» »

id Software - Rage

id Software - Rage

RuskiSnajper ::

60 FPS unlock

cvaradd s_locklistener -1
cvaradd com_synctotime -1
seta com_maxfps "60"

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Zakaj bi to počel? Imaš monitor, ki zmore več kot 60 Hz na nativni ločljivosti?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

Več je več. Čeprav je zanimiv da pri enih špilih recimo če maš veliko fpsjev screen tearing izgine pri enih pa pride še bolj do izraza. Pri dotičnem imam vklopljen vsynic ker se slika nenormalno trga brez vsaj pri meni.

Je pa tko ljudje ne marajo igrat z vsynicom ker se vedno občuti malo laga tudi jaz tega ne maramn ampak v kakšni igri je trganje slike enostavno preveč moteče.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Tilen je izjavil:

Zakaj bi to počel? Imaš monitor, ki zmore več kot 60 Hz na nativni ločljivosti?


60hz zasloni so bzv, ni se mi dalo vzet Samsung T260HD ker je slab panel in seveda tearing , 16:9 pa mi sploh ni všeč.

Finta je da je 60 premalo, ker se vidi razlika med 60 in 75 in 60 vsaj pri meni ni blo dovol tekoče, 75 pa ze dovol da oči ne zaznajo.

nikoli nisem uporabljaj vsynca ker ga prvič nisem rabil , drugic pa zato ker je brezvezna stvar ker če pač ne teara , pol pa šteka oz frame skip.

zato sem kr ostal na 75hz Syncmasteru940BF :p ...

dokler nebo kakega poštenega 120mhz potem pač nič , 16:9 pa je ena največjih bedarij za PC monitorje.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

16:10 ftw
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

RuskiSnajper ::

16:9 je enostavno preveč široko , kar na bruhanje mi gre , za pc desktop je čudno.

http://www.rage3d.com/board/showthread....

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Sm mel 16:10 in 16:9 pa morm rect da ni neke blazne razlike, opazno je sam ce si fuul navajen na nek o razmerje GUIja pa pol presaltas.

MAFIA ::

Mene pa zanima ce se da se kje drugje kupit metke kot pa v wastelandu?? Tam kjer je zupan pa serif ne prodaajo municije , za avto vem da jo za puske pa ne ali jo???
Pa sta samo ti 2 lokaciji v igri vastland pa to mesto kjer je zupan???

lp

Tilen ::

V mestu kjer je šerif greš do tistega strica, kateri ti je prodal obleko. Ima tudi svinec. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MAFIA ::

Tilen je izjavil:

V mestu kjer je šerif greš do tistega strica, kateri ti je prodal obleko. Ima tudi svinec. :)


HVALA

Koliko je pa lokacij razlicnih ce lahko uprasam??? Wasteland pa ta mesto se kaj??

Vikking ::

Wellspring in Subway Town (orožje lahko kupiš v Hagar settlement, Wellspring in Subway Town), omenjen je tudi Gun Barrel (kamor gre Dan Hagar) a do njega se ne da priti. Verjetno v naslednjem dlc-ju.

opeter ::

Končno ena od novejših iger, ki me resno zanima, saj kot berem komentarje, teste in gledam videoposnetke se mi zdi, da ima zanimiv enoigralski način.

Imam dve vprašanji:
1.) ali je igra vezana na Steam račun, da ali ne?
2.) ali bi tekla kolikor-toliko tekočne na sledeči konfiguraciji: Intel Core i3 2100, Radeon 5670 na ločljivosti 1600x1200?

Vnaprej hvala za odgovore.

Pri zavviju se trenutno prodaja za 24 funtov (to je okoli 28 EUR), po mojem bo cena do konca leta še padla.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kriko1 ::

Meni je delala tekoče na athlon 640 in GTS450 (1GiB GDDR5) ter 12GiB rama.
Ampak ko sem gledal porabo pomnilnika - nekam premalo, čeprav sem nastavil na large cache.
Grafika... ne vem se mi ne zdi neki revolucionarna. Zame ima npr. lepšo grafiko NFS HP 2010. Teksture so bile že ostre, ampak tko ko je svet dodelan mi še vedno deluje preveč sintetično. Ali je kak problem z gonilniki spet?
Drugače AI je fanj.

