» »

Ali je Core2 Duo dovolj za Photoshop CS4?

Ali je Core2 Duo dovolj za Photoshop CS4?

safast ::

Pozdravljeni

ker nisem prepričan ali bi kot novi procesor kupil Core2 Duo ali Quad, vas prosim, za vaše mnenje - ali je Core2 Duo 'dovolj' močan za Photoshop CS4 oz. ali 'mora' biti Quad?

V mislih imam kombinacijo Core2 Duo in DDR2 rami oz. Core2 Quad in DDR3 rami.

LP!

Matev ::

če fotošop ne bi delova na core2 duo
potem bi adobe izgubil preveč strank

po mojih izkušnjah deluje fotošop (vsaj malce starejše verzije) na čisto vsakem kolikor-toliko normalnem računalniku

core2duo bi moral biti zadosti

itak je pa tudi malce od grafične odvisno

in pa predvsem od tega kaj misliš početi gor

Omelo ::

Popolnoma dovolj, odvisno pa kako resno se boš s tem ukvarjal. Sam imam E6420 procesor in 8gb rama, pa tudi s 4GB gre brez problema. Pa npr. veliko slik obdelujem velikih 25MB, slikane v RAW formatu pa vse deluje tekoče. Edino kakšni efekti in ostalo malenkost dlje traja.

blackbfm ::

Procesor in ram rabiš če delaš z nekimi ultra velikimi ločljivostmi. Za neke normalne ločljivosti je tut najcenejši procesor ok.

mtosev ::

dovolj je.ni tak zahteven ta program.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

T-Majo ::

A je normalno, da moj računalnik Photoshop CS4 spravi na kolena (popolnoma na trenutke).

Računalnik:
-Intel Core 2 Dou 2.13ghz@3.2ghz
-Asus P5Q PRO P45
-2x2gb Corsair XMS2 800mhz DDR2
-ATI Sapphire Radeon HD4850 512mb DDR3
-Western Digital Calviar Green 500gb SATA2 (ne vem predpomnilnika -uzet iz WD MyBooka)
-Western Digital Calviar Blue 250gb SATA (ne vem predpomnilika in če je SATA2, končnica diska je Y)
-HKC 580W UPS napajalnik
-Chieftec ohijše in NEC DVDRW DL... ampak to ni pomembno.

Resolucija zaslona je 1680x1050, format datoteke v PS pa je B1, torej 707x1000mm@300dpi.
Zraven je še odprt Indesign z istim formatom ''nalepljenim notri'', Outlook, Mozilla, Massenger Live, uTorrent, Winamp in Windows Explorer.

Mislim, da sem povedal vse podatke. Po moje sta procesor in disk ozko grlo? Datoteka je kar velika, okrog pol giga.

dzinks63 ::

Za začetek izklopi uTorrent in downloadanje. Za ta namen si sestavi ali nabavi nek zelo poceni pc. Če delaš z specialnimi efekti v CS4, menjaj grafično za nvidio od 8800GT512MB naprej, saj CS4 zna delati in uporabljati CUDO. Drugače pa tudi razmisli zamenjavi cpuja za quada (Q9550) in dodaj še 4GB rama, če že misliš vse to in še kaj naenkrat uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ali3n ::

Zakaj pa ne delaš v razmerju; npr. 1:5 ? Sploh če gre za kak citylight itd. je to popolnoma dovolj.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

T-Majo ::

Ker naročnik še ne ve, kje in kako se bo tiskalo, in grem na ziher.

opeter ::

Zamenjaj naročnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TehDucky ::

opeter je izjavil:

Zamenjaj naročnika.


Kr tako a ? :D

Matev ::

707x1000mm@300dpi


slika je tako velika cca280mega
oziroma 11811x8268 pikslov
oziroma 97,6 milijona pikslov

to je več kot lahko katerikoli fotoaparat posname - in več kot potrebuješ za kakršenkoli jumbojet

priporočam da zadevo zmanjšaš

Matwic ::

ampak še vedno ne bi smelo spraviti računalnika na kolena ;) v tem je glavni smisel. Predpostavljam, da tukaj ni računanja filtrov. Razni izrezi, uporaba čopiča, raztegi in podobno bodo sicer malo trajali, ampak bi morali časi biti še vedno praktični.

Matev ::

verjetno ima več layerjev v fotošopu
ti bi znali povzročati probleme

Pyr0Beast ::

Zakaj ga nebi uspelo spraviti na kolana ? Malo precenjujes komp ali pa ne ves kaj pocnes.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T-Majo ::

Ja 11 layerjev je, vsi z FX in podobnimi efekti.

harvey ::

300 dpi za B1 je ultra overkill. To je eno.

pa je B1, torej 707x1000mm@300dpi.


