» »

Apple naznanil novega iMaca

Apple naznanil novega iMaca

engadget - Apple je v torek naznanil novo serijo iMacov. Novi iMaci bodo grajeni iz alumninija in stekla ter bodo na voljo v 20 in 24 palčni izvedbi. Novi iMaci bodo i+tanjši in bodo imeli svetleče zaslone. Prav tako pa bo z iMacom prišla tudi nova tipkovnica. V opremo spadajo Intel Core 2 Extreme procesor, ATI Radeon HD 2600 Pro, 1GB RAMa, Bluetooth 2.0, 8x SuperDrive... Cene se začnejo pri 1,199 dolarjih za osnovni 20 palčni model, za boljšo grafiko in procesor bo potrebno odšteti 1,499 dolarjev, za 24 palčni model bo potrebno odšteti 1,799 dolarjev, za Core 2 Extreme pa bo potrebno odšteti 2,299 dolarjev. Več poiščite v izvorni novici.



Ko bi le še cene bile nižje...

134 komentarjev

«
1
2 3

degenerik ::

ameriške cene do dejansko spustili, kakšna bo pa marža naših trgovcev je pa nekaj drugega.
You see Larry? You see? This is what happens when you fuck a stranger in the ass!

bluefish ::

Sodeč, po še nekaterih slikah, bo ekran precej glossy, verjetno na račun stekla. Žal se mi to zdi bolj kot slabost in ne neka velika prednost. Morda bo stvar tako res enostavnejša za čiščenje, vendar pa ne odtehta težav z slabo vidljivostjo ob direktni sončni svetlobi.

Novi tipkovnici izgledata kar fino, miš se ni spremenila. Poleg vsega pa je napovedan tudi novi Mac Mini, ki bo tokrat imel Core 2 Duo procesorje.

edit: Popravek. Nov Mac Mini je že na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

smash ::

a prav vidim to? tipkovnica in miš na žico? 8-O

bluefish ::

in kaj je pri tem kaj čudno?

Matako ::

Tipkovnica je lahko USB ali Bluetooth - po želji. Edino.. BT je že kar malo pretirano majhna, sicer pa izgledata obe kar kul. Vprašanje če so kaj posebnega glede samega tipkanja, samo izgledajo pa definitivno hudo!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

nodrim ::

design same 10ke :) samo, da je še tipkovnica kul za tipkat .. cene pa ...

boogle ::

waw za dizajn ...se lahk gor visto nalozi ?>:D

Andrej_ID ::

ogledal sem si celotno predstavitev z Stevom Jobsom. Navdušen sem. Vsekakor mi je novi Mac všeč.

Vlady ::

Lep dizajn, zelo lep... :) Sam kaj ko turijo noter ATI-jeve grafe... :\ Jaz bi raj od nvidiie.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

bluefish ::

Lahko naložiš tudi Visto - preko BootCamp-a ali s Parallels.

Za mac pro je na voljo tudi nvidia (oz. je privzeta izbira), za iMac pa moraš žal pozneje narediti nadgradnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

Heh... že spet so napisali "delete" tako na backspace kot na delete tipko. Brez dvoma mora biti to zabavno kakemu začetniku razlagat "Pritisnite delete! Ne TA delete!"
The truth is rarely pure and never simple.

zos ::

Zanimivo, da v Macbook Pro uporabljajo geforce, v iMac pa radeone. Meni zgledajo ok, samo high end modeli imajo presvoh grafe.

opeter ::

Heh... že spet so napisali "delete" tako na backspace kot na delete tipko. Brez dvoma mora biti to zabavno kakemu začetniku razlagat "Pritisnite delete! Ne TA delete!"


Vsak bo verjetno, kot prvo pritiskal tisto tipko, ki je v PC svetu poznan kot Backspace. Če želiš odstraniti ikono z namizja ne boš pritisnil "spodnji" delete, ker ta ne deluje, ampak Command + zgornji delete (Backspace).

