» »

Prodaja Windows XP ne jenja

Prodaja Windows XP ne jenja

Slashdot - Kljub temu da je Windows XP že star operacijski sistem - v tej branži je šest let pač častitljiva starost - njegova privlačnost za kupce preseneča celo Microsoft. V prvih napovedih so prerokovali, da bo razmerje 85/15 med prodanimi kopijami Viste in XP, sedaj pa so ga popravili na 78/22, torej so si XP opomogli kar za 50 %. Ker so se celo nekateri OEM-partnerji odločili poleg Viste ponujati tudi XP, tak primer je Dell, bo Microsoft izdal novo izdajo Windows XP SP2c. V njej ne pričakujemo nobenih varnostnih popravkov ali novih funkcionalnosti, temveč zgolj razširjen nabor aktivacijskih ključev. Res je, spričo izjemne prodaje je redmondskemu gigantu pričelo zmanjkovati famoznih aktivacijskih ključev. Tu.

99 komentarjev

«
1
2

zee ::

potem ko sem preizkusil Visto in XP SP2 se niti ne čudim 8-)

opisana je objektivna izkušnja, saj pred preikušanjem Viste nisem imel z njo nobenih izkušenj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

napovedan prihod SP3 pa bo še podaljšal življenjsko dobo XPja, vsaj glede na trenutne rezultate uporabnikov SP3. Tudi sam bom verjetno ostal na XP vsaj do prihoda tega SP oz. če bo SP1 za Visto odpravil nekatere pomanjkljivosti.

DJ MartiNi ::

Microsoft ima potem še srečo, da ne nucajo vsi tega aktivacijskega ključa. :D :D
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

BBB ::

Zanimivo, kako malo aktivacijskih ključev so predvideli, po drugi strani pa bi radi odpravili ali vsaj omejili piratstvo. Očitno smo se nekateri premalo truditi, da MS-ju ne bi zmanjkalo aktivacijskih ključev. Ja, ironična zgodba o svinjskem mehu.

Superboyy ::

vista je zakon! kdo rab kompatibilnost in performance ko mas pa 3D desktop in integriran sah???

Spc ::

In prav je tako .. naj vista pogori.
>:D
 

c00L3r ::

Naj mi dajo v XP, search iz Viste, pa sem zadovoljen za naslednjih par let :D

darkolord ::

c00l3r, Windows Desktop Search?

salesky ::

heh jst sm pa glih včeri vgasnu Windows search, ker mi kr nonstop neki indexira (tud če nimaš nobenga direktorija označenga za indexiranje)

Bug ::

ellow

Hmmm ja, sem mel taki feeling, da se XP-ji se ne bojo predali :) Prav tako...
Vista... saj ok, je lep OS al kaj ko je to to... So izboljsave "pod haubo" vendar jih za zdaj se ni videt/obcutit/dozivet :D
Lepota je tudi relativen pojem - 100 ljudi, 100 cudi :P

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Mr.B ::

SP3 za XP-je ne bo nikoli. Lahko po samo dodatek za kakšne kompatibinosti z Server 2008 in to je to....
Vista čist lepo dela, samo računalnik ravno ne more biti tis v šparu za 400€ all in one, ali pa podobni jajc prenosniki...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bluefish ::

@Mr.B: potem si napačno obveščen. MS je že napovedal izid SP3, poleg tega je bil na Winbeta že objavljen leak pre-bete novega SP3. Do konca tega leta bomo dobili SP2c, v Q1 naslednjega pa še SP3.

bi0s ::

Še zdavnaj ni končal svojega dela, hehe.

CaqKa ::

>>> c00l3r, Windows Desktop Search?

ne se hecat no...

c00l3r to sprobaj:
Launchy
Locate32

pa bojo xpji uporabni še za nekaj cajta ;)

imagodei ::

Jasno, heh.

Vista glede na XP ne prinaša tako bistvenih novosti, da bi jo običajni uporabnik krvavo nucal. Bomo videli, kaj bo z igrami - ako bodo vendorji podprli le še Visto, bo seveda to jedro uporabnikov slej ko prej migriralo. No, jasno, da bomo vsi slej ko prej pristali na Visti, razen seveda, če se bomo odpovedali Microsoftovim produktom.

