» »

Poseben kabel(kako spojiti)

Poseben kabel(kako spojiti)

seminal ::

Pozdrav
Imam eno težavo, katere nevem kako se lotit.. Prvo vam bom dal dve sliki da vidite kako zgleda..


Ekola sedajle me zanima kako to zadevo utakniti v konektor...?

Popravil majhno tipkarsko napako v naslovu, ostalo nespremenjeno, Azrael]
  • spremenil: Azrael ()

Opkow ::

To je flat flex kabel.
Konektorji so taksni.
Se ena slikca za boljso predstavo. Rjavi del se pritisne notri proti belemu delu in tako stisne kabel na kontakte, ki so v konektorju.

seminal ::

Kje se bi dalo tole kupit... Oziroma če ima kdo plačam..
Problem je da nimam tega moškega dela, ženski del je na vezju... In ne morem nikakor usposodobit:D
LP

Opkow ::

Moski del je ze to kar imas na svoji sliki. Flex nima posebej moskih konektorjev. To je ze "folija" sama.

seminal ::

Če pa je neki poseben konektor.. Na tukaj imaš slikice

Kak potem naj noter vtaknem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Highlag ::

Ena stran konektorja se lahko delno odstrani, nakar v režo vtisneš folijski kabel in tisti del konektorja zatisneš nazaj. Kako ta folijski kabel obrneš ti bo jasno, ko boš videj, da ima konektor znotraj na eni strani jezičke. In ti jezički sem morajo spojiti z vodniki na foliji. Za odstranitev uporabi kakšno ostro, zadevo kakšen pipec. Na robu ga vtisneš v režo in rahlo zaviješ Del konektorja se rahlo odmakne, isto storiš še na drugi strani. Del ki ga odmikaš se ne da popolnoma sneti. Če si ga si šel predaleč. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

seminal ::

A to pomeni če sem šel predaleč da je potem tole zanič?:O A mi mogoče manjka kakšen del?
Daj prosim lahko najdeš kakšno sliko ker to kar sis edaj povedal se nič ne znajdem ven

Brane2 ::

Manjka ti en del konektorja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

seminal ::

Kje ga lahko kupim ali pa če ga ima kdo doma... Rabim nujno..:\

Brane2 ::

Če si ga zgubu ali stran vrgu, potem bo kriza.

To ni del, ki ga lahko kupiš kjerkoli.
On the journey of life, I chose the psycho path.

seminal ::

To pomeni da ni rešitve...A kako brez konektorja pa bi šlo... Ker sem razdrl lcd pa vidim da osvetlitev lepo dela.. Zaj me jezi še samo prenos podatkov.. A lotat ne morem nič ne?? Lahko tole mogoče na servisu popravijo.? Ali pa če alhko kdo doma..

Brane2 ::

Folk čisto tako BTW me zanima: zakaj tako prek ku*a razstavljate stvari, če o njih pojma nimate ?

Mislim, ne rečem, da se ne smete v to spuščat, ampak če že počnete take stvari, zakaj niste temu ustrezno previdni ?

Eno je če razstavljaš recimo kak off-the-shelf poceni računalnik. Tam gre lahko mnogo stvari narobe, pa se boš še vedno lahko "ujel na noge".

Pri tej tvoji zadevi pa očitno ne boš nobenega dela dobil kar tako v trgovini. Karkoli zj**eš, si pečen.

Povsem normalno se mi zdi, da bi tako stvar razdrl skrajno previdno, po možnosti vsak bistven poseg in detajl poslikal s fotkiče pred- in po posegu, si pocahnil pozicije in oblike vseh vijakov in vse skupaj shranil zloženo in zavito v vrečko ali zaprto v kako posodo.

Če ti je ratalo zgubit tako velik del, ti je očitno vseeno za to stvar.

Tegale ne boš zalotal- ne moreš lotat po takih folijskih kablih.

_RABIŠ_ tisti kos konektorja- brez njega bo težka...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

seminal ::

Kaj se te jeziš name.. Jaz nisem tega razstavljal prvi, ampak sem že dobil tako, oziroma sem kupil tako.. Temu je bila primerna tudi cena je pa tole Logitech G15 tipkovnica... DRuge dele imam vse samo tole manjka.. A se da tale konektor kupit ali pa bom moral iti serviserju pa da ima mogoče tale del..:\ Čeprav servis za lgoitech zadeve je v LJ, sam pa sem iz MB...

Brane2 ::

ne jezmi se nate. Pravim le, da je tip, ki je to razstavljal zelo verjtno kugla za tehniko, če ne tudi cepec... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

seminal ::

Aha... Torej rabim nujno drugi del tega konektorja. Ki ga bom mogoče na servisu dobu za Đabe. A ni nobene druge rešitve.. KAj pa kakšna zasilna.. Da bi probal če sploh dela LCD?? Backlight dela.. Kaj pa drugo?

TESKAn ::

Tale del, ki ti manjka, služi, da pritisne kabel ob konektor, da je vredu kontakt. Lahko poskušaš s kakim tankim kosom balse, se pravi najprej daš not kabel, potem pa zraven zatlačiš košček balse in bo mogoče delalo. Ampak uporabi kaj mehkega, da zatakneš, da ne boš še bolj zaj**** situacije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

seminal ::

No imam spet malce bolj podrobne slike... Najdel sem tisti črni kos plastike, samo nekakšne rdeče folije nimam...
Kaj mi je storiti .. No tukaj pa še link.

[Razvlečeno povezavo spremenil v klikabilno, Azrael]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Brane2 ::

Tista rdeča folija je samo za odebelitev in je verjetno zalimana na kablu, če jo je rabil.

Če se "tvoj prijatelj" (>:D )spomni, da je včasih bila tam, sedaj pa je ne najde, pač improviziraj in odreži podoben kos navadne folije...
On the journey of life, I chose the psycho path.

seminal ::

Aha daj od kje pa bi jo vzel...? A mora tale folija prevajati..? Kaka naj bo tale folija..?? Nvem od kod bi jo vzel

5er--> ::

Ne, ne sme prevajati. Tam je samo zaradi debeline. Poglej za kakšno PVC embalažo, prosojnico...

seminal ::

Ne gre... Noter tako fajn drži ampak ne dela... Še kakšna ideja...:\

5er--> ::

Pa si siguren, da je problem samo v kablu? Da ni tip naredil še kakšnega kratkega stika...

seminal ::

Osvetlitev lepo dela, če dovem elektriko posebaj.. Tudi ko zmerim na lotu, kaše tam ko bi bilo treba dovest 4,85V.... Tak da nevem kje bi lahko bill kurc šlus... Mi povste kje bi lahko zmeril da vidim da ni kurc šlus...

5er--> ::

Meni je uspelo tak LCD z nepazljivostjo uničit. Zadaj je imel 2 čipa. Enega sem spravil v kratek stik in 1/2 ekrančka je ostala nedelujoča.
Backlight osvetlitev pa še vedno dela po celem ekrančku. Pa ločeno napajanje ima.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fiksiranje USB podaljška na plastični modulček

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152031 (1620) Dzhimen
»

Zamenjava Avtoradija Z NOVIM

Oddelek: Loža
233332 (2669) WinXP
»

Kje dobiti ženski 3,5 JACK konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111470 (1280) Karen
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123476 (13736) Mazo
»

Alu folija proti motnjam mrežnega kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
132492 (2219) Azrael

Več podobnih tem