Spodnji delete na Mac-u je uporaben samo v programih, kjer urejaš besedilo.

njok ::

Vprašanje če so kaj posebnega glede samega tipkanja


Baje da je ista kot na MacBookih, tako da kot komu. Jaz jo grem iskat ASAP. :D

nurmaln ::

ameriške cene do dejansko spustili, kakšna bo pa marža naših trgovcev je pa nekaj drugega.

Če bi vedel kakšna je marža naših trgovcev na macih bi se zjokal. Bi skorej upal trdit, da na nobenih drugih računalnikih ni tolk nizka.

IceIceBaby ::

Temu iMacu pa res ne morete očitati visoke cene (če govorimo o USA cenah). 1200 usd je cca 870 eur. Za tak denar je tole ZELO hud stroj.

Pri nas bo situacija drugačna, amapk če se ga bo dalo dobit za cca 1000 eur bi bilo precej ugodno.

wooted ::

pri nas je tako: čez lužo je 1200USD, tuki pa 1200EUR

roli ::

Že šparam zanj! Trenutno imam 20€!:D

Fora je v tm, da bi ga takoj imel. Pa ne zaradi dizajna (ki je tudi odličen) ampak zaradi samega sistema.Sicer imam na trenutnem računalniku nameščen OSX in deluje vendar je problem, da z to grafiko ne morem dobiti Qartz extreme in core image kar je hudič.Če mi to uspe naredit bo super. Potem bom pa investiral v eno mac tipkovnico in bom imel OSx86! Sistem je luštkan vendar se je težko navadit, ker je prilično drugačen od kakega Linuxa, ki sem ga uporabljal sedaj. Namestitev programov je pa super.
http://www.r00li.com

MrStein ::

i+tanjši

???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kljucavnicar ::

Liker ::

TheFirma bo kar lepo sluzila :)
Malo sem preveril cene po ZDA in naracunal:

$1200 za 24" LCD, e6600, eno ASUS plato ki ima VSE, ATI HD2600PRO, Sata2 320G, 1GB DDR2.
Kar pomeni da ostane $599 za TheFirma SuppahDrive (aka DVD-RW), tipkovnjaco + mis, dober design in OS.
Glede na cene nekih hudih tipkovnjac, misi in DVD pogonov je OS + njihov design vreden vsaj $400 :)

Sicer izgleda lepo, to pa je tudi vse :S
Poleg tega ima najbolj bugaste procesorje na svetu, kar nekako pokvari vtis stabilnosti...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

roli ::

MrStein: Hmm mala napakica - mišljeno je bodo bili tanjši.
http://www.r00li.com

borchi ::

@Liker: te komponente si potem zložiš na mizo ali pa v eno $50 ohišje, ane?! ko pa še visto, zvočnike, kamerco kupiš si pa na istem dnarju.

potem pa pogledaš tisto podrtijo od pc-ja in začneš kupovat še ostale ekvivalente iLife '08 paketa, xcode etc. si pa še vesel, da nimaš vsega tega sranja v enem 3 cm večjem ohišju, kot je navaden 24" lcd???
l'jga

borchi ::

apple je zadnja leta ob predstavitvi izdelka bil ne samo konkurenčen, ampak CENEJŠI od skupaj nametanih ali poševnookih konkurentov. tako je bilo z macbookom, mac pro-jem, iMac-om.

dlje kot je od predstavitve izdelka, manj se ga splača kupit, ker jim ne nižajo cen.

iMac je trenutno zelo dober nakup. tudi če NIČ ne daš na to, da dobiš boljši sistem, programje, lepši design, integriranost...
l'jga

klinker ::

$1200 za 24" LCD, e6600, eno ASUS plato ki ima VSE, ATI HD2600PRO, Sata2 320G, 1GB DDR2.
Kar pomeni da ostane $599 za TheFirma SuppahDrive (aka DVD-RW), tipkovnjaco + mis, dober design in OS.
Glede na cene nekih hudih tipkovnjac, misi in DVD pogonov je OS + njihov design vreden vsaj $400 :)


poglej prvo kolko stane samo 24"lcd tega ranga...npr dell

sidd ::

huh, od kdaj so mac-i tako poceni?! Torej mi manjka samo še 300€. :D
no idea for signature
signed
I

Liker ::

I LoL'ed >:D

Tale 'top of the line' Dell stane v ZDA $569.
Pismu, jaz sem pa za monitor $600 racunu...