Linux vedno bolj vabi. Vista je ta trenutek predvsem Eye candy, je močno s cenovnega vidika močno precenjen OS (vsaj za slovensko kupno moč), alternative pa so vedno bolj uporabniku prijazne, preproste za namestitev ter podpirajo vedno več HW-ja OOTB. SW alternative na Linuxu so pa že zdavnaj realnost.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

...razen iger, seveda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

imagodei: Hm, Vista stane čist isto kot WinXP...
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

CaqKa: tisto dvoje še ZDALEČ ni podobno WDSju...

veteran ::

Hm, Vista stane čist isto kot WinXP...

... ampak samo, če dobiš hardvare zastonj. XP tudi na poceni računalnikih dela solidno hitro, za Visto pa potrebuješ bistveno dražji računalnik. ;)

darkolord ::

Ampak "bistveno dražji" računalnik si potreboval tudi ob izidu XP, tako da ni bistvene razlike :)

imagodei ::

@Mavrik:

my point exactly... Oz. takole - odvisno katera verzija (ki jih je sedaj, popolnoma po nepotrebnem, celega boga).

Sploh pa gre za popolnoma napačna izhodišča. To, da en OS skoraj po celem svetu košta približno enako, je v osnovi popolnoma zgrešena ideja. Da stane toliko, kolikor stane, je deloma krivo piratstvo in s tem povezane izgube ter po drugi strani vlaganje v razvoj proti-gusarskih zaščit. Oboje seveda ne drži vode, ker bi z znižanjem osnovne cene k nakupu legalnih Polken pritegnili več ljudi, kot pa s kakršnokoli proti-gusarsko zaščito. Skratka, nižja cena FTW - če bi Vista Business DSP stala npr. 80 EUR, bi jo ob novem PC-ju z lahkim srcem kupil, tako pa bom to storil le, če mi sredstva zanjo v oporoki zapusti teta iz Amerike. V nasprotnem primeru bo pela OpenSource programska oprema (oz. kaj, kar ni za ta forum :8) )

In verjetno tako razmišlja še kak Slovenec.
- Hoc est qui sumus -

tomaz- ::

imagodei: se podpišem..

darkolord ::

imagodei: to žal ni čist res. Nedolgo nazaj je bila tukaj novica, v kateri je pisalo, da cena za Windows ob nakupu novega brand-name računalnika znaša približno 50 dolarjev (36 evrov). Sodeč po komentarjih se je nekaterim tudi to zdelo občutno preveč, oziroma malo je bili takih, ki so ugotovili, da je to v resnici dobra naložba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

veteran ::

Darkolord, govorim o nakupu novega računalnika danes. Če nabavim en poceni stroj s singlecore procesorjem in 1GB rama, je to za XP več kot dovolj, ne pa tudi za Visto. Zato še vedno kupujemo računalnike z nameščenimi windows XP.

Mavrik ::

imagodei: Čak, ti kupiš nov računalnik za vsaj 500€ (pod tem itak ne dobiš nič uporabnega), ti pa je težko dat 100€ za najpomembnejši kot softwara na računalniku?
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

veteran: ja, vem. Ampak tako je bilo tudi ob izidu XP (ko si kupil poceni rečunalnik s 128 rama), samo očitno ljudje radi pozabljajo.

Mr.B ::

Pozabljajo da je to šest let nazaj...
Danes je standard za minimum 512 MB, včasih pa 128 MB.
Dejte v XP-je 128MB , pa povejte kakšni so kaj občutki.
Za visto je priporočljivo 1GB , kot je bilo za XP-je 256 MB...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matev ::

še malo pa bomo rabili za OS poganjat celoten giga rama

bluefish ::

žal je tako. Sicer pa bo po napovedih MS naslednji Windows (Seven menda) bolje upravljal z RAM-om. Seveda pa je to bolj preuranjena trditev, če bomo nanj čakali naslednjih pet in več let, ko bo minimalna količina RAM-a okoli 4GB ali več.

Matev ::

vedno se govorim da bo naslednja verzija boljša

darkolord ::

Sej je

c00L3r ::

CaqKa, sem sprobal windows desktop search in bil bil popoln. če ne bi odpravili 1 majhno napako. Primer, če v Visti napišem "Word", mi najde Microsoft Word, če pa z windows desktop search v XP napišem "Word", mi ga ne najde :D Zakaj ne? Ker moram napisat "*Word". Tako da je v bistvu ista stvar, samo problem je v tem ker privzeto ne išče vsebovanih nizov.

