» »

Apple naznanil novega iMaca

1
2
3

opeter ::

Ehmm... nekaj tednov?
Odvisno seveda od Evropskih uvoznikov.
Sicer pa ne bi smel biti več od 2-3 tednov.

krho ::

Fantje na žalost ste nepismeni. Najcenejši 20" iMAC je 1200$, najcenejši 24" pa 1800$.
Mimo grede 20" imajo TN matriko, 24" SPVA,SIPS ne vem po kotu
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

salesky ::

Evo predstavitev

KLIK

driver_x ::


1.) Nemčija ima večji BDP, kot Slovenija (število prebivalcev ne šteje)
2.) nemški trg je n-krat večji, s tem pa je več ponudnikov, večja konkurenca, nižja cena
3.) nemški ditributer uvozi 10.000 komadov iMac-a, naši uvoznik od tega odkupi recimo nekaj 100 kom (katere upa, da bo lahko v najkrajšem možnem roku prodal). Zdaj pa povej, kateri od teh dveh dobi robo po nižji ceni?


Zato pa imaš že kar precej spletnih trgovin, ki za zmerno poštnino pošiljajo robo tudi v Slovenijo. Razlike v cenah so precejšnje, pa ne le pri računalnikih.

MPM ::

če kupiš v Sloveniji, dobiš tipkovnico s Slo znaki? Enako me zanima za macbook (pro)

opeter ::

Ja dobiš. Sicer se tipkovnica označuje z CR(O) Keyboard (Hrvati so pač ta glavni v regiji ;)).

Primer z EPL-ovega cenika:

m9158cr/a - Apple Keyboard White, CR - 33,60 EUR - 31,92 EUR - 8.051,90 SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MitjaP ::

Primerjalni cenik s tega vikenda na www.jabuk.si.

Aja, pa kar ser ROKA DOBAVE tiče: v avstriji so že dobavljivi danes. Danes naročiš, jutri dobiš. Ampak pazit moraš, da naročiš nemško lokalizirano verzijo (kar pomeni, da dobiš nemško tipkovnico), ker drugače je kot built-to-order in čakaš 1 mesec, da ti ga izdobavijo iz Irska z angleško tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MitjaP ()

TribesMan ::

Spet primerjamo cene?

Kdo od vas je upošteval da so v iMacu komponente namenjene prenosnikom? Platforma Santa Rosa. Sej veste... nižja poraba, manj gretja, tišja kišta? Edino disk je navaden desktop.

Tip ekrana v 24" imacu je isti kot v 24" Dellu, oba izdeluje Samsung.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Modri dirkač ::

@TribesMan

Kaj imajo pa komponente veze s tem, da je isti šmorn pr nam 20% dražji kot v nemčiji in 30-40% dražji kot v US of A.:\
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Liker ::

Tribesman, se strinjam:

vzamemo en soliden laptop $1,200 + Dell 2407wfp $570
Potem odstejemo od laptopa HDD, tipkovnico, touchpad, monitor, baterijo, OS in namesto tega dodamo navaden HDD, eno schemky tikpovnico, mish, in ostalo periferijo (Remote + kar je se zraven) + OSX.

In se ostanejo $$$, 100%

PrimozR ::

TribesMan kaj paprocesorji? Desktop al notebook?

borchi ::

lahko si konfiguracijo po likerjevo sam sestaviš, sicer te pride vključno s softverom mejčkeno dražje kot iMac, ampak Kul Faktor(tm) je pa vseeno mnogo večji, če si lastiš tisto skropucalo na desni strani, ane...
takole zgleda primerjava (če imaš srečo)
l'jga

darkolord ::

Dolar in pol. To pa ni drago

kokos ::

Da ne bo pomote... sem fan Jabolčne industrije, pa vendarle...

Takele primerjave so narejene z določenim ciljem: da povprečnemu uporabniku dokažejo kar so si v marketingu zamislili.

"All in one" sistem je zagotovo bolj "pospravljen", kar je tudi logično, ampak razlika pa še zdaleč ni nujno tako velika:
1. PC bi v 98% stal pod mizo, ne na njej
2. trimetrske kable pri PCju lahko lepo zviješ in spneš (sračje gnezdo za monitorjem je opcijsko)
3. PCju so naložili zraven vse kar ima mac integriranega. Macu niso dodali ničesar, kar ima lahko PC v škatli (drugi disk, drugi DVD ROM, čitalec kartic, ...)