Vikking ::

1. Potrebna je aktivacija preko steam računa. Ko je enkrat aktivirana preko Steamworks pa je lahko Steam offline.
2. brez problema. Težava je le v tem, da je izredno veliko težav prav zaradi ATI gonilnikov. Tudi novi patch ni popravil vseh napak.

opeter ::

Hvala obema za odgovore.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MAFIA ::

Jst sem zdaj prisel v subway town a to je zadnje mesto??? A v springtown se ne da vec vrniti ko si enkrat v subway townu??
Na steamu mi pise da sem komaj na 30 % a to kaze prav???

Ahiles ::

da se nazaj tm v bazi pod zemljo je un flying machine k te pelje nazaj in ja je nazalost zadnje mesto vrjetno nisi veliko side questov naredu in pač šteje tiste procente vrjetno po 10% na side quest :)

MAFIA ::

Ma sem jih naredil kr nekaj vse kar sem najdel ce mislis dirke pa arena pa tista tabla kjer dobis dodatno delo. Edino v tistem mestu springtown nisem nikoli prisel v tisto poslopje kjer pise jackpot nekaj podobnega nevem tocno ker je skozi zaprto. A tja noter je kdo ze prisel???

macgajver ::

Ce kdo ne bere jokerja ne se se sekirat ce spila neboste obrnil na koncu je baje vse skupaj bolj švoh. Je pa defenitivno dobr game dobro zastavljen ampak mu manjka dobra zgodba da bi te vleklo jit proti koncu.
tenstan krompir je pa zakon

Vikking ::

mafia: imaš tudi sewer misije (skupaj jih je 18 samo iz tega naslova), Jackpot je zaprt.

macgajver: igra ima okoli 100 misij + iskanje dronov z vozilom, da vse narediš 100% rabiš 15-20 ur igralnega časa (kljub temu da je ubijanje sovragov precej lahko, ne glede na težavnostno stopnjo).
Igra pa nima konca in je zastavljena tako da bodo lepo služili z DLC-ji. Zadnja misija pa res tako poteka, da se ti sanja ne da je konec. Igra je precej precej lahka (zato na koncu zgleda da je prekratka) z obilico težav predvsem pri uporabnikih z ATI karticami. V glavnem igra te posrka. Nekaj stvari je za popravit, kar me je najbolj motilo, da se kasneje v večini lokaciji ne moreš vrniti (sploh pri iskanju kartic).
A če pogledaš podobne FPS-je single player so ponavadi 2-5 ur dolge. To ni RPG ampak FPS z elementi RPG-ja.

Dr_M ::

Kot vedno, presenecenja v id igrah :)
http://www.cheatcc.com/xbox360/ragechea...

Jebemti, mene so neki ubil... Iskal sem dele za buggya in ko sem ubil unga modela na terencu z eno hudo masino, mi je napisalo mission failed. Wtf?
Aja, umes mi je ene 5x municije zmankal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

Novi gonilniki za ATi kartice, sedaj so texture popravljene. Vsaj pri meni so bile še težave, tole jih je pa prav lepo odpravilo:

AMD 11.10 Preview 3 (17th October)
Win7/Vista: http://www2.ati.com/drivers/hotfix/cata...

XP: http://www2.ati.com/DRIVERS/hotfix/cata...