CaqKa ::

>>> CaqKa: tisto dvoje še ZDALEČ ni podobno WDSju...

si pa dobro ugotovil. :>

locate je pro verzija raznih dekstop searchov, dočim je pa launchy dodatek s katerim pa programe hitreje dostopam.. pa tudi do dokumentov v kolikor si dokument mape donamečem za index.

c00l3r jaz sem druge programe priporočal.. tisto je darkolord priporočal.

ampak očitno ti je všeč.. raje probaj google dekstop search ;>

;-) ::

prodaja win xp ne jenja, piratstvo pa še manj>:D ko bi vedeli da je vsak drugi cd-key bil uporabljen vsaj 5x:\

MrStein ::

imagodei:
To, da en OS skoraj po celem svetu košta približno enako, je v osnovi popolnoma zgrešena ideja.

Zato tega tudi niso naredili ;)

(če ne veš :
- Vista Ultimate Retail v newegg : $339.99 ~= 250 €
- Vista Ultimate Retail na solo.si : 515,50 €
)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

CaqKa: locate samo indeksira strukturo map/datotek, medtem ko WDS išče še po mailih, vsebini attachmentov v mailih, vsebini datotek, kontaktih, koledarju, meta tagih slik, arhivih, RSS feedih, ID3 tagih (pa še dodatne filtre za ostale datoteke lahko daš) ;)

c00L3r: za pogosto uporabljene programe si lahko definiraš lastne shortcute

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Wirko ::

En manjši cukrček še manjka XP-jem - glajenje pisav na oddaljenem namizju. Ali pa so tudi to nadlogo že pospravili?
[:4{#]

jan01 ::

@Wirko že lani. Za windows xp moraš posneti le najnovejši remote desktop connection, v6 link, direkt download link

imagodei ::

darkolord@ ... cena za Windows ob nakupu novega brand-name računalnika znaša približno 50 dolarjev (36 evrov). Sodeč po komentarjih se je nekaterim tudi to zdelo občutno preveč...

No, metodologije računanja cene nekega kosa opreme v računalniku lahko pokažejo marsikaj. Zakaj so lahko no-name računalniki s kvalitetnimi komponentami cenejši od brand-name PC-jev? Že res, da pri brand-name plačaš tudi support in garancijo, ampak roko na srce, v 90% se to splača le za nekoliko večja podjetja z vsaj npr. 100 računalniki. Ostalo je večji del mešanje megle.

Brez skrbi, da je pri brand-name računalnikih SW vkalkuliran v ceno, ne glede na to, kolikšno nabavno ceno dosegajo brand-name podjetja za DSP Polkna pri Microsoftu. Potem pa to prikažejo kot "zgolj in le ugodnih 50 dolarjev za licenčna okna!" Juhej, but I don't buy it!

No, če greš v nakup novega računalnika s tem, da veš, da OS-a ne boš nabavil, potem ti je odveč vsak cent. Če pa se zavedaš, da je Windows v osnovi treba kupit, potem pa oviro postavlja predvsem cena. Pri brand-name PC-ju sicer dobiš OS za smešen denar, si pa soočen s precenjenim računalnikom, ki ni nikakor boljši od no-name računalnika s kvalitetnimi komponentami, ponujajo ti pa garancijo in hiter servis (kar pa je popolnoma nepomembno v primeru, da bo primarna vloga računalnika igranje iger); pri no-name računalniku pa nimaš druge izbire, kot da sežeš še smešno globoko v žep in nabaviš Polkna, ali pa se sprehodiš po travniku.

Meni je jasno, zakaj ljudje mislijo, da je tudi 50 dolarjev za OS preveč pri brand-name PC-ju. Ti vidiš težavo?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Mavrik@ imagodei: Čak, ti kupiš nov računalnik za vsaj 500€ (pod tem itak ne dobiš nič uporabnega), ti pa je težko dat 100€ za najpomembnejši kot softwara na računalniku?

No, problem ni samo v Windowsih. Enkrat sem že obširneje pisal o tej problematiki v tej temi. Ako te zanima, si preberi, kje je srž mojih pomislekov glede višine cene oz. napačnega ovrednotenja nekega e-izdelka.