Marketing pač

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokos ()

PaX_MaN ::

Kul faktor na _desktopu_? Ne me jajcat.

MitjaP ::

@ P|P: Apple v vseh mašinah, razen v Mac Pro, uporablja mobilne Intel Core 2 Duo procesorje, zato ni blo nobene panike, ko so objavili, da so desktop procesori utrpeli kar nekaj hroščev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MitjaP ()

opeter ::

kokos, to kar si napisal je seveda v celoti res. Moramo pa priznati, da niso spretni le Apple-ovi marketingarji, temveč tudi oblikovalci in inženiriji.
Dandanes uspešno robo prodaja le oblika in seveda dober marketing. Večina povprečnih ljudi/uporabnikov ti ne bo pogledala "pod havbo". Jih enostavno ne zanima. Prav tako ne, kot recimo motor avtomobila, ali pa kaj je pod armaturo volana ipd.

In ja ne mislite, da je tukaj na Slo-Tech-u večina slovenskih računalniških uporabnikov in vsak pozna svojega mlinčka do vsakega integriranega vezja natančno. Niso vsi slovenski (sploh pa tuji) uporabniki račuanlnikov ultra-profesionalci in superuporabniki, ki vedo kako nastaviti vsako malenkost.

Večina folka kupuje sestavljene sisteme pri BOF/Big Bangu, Comtronu, Mlacomu, Avansi, Hoferju, Šparu itn. Ko je deloval še Jerovšek Computers so tudi pri njih največ prodali že sestavljene sisteme. V zadnjem času so pri nas v razmahu tudi razne blagovne znamke, najbolj glasne so predvsem HP-jevi sistemi, Dell (FMC in drugi) ter Fujitsu-Siemens. Govorimo predvsem o namiznikih, da ne bo nekdo začel vmešati v temo še notesnike.

Podjetje Apple pa ravno tem zgoraj omenjenim "povprečnim uporabnikom" namenja svoje iMac-e.
Zadevo odneseš domov, vzameš iz škatle, priklopiš na elektriko in mrežo ali kak širokopasovni modem in že lahko surfaš.
In ti ljudje urejajo svoje foto zbirke, pišejo neke dokumente, poslušajo glasbo, gledajo film in seveda dosti-dosti brskajo po spletu.

Seveda se za to početje dobijo poceni PC kište, ampak se enostavno ne morejo primerjati, ne oblikovno, ne funkcionalno, ne po uporabniški izkušnji.
Izgleda, da ste vsi pozabili, da so bili nekoč stare kište (AMIGA, Commodore, ATARI, Sinclair ZX spectrum ipd.) vgrajene po principu tipkovnica v ohišju.

Mac-i pa so bili večino časa svojega obstoja načrtovani v smislu monitor v ohišju (razen nekaterih poznejših modelov in seveda močnejših delovnih postaj).

Če je že govora o poceni kištah - ali bi mi lahko kdo razložil, zakaj se dogaja sledeče:
- v dostih oglasih se prodajajo računalniki (posebej pa prenosniki) z operacijskimi sistemi, kot je FreeDOS, ali pa ena od distribucij Linuxa
- vendar pa se (na žalost) dogaja da folk, ki kupuje te prenosnike z zgoraj navedenimi sistemi prosi/dobi od svojih kolegov - ali pa kar preko spleta nabavi - nekakšno piratsko različico Oken in si jo potem namesti brez slabe vesti

Moje vprašanje: zakaj? Je FreeDOS neuporaben? Je. Vsaj za večino. Kaj pa Linux distro? Zakaj se ta odstrani?
Saj je zanj dandanes na voljo večina tistih programov, ki bi ga povprečni uporabnik rabil. Se to dogaja zaradi iger? Zaradi česa tretjega?