MAFIA ::

Zdaj sem jo preigral in moram rect ,da sem razocaran. Zacetek in do srednine igre je bilo hudo potem pa cedalje slabse. Nevem kaj morajo vedno na koncu tako zamorit s to fantastiko , malo bi se lahko zgledovali po Falloutu 3 . Fallout in Stalker sta mi dost bolsi igri kot tale Rage . Ker bi lahko bila veliko vec kot pa je zdj . do sredine igre huda potem od tistega subtown al kaj je ze je pa eno navadno sranje .
Meni je zal da sem jo kupil.
lp

Good Guy ::

Tut sam sem prišel do konca. Hja špil je zanimiv, ampak je absolutno prekratek.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Berserker ::

Mene zanima, če je možno da ti zadnji radeon driverji, ki so jih priporočali za igranje te igre, vplivajo kaj na druge igre. Namreč opazil sem, da dobim med igranjem starejših iger tja pod 2005 tudi 6 pfs-jev. Čeprav sem opazoval Performance in sta bila procesor ter ram polovično obremenjena. Težave so se pojavile po namestitvi driverjev.

Dr_M ::

Eh, rage nehal delat z AMD 11.10 Preview 3.. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Dr_M je izjavil:

Eh, rage nehal delat z AMD 11.10 Preview 3.. :|

Tudi jaz potrjujem, da je 11.10 Preview 3 popolnoma zanič.
Pri meni je igra zmrznila vsakič ko sem hotel posneti, pa še komplet vse teksture so mi popolnoma izginile po nekaj minutah v igri. Sem šel nazaj na 11.10 Preview 2 in spet vse dela brez problemov, edino plapolajoče zastave mi malenkost utripajo, ampak teh je tako ali tako samo za vzorec v igri.
To so pač beta verzije in preview 3 se jim je bolj kot ne, ponesrečil. Ni pa rečeno, da na kakšni konfiguraciji preview 3 deluje brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dr.Akula ::

Še komu igra obupno dela na danes izdanih nvidia driverjih? Imam od 10-20 fps, prej pa normalno 60. In ti driverji so kao priporočeni za rage...
ni podatka

Tilen ::

Ne, deluje normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RuskiSnajper ::

Meni Preview 3 tudi ni deloval - tako da nazaj na Preview 2 ki sicer deluje totalno okej.

http://www.reddit.com/r/gaming/comments...

keitai ::

Men dela preview 3 še najboljše do zdej. Skoraj (včasih mal tearinga) brez napak.

Saladin ::

Že teden dni poskušam ta špil usposobit za igranje - trenutno največji napredek je ta verzija 3 ATI driverjev, ki daje stabilno in lepo grafiko - vendar mi igra sedaj zablokira ob shranjevanju in nalaganju novih stopenj.

Any ideas? Vse predloge z Steam forumov sem že preizkusil.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Izi ::

Saladin je izjavil:

Že teden dni poskušam ta špil usposobit za igranje - trenutno največji napredek je ta verzija 3 ATI driverjev, ki daje stabilno in lepo grafiko - vendar mi igra sedaj zablokira ob shranjevanju in nalaganju novih stopenj.

Kako je lahko preview 3 največji napredek, če ti igra zablokira ob shranjevanju in nalaganju stopenj? S preview 3 torej ne moreš igrati.
Pri meni je enako in edina rešitev je, da greš nazaj na preview 2, kjer se sicer med igranjem pojavi sem in tja kakšna grafična napakica, ampak igra deluje 100% stabilno.

Ne vem pa kaj čarajo s končno verzijo catalyst 11.10. Ali jih zaradi igre Rage sploh ne bomo dočakali, saj bo čez par dni že november in čas za verzijo 11.11.

Nisem pa pričakoval, da bo ta igra tako dolga. Igram že 3 tedne, vsak drugi dan, pa še vedno nisem prišel do konca.
RPG igre lahko igram po 2 do 3 mesece, streljačine pa po nekaj tednih postanejo rahlo dolgočasne in tole je bolj kot ne navadna streljačina z nekaj dodatki. Če zgodba ne bi bila zanimiva bi že obupal.