Drugi del odgovora pa lahko zastavim takole - OK, kje se pa to potem neha? Rabim Okna, da mi bo PC sploh deloval. Potem, kaj mi bodo okna, če pa v njih ne morem niti pošteno oblikovat nekega besedila? Naj pišem v NotePadu ali WordPadu? Kaj mi bo računalnik, če ne morem na njem napisat seminarske, v kateri moram narisati graf? Kaj mi bo računalnik, če ne morem pošiljati e-pošte? OK, rabim vsaj Office Basic Edition. Naprej, kaj mi bo računalnik, če se bo takoj okužil z virusi? Hmmm, rabim originalen AV program. OK, rad bi na CD zapekel kakšno sliko, ki jo bom posnel s svojim fotoaparatom. V redu, nabavimo še NERO....

Takole, govoriva o najosnovnejših programih. V kakšne CAD programe ali programe za obdelavo slik se nisva niti spuščala. Pa potegniva črto in poskusiva čisto čez palec (nisem šel gledat cen) ugotovit, koliko stane omenjeno programje: Nekako 400 EUR. In to je šele začetek. Bog ne daj, da ugotovim, da potrebujem še kak program za izdelovanje spletnih strani. Ali pa, da bi se rad vrgel v programiranje s kakšnim Visual Studiom, Delphijem. Morda ugotovim, da mi Paint in Microsoft Image Editor ne zadostujeta in bi želel poseči po PhotoShopu ali kaki (plačljivi) alternativi? Vektorska grafika?

Vrzi vse to malo skupaj, pa boš povedal... Najprej, ali je PC za 500 EUR sploh dovolj močan za poganjanje vsega naštetega - verjetno se že bolj bližava kakim 700-800 EUR. Samo z nakupom enega ali dveh omenjenih programov pa se skupni znesek za SW že počasi izenačuje tudi s ceno za računalnik, torej sva tudi že na 700-800 EUR za SW. Se pravi še enkrat toliko.

Kaj sedaj, če si kak SP ali pogodbenik, ki za svoje delo potrebuje še AutoCad, MS Project...

Kje se to neha? Lepo te prosim, torej je bil izdatek za računalnik - cirka 800 EUR šele čisti začetek? Kakšne stroške pa je imel proizvajalec SW-ja (npr Microsoft) z izdelavo moje kopije Windowsov? 5 centov za DVD, na katerem je zapečena Vista? To kopijo pa mi bo prodal za 150 EUR? Ni čudno, da ima Bill Gates toliko denarja, ko pa dobesedno ropa ljudi.

Po drugi strani pa v Aziji ljudje za celodnevno delo domov nosijo po cel dolar plače. Za delo, pri katerem so dejansko ustvarili nek fizično otipljiv izdelek, ki ga ni bilo možno praktično brezplačno replicirat - športne copate, oblačila... ipd. Res krasno, v kakšnem svetu živimo.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@MrStein:

Ja, kako naivno od mene... :\ Sem pozabil na to standardno bolezen. V Evropi ponavadi cena za Ameriški SW zamenja samo znak za valuto, nominalna vrednost ostane enaka; v Sloveniji pa moramo na to nujno nabiti še do 50%. Poznam iz nakupa drugega SW.

V bistvu celo voda na moj mlin. PPC za Visto je v Sloveniji bistveno višja kot v ZDA, čeprav je naša kupna moč bistveno nižja. Bruh.
- Hoc est qui sumus -

Mavrik ::

imagodei: Če si preveč skop, da bi si privoščo software, uporabljaj freeware/opensource ali ga pa sploh ne uporabljaj. A zdaj boš začel še pa jokati da so avtomobili predragi, ker si ne moreš privoščiti enega izpod 5000€?
The truth is rarely pure and never simple.

kulSMS ::

imagodei
A če jaz nekomu napišem en plačljiv program in mu ga pošljem po mailu a mu naj nič ne zaračunam ker mu nisem nič fizičnega dal?

darkolord ::

> Zakaj so lahko no-name računalniki s kvalitetnimi komponentami cenejši od brand-name PC-jev?

