» »

Shranjevanje fotk v Adobe Photoshop CS3

Shranjevanje fotk v Adobe Photoshop CS3

xena ::

Zanima me, zakaj mi ne shrani fotografije kot .jpg, če spremenim svetlobo s svetlejše na temnejšo?

POSTOPEK:
1. CTRL + J
2. CTRL + L
3. sivi & beli drsnik v DESNO
4. SHRANI
5. File name: (*.PSD, *.PDD)
Format: .psd

- če pa grem po tem postopku, mi fotografijo shrani le kot copy.jpg:
1. Save options -> SAVE: As a Copy (da)
Layers (da)
2. File name: .jpg
Files of Tipe: JPEG


Lep dan! :)

P.S. Kaj pomenijo bližnjice piše na strani www.zmaga.com, če kdo ne pozna programa.

kubanc ::

tm k das save as, lahko izbiras med tipi formata, in tam nastavis kar pac hoces (jpeg, bmp, itd....)
mozno da mas tudi pod file/export, pa das v jpeg

bluefish ::

sicer ne vidim problema, vendar lahko poskusiš z Save for Web & Devices.

urban99 ::

za direktno shranjevanje v jpeg mora biti en sam layer...

hint:
6. CTRL + E
7. ALT + F4
8. Snami si Irfanview ali kaj podobnega in ne streljaj muh z artilerijo...

xena ::

urban99: HVALA!!! :)

Jazzie ::

Nisem našla ustreznejše teme, zato bom vprašala kaj tukaj: ljubiteljsko se uvarjam s fotografijo in večino fotk tudi urejam bodisi s Photoshopom bodisi s Corel Paint Shop Pro. A ko urejeno sliko v Paint Shop-u shranim (kot novo datoteko), nova datoteka ne vsebuje več EXIF podatkov, čeprav prav s tem razlogom fotke urejam s pomočjo layerjev čez original (a potem shranim kot novo datoteko).
Nastavitve so take:

...


Kaj delam narobe oz. kako naj shranjujem slike, da se bodo EXIF podatki ohranili tudi v novi datoteki?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

enjst ::

S po samo enim popravkom slike (ureditvijo) boš mogoče ugotovila kje izgubiš podatke.

- Odpri originalno sliko, jo shrani s "Save as" in poglej kako je z EXIF podatki...
- Odpri originalno sliko, naredi en (ene vrste, osvetlitev recimo) popravek, sliko shrani (s "Save as") in poglej kako je z EXIF podatki...
- Odpri originalno sliko, naredi en (ene vrste, izrez recimo) popravek, sliko shrani (s "Save as") in poglej kako je z EXIF podatki...

Če boš preverila za vse svoje običajne popravke (osnovnih/rutinskih ne more biti kaj prav veliko) in med njimi ne bo takega ki ti izbriše (ali karkoli že naredi z njimi) EXIF podatke, potem je krivec kakšen "nepogost" popravek. Tega pa potem lahko odkriješ sproti, saj ti bo "izvenserijski" postopek gotovo ostal vsaj toliko v spominu, da boš, ko boš slučajno (če ne boš takoj) ugotovila da EXIF podatki manjkajo, lahko približno rekonstruirala svoje posege v tisto fotografijo...

Shranjuj pa obvezno s "Save as".

Jazzie ::

Že če nič ne naredim in sliko shranim kot novo datoteko (save as), EXIF podatki manjkajo.

enjst ::

Screenshot svojih nastavitev imaš - za povrnitev v zdajšnje stanje - pa se lahko brez skrbi malo "igraš" z njimi /spremeniš eno nastavitev in v vsaki od kombinacij poskusiš shraniti odprto fotografijo/.
Če se ti seveda da početi kaj takega (če se ti zdi vredno iskati krivca. Lahko seveda da je ta pa prav Paint Shop Pro, ne glede na nastavitve).

Jazzie ::

Sem poskusila, pa se v vsakem primeru EXIF podatki izgubijo. Sem pobrskala malo še po tujih forumih in očitno je to res napaka v tej verziji (PSP X3). :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za pridobivanje dimenzij iz fotografije

Oddelek: Programska oprema
193347 (2686) chort
»

Rotiranje fotk

Oddelek: Zvok in slika
202151 (1863) Ziga Dolhar
»

Vstavljanje texta v image ter shranjevanje

Oddelek: Programiranje
51079 (941) darkolord
»

EXIF - izpis podatkov o sliki v PHP ju?

Oddelek: Programiranje
121804 (1540) Cokolesnik
»

kako ugotoviti datum digitalne fotografije??

Oddelek: Pomoč in nasveti
92348 (2213) Ibn Tahir

Več podobnih tem