No, Apple ima to temo seveda dobro predelano, saj ve, da bo tisti, ki kupi Mac-a bo povečini kupil tudi kak program ali dva za svoje potrebe. Seveda pa imamo primerne brezplačne alternativne programe tudi za sam MacOS X.

borchi ::

> Kul faktor na _desktopu_?

ja, sej, ko pa vsi vemo, da so blade-i "where it's at" glede kul faktorja... :D
l'jga

jperc21 ::

Edino kaj me moti je cena.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

MitjaP ::

Mene tudi cena pri Audi TT, R8, A5, BMW Coupe 3, BMW 6, pa še kaj bi se našlo :)

TribesMan ::

Ah... kr kregajte se glede cene, dejstvo je da mašina je zelo spodobna in zelo lepa, cena pa popolnoma primerna. Se mi pa zdi da je z Applei tko kot z avtomobili Alfa Romeo... z njimi imajo največ problemov tisti, ki jih nimajo.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

nuclear ::

brezvze se trudijo če je vse tko drago, ko...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Mavrik ::

Tribes: Moraš pa priznati, da je najcenejša 20" precej bedna in neimpresivna. 24ke so druga zgodba.
The truth is rarely pure and never simple.

IceIceBaby ::

Mavrik, kaj pa manjka 20" ?

Jaz sem čakal ravno tole. Za moje potrebe je idealen. 20" ekran mi bolj ustreza kot 24". Že 20" je huge, 24" je pa enostavno prevelik za moje potrebe. Kar se pa tiče opreme ima pa vse kar rabim. Dobro, da nisem kupil starega modela.

nurmaln ::

Moje vprašanje: zakaj? Je FreeDOS neuporaben? Je. Vsaj za večino. Kaj pa Linux distro? Zakaj se ta odstrani?

Zato, ker linux ki je nameščen ni polna distribucija in ne vključuje grafičnega vmesnika, kaj šele vseh ostalih dobrot, ki jih dobiš v večini distribucij. Namen tega linuxa ni, da bi ga uporabniki dejansko uporabljali ampak izključno to, da prenosnik zadovolji zakonske norme, ki v določenih državah zahtevajo, da nov računalnik MORA vključevati operacijski sistem.

klinker ::

Brezveze dopovedovat folku zakaj so maci,maci in zakaj
so boljsi od Pc-jev.
Kdor je mel priloznost delat nekaj casa na njem ze ve!
Jst vem da za PC in win ne dam vec niti € in da bo v roku
par mescev na moji mizici cepel macbook pro

opeter ::

Nurmaln, kolikor vem FreeDOS ni Linux. Ampak pravzaprav pravi stari ukaznovrtični DOS, podoben MS DOS-u, PC-DOS-u ipd. DOS-om.

What is FreeDOS

FreeDOS is a free DOS-compatible operating system for IBM-PC compatible systems. FreeDOS is made of up many different, separate programs that act as "packages" to the overall FreeDOS Project.

http://www.freedos.org/

nurmaln ::

sej noben ne pravi da free dos = linux

Pravim samo da so verzije linuxa, ki so nameščene na teh prenosnikih enako neuporabne kot free dos. Po zagonu, ko se vse naloži, uporabnika pričaka samo ukazna vrstica - za normalnega uporabnika torej neuporabno.

Nekateri proizvajalci namestijo free dos (npr. HP), drugi linux (npr. Acer).
Si pa v neki drugi temi lahko prebereš, da je Acer v nekatere prenosnike celo začel nameščati "klasično" distribucijo Ubuntu. Na žalost še ne kaže, da bi se kaj kmalu pojavili na našem trgu.

Liker ::

@klinker:

Mene so isto probal shype-at notri, kako je oh in sploh.
Pac v sluzbi so mi podturili macbooka (zacuda ga noben ni uporabljal, kljub temu da je ultra super duper dober) za cas ko sem cakal da smo dobili prave notebooke.
Sicer je bil kar nifty izgled, a mene je OS dotolkel. Glede na to da sem navajen linuxa ze skoraj desetletje, in zadnja 3 leta uporabljam samo se Debian in (Open)SuSE je bila zadeva sokantna. Vse je bilo preveliko in prevec kicasto. Nikoli nisem razumel ljudi ki so hoteli tiste apple toolbare v windowsih in X desktop pluginih - zadeva samo odzira prostor. V tistem dobrem tednu sem dejansko vecino casa zdel doma in rajsi vse delal na stacionarcu, ker mi je slo pac bolje.
Poleg tega je bila zadeva meni prakticno neuporabna, kot developerju za embedded linux in windows.

Sicer zdaj nisem kul, ker imam pac 15" (1600x1200) skoraj-no-name sivega laptopa,
a ima boljso baterijo, je tanjsi in skoraj lazji >:D od 13" MacBook-a 0:)
'Nuff said :P

borchi ::

> nikoli nisem razumel ljudi ki so hoteli tiste apple toolbare v windowsih in x desktop pluginih - zadeva samo odzira prostor.