Kompatibilnost, preverjena kvaliteta komponent, tišje delovanje in kot si že omenil, support in garancija


> Kakšne stroške pa je imel proizvajalec SW-ja (npr Microsoft) z izdelavo moje kopije Windowsov?

(stroški razvoja + fiksni stroški + dobiček) / število kopij

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mr.B ::

imagodei 0:) - Zresni se
"""
Drugi del odgovora pa lahko zastavim takole - OK, kje se pa to potem neha? Rabim Okna, da mi bo PC sploh deloval. Potem, kaj mi bodo okna, če pa v njih ne morem niti pošteno oblikovat nekega besedila? Naj pišem v NotePadu ali WordPadu? Kaj mi bo računalnik, če ne morem na njem napisat seminarske, v kateri moram narisati graf? Kaj mi bo računalnik, če ne morem pošiljati e-pošte? OK, rabim vsaj Office Basic Edition. Naprej, kaj mi bo računalnik, če se bo takoj okužil z virusi? Hmmm, rabim originalen AV program. OK, rad bi na CD zapekel kakšno sliko, ki jo bom posnel s svojim fotoaparatom. V redu, nabavimo še NERO....
""""
Že tako MS za vsak kos programske opreme, ki jo da zraven po vseh možnih sodiščih furajo, češ da zatira konkurenco.

Kaj si probal Linux, kateri program je že za resno editeranje teksta. Recimo Ooo, moraš tudi tam pripraviti in namestiti, kot na Winsih. Me zanima kaj bi se zgodilo, če bi dobil zraven Workse, pa ne mislim kot OEM namestitve na računalniku... ?
CD-je lahko pečeš pod XP-ji brez da namestiš kak software za peko, pa tudi nekaj je free, le teh, kjer lahko iso bp pečeš...
Prav tako ima MS live Care, z AV in Antispam zadevami, itd….
Pa pošto lahko z OE pošiljaš, oziroma pod Wisto imaš Mail, če pa to ni dovolj, imaš celi kup free programov na to temo…. Če ravno z Outloo nimaš….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

Dečkoti, vidim, da ste popolnoma falili poanto. Si je kdo od vas uspel prebati zgoraj omenjeno temo?

Mavrik@ Če si preveč skop, da bi si privoščo software, uporabljaj freeware/opensource ali ga pa sploh ne uporabljaj. A zdaj boš začel še pa jokati da so avtomobili predragi, ker si ne moreš privoščiti enega izpod 5000€?

Ne bluzi, ker si s tem popolnoma falil poanto. Gre za to, da je treba določene stvari realno ovrednotit. Kako bi bilo, če bi za kilo kruha moral plačevat 100 EUR, ker pek pač mora plačati najemnino za prostore, predvideva pa, da bo prodal samo 100 štruc kruha? Ponavljam: razmnoževanje SW-ja ne stane praktično nič, zaslužki so pa bajni.

Še en primer za trde glave: bi bilo fino, č bi RTV SLO zaračunavala npr 150 EUR mesečne naročnine? Primera sta zelo zelo primerljiva. Na RTV-ju je zaposlen cel kup strokovnjakov, vse je treba plačat... Ampak, ko TV hiša oddaja signal, ta signal oddajo samo enkrat, ne glede na to, koliko gospodinjstev je "priključenih" na ta feed. Oddaje se posnamejo, tako da jih lahko ponavljajo. Skratka, lastna cena nekega izdelka je fiksna, plačamo pa jo vsi RTV naročniki. Pa bi nam RTV to lahko zaračunaval po drugačni metodologiji... "Naj vsak plača 150 EUR, če hoče gledat kvaliteten program, saj nas prav malo briga, koliko ljudi dejansko gleda program... Vreden je pač toliko!"

