» »

Skeniranje starih revij v PDF!?

Skeniranje starih revij v PDF!?

[Op] ::

Pozdravljeni!

Imam starejši Scanner Canon "CanoScan LiDE 30" in me zanima kako ter s katerim programom bi najlažje in najkvalitetneje preskeniral svoje revije v PDF format in se s tem znebil kup papirja?!

THX za help! :))
  • spremenilo: [Op] ()

lebang1 ::

Jaz uporabljam abbyy fine reader.

[Op] ::

A mi poveš še kake nastavite uporabljaš ker meni pridejo full velke fotke ven (po 10Mb in več) če so majnše pa so grde! A je to kriv scanner?? Predvidevam da ne ker če je fotka velka je lepa a bi prec zasedu disk :D

Matek ::

V kak format jih pa skener hrani? Po skeniranju jih s kakim programom shrani v jpeg pa kompresijo nastavi na tam 70-80 in bo najbrz cisto kul.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

[Op] ::

Jah moj trenutni program shrani v različne formate (mi da opcijo da shranim v jpg, pdf,...) a so slabe kakovosti oz. dobre in velike datoteke!

P.S. kako pa lahko kompresiram npr. jpg za 70 ali 80% (si mislil to a?) S tem bi iz 10MB res prišel na 2Mb kar bi bilo super sploh če ohrani razmeroma dobro kakovost.

R33D3M33R ::

Poskusi skenirati z manjšo ločljivostjo (recimo 150 DPI). Optimalno bi bilo, da skeniraš recimo pri 300 DPI in potem s programom zmanjšaš na 150 DPI. Pri meni je razlika med skeniranimi 150 DPI in 300->150DPI opazna. Tako velike datoteke so velike okrog 300 kB.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314567 (3552) Okapi
»

kvaliteta skeniranja - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9886 (805) ananchel
»

kako veliko sliko rabim za tisk na A1 papir?

Oddelek: Zvok in slika
283120 (2684) Okapi
»

Apple bojda pripravlja nove macbooke pro z visoko ločljivostjo Retina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
32679977 (64643) modicr
»

Ali je Core2 Duo dovolj za Photoshop CS4?

Oddelek: Kaj kupiti
252290 (1530) T-Majo

Več podobnih tem