» »

kvaliteta skeniranja - vprašanje

kvaliteta skeniranja - vprašanje

ananchel ::

imam večfunkcijsko napravo z ločljivostjo optičnega branja: do 1200. a bi bila kakšna razlika v kvaliteti skeniranih slik, če kupim skener 4800 × 4800? ali bi mi skenirane slike samo zasedle več prostora na disku, razlike v kvaliteti pa ne bi bilo?

Han ::

Že 600×600 je dovolj za (nad)povprečno rabo, 1200 pa itak.

Višjo ločljivost rabiš, če zelo povečuješ ali če skeniraš diase oziroma majhne slike visoke ločljivosti.

ananchel ::

aha, hvala. :)
se pravi, če skeniram ilustracije iz knjig in potem razvijem fotografije A4-formata, je dovolj?

ananchel ::

sam kaj je pa fora 300 dpi in to? skeniram s programom Quick Scan - lahko izbereš (kao lahko) 75, 100, 150, 200, 300 ali 600 dpi. avtomatsko je nastavljeno na 150. če izberem 200, 300 ali 600, mi noče skenirat. :(

Han ::

Ja, za ta namen je 300-1200 dpi dovolj. Odvisno, kako kvalitetne so fotografije in kako kvaliteten tiskalnik imaš.

Izgleda, da je tako privzeto nastavljeno, zato tudi Quick... Višjo kot boš izbral ločljivost, počasneje bo skeniral, saj mora zajeti več podrobnosti...

ananchel ::

hm, ja, to razumem, sam problem je, da mi več kot 150 dpi skener sploh ne sprejme. :(

Han ::

Kateri skener imaš in v katerem programu skeniraš? Če odpreš npr. Slikarja in želiš nekaj poskenirati v njem, imaš kaj več možnosti? Lahko izbereš še kaj drugega kot Quick, npr. pod naprednimi (Advanced) nastavitvami?

ananchel ::

skener je HP Deskjet F4280, skeniram pa v programu Quick Scan, ki sem si ga zloudala (je brezplačen). Ta skener sem kupila iz druge roke, zraven je sicer bil inštalacijski CD, ampak je bil kompatibilen samo z Windowsi XP, jaz pa imam Windowse 7 in mi ga niso sprejeli. potem sem si zloudala in inštalirala neke gonilnike za točno moj skener, pa mi je računalnik zmrznil. odkar sem jih odinštalirala, spet dela normalno.
inštalirala sem še neke brezplačne programe za skeniranje, ampak mi niso delali.

a v slikarju se da tudi skenirat??? tega nisem vedela. bom zdaj probala. ;)

prej sem imela en boljši skener, sam se mi je pokvaru. imela sem inštaliran tudi nek hp-jev program za skeniranje, ki je bil super - je avtomatsko zaznal robove fotografije ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

pixelzgaming ::

Uporabiš lahko tudi Fax and Scan, ki je že v Windowsih
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

ananchel ::

pixelzgaming je izjavil:

Uporabiš lahko tudi Fax and Scan, ki je že v Windowsih

ja, to vem. da greš pod Naprave in tiskalniki in skeniraš tam?

ja, slikar mi sprejme 600 dpi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener (KYOCERA) ne dela v večini programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191482 (912) Nejcos
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314616 (3601) Okapi
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017444 (16856) moat
»

Program za enostavno skeniranje

Oddelek: Programska oprema
174704 (3553) opeter
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716277 (8677) cekr

Več podobnih tem