Kakšna je razlika (pri zavzetju prostora) med gnome-ovim panelom (razen, da sta v gnome-u po defaultu kar 2 (dva) panela) in applovim menu barom? Razen v tem, da aplikacije ponucajo ta isti menu bar in ne rabijo met še svojega in s tem prišparaš prostor?

Uporabljam linux (gnome), osx in windows. Resnici na ljubo gre izraba screen estate-a takole: osx > windows > linux. Ja, še windows je boljši v tem od linux-a.

> imam pac 15" (1600x1200) skoraj-no-name sivega laptopa,
a ima boljso baterijo, je tanjsi in skoraj lazji od 13" macbook-a

Sam poceni pa ni bil tak notebook?

> poleg tega je bila zadeva meni prakticno neuporabna, kot developerju za embedded linux in windows.

Ker, erm, linux na macbooku ne dela, al kaj? Niti windows?

Eh, seveda dela vse, razen dvoprstnega desnega klika na touchpadu. Ampak to dela na redkokaterem pc-ju. :P
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

TribesMan ::


Sicer zdaj nisem kul, ker imam pac 15" (1600x1200) skoraj-no-name sivega laptopa,
a ima boljso baterijo, je tanjsi in skoraj lazji >:D od 13" MacBook-a 0:)
'Nuff said :P


Prov zanima me kir laptop je to... al ti mogoče mal bučke kotališ...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

IceIceBaby ::

Liker, lahko prosim zaupaš katerega 15" laptopa imaš da ima boljšo baterijo in je tanjši in skoraj lažji od macbooka ? Ne gre za provokacijo, samo res me zanima. Baterija mi na macbooku namreč zdrži 4 ure z lahkoto, če šparam z wirelessom in svetlostjo ekrana še kakšno uro več. Tega na PC laptopih tega cenovnega razreda namreč nisem vajen, se pa nebi branil daljše avtonomije.

Kar se pa tiče vmesnika pa vsakemu svoje (nismo vsi developerji). Meni se podobno zdi KDE grozen, ker sem navajen na OSX in windowse. Ampak verjetno se po kakšnem tednu navadiš. Vsaj jaz sem se na OSX, in zdaj se počutim prav nesrečnega na windowsih. Na OSXu lahko recimo s quicksilverjem s pritiskom cca 4 tipk zaženem praktično vsak program in najdem kateri koli dokument na disku v manj kot sekundi.

MitjaP ::

@Liker: tista izjava s "skoraj lažji od MacBook" je pa mene dotolkla; od smeha. Kak simpatičen način za povedat, da imaš zdaj cegu :)

PrimozR ::

Tribes čez 10 let ima pa z alfo prav lastnik največje težave - kako vse rjaste dele spraviti v vedra :))

No, šalo na stran, novi iMaci se mi zdijo zelo lepi, za navadnega uporabnika so specifikacije zelo dobre. Tudi cena res ni slaba, seveda če upoštevaš vse (tudi OS in tako naprej). Plus pa je, da na zdajšne Mace lahko namestiš še Windowse, kar bi pomenilo, da bi jih lahko kupilo več ljudi. Nekako v smislu 'nočem tega, nima windowsev', odgovor bi bil, da jih podpira, navsezadnje pa uporabnik niti malo ne bi pogrešal wndowsev. Seveda če bi mu nek mladnič namestil vse potrebne programe :)

LjubimPeezde ::

Škoda ker USD pretvorijo v EUR>:D
24" bo torej 1800EUR -> kar je naokroglo 430 jurjev.
Morda bi bila lahko cena kakega jurja nižja, ni pa pretirana.
Za tistega ki hoče out-of-the-box paket je to dobra varianta( ne pa sedaj govoriti da je recimo poceni0:) ).

Pithlit ::

Borchi: lahko bi še omenil da je "screen estate" v Linux-u odvisen od WM/DE ki ga človek uporablja. Moj e17 mi daje 100%. Kar je več od OSX.

Drugače pa lepo da se Mac-om cene normalizirajo. Čeprav so une slikce ki jih limate (apple vs. pc) čisto pretiravanje...

Glede cen... V evropi imamo cene Z davkom, v ameriki pa brez. Dejte si enkrat to dopovedat. Razlika med evropsko ceno in ameriško je v praksi nekako 10%.
Life is as complicated as we make it...