Tilen ::

Na koncu spoznaš, da ni vse v ceni (ATI/AMD) in raje ob nakupu daš 10€ več za kartico konkurenčnega tabora. Žal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

g. Oden ::

Tilen je izjavil:

Na koncu spoznaš, da ni vse v ceni (ATI/AMD) in raje ob nakupu daš 10€ več za kartico konkurenčnega tabora. Žal.


...potem pa ne moreš normalno gonit Battlefielda 3 z nvidia "Battlefield 3" gonilnikom... o bože.

Tilen ::

Ne vem o kakšnih težavah govoriš, BF3 je deloval lepo že na beta gonilnikih za bf. Sicer je pa to že debata za v drugo temo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

69charger ::

Heh BF3 in Rage mi delata super na 280 gonilnikih od Nvidie. Učimo se ob napakah aka nakup 4770.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Dr_M ::

Meni se s Preview 3 Rage sploh ne zalaufa. Samo crn ekran ostane in neko sporocilo, da se je aplikacija zaustavila al neki...
Za BF3 mi pa rahlo do pretezno dol visi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Saladin ::

Kako je lahko preview 3 največji napredek, če ti igra zablokira ob shranjevanju in nalaganju stopenj? S preview 3 torej ne moreš igrati.

Ker imam v vseh ostalih primerih bodisi


bodisi



Shranjevanje se mi zdi enostavnejši problem za poflikat in občasno laho tudi igram - medtem ko je zgornje zame povsem nesprejemljivo in neigralno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Izi ::

Saladin, tole pri tebi že bolj kaže na probleme z grafično kartico kot pa z driverji.
Take probleme, kot jih imaš ti s teksturami je na začetku imela samo nvidia. Na AMD je šlo bolj za manjše probleme, kot na primer občasna utripanja samo posameznih tekstur in občasno zmrzovanje igre.
Na večini AMD grafičnih je nekako takole:
Na 11.9 igra zmrzuje, posamezne teksture utripajo in vsync je treba ročno vklopiti v driverjih.
Na 11.10 preview 1 igra dela odlično samo teksture na nekaterih NPCji občasno utripajo.
Na 11.10 preview 2 igra dela odlično samo teksture na plapolajočih zastavah občasno utripajo.
Na 11.10 preview 3 pa igra spet zmrzuje (vsaj pri meni), je pa brez grafičnih napak.

Tole kar imaš ti pa kaže na preveč navit VRAM na grafični ali pa na napačne ročne nastavitve CFG datotek v igri. Če si kaj spreminjal v CFG datotekah zna biti to problem. Pa rageconfig.cfg izbriši, ker ta je imel smisel samo pred popravkom, sedaj pa bi povzročal samo probleme s teksturami, če ga ne bi odstranil.
Pa a si popravek za igro sploh naložil?

krho ::

Sam imam 6970 in mi s pr2 gonilniki špil deluje dobro, je pa res, da sem igral samo kakšno uro.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Saladin ::

Saladin, tole pri tebi že bolj kaže na probleme z grafično kartico kot pa z driverji.

Ni navita, se ne pregreva, drugje nimam takih težav. Patch je instaliran - cfgjev ne uporabljam.

Z prev. 3 driverji je grafika perfektna - brez zgornjih anomalij. Problem je shranjevanje in občasen crash.

Bom pa še enkrat z prev. 2 vse možnosti preizkusil, če ga že tako hvalijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

69charger ::

Tiste čudne zginjajoče teksture sem tudi jaz imel ko je pobralo ves VRAM. Sem znižal grafiko pa laufa brez problema.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Saladin ::

Sem znižal grafiko pa laufa brez problema.

Znižal grafiko v kakem smislu?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

69charger ::

Pomanjšal sem kvaliteto in velikost tekstur v CFGju.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

lopov ::

Rage preigral kakšen teden nazaj na Q9450 in Ati 5850 1Gb z 11.10 preview 2 na 24" @ 1920x1200 -- nobenih pripomb čez teksture ali zatikanje. Res pa je, da sem imel srečo in so dan po začetku (mojega) igranja izšli ti drajverji + pred tem sem uporabil nastavitve iz tega threada.

