» »

Počasno delovanje novega PC-ja po določenem času

Počasno delovanje novega PC-ja po določenem času

Seg ::

Živjo, imam nov računalnik, ki mi po vklopu nekaj časa dela OK potem pa ne več oz. dela počasi. Naprimer zalaufam Indesign in dela super tud če še kej zraven delam. Zaprem Indesign in ga še enkrat odprem in ponavadi potem dela počasi. Isto je če kaj odpiram naprimer z BSplayerjem, parkrat odpre potem pa dela počas kot da imam 486-ko. Sistem je čist (Xp), brez virusov in kake navlake (sem že parkrat preinštaliral). Probal sem tudi disablat mal naprav od mrežnih ipd. ampak ni nič boljše.
Konfiguracija:
Procesor Intel Coreduo E-6700
Plošča ASUS P5n32 (Nvidia 590sli)
4 Gb rama (Kingston 800)
Grafična Leadtek 8800 GTS 640Mb
Disk WD 320 (sistem) in 500 Gb

Če ima kdo kako idejo bi prosil, da mi jo pove,
Hvala,
Andrej

5er--> ::

Naloži vse update z windowsupdate,
testiraj ram in cpu (thermal trottling?),
preveri na www.hijackthis.de kako je kaj s procesi,
vseeno is naloži antivirus in kaj proti spyware-u ter preveri.

Seg ::

Stestiral sem ram je OK, sistem sem imel že na obeh diskih vendar podobne težave. Spyware in antivirus in zid imam Pando, probal sem tudi z hijackthis.de in ne najde kritičnih napak. Zanimivo je tudi naprimer, da vse dela super naprimer 5 ur (delo v Indesign-u) potem pa kaj zaprem ali odprem in sranje se začne. Glede temperature v ohišju tudi ni problemov. Aja update imam vse.

Ali ima še kdo kako idejo?

Hvala,
lp,
Andrej

5er--> ::

Si v kakšnem omrežju? Lahko prihaja do kakšnih konfliktov?
Ko začne PC delat počasi izklopi kabel iz mrežne, če je to to bo začel takoj delat hitreje.
Poglej še kaj pravi Event Viewer.
[Start->Zaženi...->napišeš:
eventvwr.msc
klikneš: OK]

Edit: Mogoče se pa kakšen defrag program vklopi takrat, ko PC preklopi na 486-ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

Seg ::

Na konflikt v mreži sem pomislil, ker je v bistvu v 2 mrežah ampak sem izklopu kable ali pa sem tudi disablal mrežne povezave, to ni, bom še eventviewer mal kasnej k bom na lokaciji zalaufu in ga prilepu sem gor,
lp, hvala

M-XXXX ::

Daj probaj Pando izkopit>:D

Seg ::

K mam dva diska mam u bistvu zdej tud dva sistema tko da en nima pande ampak iz sistema za skor 2k Eur rata s par potezami ena slaba 486-ka.
LOL

dëych ::

Poglej v EventViewer kaj se zgodi ko indesign (odpres pa potem zapres in) ponovno odpres al pa prlimaj log file/printscr..

Imas winse z SP2?

Si probal zmanjsat ram (na max 1gb ali 2gb)?

Čekiraj task manager če se kakšn servis/program obsesi..

Firebat ::

Najboljsa rec je da pobrises c:Windows\Temp fajl, ki ti zaseda tude vec Gb, izogibaj se Panda antivirusa, Pozeni program HijackThis in poglej kaj lahko zre prevec sistemske moči. In nazadnje lahko reinstaliraj driverje za Matično ali pa jih posodobi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491622000 (20738) mat xxl
»

racunalnik mi zelo pocasi dela!!!!!!za popizdit

Oddelek: Pomoč in nasveti
224797 (4429) bobby
»

Internetne strani se ne naložijo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
231333 (1015) boych
»

računalnik dela full počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6820 (732) ABX
»

kateri antivirusnik

Oddelek: Programska oprema
361870 (1474) HerrBaron

Več podobnih tem