LjubimPeezde ::

Lej še vedno je razlika zagotovo 300EUR. Kar je ogromno
Dvomim da je davek v večini teh držav večji od 10%>:D

thezerox ::

MitjaP: si že razmišljal o tem, da bi v preglednico vnesel tudi nemške cene? Ker je namreč razlike med nemškimi in avstrijskimi cenami za toliko kot med avstrijskimi in slovenskimi.

Mene pa zanima benchmark med 8600M GT in HD 2600 PRO.

[offtopic]: res, na BTO se iz Nemčije dolgo čaka, brat že 4. teden čaka na Macbook Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thezerox ()

CaqKa ::

Vsem mariborskim študentom, ki imajo namen kupit kakega maca, toplo priporočam da počakajo še nekaj mescev, upam da že v začetku študija.
Takrat bo namreč um v apple campusu in bomo imeli na vse apple izdelke 10% popusta.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

borchi ::

> lahko bi še omenil da je "screen estate" v linux-u odvisen od wm/de ki ga človek uporablja. Moj e17 mi daje 100%. Kar je več od osx.

Ja, vsekakor. Govoril sem za gnome. Tvoj e17 pa ti daje več od osx-a, ja. Za cel menu bar. Dokler ne odpreš prvega programa, potem pa se razlika manjša (in preide v korist osx-a) z vsakim novim odprtim programom, ker vsak program zraven vlači še svoj menu bar. Btw, a zna kdo uporabljat dva menu bara naenkrat?

Sej ne rečem, pri osx porabiš en klik več (oz. Apple+tab), ko switchaš med programi, maš pa v večini scenarijev večji screen estate. Pa da ne bi o tem kolk za te stvari (title bar,... ) glista zmeče prostora čez okna... :d
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Liker ::

Jop, sluzbeno imam IBM T60p, koda spodaj je 2623-ddu.
Moram pa popraviti nekaj za vse ki se zgrazate.
Ker nisem sel preverjat podatkov za moj sluzbeni laptop, sem narobe izjavil da je tanjsi.
To namrec ni :( je visok 3,2 cm (med pokrovom in spodnjim delom je presneto veliko prostora :'( ) medtem ko je MacBook 2,75 cm. Se opravicujem se enkrat!
Kar se pa teze tice je pa res SKORAJ.
MacBook ima 2,31 kg, moj tehta 2,54 kg.

Aja, kst, 9 celicna baterija ki je prilozena je zelo kul. Moj rekord (z izklopljenim WiFi, brightness na max) je bil predvajanje dveh filmov z diska - skupni cas predvajanja je bil 202 min. To je prezivel, sicer je bilo Battery critical ko sem ga ugasal, a je nekako slo.
Drugace pa ce ga nimam obremenjenega (kar je ponavadi ko sem brez elektrike) drzi dejansko vec kot 5 ur, sicer se vmes vcasih ugasne display za par minut, ker pac nisem skozi za compom.
Za ceno sicer ne vem, a sklepam da je bil vsaj 1500 eurov. (oz. glede na to da imamo 3 letno garancijo, verjetno se precej vec 0:))

Drugace pa imam v osebni lasti enega Prestigia 157, ki ima podobne specse (z izejmo 1400x1050 in pa da je single core). Teza in debelina sta prav tako podobni, baterija pa je 8 celicna, a ze rahlo dotrajana. Ko je bil nov je drzal 4 ure brez problema...

Pozabil dodati:
Hja, Gnome nekako suxx za screen estate :) (ceprav se da vse popravit z malo konfiguracije)
v mojem KDE-ju je taskbar visok tocno 30 pixlov, kar je pri 1200 kolikor imam na voljo, prakticno 2,5% :) :P Imam se en panel lociran zgoraj desno, ki je visok 24 pikslov in je nastavljen na auto-hide, tako da je vecino casa skrit. Kadar pa ni, pa prekrije ravno tiste tipicne knofe za okna ( minimize, maxmize,close).
Aja, borchi, seveda bi lahko namestil Windoze in Linux, a kje je potem point maca? jaz sem mislil da je ravno v OSX, in designu point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

MitjaP ::

Nemci imajo za en odstotek nižji davek. Nikakor pa ne drži, da so cene toliko različne v nemčiji in avstriji. Poglej avstrijski in nemški apple store. Dejansko je zadaj, za temi dobavljalci ista firma in ta prihaja iz nemčije, zato avstrijci neposredno kupujejo pri istem distributerju kot nemški resellerji.

