» »

Router ASUS WL-500W

Router ASUS WL-500W

jack10 ::

Zdravo

Kakšno imate kaj mnenje o tem routerju.

LINK

Domet, wan povezave itd.

r0b3rt ::

sprašujem če ima kdo izkušnje s tem routerjem in kako se obnese? prednosti/slabosti

Spc ::

Zakaj nebi rajše kupil Linksys WRT54GL in naložil dd-wrt na njega pa še prišparaš.
:)

Je pa res, da ni draft N.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

r0b3rt ::

za draft n ne morem govoriti, ker še nisem testiral... omenjeni Linksys sem pa imel namen kupiti, dokler nisem izvedel da ima ASUS možnost priklopa diska preko USB-ja za FTP SERVER, DOWNLOAD MASTER. Sicer me moti, da ima s tega klient-a samo ~2,7MB prenosa, toda je trenutno to to. Sem pa prepričan, da ima manjšo porabo kot računalnik*, kar se bo poznalo tudi na računu za elektriko.

moj konkretno porabi ~3kW/24h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

r0b3rt ::

zanima me če ima kdo izkušnje z xwrt-jem na omenjenem routerju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Silvano ::

Mene tudi zanimajo izkusnje uporabnikov ruterja Asus WL-500W. Predvsem pa me zanime, ce je mozno na en USB prikljucek priklopiti USB HUB, na katerega pa bi bili prikljuceni se trije zunanji diski.
Ali pa mogoce obstaja kaksna alternativna resitev?
V glavnem bi na ruter rad priklopil tiskalnik (mogoce dva tiskalnika) in mogoce se tri zunanje diske.

bluefish ::

za draft n ne morem govoriti, ker še nisem testiral... omenjeni Linksys sem pa imel namen kupiti, dokler nisem izvedel da ima ASUS možnost priklopa diska preko USB-ja za FTP SERVER, DOWNLOAD MASTER. Sicer me moti, da ima s tega klient-a samo ~2,7MB prenosa, toda je trenutno to to. Sem pa prepričan, da ima manjšo porabo kot računalnik*, kar se bo poznalo tudi na računu za elektriko.

moj konkretno porabi ~3kW/24h

Če se ne motim pri p2p ni uploada in si tako direkten zajedavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

telexdell ::


Če se ne motim pri p2p ni uploada in si tako direkten zajedavec.


Tu se motiš. Sam imam instaliran Transmission na WL500gp. Po končanem prenosu, se ti material sam prestavi v seeding. Na nekem SLO poratalu imam tako razmerje 1:3,5.

bluefish ::

Po končanem prenosu

Kaj pa med samim prenosom, tudi oddaja?

r0b3rt ::

pa kaj vam ni jasno,modem ima 32m rama,dobro da se zmodata na nekoliko več,še vseeno pa ima cpu ~300mhz in hitrost usbja ne doseže niti 3MB...kaj mislite narediti strežnik iz enega gnilega routerja?...in ja router na sinope r2 preverjeno deluje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

telexdell ::

pa kaj vam ni jasno,modem ima 32m rama,dobro da se zmodata na nekoliko več,še vseeno pa ima cpu ~300mhz in hitrost usbja ne doseže niti 3MB...kaj mislite narediti strežnik iz enega gnilega routerja?...in ja router na sinope r2 preverjeno deluje...

Kaj te je tako razkačilo? Omenjeni router je vreden vsakega centa, katerega sem dal zanj.

Wireless mi vleče po vsej hiši in celo zunaj nje, deluje mi WEB server in deluje mi FTP server. Za gostovanje spletnih strani družinskih članov in nalaganja kakšne datotek preko FTP čisto izpolnjuje moje zahteve. S prodajo prostora za gostovanje spletnih strani ali internetno trgovino se verjetno ne bom nikoli bavil.

Če mi 24/7 lahko izmenjuje tudi torrente (blueFish:izmenjava deluje tudi med prenosom) kolikor pač omogoča povezava, lahko počakam tudi tistih 6..15 min, da mi film prenese iz routerja na laptop.Če pa izklopim torrente lahko film (xvid) gledam direktno preko routerja.
RAM sem povečal na 32+128MB s starim USB ključkom. Kot pomnilnik uporabljam 8Gb USB ključek (razmišljam o 32GB zaradi mkv filmov in kompletov serij).

In vse to za povprečno porabo 19,67W skupaj z VDSL modemom.

r0b3rt ::

jaz imam ddwrt ker mi omogoča stvari katerih mi asusov fw ni,če so laufali torrenti je bil cpu na polno obremenjen,gor sem pa imel disk 320G...po eni strani je zadeva ql toda zame je prepočasna...imam non stop komp prižgan optiko 20/20 in je to to...če je potreba je pa opcija ftpja na kompu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

telexdell ::

jaz imam ddwrt ker mi omogoča stvari katerih mi asusov fw ni,če so laufalu torrenti je bil pros na polno obremenjen...

Saj tudi sam ne uporabljam originali FW, temveč Olegs-FW. Je pa res, da pri večjem številu sočasnih torrentov (3 ali več) počasneje odpre nadzorno okno za transmission. Pri surfanju po internetu pa tudi takrat ne opazim težav.

Za nekega povprečnega zasebnega uporabnika povsem uporabna stvarca. Sigurno pa Clio ne postane marcedes, pa čeprav nanj pripopaš vse zvezde.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981638 (13399) brez-imenko
»

nakup WLAN routerja

Oddelek: Kaj kupiti
252889 (1998) BCSman
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435439 (4236) KandazaR
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712681 (9279) Pyr0Beast
»

kateri router zna downloadat ftp,http,torrent?

Oddelek: Omrežja in internet
131652 (1309) steev

Več podobnih tem