@borchi: Hja, saj je $400 lufta tukaj za njihov design (aka kako spravit vse v LCD), OS in ostalo.

Apple-u bi se dalo preprosto konkurirat ce bi si kaksna laptop firma vzela cas, razvila mini verzijo Mobo-ta in periferije, za vgradnjo v LCD, vse zmetala v en 'high-end' LCD in namestila kaksen potweakan Ubuntu ali OpenSuSE.

Cena bi lahko bila pomojem vsaj 25% nizja ob enakem performansu.

In ja vsem nam se zdijo tiste ZDA cene 'nizke', samo kaj hudica ko je skoraj ves HW 30% cenejsi v ZDA kot EU...

Samo tale Dell me je dejansko presenetil 8-O Nekdo tukaj sluzi na kubik.
V ZDA stane $570, pri nas pa preracunano v 'real money' $1300. :|

Pa pustimo vse skupaj, je lep carunalnik, in je tako poceni da ce bi bil se cenejsi bi vam morali placat da ga odnesete...
Kar se pa UI tice, pa glede na moje izkusnje malcek potweakan KDE nese OS X na celi crti...

(bom zdej odlozu flamethrower v kot... :P)

simnov ::

samo 1,799 dolarjev ja saj v slo pa 1800€

MrStein ::

Saj Vista je tud 200/350 USD (OEM/retail).
Torej ostane 50-200 USD za ohišje in "kak to zdaj stlačim not".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

opeter ::

samo 1,799 dolarjev ja saj v slo pa 1800€


To bo malo off-topic se pa vseeno rahlo veže na temo, sploh pa v smislu cenovne razlike:

Dragi moji, ameriške firme so pač cenovno tako orientirane. Poglejmo samo zbirko Adobe Creative Suite 3... cena v Evropi je 1/3 dražja (ne, lahko napišem, da skoraj 2x držaja), kot v ZDA. Primeri, ki jih najde Google.

Tudi sam sem podpisal vseevropsko peticijo proti takemu "razlikovanju" evropskega trga od ameriškega. Namreč ameriška podjetja nizke cene onstran oceana (nekatere zvezne države pač nimajo davek, oz. je različno od države do države v ZDA) razliko kompenzirajo na na Evropejcih.

Na žalost do zdaj ni vidnejšega rezultata peticije, oz. kakšnih hudih sprememb.

Imaš seveda več možnosti, ampak, kdor s tem služi za kruh mora zadevo tudi kupiti in to je le tako pošteno. Ne bi zdaj šli v razne statistike, da pri nas celo na marsikateri lokalni upravi in v drugih javnih podjetjih uporabljajo ilegalno programsko opremo, da o slovenskih podjetjih niti ne govorimo.

Naslednji stavki bodo verjetno rahlo čudni, ampak se vseeno vežejo na prejšnji odstavek.

Vaša reakcija na zgoraj napisano bo verjetno podobna tem stavkom:

"Hej! Saj imamo torrente, pa P2P ipd. Vse se dobi na internetu."
Ja, to je res, ampak če razmišljate dolgoročno, potem boš uvideli, da boš le z nakupom dotične programske opreme deležen podpore s strani razvijalca, raznih bonusov, poceni nadgradenj ipd. Pa še slabo vest ne boste imel.

Zdaj pa ena primerjava - sicer ste nekateri alergični če se primerjajo avtomobili in računalniki - ampak bom spodnje stavke vseeno napisal za razmislek:

Koliko od vas je lastnik avtomobila? Ali vsaj vaši starši?
Ali imate avto registrirano? Jasno, saj drugače bi vas kaznovala policija. Kaj pa prometno dovoljenje? A ni poteklo? Fino, no vidite. Torej ste opravili tudi tehnični pregled.

