» »

Kje dobiti ženski 3,5 JACK konektor

Kje dobiti ženski 3,5 JACK konektor

bastadu ::

Iščem ženski 3,5mm JACK konektor, ki ima vezano invertirano izklapljanje primarnih kanalov ob priklopu zunanjih zvočnikov - po angleško mislim da se mu reče switched jack socket. Če povem po domače: ko bom v konektor priključil zunanje slušalke bi se naj integrirani zvočniki izklopili, nekako tako kot je to rešeno pri bolj ali manj vseh avdio napravah z izhodmom za slušalke ... Če je le mogoče, bi tak konektor potreboval v izvedbi z že napeljano spiralno vrvico, kot je razvidno na sliki spodaj (glej ženski del kabla). Obstaja kaj takšnega in kje kupiti? Hvala za kakeršenkoli nasvet!

  • spremenilo: bastadu ()

mrktngr ::

Nisem prepričan o dobavljivosti takega tipa konektarja, je pa vredno povprašati v trgovini Audiopro.

darkolord ::

Če je le mogoče, bi tak konektor potreboval v izvedbi z že napeljano spiralno vrvico
Kam pa stikalo priključiš, če imaš tako?

mrktngr ::

Če si na prenosnem računalniku, verjetno na audio izhod. Pri osebnih računalnikih pa v izhod na zvočnikih ...

bastadu ::

Da vam še malo bolj objasnim, zakaj bi to potreboval: v motoristični čeladi imam komunikacijski sistem, ki ima sicer zvočnike vgrajene v samo čelado. Vendar zaradi hrupa vetra ob vožnji se bore malo sliši, zato bi si vzporedno z zvočniki vgradil takšen jack priključek, na katerega bi potem lahko priključil in-ear slušalke, ki precej solidno zadušijo zvok vetra. Tako bi ta želeni del konektorja pač visel od čelade ... hkrati pa ohranim možnost uporabe obstoječih zvočnikov, ker za vsako vožnjo si tudi ne bom natikal slušalk ... upam da vam je malo bolj jasno ;)

darkolord ::

Edit:

Aha zgleda, da se namesto stikala samo nardi en stik med kontaktom na konici in groundom...

Zgodovina sprememb…

mrktngr ::

Poleg tega bi potem moral odpreti čelado in verjetno to ni najlažje.

bastadu ::

Kako misliš odpreti čelado? Če imaš v mislih razmontirati notranjost zaradi inšatalcije le tega, potem ni noben problem ... sem čelado že večkrat tako razstavil ...

mrktngr ::

bastadu je izjavil:

Kako misliš odpreti čelado? Če imaš v mislih razmontirati notranjost zaradi inšatalcije le tega, potem ni noben problem ... sem čelado že večkrat tako razstavil ...

Ja, to sem mislil. No, pteom ni težave - videl sem pa že take, ki imajo sicer zvočnike na notranji strani, vendar so "modifikacije" preprečene zaradi neodstranljive plastike.

vlado1 ::

če hočeš da bo ženski konektor iklaplal potem bo to težka na takšnem podaljšku -so tri pini premalo -oz rabiš nekaj kar bo izklopilo zvočnike na čeladi in preklopilo na slušalke to pa rabiš tak ženski del in ga montiraš v čelado saj ko porineš moški del noter potem preklopi iz zvočnikov na slušalke ,razen če hočeš poslušat oboje.drugač pa sam kabel ni problem ti ga naredim če ga ne boš nikjer dobil.
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

bastadu ::

Ja vem da so trije pini premalo za kablu z ženskim konektorjem, zato sem vprašal če kaj takšnega obstaja ... No saj če ne moram pač dobiti ta konektor, ki vsebuje to preklopno stikalo in ga nekam fiksirati ... in ja, hočem da se notranji zvočniki izklopijo, ko vklopim notri 3,5 jack bananco od slušalk ... saj je nesmisel imeti oboje, ker samo brezveze trati baterijo ...

Karen ::

poglej na dealextreme (sem vtipkal izraz "3.5 jack" pa sem jih našel enih 10 na dnu pri zadetkih). Tja okoli 2 usd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto zvočniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8711686 (6933) dottor
»

RCA adapter

Oddelek: Zvok in slika
51304 (1181) musicgreat
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494972 (4565) eric_cartman
»

Kako poslušati s slušalkami ?

Oddelek: Zvok in slika
111557 (1389) iso2000
»

Vu led mod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262689 (2107) Azrael

Več podobnih tem