IceIceBaby ::

Liker, T60 s takim ekranom stane pri nas več kot 2000 eur. Primerjaš ga s cca 800 eur cenejšim računalnikom povsem drugega razreda.

Pozabil dodati:...


Kot sem že omenil. Nismo vsi developerji in ne rabimo ogromno prostora na ekranu. Meni je dovolj da dela browser, mail in excel. Zelo lepo se da navaditi tudi na Expose, ki je pravi productivity booster, ko se ga navadiš. Sicer pa vsakemu svoje. Pri macu je lepo (med drugim) tudi to, da imaš na izbiro še en dodaten OS. Lahko poganjaš kar ti paše, linux, win, osx...

Aja, borchi, seveda bi lahko namestil Windoze in Linux, a kje je potem point maca? jaz sem mislil da je ravno v OSX, in designu point?


Če naložiš windowse še vedno ostane dizajn. Pri iMacu je to lep računalnik na mizi. Če daš kaj tudi na interior design stanovanja je mogoče to celo pomemen faktor. Pri MacBooku ti ostane lep in zelo praktičen prenosnik z odlično baterijo, dobrim ekranom, kul tipkovnico...

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Liker ja T60p je zelo dober laptop... verjetno eden boljših. In v popolnoma drugem cenovnem razredu kot je Macbook 13"... še Macbook Pro ga ne doseže prav zlahka. Če se prav spomnim je cena za tako zver blizu 3000 eur (novo seveda, ne rabljeno).

Glede velikosti/teže/baterije je pa tkole. Če maš 9 cell baterijo kar pozabi da tehta 2.54kg. Sam imam T42 14" ki z 9 cell baterijo tehta 2.4kg oziroma 2.25kg z 6 cell. Računaš lahko da ima tvoj laptop vsaj 2.7kg, če ne še kaj več, ker tudi moj ima po specifikaciji 2.1kg... pa je v resnici skor 150g težji (nič nenavadnega to vsi poizvajalci nategujejo). 9 cell baterija zdrži res dolgo, pri meni 7 ur z wifijem in ekanom na minimumu. Na T60p slišim da je to nekje 5.5 do 6 ur... (večji ekran, hujša grafa in dualcore procesor zahrevajo svoje)

Kako se to primerja z navadnim Macbookom? Nikakor. Ne po ceni ne po velikosti ne po zmogljivosti ne po teži. To sta dva popolnoma različna razreda laptopov. Kako se primerja z Macbook Projem? Roko na srce... vzel bi Macbooka Pro. Pa ljudje ki me poznajo pravijo da sem IBMaš.

Aja... pa tvoj laptop je debel 3.2cm na sprednji strani, kjer je tanjši, zadaj doseže približno pol centimetra več. Medtem ko je macbook povsod enako debel. Če pa bi primerjal svojo mašino z bolj "primerljivim" macbookom pro, ki je debel samo 2.6cm povsod. Pa 2.5kg. Pa 8cell baterija ki zdrži 6 ur... :D

In še zaključek. So Apple fani in so Apple haterji. Kateri so bolj obupni... nevem, ampk vsakič ko se odpre tema o novem Appleovem produktu, se najdejo nekateri, ki mislijo da morajo nujno deliti z nami njihove izkušnje z problematičnimi in dragimi Applei, ki jih oni niso nikdar lastili ali uporabljali.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Liker ::

V bistvu ga niti nisem primerjal, bil sem samo rahlo sarkasticen :P
Rekel sem da nisem kul ker imam nekaj kar ni Apple in kar je "boljse".

Drugace pa mislim da bi se moralo dobiti kake T43p z manjsim zaslonom (14") in 1400x1050 s prav tako 9 celicno baterijo. Bi znala zadeva zelo dolgo drzat :) In pa tudi stati vsaj 500 eurov manj.