Sedaj pa bistvo - bencin se mora kupiti. Seveda lahko kradeš, ampak te bodo prej ali slej dobili. Podobno, kot elektrika pri računalnikih. Elektriko plačujemo. Nekateri preko trajnika, drugi spletne banke, spet tretji položnice. Tisti, ki ne plačuje dobi opomin. Naslednji korak je odklop. Nakar lahko sediš v temi in gledaš predse in razmišljaš.

Gremo še globlje. Odkar imamo elektroniko v avtomobilih je doba mehaničnih mojstrov in njihovih domačih švarc-vajs delavnic le še preteklost. Sicer če ste lastnik še starega delujočega Jugota, kakšne Katre (Renault 4) ipd., potem si doma še lahko popravljate te, pa one zadeve. Ampak pri tanovih modelih... žal ne. Servisne storitve se pač plačujejo (če ste že izven garancijskega obdobja). Crknila je ta pa ta funkcija? Ni problema, greš v Mercedes, BMW, VW ali Renault servis in ti na hitrico zamenjajo kartico.

Hmm... le kje bi si lahko na internetu ali kakem P2P omrežju potegnil kartico za zavore za mojo Mazdo V6? Hja, ne gre, žal.

Problem pri računalnikih prihodnosti je ravno v tem. Le vprašanje časa je, kdaj bo vse All-in-One, torej ne bo več možnosti, da si sami sestavljate zadeve. No verjetno bo, ampak to bolj za specialni segment.
In če vam crkne kaka kartica (točneje: čip), potem ne boste imeli priložnosti, da bi si najnovejši GPU potegnili kar s kake torrent strani.

In ravno v tem primeru bo odločilen dober servis in podpora.
Apple ima to zdaj že dokaj dobro urejeno.

Prav tako je s programsko opremo. Če si jo kupil, imaš neko garantirano podporo, kar za brezplačne rešitve ne moreš 100% trditi.

Res, da imaš lahko odlično skupnost recimo za Linux, ampak neko podjetje z več 100 zaposlenimi si ne more privoščiti, da bodo vsi (ali vsaj večina) njihovi(h) zaposleni(h) ves čas brskal(i) po forumih in iskali rešitve za ta in oni problem.
Seveda to ne pomeni, da če kupiš Okna in Pisarno, da boš imel 100% garancijo in 24 urno podporo, ker je žal v Sloveniji ta podpora s strani Mikromehkega bolj slaba.

Nazaj On-Topic.

Zakaj so cene pri nas "višje"?

Bom kar kopi-pejstal s tega foruma:

>> pri nas so itak fse cene lepo gor navite kot u nemčiji

O tem smo imeli že milijardo debat. Razlika v ceni med Nemčijo in Slovenijo je zaradi tega, ker:

1.) Nemčija ima večji BDP, kot Slovenija (število prebivalcev ne šteje)
2.) nemški trg je n-krat večji, s tem pa je več ponudnikov, večja konkurenca, nižja cena
3.) nemški ditributer uvozi 10.000 komadov iMac-a, naši uvoznik od tega odkupi recimo nekaj 100 kom (katere upa, da bo lahko v najkrajšem možnem roku prodal). Zdaj pa povej, kateri od teh dveh dobi robo po nižji ceni?

Seveda pa morajo trgovci tudi kaj zaslužiti... to pa se imenuje marža.

********************

Nazaj na samo ceno Apple-ovih izdelkov, pa ne samo Apple-ovih tudi drugih.
Mi smo nori, Evropejci, da nimamo kake alternative. Ali pa jo imamo?

...