Al kako si ti to predstavjaš? Ker v primeru Windows očitno si na ta način predstavljaš? Boli M$ k**ac, kolikšna je lastna cena XP-jev ali Viste, oni so pač postavili neko fiktivno vrednost, ki smo jo potrošniki še pripravljeni plačevat. Tvoj primer z avtomobilom je popolnoma zgrešen, ker ima vsak avto svojo lastno ceno; vsaka kopija Windowsov pa je nima, pač pa jo ima source koda!
- Hoc est qui sumus -

CaqKa ::

>>> CaqKa: locate samo indeksira strukturo map/datotek, medtem ko WDS išče še po mailih, vsebini attachmentov v mailih, vsebini datotek, kontaktih, koledarju, meta tagih slik, arhivih, RSS feedih, ID3 tagih (pa še dodatne filtre za ostale datoteke lahko daš)

ker imam svojo strukturo direktorijev na računalniku, mi iskanje po meta tagih in id3 nič ne nuca..
slike so opremljene z komentarji, ki jih tudi navadni xp search najde (ne oni pes), koledarja ne uporabljam, kontaktov tudi ne.. rss tudi ne, za maile pa itak imam gmail. ostale je pri meni postrukturirano.. tako da nečeloma tudi searcha nebi rabil.. tu in tam kdaj za kako datoteko.

imagodei ::

@kulSMS:

Vidim, da ti osnove ekonomike niso preveč jasne... Če delaš specifično programsko opremo, ki bo dosegla manjše število kupcev (npr, izdeluješ intranet stran za nekega naročnika), potem je jasno, da bo cel razvoj in vse tvoje ure plačal omejen krog naročnikov. Zadeva je podobna projektu, kjer delaš unikatni izdelek, one time only. Naročnik pri tebi naroči nek SW, ti mu ga prodaš (kako mu ga pošlješ, je tvoja stvar, lahko tudi preko maila), on ti ga plača. V to ceno boš ti vštel vse ure, ki si jih porabil za izdelavo, morebitne materiale (huh, elektriko?), obrabo svoje tipkovnice oz. računalnika in dobil lastno ceno izdelka. Na to nabiješ še par procentov pokritja in imaš približno prodajno ceno. Plača v celoti kupec, gre za one-time-only projekt. Pri tem je pač jasno, da je priprava/razvoj prispeval k ceni levji delež.

Če izdeluješ čevlje, je stvar drugačna - čevlje dizajniraš enkrat samkrat, stroški razvoja se porazdelijo na celo serijo. Imaš pa še vedno stroške materiala, še vedno moraš čevlje delat, še vedno ti to jemlje čas. V seriji 10.000 parov čevljev je pa razvoj zanemarjiv strošek. Lastna cena čevljev pada, ko se veča serija.

Pri SW, ki ga boš prodajal množično, je pa stvar še bolj simpl. Groza, da to sploh moram posebej pisat - razviješ SW, obračunaš ure in ga prodaš po neki ceni. Nato pa prodaš drugo kopijo. In tretjo. In stoto... Prodaš npr. nekaj 10.000 kopij SW-ja, ki si ga razvil 1x, stroškov z delom nimaš več nobenih (razen, če se najde v SW-ju kakšen bug), ti pa veselo podvajaš bite in byte ter služiš. Pravzaprav si 10.000 x zaračunal tiste ure in razvoj, ki si jih opravil samo 1x. Ali drugače - če si SW prodajal za 150 EUR na kos, svoje znanje sedaj ceniš na 1.500.000 EUR? Si normalen?

Če bi prodajal čevlje, bi lastna cena para čevljev padla. Če prodajaš SW, pa ne? Koga imate za norca nekateri zagovorniki tovrstne prodaje?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

darkolord@ (stroški razvoja + fiksni stroški + dobiček) / število kopij

Ne bo držalo. Dobiček kar lepo odštej iz svoje enačbe.

To, da se jim računica še kako izplača (bolj, kot npr. pekarni kruha, turistični agenciji, proizvajalcem monitorjev ali avtomobilski industriji), je razvidno iz dobičkov in nenazadnje tečajev delnic tistih SW podjetij, ki kotirajo na borzi.

Glede na čiste dobičke in bogataše, ki jih producira npr. Microsoft, bi je očitno, da bi bila lahko cena Viste brez problema pol manjša, kot je. Pa ni.
- Hoc est qui sumus -
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropska komisija preiskuje Valve in še pet založnikov

Oddelek: Novice / Igre
377866 (6173) njyngs
»

Kaspersky: izvorna koda NSA prispela po naključju zaradi piratskega Officea pri upora

Oddelek: Novice / Varnost
175829 (3755) ZigaZiga
»

Program za urejanje videa.

Oddelek: Zvok in slika
1210648 (10068) gwertix
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112183 (7199) Jst
»

WinXP zastonj, spet

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
121769 (1769) element

Več podobnih tem