Drugo pa je, da ti ni jasno kako se postavlja pravilni format za B1. :)) Tole kar ti delaš ne vem kako bodo stiskali - samo inkjet pride v poštev. Kaki plakati v večji nakladi (offset), pa no way. Naročnik nima pojma o osnovah, ti pa zgleda še manj in greš na ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

T-Majo ::

Digitalni print bo, načelo pa res delam prvič tako velik format, ampak vse je enkrat prvič in vsi ko so to počeli, so enkrat prvič počeli. Drugače pa tisti, ki bo naredu pripravo za tisk, lahko še vedno kvaliteto zmanjša.

Zmajšati kvalitete ni problem, problem je obratno =)

harvey ::

Veliki inkjet formati, npr. nalepke na avtobusih ali lekarnah, se tiskajo 100dpi. B1 pa je vrh glave 150 dpi. Če daš tole kar si mislil narediti 300 dpi v printer, RIP zadeva dela lepo število urc predno premelje, velikost datotek pa je nepredstavljiva.

Pri velikih formatih se je pametno posvetovati kako se tiska, ker zelo prihrani pri delu. Europlakat npr. ima trike dela v razmerju, ostali pa printajo kar bitne slike, v izogib raznim trikov, ki jih načarajo uporabniki v svojih programih (predvsem efekti).

T-Majo ::

Sicer so mi zdaj celo rekli, da lahko, da se bo 4xA3 printalo, ker so stroški manjši. To delam za eno društvo. Fantje, hvala za pomoč.

shark_nm ::

Upam da ste si v nastavitvah od fotoshopa nastavli kolko rama naj gre za fotoshop... Jaz dam malo več za fotoshop in ustavim nepotrebne aplikacije...

ali3n ::

No ja, pač delaš kokr delaš; ni panike.
Zadnjih nekaj let delam na Macu in priznam, da osx precej lepše dela s spominom.
Glede na to, da taki gigantski fajli niso pogosti se nebi preveč sekiral.
Ti pa priporočam, da si snameš navodila z Europlakatove strani in si prebereš; zgolj za informacijo. Kot je že nekdo pred mano napisal je pri teh rečeh vse nad 150 dpi trafnanje časa in prostora na disku.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

T-Majo ::

Ugotovil sem nekaj glede diskov v PC-ju.

Namreč 500gb Western Digital ima oznako WD5000AAVS Calviar Green SATA2 in je 8mb. Ta je sistemski.

Drugi 250gb Western Digital pa ima oznako WD2500YS Calviar RE SATA2 in je 16mb. Ta je za backup files.

Se mi izplača zamenjati? 250gb je načeloma za programe in OS dovolj, vendar dela je ogromno. SDD-ja pa ne bom kupoval, dokler res ne bom mel dovolj velikaga profita od njega.

HyperKiller ::

Živjo, v PS-ju maš nastavitev "scratch disk", in si nastavi 250ko, se zna grande poznat. Scratch disk je namreč tisti disk, po katerem Photoshop premetava fajle ko jih obdeluje. Če maš v kišti dva diska, naj bo scratch tisti nesistemski - saj njegovega delovanja ne "motijo" winsi s svojimi zahtevami.

Glede tega, zakaj šteka: Če dela počasi, je verjetno preobremenjen proc - pač ga je treba počakat. Če pa se komaj odziva, je pa verjetno poln RAM --> mora obdelovat datoteke direktno iz diska - kar pa je zelo, zelo počasno.

Glede gostote tiska: 300 DPI se dela fotke, ki jih gledaš od blizu (so izjeme). Torej, za plakat, ki ga bo nekdo gledal iz nekaj metrov ni smiselno, da je tako podroben. Piči vsaj na 150. PS: računalniški monitorji so okrog 100 DPI. Poleg količine pikslov, je pomembno še kakšna je barvna globina.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Matev ::

iz 300 dpi na 150 dpi je 4x manj podatkov

kar bi se pri hitrostiprocesiranja že moralo poznati

kar se pa kvalitete tiče, pa verjemi, da je teh tvojih 300dpi popolnoma namišljenih

verjetno si kako jpg internet slikico (ki je lepo izgledala) interpoliral na b1-300dpi

phuuh

T-Majo ::

ok, 150dpi pa leti, kot mora =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416420 (13310) Voluharr
»

kako veliko sliko rabim za tisk na A1 papir?

Oddelek: Zvok in slika
283163 (2727) Okapi
»

Digitalni tisk oz. izdelava fotografij večjega formata

Oddelek: Loža
83304 (2312) fantasy R
»

Moj PC in upgrade

Oddelek: Kaj kupiti
292255 (1545) klinker
»

Skeniranje starih revij v PDF!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51211 (1064) R33D3M33R

Več podobnih tem