» »

Kako postaviti WLAN/LAN v mojem primeru

Kako postaviti WLAN/LAN v mojem primeru

Perza ::

Pozdravljeni!

Zanima me nekaj v zvezi s postavitvijo domačega brezžičnega omrežja in sicer je stvar taka: Doma imam v kišti wireless kartico in nanjo priklopljeno zunanjo usmerjeno anteno. Sedaj pa me zanima, kaj potrebujem, da mi ne bo treba sploh uporabljati računalnika in bi imel delujočo povezavo (wireless in navadno po UTP kablu). Zadostuje navaden wireless router ali potrebujem router, ki deluje tudi kot access point oz. repeater...Imeti mora seveda tudi zamenljivo anteno, saj bi nanj priklopil sedanjo zunanjo usmerjeno anteno.

sedaj imam takole:


Preko mojega računalnika (na sliki) je povezan še bratov računalnik po UTP kablu (druga mrežna kartica,moja gajba deluje kot gateway) in oba imava povezavo.

Rad bi imel pa takole:



Rad da, bi bil moj računalnik lahko ugasnen, brat bi imel na svojem še zmeraj povezavo in še wireless omrežje za svoj laptop bi imel.

Torej, kakšen router oz. kaj sploh potrebujem za takšno konfiguracijo?

Najlepša hvala za pomoč

Binji ::

wireless router priklopis na internet povezavo, skonfiguriras wireless access in to je to :)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Perza ::

Em ja...in kaj je internet povezava v mojem primeru? Antena?

amigo_no1 ::

Ja.

Binji ::

aja cak a nisi rekel, da je sedaj kar tvoj racunalnik wireless router? Ce dobivas prek wirelessa internet potem pa ne poznam podrobnosti:8)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Perza ::

Ja, preko wireless oddajnika, ki ga ima moj ISP postavljenega, dobivam povezavo. Pač preprosto zunanjo usmerjeno anteno imam priklopleno na običajno wireless mrežno kartico. Zanima me samo, ali se da ta anteno priklopiti na wireless router in bi potem imel domače wifi omrežje in še običajno lan povezavo do bratovega računalnika.

[SkA] ::

To kar ti rabiš je bolj wireless bridge (in ne wireless router). Večina meni poznanih wireless routerjev omogoča zgolj preusmerjanje preko WAN porta, ne pa tudi WLAN->LAN.

Recimo Dlink dwl3150 je wireless bridge, njegovo administratorsko konzolo pa si lahko pogledaš online na naslovu DWL-3150.
Potem pa ta bridge povežeš s switchem (wired/wirless) in ga uporabljaš kot router.

Druga opcija je da si izbereš kakšen bolj prilagodljiv broadband wireless router v stilu Asus WL-500 Premium in naložiš nanj OpenWRT firmware. Sklepam, da bi s slednjim zadeva bila čisto možna, ampak nisem še probaval tako da bi bilo fino, če še kje preveriš. Vseeno pa zadeva ne bo preprosto nastavljiva!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548344 (535) Lonsarg
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315164 (3845) Mikec17
»

Deljenje internetne povezave 250m daleč

Oddelek: Omrežja in internet
232725 (1571) Pyr0Beast
»

Postavitev brezžičnega omrežja - Mnenje

Oddelek: Omrežja in internet
73630 (3197) schtr4jh
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412339 (8893) pujsek_

Več podobnih tem