Evo, toliko zaenkrat z moje strani, pričakujem vaše komentarje.

panda ::

vsak mac je imel skatlo tudi ta jo ima kot jo majo vse presnji mak pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panda ()

opeter ::

Kaj pomeni, da je "imel" škatlo? Motiš se in to zelo.
iMaci in eMaci so bili vedno vgrajeni v ohišje monitorja (razen verzije, ki je bila podobna svetilki). Tudi stari Macintosh Color Classic ipd. so bili vgrajeno v samo ohišje.

Evo, nekaj starejših modelov iMac-ov:





To pa je eMac (eduticational Mac - za šole)


Vsi originalni stari Maci - torej Macintosh 128k, 512k, Plus, SE, itn. so bili podobni iMac-u in eMacu... monitor in računalnik je bil skupaj v enem ohišju.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Mavrik ::

Ločeno škatlo imajo/so meli PowerMaci oz. Maci Pro.
The truth is rarely pure and never simple.

keber ::

In kaj je to za en monitor vgrajen? Glede na ceno je najbrž čipšit_TM.

IceIceBaby ::

Po mojih izkušnjah z maci (imam jih že kar nekaj) monitorji nikoli niso bili slabi. Tako na prenosnikih kot na desktopih je slika v praksi vsaj spodobna če že ne odlična.

Jst ::

Nekateri so se odločili, da so [i]/Mac/* računalniki crap. So be it.


--

Malo sem gledal prejle linkano stran o mac pro-ju.

Procesor: Dual Xeon. 8-core - 2x Quad core. Ali 2x dual core.

Kar všečna zadeva.


Pod sekcijo Graphics me je pa nasmejalo tole:


Like options? You have three powerful graphics cards from which to choose, including the NVIDIA GeForce 7300 GT (256MB), ATI Radeon X1900 XT (512MB), and NVIDIA Quadro FX 4500 (512MB). And you can fill your Mac Pro with as many as four GeForce 7300 GT graphics cards.



Če uporabljaš kot server, potem grafične ne rabiš. Če uporabljaš za razno 3D risanje, potem Quadro FX, obvezno. Če uporabljaš za igranje iger (hja, verjamem, da tudi takšni obstajajo), si pa najbrž izbereš kakšno drugo grafično, ki je ni zgoraj med opcijami.

Ne vem pa, zakaj za vraga bi vtaknil štiri Geforce 7300GT??!? Mogoče za priklop osem monitorjev? Mogoče pa res...


Čeprav je to server, mi je design zelo všeč. Apple se potrudi tudi pri ohišjih za serverje, ne morem verjeti.

Bi takoj imel takšno zadevo.

Hja... Za tolažbo bi si kupil, v noviici opisan, iMac-a. Me zanima, kakšno hlajenje ima. Kako ima poštiman priklop za grafično. Prostora je...nič skoraj?

If I only lived in America... :|
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Mac Pro ni server ampak delovna postaja.

Serverji so posebej in sicer Xserve

LjubimPeezde ::

Zaslon v trenutnih iMacih ni niti primerljiv z onim Dellom, kot prvo. Tko da za primerjavo zberi kak (precej) cenejši 24".
Hecno je to da primerjaš ameriške cene Appla in potem dodaš link na slovensko stran za tisti Dellov monitor>:D

Adrijan0 ::

Ma kako lahko rečeš kaki so če še pred njim nisi biu... Drugače pa sej ma apple lcdje in slika na njih ni tko slaba. Na imacih tud ni.. usaj prejšnja servija je bla čisto uredu.. Mene niso še razočarali. Drugače pa imate nekateri en kup brezveznih kritik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Jst ::

opeter: ja, zmotil sem se, sort of. Računalnik ima 2 Xeon procesorja, ECC ram. Ohišje in ploščo z vsemi karakteristikami, ki so značilne za serverje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hokuto ::

razlika v ceni med nemčijo in slovenijo je zaradi tega, ker:

1. ) nemčija ima večji bdp, kot slovenija (število prebivalcev ne šteje)
2. ) nemški trg je n-krat večji, s tem pa je več ponudnikov, večja konkurenca, nižja cena
3. ) nemški ditributer uvozi 10. 000 komadov imac-a, naši uvoznik od tega odkupi recimo nekaj 100 kom (katere upa, da bo lahko v najkrajšem možnem roku prodal). Zdaj pa povej, kateri od teh dveh dobi robo po nižji ceni?

