» »

kako ugotoviti datum digitalne fotografije??

kako ugotoviti datum digitalne fotografije??

matrix2 ::

ugotovil bi rad kdaj je bila digitalna fotografija narejena, obstajajo kakšna orodja, je možno datum tudi prikriti, kako?

Poskušal sem z ACDsee vendar mi ne ponudi te opcije, razen datuma spremembe to je bilo pa vedno takrat, ko sem odprl sliko.

Go-ahead ::

Irfan view freeware.
Verjetno se da.

b0B3k ::

ČE se ne motim fotoaparat že sam zabeleži datum nastanka fotografije + nekaj ostalih lastnosti v Metadata od datoteke(EXIF).
Tako da, če ti uspe te podatke popravit, lahko spremeniš original datum nastanka.

BTW ali nima ADCSEE v properties možnosti pregleda EXIF podatkov? Latero verzijo ACDSee uporabljaš?

matrix2 ::

saj pravim, da obstaja v ACDsee opcija za pregled datuma ampak mi ne ponudi, da ugotovim kdaj je bila fotografija narejena, samo današnji datum lahko vidim to mi pa ne koristi.

Imam verzijo 6.0. Bom pa poskusil še z Irfan view...

EMET ::

ostaja tudi program EXIF READER
EMET is the truth ...

matrix2 ::

tale EXIF READER je res specifični programček in ravno po naročilu za takšne zadeve, vendar mi tudi ta ne pokaže datum/čas. Pod stolpičem date/time imam takšne znake +M+M+M+M+M+M+M?!?!?!

Kaj bi to lahko pomenilo??

daKine ::

ce uporablas windows xp lahko to pogledas v file exploreru, stisnes desni gumb, pa izberes properties, pol pa izberes summary to pa raztegnes na advanced, pa mas tam date picture taken
dK

matrix2 ::

na žalost nisem mogel ugotoviti z nobenim programom do sedaj, poskusil pa sem vse moje slike kjer pokaže brez problema datu in čas. Pokusil sem že na začetku v winsih mam XP in ne gre:(

MadMax ::

Če jaz nočem da se ti podatki izvejo, jih ne izve noben bog.
Pa za to rabim samo slikarja, koneckoncev.
Če torej podatkov ni-jih ni.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ibn Tahir ::

Se zna zgodit, da je bila slika obdelana v kakem programu in ob tem izgubila vse exif podatke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Datum na fotografiji

Oddelek: Zvok in slika
51097 (914) Nagi Bator
»

[bash] Sortiranje fotografij po datumu

Oddelek: Programiranje
101432 (993) Mike0
»

Kako v sliko .jpeg "zapečt" dodatno informacijo?

Oddelek: Programska oprema
10948 (647) jacal
»

Rotiranje fotk

Oddelek: Zvok in slika
202151 (1863) Ziga Dolhar
»

EXIF sortiranje: Kako sortirati veliko količino slik v enem direktoriju po datumu nas

Oddelek: Zvok in slika
91335 (1272) Joze_K

Več podobnih tem