@Tribesman, ja saj jaz sem uporabljal kar precej Apple izdelkov (resda vecino novejsih se ne, a vendar nisem povsem za luno :P)
Se to, nisem apple hater, a nekako ne prenesem fanboi-ev nobenega tipa. Ne intel, ne amd, ne nvidia, ne apple, etc... Problem pa je da je procent fanboi-ev pri Apple proizvodih visji (oz. tako vsaj zgleda) kot drugje. Verjetno se bom moral zacet izogibat tem o Apple-ih, tako kot se izogibam prej nastetim znamkam, ker se vedno skregam in vsem dokazujem da proizvodi 'njihove' firme niso od boga poslani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

LjubimPeezde ::

Nekaj je tovarniški podatek koliko zdrži baterija, drugo pa realni čas uporabe med delovanjem>:D
Moj iPod nano ima baje tudi 24ur delovanja baterije -> v praksi odštej par uric.
Seveda pa je nad delovanjem baterija v prenosniku odvisno tudi kaj delaš in s kako intenziteto>:D

Liker ::

Ugh, sem vrgel stvar na kuhinjsko tehtnico in pokaze skoraj 2,7 kg. Banda GRML...;((

Ja design je pri tehle iMac-ih zelo lep, to treba priznat, sploh v primerjavi s prejsnjo izvedbo.
A vseeno nisem povsem preprican zakaj rabijo tisto povrsion pod zaslonom kjer je logo. Meni bi bil bolj vsec s klasicnim thin robom okoli zaslona. Mogoce pride v naslednji reviziji :)

borchi ::

> aja, borchi, seveda bi lahko namestil windoze in linux, a kje je potem point maca? Jaz sem mislil da je ravno v osx, in designu point?

Seveda je point maca v osx in designu. Samo se mi zdiš malo hecen, da rečeš, da je macbook zanič zato, ker si ti linux developer in se ti ne da namestit linuxa na macbooka?!

Po tvoji logiki je 90% računalnikov zanič, ker ne moreš xcode za development uporabljat? Če bi kak apple fan to prijavil, bi se mu smejali. Upravičeno. Tako kot teb.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Tear_DR0P ::

moj rekord (z izklopljenim wifi, brightness na max) je bil predvajanje dveh filmov z diska - skupni cas predvajanja je bil 202 min. To je prezivel, sicer je bilo battery critical ko sem ga ugasal, a je nekako slo.


Da še jaz malce izmerim dolžino mojega

Moj macbook drži 4 ure z vklopljenim wifi jem - pač al gledam filme, al brksam po netu, al pa kako montažo - dva filma pogledam brez strahu za "battery critical"

Da pa se vrnem na desktop področje - ravno ta teden sem klel, da pcja ne kupim več. Sestri sem kupil nov 19" monitor, ker nima placa za katodnega in sem se dva dni zajebaval s priklopom. Monitor je sicer takoj delal, ampak ko sem instaliral driverje, je crknila zvocna kartica, zaslon je postal crn in sele dva restarta sta ga obudila od mrtvih. Nato nikakor nisem mogel pognat sims2, ki jih sestra tako z užitkom igra, stvar je crknila že pri uvodnem ea filmu. Naslednji dan sem odstranil gonilnike za monitor in gonilnike za zvočno, ki sem jo tudi fizično pretaknil pred ponovno namestitvijo gonilnikov, nato je čudežno monitor delal brez restartov, tudi usb tipkovnica ki je prej crknila pri vsakem parnem zagonu racunalnika je nehala crkovat, zvok sem dobil nazaj, samo igrca še ni delala. Nato sem se za dve uri ulegel in sekiral, ker nikakor nisem dojel, zakaj stvar ne dela, pa tudi če spremenim resolucijo. No še sedaj ne vem kaj je bilo narobe, ker ko sem se nehal sekirati, so tudi simsi "čudežno začeli delat" - teh težav bi se s predsestavljenim sistemom znebil, pa bil to mac al pa dell - je pa res da si tudi izbiro omejim :/

Maci so mi pač postal všeč, macbooka sem kupil zaradi kul faktorja, ampak mi je sedaj postal zelo všeč tudi zaradi dosti manj sekiranja kot pa sem ga mel na windowsih. - tko da ja sem apple fanboy
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

LjubimPeezde ::

Lol upoštevaj tudi to da se Appla dobi z nekako samo par kosi hardwera0:)

Prvič slišim primer ko bi se en fookal z inštalacija monitorja. Morda si le ti nesposoben to naštimati?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457407 (49781) Nummy
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127286 (23244) SkipEU
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17345081 (39736) Limit-sky
»

Applove novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5620415 (18943) Key Quest
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
579807 (8001) BladE_

Več podobnih tem