Seveda pa morajo trgovci tudi kaj zaslužiti... To pa se imenuje marža.


Eno je razlika v ceni, drugo je pa razlika v ceni. In pri nas so nekatere stvari toliko drazje, da bi se se posamezniku splacalo kupiti v nemciji recimo, nato pa pri nas prodat po ceni iz druge roke, ker je se zmeraj lahko opazno cenejsi od nasih uradnih cen, pa kljub stroskom narocanja iz nemcije lahko ustvari dobicek (samo najti je treba ljudi, ki se niso zapopadli, da jim ni treba kupovat pri nas). Tako da je zgovarjanje na boljse pogoje vecjih odjemalcev v nemciji cisto mimo. Stanje se sicer (pre)pocasi izboljsuje, a "takle mamo". Sploh smo pa zdaj ze lep cas v eu - enotni trg, prost prehod in kar je sorodnih besednih zvez bi tudi morale kaj veljati ne.
doke!

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Jst ::

Lani je bil v veliko revijah Dellov LCD - velikosti ne vem natančno, a vem, da je bil kar velik - ocenjen, kot najboljši (recimo 24") LCD leta. Če se ne motim sta imela Dell in Apple v svojih LCDjih enako tehnologijo. Tako, da ne vem, kako lahko rečete, da je tole crap?!?!??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zos ::

Apple in Dell imata iste panele v LCDjih (vsaj Apple Studio serija). Kako je z iMaci pa ne vem. Nekako logicno bi bilo, da so isti.

borchi ::

> lani je bil v veliko revijah dellov lcd - velikosti ne vem natančno, a vem, da je bil kar velik - ocenjen, kot najboljši (recimo 24") lcd leta. Če se ne motim sta imela dell in apple v svojih lcdjih enako tehnologijo.

Ja, a resnici na ljubo je apple cinema display bil kar lepo dražji od dell-a. Zato pač ne kupiš apple cinema display-a, če ti lepši design ne pomeni toliko. Za tegale imaca pa je bedarija trdit, da je predrag.

[------]
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

ripmork ::

Iz čistega firbca sem nekajtedensko čekiral apple-ovo stran, kjer se omenjal novi revolucionarni design novega imac-a...
In tule razen slim tipkovnice ne vidim revolucije.
Je pa res da revolucionaren redesign tule ni potreben - ker je že prejšnji hudo dobro izgledal.

Jap, design je ziher zmagovit
če bi mel za preseravat penezev bi si enega 24-inča vzel na gmah takoj.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

borchi ::

> iz čistega firbca sem nekajtedensko čekiral apple-ovo stran, kjer se omenjal novi revolucionarni design novega imac-a...

Na applovi strani so nekaj tednov "oglaševali" novega imac-a? To pa bi res rad videl, kje je apple napisal, da pride novi imac. Kaj šele, da bi izdali kakšno podrobnost o njem...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

ripmork ::

pardon.

bral sem Apple insider ter Mac rumors novičke.
Ne le nekaj tednov, že cele mesece se je govorilo o prihajajočih novih iMac-ih.

PrimozR ::

Thja, Mac rumours pa Apple insider mata z Applom toliko povezave kot Slo-Tech z Asusom. Ali pa še manj.

ZaphodB ::

Ali kdo slučajno ve, kakšna je običajna zakasnitev, da tovrstne Mac novosti pridejo v prodajo v Sloveniji?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456975 (49349) Nummy
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127072 (23030) SkipEU
»

V novih iMacih je menjava diskov skoraj nemogoča (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17344762 (39417) Limit-sky
»

Applove novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5620229 (18757) Key Quest
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
579749 (7943) BladE_

Več podobnih tem