@Izi -- igra sploh ni tako dolga in ne vem, kaj čaraš 3 tedne ;)

Na koncu sem strašno poenostavil -- v Wasteland sem opravil avtomobilske zadeve in popolnoma nadgradil vse avtomobile ter nato v tisto mesto prinesel še nekaj čez 200 certifikatov. Tam se opravil samo misije brez kakršnihkoli dirk (razen tiste za cuprino), spustil karte in nožkanje, za zabavo občasno zaslužil kakšen certifikat in denar s preganjanjem "banditov" ter bil hitro na koncu.

Zadnja misija mi je bila prekratka in prelahka (mislim da sem igral na "normal") oz. so orožja, ki jih dobiš premočna. Večinoma sem rabil samo 4 zadeve -- roke (za mutante), šibrovko, snajper in EMP granate. Tisti gun na koncu naredi zadnjo misijo za sprehod ...

Mislim da še ni bilo igre, ki bi jo tako hitro zaključil in po koncu tudi odstranil. Ni slaba, le za nekaj časa jo imam dovolj in brezzveze, da zaseda tolk placa na disku.

Izi ::

Sem tudi jaz končno uspel priti do konca 8-)
Naredil sem vse misije in uspel zmagati prav na vseh dirkah, tudi poštarju sem uspešno raznosil vsa pisma.
Konec je meni čisto v redu, zgodba se lepo zaključi, edino malo nepričakovano je vse skupaj, ko je sredi najhujše akcije kar naenkrat vsega skupaj konec. Ni bilo končnega šefa, ki sem ga kar nekako pričakoval.
Najbolj uporabno orožje v igri pa je šibrovka za vse mutante, ki jih je tudi daleč največ v igri. Postaviš se s hrbtom proti zidu in samo čakaš na vsakega mutanta da pride čisto blizu in potem mu razstreliš glavo.
Drugo najbolj uporabno orožje je sniper, s katerim sem pobil vse ostalo kar ni mutiralo v pošasti.
Vsa ostala orožja so dokaj neuporabna, ker trošijo mnogo preveč municije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

Komi cakam, da tole skropucalo od amd graficne vrzem vn iz racunalnika...



Catalyst 11.10 WHQL. A je to normalno?
Fakoff jajca ena, edini gonilniki s katerimi mi Rage sploh dela, so PR2, vse ostalo je takole... Mrs u kurac, nikol vec teh rdecih jajc.

Sori za rant, ampak ce clovk tkole caka na ene spodobne gonilnike, da bi igral najboljso igro leta, more bit mal slabe volje.

ATI Cards are like buses, they're big, red, and have bad drivers.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Good Guy ::

Dr_M je izjavil:

Komi cakam, da tole skropucalo od amd graficne vrzem vn iz racunalnika...



Catalyst 11.10 WHQL. A je to normalno?
Fakoff jajca ena, edini gonilniki s katerimi mi Rage sploh dela, so PR2, vse ostalo je takole... Mrs u kurac, nikol vec teh rdecih jajc.

Sori za rant, ampak ce clovk tkole caka na ene spodobne gonilnike, da bi igral najboljso igro leta, more bit mal slabe volje.

ATI Cards are like buses, they're big, red, and have bad drivers.



Mal zrihtaj sistem...

men je bp delovalo skoz(ati 4890)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr_M ::

Ma svezi win7 so no. Nobene nepotrebne navlake. Vse ostalo dela uredu, edino rage jebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Evil Within (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9513880 (408) oo7
»

Crysis 2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Igre
841142447 (23783) Horas
»

Doom 4 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
659112397 (27684) SoundBlaster
»

GeForce GTX 700 Series

Oddelek: Strojna oprema
415200 (3787) fireX88
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424644 (20738) Shkorc

Več podobnih tem