUPER duper extra super sli gaming turbo drive crankshaft mašino".

P.S.: Pa po možnosti naj se tema imenuje tko - SUPER duper extra super sli gaming turbo drive crankshaft mašina - kaj nabavit? ;) Bo bolj zabavno;)

janwoolf ::

kibby moj stari računalnik bom prodal za 860€ in bom nabavil boljšega :D

janwoolf ::

hvala! ne vem kateri bi vzel Q6600 ali E6750, kaj je razlika?? mmenim da je boljši Q6600

Meizu ::

Potem uzemi Q6600. Jao ljudje, kaj vam je tako težko pobrskat med temami o Q6600 procih ki jih je btw toliko kot vseh novic na slo-techu skupaj. Madonca ja. Namesto da bi v petih (!!!) minutah najdu tisto kar iščeš, čakaš dva dni na primeren odgovor. :| :|

Aja - Kaj te pa moti pri "starem" računalniku z E6600? :|

Meizu ::

Proc boš navil? Q6600? Potem nič ne razmišljaj - kr direkt na suhi led preklopi. Al pa kakega učinkovitega zalmana (kajne Street Racer? >:D ). Ti povem, kakšne rezultate dosega Street Racer na njegovem quadu z Zalmanovim hlajenjem - 3000Mhz najtoplejše jedro okoli 65stopinj celzija - testirano z benchmarki in podobnimi stvarmi (prime ipd.). Precej hladno glede na to, da so osnovna hlajenja za quade smrt...>:D

Sicer pa, res nevem zakaj boš prodal več kot soliden komp z E6600procom. krneki...|O

janwoolf ::

ah! veeeš!!!
moj comp je
E6600
2GB ram
7900gto
biostar 945p-a7a
bom prodal za 860€!!!!

zdaj sem odločil in bom kupil
E6750 180€
crucial 2 gb 800mhu 121€
Abit IP35-E 115€
evga 8800gts 640mb 370€
napajalnik 100€
vse skupaj 886€

je to dobra kupičija??? je v redu to grafiko??? ali drugo??? mogoče x2900xt 512mb pravijo da preveč grejejo???? ne vem še, a se splaša počakat na 9 serijo?????

janwoolf ::

če kupim x2900xt, pa kateri napajalnik naj vzamem???

Meizu ::

Grafika - kurac. Rešitev - HD2900XT 1GB GDDR4. Ta grafa poseka kar spraviš na mizo. Zaenkrat. Pa še obupno cenejša je od GTX-a.

Meizu ::

Napajalnik - 750W Thermaltake al pa 850W LC Power ARKANGEL. Drugega trenutno ni za ramzišljat - razen če nabaviš Galaxyja za 320€...>:D

M-XXXX ::

Ali pa Enermax 500W

janwoolf ::

a bo enemarx 500w deloval x2900xt 1gb???? m-xxxxx se splaša 2900xt??? vidim da ti imaš??? a se greje, na stock ne vodno :D ??? me zanima kje je najcenejši x2900xt 1gb v trgovini?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

M-XXXX ::

Ja Enermax 500W bo več kot dovolj! Splaša se ne, splača pa ja!>:D Sam imam na njej vodno in imam temparature z navito 45C, po mojih informacijah pa se 1GB verzija ne splača...

Svizec69 ::

enermax 500w če bo slučajno dal noter hd2900xt, bo skorajda premalo.

Meizu ::

Ne vem, čuj... Ta fora s 500W mi malo smrdi... Še HD2600XT naj bi zahtevala vsaj 550W napajalc... Jst definitivno ne bi kupoval izpod 650W za sistem z 2900XT-jem. Nevem no, lahko da dela, sam jst bi lepše spal, če bi vedel, da mam še nekaj W rezerve....

Ali se splača HD2900XT 1GB? Itak da se!

M-XXXX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Svizec69 ::

StreetRacer je mislim da v temi (dx9 vs. dx10 grafične) napisal da je imel LC500W in se mu sistem z novo 2900xt ni hotel več zagnati, tkao da je moral nabaviti nov napajalnik. Res da je LC slbši proti Enermaxu, samo vseeno teh 396W bi že moral izpljuniti. Je pa treba računati še na proc in vse ostale stvari ki rabijo energijo. Tako da jaz sem tudi skeptičen glede 500W pa čeprav je enermax.

Meizu ::

Če testi ne lažejo, potem ok;) Sam glej, da boš imel 8 pinski konektor za proc, ker matična to dejansko zahteva. Pa OCZ-jev se na tej plati izogibaj.

M-XXXX ::

Enermax bo SIGURNO dovolj: Moj primer je dovolj dober (seveda vse navito do konca...)

TokioGangsta ::

janwoolf mene pa zanima kje boš kupil crucial 800mhz 2gb za 121€ ker jih bom tudi sam kupil a ne vem kje so najceneje
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

janwoolf ::

sori ni crucial ampak CORSAIR:D v www.ceneje.si,............ je dober ram???? kaj pa crucial?

pinx ::

Zakaj bi pa menjal E6600 za E6750? Kaj je narobe z E6600?

janwoolf ::

saj sem rekel, da bom prodal za 860€, in bom kupil še bolši računalnik :D

Meizu ::

Ja, mogoče 10% razlike...:\

janwoolf ::

ne bo! moj računalnik 3dmark06 je 5286točk
nov pa 12328 točk

MEDENA ::

moj comp je
E6600
2GB ram
7900gto
biostar 945p-a7a
bom prodal za 860€!!!!

če najdeš budalo....

TokioGangsta ::

mislim da bise dalo novega dobit ceneje
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

janwoolf ::

vem, da bi prodal a 500€, pa en nima pojma o računalnik pa bom prodal za 860€ :D
pa meni zanima! ta računalnik imam trdi disk, ki bom dal nov računalnik! a bo prepoznaval?

AapocalypseE ::

860€? LOL nevem keri bi bil tak nor in ta računalnik kupil za tak denar. Poglej malo kaj se dobi za skoraj takšen denar KLIK KLIK Če pa najdeš enga takega, ki res ne ve kakšna bi naj bila vrednost takega računalnika pa probaj uredit kupčijo. :)

Zgodovina sprememb…

janwoolf ::

pa meni zanima! ta računalnik imam trdi disk, ki bom dal nov računalnik! a bo prepoznaval? a mora dat kaakšn program????

TokioGangsta ::

Sem poslal v eventus in imajo na zalogi cena je 136€
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

MEDENA ::

lol dražji kot comshop >:D

Svizec69 ::

keri bo kupo je svetovno tele. Če nebo kupo naj se javi jaz mu isto (novo) konfiguracijo za 800€ skup sestavim.:D :D

tale pa res nima pojma o računalnikih :D nevem zakaj ga potem sploh kopuje če ne pogleda nikjer prej cen:D

GrimReaper ::

LOL, E6600 bi menjal, zdej maš kr maš, menjat se splača za vsaj 50% večjega performansa, pa takrat ko se zamenja komplet platforma, nov socket, novi rami, zdej bo še PCI-E 2.
7900GTO bi pa tud še zdržala pol leta.

Lahko pa bi menjal plato in navil proc.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533576 (3576) Galaxy
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231719 (1719) Pinzl
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937275 (5723) ialexxb

eXtreme PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18810758 (6946) kuglvinkl
»

Nabava Gamer računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
332721 (1737) JeZo

Več podobnih tem